کشف طرح دیجیتال مارکتینگ

کشف طرح دیجیتال مارکتینگ

کشف طرح دیجیتال مارکتینگ ، یک طرح بازاریابی دیجیتال که به خوبی کار می کند تأثیر قابل توجهی بر توسعه تجارت شما خواهد داشت. در هر مرحله شما را راهنمایی می کند و به شما می گوید که در آن لحظه چه کاری باید انجام دهید و همچنین به خاطر داشته باشید که به لطف این فرآیند قادر خواهید بود به اهداف ثابت دست یابید.

به عبارت دیگر، امروزه در دنیای دیجیتال باید با برندها همزیستی کنیم، بنابراین ایجاد یک برنامه دیجیتال مارکتینگ خوب ضروری است. در میان چیزهای دیگر، به شما این امکان را می دهد:

1. با مشتریان ارتباط برقرار کنید.
2. ایجاد روابط پایدار.
3. پیام های خود را برای دستیابی به بهترین نتایج منتقل کنید.

با این حال، اگر فکر می کردید که تمام کارهای دیجیتال شما با ایجاد یک وب سایت حل می شود، در اشتباهید. این حداقل چیزی است که هنگام فکر کردن در مورد برنامه بازاریابی دیجیتال شما مورد نیاز است. همچنین باید استراتژی‌های شبکه‌های اجتماعی، طراحی‌های واکنش‌گرا برای هر کانال، اقدامات بازاریابی ایمیلی و تولید صفحات فرود که مختص کمپین‌های تبلیغات دیجیتال شما هستند را با جزئیات برنامه‌ریزی کنید.

در صورتی که از برنامه بازاریابی دیجیتال خود به طور کامل استفاده نکنید، ویژگی ها و مزایای زیر را از دست خواهید داد:

. شما به موقعیت خوبی نخواهید رسید و به عنوان رقیب دیده نخواهید شد.
. یک طرح بازاریابی دیجیتال شناخت هدف خود را بسیار آسان تر می کند و مهمتر از همه، آنها را از طریق چندین کانال در هر کجا که هستند پیدا کنید. در غیر این صورت، شما فقط یک نمای کلی از هر مخاطب خواهید داشت و این به شما اجازه ایجاد کمپین های خوب را نمی دهد.
. زمان و منابع را هدر خواهید داد. یک برنامه بازاریابی دیجیتال واضح، مختصر و مستقیم است. این بهترین راه برای سازماندهی استراتژی های شما است.
. در نتیجه نداشتن اهداف به خوبی تعریف شده و توسعه آنها، نمی توانید نتایج هر اقدام را اندازه گیری کنید.

کشف طرح دیجیتال مارکتینگ
کشف طرح دیجیتال مارکتینگ – کالج نوین

چگونه یک برنامه بازاریابی دیجیتال عالی ایجاد می کنید؟- کشف طرح دیجیتال مارکتینگ

بازاریابی ایمیلی یکی از مهم ترین زمینه ها برای هر کسب و کاری است، و اگر در تجارت الکترونیکی سر و کار دارید یا حضور آنلاین مهمی دارید، اجرای این استراتژی های مختلف به شما رونق باورنکردنی می دهد.

1- کسب و کار، جایگاه، نام تجاری و آنچه ارائه می دهید را تعریف کنید

حتی اگر این مرحله واضح است، مهم است که در هنگام ساختن یک برنامه بازاریابی دیجیتال به یاد داشته باشید که چقدر مهم است. شما نمی‌توانید مسیری را که می‌خواهید بروید بدون اینکه قبلاً کاری را که انجام داده‌اید بررسی کنید، مشخص کنید. اگر ندانید کجا هستید، نمی توانید از جای درست شروع کنید.

