آیا باید سئوی خود را انجام دهم؟ ، 4 شیوه

آیا باید سئوی خود را انجام دهم؟ ، 4 شیوه

آیا باید سئوی خود را انجام دهم؟ ، یکی از رایج ترین سؤالات در میان صاحبان SME این است که “آیا باید سئوی خود را انجام دهم یا به یک آژانس برون سپاری کنم؟” حقیقت این است که پاسخ به این احتمالاً به دو عامل بستگی دارد: آیا شما مهارت دارید و آیا دارید؟ زمان؟

این هر دو نکات بسیار مهمی هستند که باید در نظر گرفته شوند زیرا انواع مختلفی از شیوه های سئو در دنیای دیجیتال وجود دارد از جمله:

. سئو کلاه سفید – اینها روش های قانونی (و بسیار توصیه شده) هستند که برای بهبود رتبه بندی موتورهای جستجو استفاده می شوند. این شامل انتشار محتوای با کیفیت خوب در وب سایت شما، بهینه سازی HTML و کسب لینک است.

. سئو کلاه سیاه – این تکنیک ها تشویق نمی شوند، اما ارزش دانستن آن ها را دارد تا بدانید از چه چیزی اجتناب کنید. آنها شامل هر چیزی هستند، از لینک های هرزنامه، پر کردن کلمات کلیدی و پنهان سازی گرفته تا پیاده سازی متن و پیوندهای پنهان و استفاده از حفره های موجود در الگوریتم های گوگل برای افزایش سریع رتبه بندی موتورهای جستجو. اما نتایج کوتاه مدت هستند و اگر گوگل متوجه شود که شما چه کاری انجام می دهید، احتمالا سایت شما را به خاطر آن جریمه می کند.

. سئوی درون صفحه – اینها فعالیت هایی هستند که در صفحات خاصی از وب سایت شما انجام می شوند تا آنها را تقویت کنند. این می تواند شامل استفاده از کلمات کلیدی در مقدار مناسب، درج لینک های داخلی، افزودن توضیحات متا، ساخت یک URL سفارشی، درج ویژگی های alt و مهمتر از همه، ارائه محتوای با کیفیت به کاربران باشد.

. سئوی خارج از صفحه – اینها کارهایی هستند که برای هدایت ترافیک به وب سایت خود با استفاده از منابع خارجی مانند رسانه های اجتماعی، اظهار نظر در وبلاگ ها یا انجمن ها، به اشتراک گذاری پیوندها به وبلاگ های خود، اجرای کمپین های تبلیغاتی گوگل و ارسال خبرنامه انجام می دهید.

آیا باید سئوی خود را انجام دهم؟ ، همانطور که می بینید، کارهای زیادی وجود دارد که ما را به این سوال برمی گرداند که آیا باید سئوی خود را انجام دهم یا به یک آژانس برون سپاری کنم؟

آیا باید سئوی خود را انجام دهم؟ ، 4 شیوه - کالج نوین
آیا باید سئوی خود را انجام دهم؟ ، 4 شیوه – کالج نوین

سئو چیست؟

آیا باید سئوی خود را انجام دهم؟ ، سئو مخفف سه کلمه‌ Search Engine Optimization است و در زبان فارسی به سئو معروف شده است، در زبان انگلیسی اس‌ای‌او تللظ می‌شود و به معنی بهینه‌سازی برای موتورهای جستجو است، در واقع مجموعه‌ای از عملیات‌های پیوسته که منجر می‌شوند یک سایت برای کلمه‌کلیدی هدف رتبه‌های خوبی در گوگل کسب کند را سئو می‌گویند.

آیا باید سئوی خود را انجام دهم؟

آیا باید سئوی خود را انجام دهم؟ ، مدیریت فعالیت های آنلاین شما مزایای زیادی دارد اما البته معایبی نیز دارد. در زیر به برخی از مزایا و معایب مدیریت سئو داخلی اشاره می کنم.

