انجام مقاله کنفرانسی

انجام مقاله کنفرانسی

انجام مقاله کنفرانسی برای رشد تحقیق و توسعه دانشجویان ارشد و دکتری در امر پژوهش است. انجام مقاله در کنفرانس های ملی و بین المللی قابل انجام است. کنفرانس ها معمولا محل تعاملات علمی هستند و هر چه مقالات بیشتری به کنفرانس ها بیشتر باشد آن کنفرانس بهتر و معتبرتر است. خدمات پذیرش و چاپ مقاله های کنفرانسی که توسط تیم کالج نوین ارائه می گردد، برای پژوهشگرانی مناسب است که تمایل دارند تا برای تقویت رزومه، ارتقای شغلی ، مقاله خود را در یکی از کنفرانس های معتبر داخل کشوری به چاپ برسانند، ولی آشنایی زیادی با مراحل اخذ مقاله نداشته و یا زمان و هزینه زیادی برای ثبت و پیگیری مراحل ندارند. تیم ما تا مرحله پذیرش و گرفتن گواهی نهایی در کنار شما عزیزان خواهد بود.

شرایط کنفرانس هایی که برای ارسال مقاله معرفی می شوند به شرح ذیل می باشد:

 • مرتبط با رشته تحصیلی و موضوع مقاله
 • جزء همایش ها و کنفرانس های معتبر و خارج از لیست سیاه وزارت علوم، دانشگاه آزاد و دانشگاه پیام نور
 • دارای نمایه و ضرایب معتبر و قابل استناد
 • دارای هزینه چاپ معقول و منصفانه یا بعضاً رایگان
 • مدت زمان پذیرش کوتاه
 • مدت زمان چاپ کوتاه

خدمات دیگر در ارتباط با پذیرش و چاپ مقاله کنفرانسی قابل مشاهده می باشد:

 1. مشاوره تخصصی نگارش مقاله کنفرانسی
 2. استخراج مقاله کنفرانسی از پایان نامه
 3. ویرایش ادبی مقاله کنفرانسی
 4. ویرایش نیتیو مقاله کنفرانسی
 5. ویرایش فنی مقاله کنفرانسی
 6. ترجمه تخصصی مقاله کنفرانسی (ترجمه به بیش از ۲۰ زبان)
 7. بازنویسی (ارتقاء و به روز رسانی) محتوا و رفرنس های مقاله کنفرانسی
 8. تایپ، حروف چینی و صفحه آرایی مقاله کنفرانسی (فرمت کردن مقاله کنفرانسی)
 9. ثبت مقاله کنفرانسی
 10. تبدیل مقاله کنفرانسی به Power Point
 11. خلاصه سازی مقاله کنفرانسی
انجام مقاله کنفرانسی - کالج نوین
انجام مقاله کنفرانسی – کالج نوین

ارائه شفاهی

در ارائه شفاهی که برای مقالات در کنفرانس‌ها در نظر گرفته می‌شود، نویسنده باید در مقابل افراد جمع حاضر شود و کار خود را در قالب پاورپوینت یا برنامه‌ای شبیه آن برای دیگران شرح بدهد.

این ارائه نباید چندان طولانی باشد و تقریبا برای هر شخصی حدود ۲۰ دقیقه زمان قائل می‌شوند. پس لازم است که پاورپوینت به بهترین و بهینه‌ترین شکل ممکن آماده شده باشد و محتوای موجود در مقاله را به زبانی واضح، مختصر و البته مفید بیان کند. استفاده از ویژگی‌های بصری نرم‌افزار پاورپوینت در ارائه مقاله می‌تواند کمک شایانی به انتقال درست پیام محتوای اثر به مخاطبان کند.

حدود ۵ دقیقه از زمان ارائه هم به پرسش‌وپاسخ اختصاص پیدا می‌کند و حضار کنفرانس اجازه دارند سوالات و نکاتی که پیرامون مقاله در ذهن‌شان ایجاد شده، مطرح نمایند.

ارائه پوستر

ارائه مقالات کنفرانسی در قالب پوستر هم شکل و شیوه دیگری است که در کنفرانس‌های گوناگون رواج دارد. یعنی شرکت‌کنندگانی که مقاله‌ای را به نگارش درآورده‌اند، این امکان را دارند که مقاله‌شان را به شکل پوستری آماده و طراحی کنند و در بخشی از کنفرانس برای مخاطبان ارائه دهند.

البته همیشه پوسترکردن یا ارائه شفاهی انتخاب نویسندگان مقالات نیست. به عبارت دیگر، در کنفرانس‌ها گاهی‌اوقات این حق که مقاله خود را به شکل پوستر ارائه دهید یا در شکل سخنرانی به خودتان بستگی دارد و انتخاب خودتان به عنوان نویسنده خواهد بود.

ولی گاهی هم در برخی از کنفرانس‌ها، بعد از اینکه مقاله به دبیرخانه تحویل شد، مسئولان کنفرانس هستند که با داوری اثر به این نتیجه می‌رسند که باید مقاله در قالب پوستر ارائه شود یا سخنرانی.