این مقاله را مطالعه کنید  یک استراتژی بازاریابی دیجیتال بین المللی

بنابراین، باید به موارد زیر توجه داشته باشید:

1. مدل کسب و کار شما الآن کجایی؟ تعدادی مدل کسب و کار وجود دارد که شما می توانید B2C، B2B یا B2B2C باشید. از ابتدا باید یک مدل کسب و کار واضح برای شرکت خود داشته باشید و بدانید که تمرکز خود را کجا قرار دهید. شما می توانید محصولات دیجیتال ایجاد کنید، تجارت الکترونیکی انجام دهید. شاید بخواهید بازاریابی وابسته انجام دهید، با برنامه ها کار کنید…
2. مشخص کنید که بازار تخصصی شما چیست. اگرچه این مرحله بعدی یک برنامه بازاریابی دیجیتال است، اما از همان لحظه اول مهم است که دقیقاً چه کسی را هدف قرار دهید، تا بتوانید شروع به تمرکز بر روی استراتژی خود کنید.
3. می توانید برند را فراموش کنید. اگر ویژگی های برند خود را به وضوح شناسایی نکنید، نمی توانید به جلو حرکت کنید.
4. زمین شما. چه چیزی شما را از رقبا متمایز می کند؟ با در نظر گرفتن نیازهای هدف خود و تکنیک های خود برای حل آنها، چه چیزی دارید که دیگران ندارند؟

همه این جنبه ها قبل از ایجاد یک برنامه بازاریابی دیجیتال است و بدون یک ایده روشن از مدل کسب و کار شما، شروع راه درست غیرممکن خواهد بود. به منظور اطمینان، می توانید از ابزارهایی مانند بوم مدل کسب و کار که در تصویر بالا نشان داده شده است استفاده کنید.

2- بازار و رقابت خود را مطالعه کنید- کشف طرح دیجیتال مارکتینگ

یکی از رایج ترین اشتباهاتی که هنگام ایجاد یک برنامه بازاریابی دیجیتال خوب رخ می دهد، تمرکز بر بازار شما و سپردن طرف مقابل به رقابت است. به خاطر داشته باشید که رقبا همیشه بخشی از بازار هستند. آنها در بسیاری از موارد بر موفقیت یا شکست استراتژی های شما تأثیر می گذارند و تعیین می کنند تا نتوانید آنها را فراموش کنید.

در حالی که درست است که هرچه بازار خود را بهتر بشناسید، هدف خود را بیشتر درک خواهید کرد، در حالی که هر چه رقبا را بهتر بشناسید، ابزارهای بیشتری برای برجسته کردن و تأثیرگذاری بر مخاطبان هدف خود در اختیار خواهید داشت.

بنابراین توصیه می شود که یک مطالعه جامع در مورد رفتار مشتریان بالقوه خود و همچنین هر چیزی که به مدل کسب و کار شما مربوط می شود انجام دهید و سپس با دنبال کردن مراحل زیر، تحلیلی از شایستگی دیجیتال خود انجام دهید:

1. به رقبای خود نگاه کنید.
2. با استفاده از ابزار اینفوگرافیک که قبلاً به شما نشان داده ایم، رتبه بندی کنید.
3. فعالیت آنها را در شبکه های اجتماعی مرور کنید.
4. تحقیق کنید تا بفهمید چه چیزی ارائه می دهند.
5. مراقب قیمت آنها باشید.
6. استراتژی های آنها برای جذب مشتریان جدید و چگونگی ایجاد وفاداری را تجزیه و تحلیل کنید.

با تمام این اطلاعات روی میز، شما قادر خواهید بود از نقاط قوت و ضعف خود بهترین استفاده را ببرید. اگر بدانید چه کسی را باید هدف قرار دهید، چرا آنها را هدف قرار می دهید، از طریق کدام رسانه آنها را هدف قرار می دهید و از کدام استراتژی ها می خواهید کمپین های خود را استفاده کنید، شانس موفقیت بسیار بیشتری خواهد داشت.

کشف طرح دیجیتال مارکتینگ
کشف طرح دیجیتال مارکتینگ – کالج نوین

3- اهداف روشنی داشته باشید- کشف طرح دیجیتال مارکتینگ

شما باید یک برنامه دقیق از کاری که می‌خواهید انجام دهید، داشته باشید، بفهمید که این برنامه به چه کسی هدایت می‌شود و بدانید که چگونه می‌خواهید به آن برسید. بنابراین باید به استراتژی هایی توجه کنید که با اهداف شما سازگاری بیشتری دارند.