جوانب مثبت

باعث صرفه جویی در پول می شود

آیا باید سئوی خود را انجام دهم؟ ، اولین و واضح ترین مزیت انجام سئوی شخصی شما این است که یک هزینه کمتر برای کسب و کار شما دارد. اگر شما یا یکی از کارکنان حجم کاری کامل ندارید، منطقی است که فردی را آموزش دهید تا بتوانید همه چیز را از وبلاگ نویسی گرفته تا کمپین های لینک بیلدینگ خود در داخل مدیریت کنید.

این مقاله را مطالعه کنید  سئوی فصلی و تعطیلات ، 7 ایده

برخی از آژانس ها نیز برای فعالیت هایی مانند ارسال وبلاگ و افزودن یک صفحه جدید به سایت خود هزینه اضافی دریافت می کنند.

بسته به اینکه سایت شما بر روی کدام پلتفرم ساخته شده است، انجام این کار اغلب به طرز شگفت انگیزی آسان است و می توانید با انجام این کار در هزینه های زیادی صرفه جویی کنید. پولی که پس انداز می کنید می تواند در فرصت های بازاریابی یا تبلیغات دیگر یا حتی استخدام یک کارمند جدید صرف شود.

شما کسب و کار خود را بهتر از هر کس دیگری درک می کنید

آیا باید سئوی خود را انجام دهم؟ ، یک مزیت بزرگ انجام سئوی شخصی خود این است که شما واقعاً صنعت، تجارت و پایگاه مشتری خود را درک می کنید. این شما را با بینش های ارزشمندی از جمله نحوه جستجو، خرید، خرید و تعامل مشتریان شما با سازمان شما و همچنین اینکه رقبای شما در چه زمینه ای قرار دارد، فراهم می کند.

در حالی که این چیزی است که یک آژانس یا فرد می تواند یاد بگیرد اگر تصمیم به برون سپاری SEO داشته باشید، زمان می برد و بعید است که آنها به همان شکلی که شما انجام می دهید، در کسب و کار شما زندگی کنند.

می توانید یک مهارت جدید بیاموزید

آیا باید سئوی خود را انجام دهم؟ ، یکی از بزرگترین مزایای رویکرد خودت انجام بده این است که می‌توان یک مهارت جدید ارزشمند را یاد گرفت.

درک اینکه ترافیک شما از کجا می آید و کلمات کلیدی که مردم برای یافتن کسب و کار شما استفاده می کنند می تواند بسیار ارزشمند باشد زیرا این امر شما را قادر می سازد تا ارتباط موثرتری با مشتریان بالقوه و موجود داشته باشید.

شما کنترل کامل دارید

آیا باید سئوی خود را انجام دهم؟ ، چه در مورد یک بررسی جدید عالی که به تازگی وارد شده است هیجان زده باشید یا یک وبلاگ حساس به زمان داشته باشید که باید منتشر شود، کنترل کاملی بر آنچه که پست می شود و زمان آن دارید. وقتی سئو را برون سپاری می کنید، زمانی که چیزی را ارسال کرده اید و پست می شود، ممکن است لحظه از دست برود.

آیا باید سئوی خود را انجام دهم؟ ، 4 شیوه - کالج نوین
آیا باید سئوی خود را انجام دهم؟ ، 4 شیوه – کالج نوین

معایب

محدودیت های زمانی

آیا باید سئوی خود را انجام دهم؟ ، ممکن است هر چند وقت یک بار وقت داشته باشید که توییت های عجیب و غریب ارسال کنید یا یک وبلاگ پست کنید، اما کلید سئوی موثر ثبات است. اگر واقعاً می خواهید از زحمات خود بهره مند شوید، باید به طور مرتب محتوای جدید را پست کنید.

یک برنامه اختصاصی سئو مستلزم زمان و تلاش زیادی است، بنابراین اگر می‌خواهید خودتان آن را انجام دهید، باید اطمینان حاصل کنید که شما یا یکی از اعضای تیمتان هر دوی این موارد را به وفور دارد.

