بازاریابی مستقیم در مقابل دیجیتال مارکتینگ

بازاریابی مستقیم در مقابل دیجیتال مارکتینگ

بازاریابی مستقیم در مقابل دیجیتال مارکتینگ ، به عنوان بخشی از مجموعه ما در مورد بازاریابی مستقیم، ما اکنون تفاوت های بین بازاریابی مستقیم و دیجیتال مارکتینگ را با هم مقایسه می کنیم.

این موضوعی است که بسیاری به دنبال شفافیت در مورد آن هستند و امیدواریم بتوانیم برخی از سوالاتی که ممکن است خوانندگان از طریق این مقاله داشته اند را روشن کنیم. ابتدا، بیایید با تعریف بازاریابی مستقیم و بازاریابی دیجیتال شروع کنیم.

بازاریابی مستقیم در مقابل دیجیتال مارکتینگ
بازاریابی مستقیم در مقابل دیجیتال مارکتینگ – کالج نوین

بازاریابی مستقیم در مقابل دیجیتال مارکتینگ

بازاریابی مستقیم – یک تعریف

لطفاً مقاله جداگانه ما را که در اینجا بازاریابی مستقیم را تعریف می کند، بخوانید. ما در اینجا یک تعریف کوتاه ارائه کرده ایم:

بازاریابی مستقیم یک تکنیک تبلیغاتی و شکلی از بازاریابی است که گروهی از مشتریان یا مشتریان بالقوه را هدف قرار می دهد تا آنها را تحت تأثیر قرار دهد/ تشویق به دنبال کردن یک مسیر عملی کنند.

بازاریابی مستقیم می تواند از طریق کانال های مختلفی باشد. برای موثر بودن، بازاریابی مستقیم نیاز به اندازه گیری هایی دارد. این تضمین می کند که می توان اقداماتی را برای بهبود مستمر انجام داد.

بازاریابی مستقیم در مقابل دیجیتال مارکتینگ
بازاریابی مستقیم در مقابل دیجیتال مارکتینگ – کالج نوین

بازاریابی دیجیتال – یک تعریف

بازاریابی دیجیتالی عبارت است از تبلیغ برندها و بازاریابی خدمات و محصولات از طریق انواع کانال های رسانه های دیجیتال، برخی از اینترنت (مانند موتورهای جستجو، فیس بوک، توییتر و PPC) و برخی دیگر غیر اینترنتی (مانند پیام کوتاه و MMS).

این مقاله را مطالعه کنید  جذب مشتریان با دیجیتال مارکتینگ

مانند بازاریابی مستقیم، اندازه گیری ها و تجزیه و تحلیل ها نیز باید انجام شود تا بیشترین بهره را از بازاریابی دیجیتال ببرید.

کانال های دیجیتال مارکتینگ

دیجیتال مارکتینگ فقط یک کانال بازاریابی دیگر نیست که بتوان آن را دقیقاً به همان روشی مدیریت کرد. بازاریابی دیجیتال نیازمند رویکردهای جدید جدید و درک متفاوتی از رفتار مشتری دیجیتال است.

همچنین گروه‌های اجتماعی-اقتصادی مختلفی برای مشتریان دیجیتال (که به طور متوسط ​​جوان‌تر هستند) وجود دارد. تقسیم بندی مشتری می تواند به ویژه برای مشتریان دیجیتال مفید باشد و به کمپین های بازاریابی متمرکز استراتژیک کمک کند.

یک مشتری دیجیتال به طرق مختلف عمل می کند، به عنوان مثال. از طریق یک برنامه آنلاین، از طریق یک موتور جستجو، از طریق رسانه های اجتماعی، و غیره. همه این کانال ها کاملاً با کانال های سنتی مانند پست مستقیم متفاوت هستند و قبل از اینکه بازاریابی با موفقیت انجام شود نیاز به دانش فردی در مورد نحوه عملکرد هر کدام دارند.

نمونه هایی از کانال های بازاریابی دیجیتال مبتنی بر اینترنت عبارتند از:

. بازاریابی موتورهای جستجو (SEM)
. پرداخت به ازای کلیک (به عنوان مثال تبلیغات بینگ و گوگل ادوردز) – این نوعی تبلیغات پولی است که از طریق مناطق مختلف اینترنت ارائه می شود.
. بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO) – این برای بهبود رتبه بندی به صورت ارگانیک بدون نیاز به تبلیغات پولی استفاده می شود، به عنوان مثال. استراتژی های بازاریابی محتوا مانند وبلاگ نویسی و روابط عمومی آنلاین.
. تبلیغات اینترنتی – تبلیغات پولی در روش های مختلف، به عنوان مثال. تبلیغات بنر/نمایش، تبلیغات درون برنامه ای، PPC (همانطور که در بالا ذکر شد)، تبلیغات رسانه های اجتماعی و غیره.
. بازاریابی رسانه‌های اجتماعی – این شکل دیگری از بازاریابی ارگانیک است که از سایت‌ها و شبکه‌های رسانه‌های اجتماعی مانند Facebook، Foursquare، Google+، Instagram، LinkedIn، Pinterest، Tumblr، Twitter، Yelp و YouTube استفاده می‌کند.

این مقاله را مطالعه کنید  7 نکته عالی دیجیتال مارکتینگ

نمونه هایی از کانال های بازاریابی دیجیتال غیر مبتنی بر اینترنت عبارتند از:

. برنامه ها – بسیاری از شرکت ها از طریق طیف وسیعی از برنامه های قابل دانلود تبلیغ می کنند
. تبلیغات نمایش دیجیتال (مانند استادیوم های فوتبال و تبلیغات کنار جاده ای)
. تلفن همراه (از جمله پیامک و MMS)
. طیف گسترده ای از اشکال دیگر رسانه های دیجیتال

بازاریابی مستقیم در مقابل دیجیتال مارکتینگ
بازاریابی مستقیم در مقابل دیجیتال مارکتینگ – کالج نوین

از بازاریابی مستقیم و دیجیتال مارکتینگ با هم استفاده کنید

بهترین رویکرد به طور کلی استفاده از انواع کانال های بازاریابی برای مدیریت یک کسب و کار است. داشتن کمپین هایی برای بازاریابی مستقیم و دیجیتال مارکتینگ که به طور همزمان با هم اجرا می شوند کاملاً عملی است. همانطور که قبلاً بررسی کردیم، ادغام فناوری با پست مستقیم می تواند پیشرفت های گسترده ای را برای یک کمپین به ارمغان بیاورد.

مانند سایر سرمایه گذاری های بازاریابی، مجموع بخش ها بیشتر از عناصر منفرد است. بخش‌های بازاریابی باید کمپین‌های دقیقی را در میان‌مدت برنامه‌ریزی کنند که بیشترین استفاده را از بودجه بازاریابی در دسترس داشته باشد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 × 1 =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