این مقاله را مطالعه کنید  یک کمپین تبلیغاتی دیجیتال مارکتینگ

در نهایت، اگر به این مرحله سوم از برنامه بازاریابی دیجیتال خود رسیده اید، به این دلیل است که یک مدل کسب و کار مشخص، بازار تخصصی خود دارید، یک تجزیه و تحلیل صلاحیت دیجیتال و احتمالاً ایده های دیگری از آنچه می خواهید انجام دهید در اطراف شما شناور است. سر نیز

اهداف کوتاه مدت و بلند مدت را در نظر بگیرید. البته مطمئن شوید که اهداف واقع بینانه و قابل دستیابی هستند. به خاطر داشته باشید که همه این سازمان در حال ساختن یک نقشه راه برای موفقیت است و صرف نظر از اینکه می خواهید بیشتر بفروشید یا به مشتریان خود تکیه کنید، همه اهداف شما باید هوشمند باشد، یعنی:

. خاص
. قابل اندازه گیری
. قابل دستیابی
. واقع بین
. در محدوده زمانی

4.- شما تمام اطلاعات را دارید، یک پیشنهاد فروش منحصر به فرد ایجاد کنید.- کشف طرح دیجیتال مارکتینگ

تمام اطلاعات جمع آوری شده را بررسی کنید. فکر می کنید برند شما چه چیزی ندارد؟ به چه اهدافی می خواهید برسید؟ چگونه می توانید از نقاط قوت خود برای متمایز شدن از رقبا و رفع آن نیازها استفاده کنید؟

شاید دشوارتر باشد که بفهمید چه چیزی شما را از رقبا متمایز می کند تا اینکه مشخص کنید رقابت چه چیزی دارد که شما ندارید. اما باز هم هیچ کس نگفت که قرار است آسان باشد. به این نکته توجه ویژه ای داشته باشید، اگر بتوانید یک ارزش پیشنهادی منحصر به فرد را کنار هم بگذارید، نیمی از نبرد قبلاً برنده شده است.

5.- استراتژی ها و منابع ترافیک- کشف طرح دیجیتال مارکتینگ

یکی از ارکان برنامه بازاریابی دیجیتال شما این است که تصمیم بگیرید از چه منابع ترافیکی استفاده کنید. همانطور که می دانید، ابزارهای پشتیبانی مختلفی برای کمک به ایجاد استراتژی های کاملی وجود دارد که کار شما را تحسین می کند و نتایج را تکرار می کند.

این مرحله تعیین کننده است و شما باید آن را بدون رها کردن هیچ پایانی انجام دهید. به خاطر داشته باشید که بسته به کانال هایی که می خواهید استفاده کنید و رویکردی که می خواهید در استراتژی خود در پیش بگیرید، می توانید از مدل های مختلفی استفاده کنید:

. تک کانال
. چند کاناله
. کراس کانال
. Omni-Channel.

در واقع، همه چیز به شما کمک خواهد کرد. اما، به شدت توصیه می شود که مراقب تمام وب سایت هایی باشید که کاربر بازدید می کند، زیرا ضروری است که در آنها باشید. بنابراین، شرط‌بندی روی بازاریابی متقابل بهترین گزینه برای دیده شدن در تمام کانال‌ها خواهد بود، از این رو داشتن پلتفرم‌های بازاریابی دیجیتال که به شما امکان می‌دهد روی همه آن کانال‌ها از یک مکان کار کنید، اهمیت دارد.

6- بازاریابی محتوا را فراموش نکنید

مخاطب برندها را ایجاد می کند و محتوا همان چیزی است که مخاطب را تولید می کند. بنابراین عاملی است که باید در رشد، تکامل و توسعه دائمی باشد.

علاوه بر این، در دنیای دیجیتال دارایی اصلی مشترک از طریق همه کانال های ارتباطی، اطلاعات است. به طوری که اکثر برندهایی که حضور آنلاین دارند، اهمیت بیشتری به بازاریابی محتوا می دهند.

در اینترنت، دارایی اصلی که به اشتراک گذاشته می شود، اطلاعات است. هر روز افراد و مشاغل بیشتری استراتژی بازاریابی محتوا را به عنوان بخش مهمی از توسعه تجارت خود انتخاب می کنند. این نه تنها به شما این امکان را می دهد که موقعیت خود را پیدا کنید، بلکه وفاداری ایجاد کرده و به شما کمک می کند تا ویروسی شوید.