عدم آگاهی

آیا باید سئوی خود را انجام دهم؟ ، الگوریتم‌های گوگل می‌توانند پیچیده باشند و گویی به اندازه کافی بد نیستند، دائماً در حال تغییر هستند. اگر در دنیای سئو متخصص نیستید، می‌توانید از تکنیک‌های کلاه سیاه استفاده کنید که به طور ناخواسته به وب‌سایت شما آسیب بیشتری می‌زند تا سود.

به عنوان مثال کلمات کلیدی را در نظر بگیرید. همه ما می دانیم که آنها برای کمک به رتبه بندی وب سایت شما ضروری هستند – خیلی کم هستند و گوگل شما را به خاطر آنها نمی شناسد، خیلی زیاد است و موتورهای جستجو شما را برای پر کردن کلمات کلیدی جریمه می کنند.

اگر می خواهید سئوی خود را انجام دهید، بسیار مهم است که دانش و تخصص لازم برای انجام این کار را داشته باشید. حتی شرکت های بزرگ نیز می توانند اشتباهاتی مرتکب شوند که پیچیدگی سئو را به چشم می اندازد. نگاهی به این SEO Hall of Shame که توسط Hubspot گردآوری شده است، بیندازید تا بدانید از چه چیزی اجتناب کنید.

شما باید با تغییرات صنعت همراه باشید

آیا باید سئوی خود را انجام دهم؟ ، تکنیک‌های سئو دائماً در حال تغییر هستند، بنابراین یک اشکال انجام آن توسط خودتان این است که باید متعهد باشید که تغییرات صنعت را در صدر قرار دهید.

این مقاله را مطالعه کنید  مقدمه ای در مورد تکنیک های سئو ، 3 تکنیک

تکنیک‌های کلاه سفید و کلاه سیاه و همچنین آنچه که گوگل در اولویت قرار می‌دهد همیشه در حال پیشرفت است، به این معنی که می‌توانید از روش‌های قدیمی استفاده کنید یا ناخواسته کاری انجام دهید که می‌تواند جریمه سنگین سئوی شما را به دنبال داشته باشد.

آیا باید سئوی خود را انجام دهم؟ ، 4 شیوه - کالج نوین
آیا باید سئوی خود را انجام دهم؟ ، 4 شیوه – کالج نوین

آیا باید سئوی خود را برون سپاری کنم؟

آیا باید سئوی خود را انجام دهم؟ ، اگر تصمیم دارید سئوی خود را برون سپاری کنید، این شامل استخدام یک آژانس یا فریلنسر برای انجام فعالیت های آنلاین شما از طرف شما می شود. در حالی که هر کسب‌وکاری می‌تواند از دانش متخصص بیرونی بهره‌مند شود، ممکن است به دلیل هزینه‌ای که دارد احساس تعارض کنید.

برای کمک به تصمیم گیری درست برای سازمان خود، در زیر برخی از مزایا و معایب برون سپاری سئو ارائه شده است.

جوانب مثبت

می توانید در بلندمدت پول پس انداز کنید

آیا باید سئوی خود را انجام دهم؟ ، یک آژانس سئو خوب ارزان نیست، اما دلیل خوبی برای این وجود دارد. جدا از داشتن دانشی که برای بهبود مشروع رتبه شما لازم است، آنها دقیقاً می دانند که چگونه می توان از وب سایت شما برای ایجاد درآمد برای کسب و کار شما استفاده کرد.

همچنین ارزش آن را دارد که هزینه کسب و کار خود را برای انجام سئوی شخصی خود در نظر بگیرید. آیا زمان شما بهتر است صرف جستجوی اینترنت در جستجوی پیوندها یا ارتباط با مشتریان و ایجاد کسب و کار جدید شود؟

از دانش تخصصی بهره مند شوید

آیا باید سئوی خود را انجام دهم؟ ، وقتی صحبت از دانش تخصصی یک آژانس سئو می شود، مزایای زیادی وجود دارد که می توان از آنها لذت برد.

. آن‌ها سال‌ها تجربه دارند و اگر آژانسی را انتخاب کنید که سابقه کار ثابتی در صنعت شما داشته باشد، روش‌هایی را که برای مخاطبان شما مفید است و یا کار نمی‌کند، می‌دانند. حذف بخش آزمون و خطا از فرآیند باعث صرفه جویی زیادی در زمان و هزینه شما می شود.

. آژانس‌ها از ابزارها و منابع زیادی استفاده می‌کنند تا به آن‌ها کمک کنند دقیقاً آنچه را که در وب‌سایت و کمپین‌های بازاریابی شما می‌گذرد شناسایی کنند.

به جای اینکه به سادگی به تعداد لایک هایی که پست فیس بوک شما دریافت کرده یا تعداد افرادی که از وب سایت شما در شش ماه گذشته بازدید کرده اند نگاه کنند، آنها ابزارهایی در اختیار دارند که بینش شما را بسیار ارزشمندتر می کند.

پروفایل مخاطب، تجزیه و تحلیل رقبا، ممیزی وب سایت، مدیریت برچسب و بینش داده ها همه سئوی شما را به سطح بالاتری می برد و با میلیون ها وب سایت دیگر، اگر می خواهید وب سایت شما متمایز شود، این همان کاری است که باید انجام دهید تا پیشرفت کنید.

. آیا از آخرین به روز رسانی گوگل مطلع هستید؟ وقتی اینستاگرام تصمیم می‌گیرد دوباره الگوریتم خود را تغییر دهد یا زمانی که برخی از روش‌های سئو مورد توجه گوگل قرار می‌گیرد، چطور؟ ارتباط با آخرین دانش صنعت به خودی خود یک شغل تمام وقت است که یکی از بزرگترین مزایای برون سپاری است.

. اگر پیچیدگی های سئو را درک نکنید، ممکن است به وب سایت خود آسیب بزنید. این اغلب در مشاغل کوچک اتفاق می افتد که در آن مالکان خودشان شروع به مدیریت فرآیند می کنند و سپس آن را به سایر اعضای بی تجربه کارکنان منتقل می کنند.

شما به یک تیم کامل از متخصصان دسترسی دارید

آیا باید سئوی خود را انجام دهم؟ ، یک مزیت بزرگ برون سپاری به یک آژانس این است که شما یک تیم کامل از متخصصان را به دست می آورید که می توانند شامل طراحان UX و گرافیک، بازاریابان محتوا، توسعه دهندگان وب سایت، متخصصان رسانه های اجتماعی، متخصصان PPC و غیره باشند.

مشکلات به سرعت حل می شوند

آیا باید سئوی خود را انجام دهم؟ ، پیوندهای شکسته، بارگیری نشدن تصاویر، دیوانه شدن قالب بندی، اعمال نشدن کدهای تخفیف – موارد بسیار زیادی وجود دارد که ممکن است در یک وب سایت اشتباه پیش برود. مگر اینکه از نظر تکنیکی فکر کنید، حل این موارد ممکن است زمان ببرد و زمان خرابی چیزی است که هرگز برای وب سایت خود نمی خواهید.

این مقاله را مطالعه کنید  5 نکته قبل از ایجاد استراتژی سئو

اگر افراد نتوانند به سایت شما دسترسی داشته باشند، این می تواند منجر به از دست دادن درآمد و آسیب به شهرت شما شود، اما با داشتن آژانسی که این فرآیند را برای شما مدیریت می کند، می توانند به سرعت و کارآمد مشکل را برطرف کنند. همچنین شایان ذکر است که هنگام برون سپاری کمتر احتمال دارد که این مشکلات را در وهله اول تجربه کنید.

قابلیت اطمینان

آیا باید سئوی خود را انجام دهم؟ ، یکی از بزرگترین مشکلاتی که شرکت های کوچک و متوسط ​​با آن مواجه می شوند غیبت کارکنان است.

وقتی کسی مریض تماس می‌گیرد، به تعطیلات می‌رود یا شرکت را ترک می‌کند، کار سختی است که همه چیز را حفظ کند. اگر به آژانسی برون سپاری می کنید، هرگز نباید نگران باشید که صفحات وب شما نادیده گرفته می شوند یا وبلاگ جدیدی برای انتشار ندارید.