این مقاله را مطالعه کنید  آژانس دیجیتال مارکتینگ چیست؟
کشف طرح دیجیتال مارکتینگ
کشف طرح دیجیتال مارکتینگ – کالج نوین

7.- تعریف تاکتیک

تاکتیک ها اقدامات مشخصی هستند که در هنگام راه اندازی استراتژی و دستیابی به اهداف انجام می شوند. به عنوان مثال، اگر یکی از اهداف افزایش 20 درصدی فروش آنلاین در سال 2017 باشد و با انجام این کار، می خواهید تجربه کاربر در وب سایت خود را بهبود بخشید، یک تاکتیک خوب این است که تست های A/B را در هنگام فرود شما اجرا کنید. صفحاتی برای تعیین اینکه کدام عناصر بیشتر به شما در تبدیل کمک می کنند.

به همین دلیل ضروری است که بدانید روی چه گزینه هایی حساب می کنید:

. می توانید روی تولید محتوا کار کنید تا کاربران را جذب کنید و خود را در موتورهای جستجو قرار دهید.
. ترکیب سئو با استراتژی های شبکه های اجتماعی.
. از بازاریابی ایمیلی برای بازیابی سبدهای خرید رها شده استفاده کنید.
. روابط ON-OFF.
. SEM، بازاریابی در موتورهای جستجو.
. محتوای جغرافیایی محلی

8. اقدامات و زمان بندی

این لحظه ای است که می توانید ایده های خود را شکل دهید و در مورد توسعه اقدامات برای رسیدن به اهداف خود فکر کنید. برای انجام این کار، تنظیم یک برنامه به منظور دانستن زمان انجام این کار و سازماندهی بهتر خود ضروری است.

این یکی از کلیدهایی است که موفقیت یا شکست یک طرح بازاریابی را مشخص می کند و در عین حال بسیاری از برندها توجه کافی به آن ندارند. همین اقدام می‌تواند به سرعت در یک زمان خاص از سال ویروسی شود و قبل یا بعد از چند ماه از دسترس خارج شود.

به همین دلیل مهم است که تاریخ های مناسب برای راه اندازی هر تاکتیک برنامه بازاریابی دیجیتال خود را در نظر داشته باشید.

9.-میزان، اندازه گیری، اندازه گرفتن

بدیهی است که هیچ برنامه بازاریابی دیجیتال بدون اندازه گیری نتایج کامل نمی شود. در واقع، می توان گفت که این آخرین مرحله استراتژی نیست، بلکه اولین قدم است.

این عنصری خواهد بود که به شما می گوید چه نتایجی به دست می آورید، چه چیزی بهبود یافته است و اگر کار نکرد چه چیزی را می توانید تغییر دهید. شما فقط باید تصمیم بگیرید که کدام KPI اهداف شما را اندازه گیری می کند و شروع به کار روی آنها می کند.

با این حال، برای دستیابی به این مراحل، باید آنها را با استفاده از سایر ابزارهای بازاریابی حرفه ای تکمیل کنید. آیا دوست دارید روی همه ارتباطات خود فقط از یک مکان کار کنید؟ همین امروز MDDirector را امتحان کنید و بهترین بهره را از برنامه بازاریابی دیجیتال خود ببرید.

همانطور که می دانید، برای اجرای یک استراتژی بازاریابی متقابل، باید از ابزارهای دیجیتال مختلف استفاده کنید. MDirector اولین و تنها پلتفرم ایمیل مارکتینگ و اتوماسیون بازاریابی است که امکان ثبت ثبت و بهینه سازی کمپین های شما را در Google Adwords، Facebook Ads، Email Marketing و Display Retargeting با Landing Optimizer می دهد.

علاوه بر این، می توانید از طریق ایمیل و بازاریابی پیامکی با مشتریان خود ارتباط برقرار کنید. همه کانال‌های شما در یک پلتفرم: ایمیل، موبایل، نمایشگر و اجتماعی.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

9 + ده =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