معایب

این یک هزینه اضافی است

آیا باید سئوی خود را انجام دهم؟ ، البته برون سپاری سئو یک هزینه اضافی برای کسب و کار شما خواهد بود. آژانس‌ها ارزان نیستند، اما وقتی نوبت به بازاریابی آنلاین می‌رسد، آنچه را که پرداخت می‌کنید، دریافت می‌کنید. شرکت‌های زیادی وجود دارند که سئوی شما را ارزان انجام می‌دهند، اما بعید به نظر می‌رسد که به نتایجی که می‌خواهید برسید.

کنترل کمتری دارید

آیا باید سئوی خود را انجام دهم؟ ، اگر شما فردی هستید که دوست دارید در هر جنبه ای از اداره کسب و کار خود نقش داشته باشید، احتمالاً برون سپاری برای شما مناسب نیست. در حالی که مطمئناً در جریان خواهید بود، جنبه های روزمره سئوی شما توسط شخص دیگری تکمیل می شود.

شما تنها مشتری نیستید

آیا باید سئوی خود را انجام دهم؟ ، یکی از مشکلات برون سپاری سئو این است که شما تنها مشتری آژانس نخواهید بود. به احتمال زیاد، آنها چندین مشتری را مدیریت می کنند و بنابراین باید توجه خود را بر این اساس تقسیم کنند.

این بدان معنی است که شما نمی توانید فقط تماس بگیرید و از آنها بخواهید فوراً یک وبلاگ پست کنند یا در کوتاه مدت یک کمپین جدید راه اندازی کنند. هر چیزی که نیاز دارید باید برنامه ریزی شود، در حالی که وقتی سئوی خود را انجام می دهید، می توانید بلافاصله کار را انجام دهید.

مراقب ادعاهای جسورانه باشید

آیا باید سئوی خود را انجام دهم؟ ، یک جستجوی سریع برای آژانس‌های سئو تأیید می‌کند که ده‌ها شرکت وجود دارند که ادعاهای جسورانه‌ای در مورد رساندن وب‌سایت شما به شماره یک در گوگل در کمترین زمان دارند.

اولاً، هیچ کس نمی تواند چنین ادعایی داشته باشد و ثانیاً، چه در حال انجام سئوی شخصی خود باشید و چه برون سپاری، ارتقاء رتبه شما زمان می برد.

آیا باید سئوی خود را انجام دهم؟ ، آژانس های ساختگی زیادی وجود دارد، بنابراین مهم است که برای پیدا کردن یک مورد مناسب وقت بگذارید.

صفحات رسانه های اجتماعی آنها را مرور کنید تا مطمئن شوید که آنها دنبال کنندگان واقعی دارند، نظرات را بخوانید و به دفتر آنها بروید یا با زوم تماس بگیرید تا بتوانید با تیم ملاقات کنید.

چه تصمیم به برون سپاری یا انجام آن توسط خودتان داشته باشید، با صرف زمان برای اجرای موثر استراتژی های سئو، به زودی از مزایای بسیاری که ارائه می دهد بهره مند خواهید شد.

آیا باید سئوی خود را انجام دهم؟ ، اگر به نکات و توصیه‌های بیشتری نیاز دارید تا به شما در تصمیم‌گیری در مورد انجام سئو داخلی یا برون سپاری کمک کند، در زیر چند منبع عالی آورده شده است.

آیا باید سئوی خود را انجام دهم؟ ، همچنین می‌توانید از این راهنمای نکات سئو برای وب‌سایت‌های جدید دیدن کنید، که همه چیز را از کلمات کلیدی گرفته تا شروع به کار با سئوی فنی‌تر را توضیح می‌دهد.

. 7 نکته برای انتخاب یک آژانس سئو قابل اعتماد
. در آژانس سئو چه چیزی را باید جستجو کرد
. راهنمای مبتدیان برای سئو
. قبل از اینکه سئو را برون سپاری کنید، چهار نکته را باید در نظر بگیرید
. نکات سئو برای وب سایت های جدید (ویدئو)
. پنج ابزار برتر SEO برای مشاغل کوچک

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دوازده + 8 =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