کارگاه‌ها

علاوه بر ارائه به شکل سخنرانی یا پوستر، برخی از مقالاتی که به کنفرانس‌ها ارسال می‌شوند در حاشیه برنامه و در کارگاه‌ها یا اصطلاحا ورک‌شاپ‌هایی ارائه خواهند شد که تعدادی محدود از افراد شرکت‌کننده در کنفرانس در آنها حضور دارند و امتیازاتی هم برای شرکت‌کنندگان و برگزارکنندگان آنها در نظر گرفته می‌شود که رزومه آنها را پربارتر می‌کند. این ورک‌شاپ‌ها به شکل‌های عملی یا تئوری هستند.

چگونه از برگزاری کنفرانس ها مطلع شویم؟

همان‌طور که پیش‌تر هم عنوان شد، سایت‌های مختلف داخلی و خارجی برای آگاهی از کنفرانس‌های داخلی و خارجی وجود دارند. با مراجعه به آنها به‌سادگی می‌توان از همایش‌ها و رویدادهایی مطلع شد که در ایران و جهان در حال برگزاری هستند.

از نمونه‌های داخلی و خارجی می‌توان به موارد زیر اشاره داشت:

سایت‌های اطلاع‌رسانی داخلی

سایت‌های اطلاع‌رسانی داخلی که به شما تاریخ و عناوین کنفرانس‌ها را اطلاع می‌دهند به شرح زیر هستند:

این سایت‌های داخلی به شما کمک می‌کنند تا از همایش‌ها و کنفرانس‌هایی که در طول سال در کشور برگزار می‌شوند، باخبر باشید.

مقالات علمی تخصصی براساس محتوا و اهداف مقاله  به دو دسته تقسیم می شوند:

 1. مقاله پژوهشی (Research Paper)

این گونه از مقالات با نام های دیگری مانند مقاله تجربی، مقاله پژوهشی یا تحقیقی و پژوهش اصیل نیز شناخته می شوند.

در این نوع مقالات محقق به بیان یافته های تجربی خود در خصوص یک موضوع جدید می پردازد بگونه ای که این موضوع برای اولین بار توسط این فرد مورد مطالعه و آزمایش قرار گرفته است.

به عبارتی دیگر این مقالات حاصل پژوهشهای جدیدی هستند که قبلاً مانند آنها انجام نشده است. این مقالات در دسته نوشته های سطح اول قرار می گیرند؛ بنابراین دارای ساختار مشخص هستند و اجزای مقاله را دارا می باشند

(البته در نظر داشته باشید که مجلات مختلف دارای یکسری دستورالعمل های مشخصی در خصوص ساختار مقاله هستند که بایستی در نگارش مقاله به آن توجه نمایید).

این گروه از مقالات در میان محققین و پژوهشگران بسیار متداول است و به دلیل نوین بودن محتوای آنها، فرصت بیشتری را برای چاپ شدن دارند.

 • مقاله مروری (Review Paper)

این گروه از مقالات تحت عنوان مقالات مرور ادبیات یا علمی ترویجی نیز نامیده می شوند.

در این نوع مقالات ابتدا یک موضوع خاص که در خصوص آن پژوهش های زیادی انجام گرفته، انتخاب می شود.

سپس نقد و بررسی های در خصوص تحقیقات پیشین انجام می گیرد و پیش زمینه ای از آن موضوع ارائه می شود.

مقالات مروری حاوی موضوع یا یافته جدیدی نمی باشند با این وجود برای چاپ شدن در یک مجله، مورد داوری و بازبینی قرار می گیرند.

تفاوتی که مقالات مروری با مقالات پژوهشی دارند این است که در مقالات مروری چون مطالعه جدیدی انجام نگرفته، پس بخش مواد و روش ها مطرح نمی شود.

شاید نوشتن این نوع مقالات در ابتدا ساده به نظر بیاید اما باید گفت که افرادی می توانند مقالات مروری بنویسند که اولا چند پژوهش در خصوص آن موضوع انجام داده باشند.

از طرفی در آن موضوع خاص از تجربه کافی برخوردار باشند و اشراف کاملی بر روی موضوع مورد نظر داشته باشند.

 

درک قالب انجام مقاله کنفرانسی

انجام مقاله کنفرانسی شما باید با توالی منطقی از طراحی آزمایشی تا نتیجه گیری جریان یابد. در ارزیابی کامل نتایج و نتیجه گیری و گزارش دادن آنها در جلسات کنفرانس یا در یک ژورنال حرفه ای که با کنفرانس و سخنرانی ها همراه است ، قابل توجه باشید. به طور کلی ، می توانید از قالب مقاله تحقیقاتی اولیه برای مقاله کنفرانسی خود استفاده کنید ، اما انعطاف پذیری وجود دارد. حداقل باید شامل موارد زیر باشد.

مقدمه ای که اهداف شما را برای مقاله و تحقیقات شما به وضوح بیان می کند
داده های زیادی برای پشتیبانی ادعای شما
یک نتیجه گیری روشن
منابع خوبی برای تحقیق و داده های مورد استفاده شما

 

آماده کردن انجام مقاله کنفرانسی

راه‌های فراوانی برای ساختن و سازماندهی مقالات کنفرانسی وجود دارد ولی توجه داشته باشید که در استفاده از هر روشی، بر موضوع اصلی و انتقال سریع آن به مخاطب تمرکز کنید. در ساختار بندی مقاله خود به موارد زیر توجه داشته باشید:

 • مخاطبان خود را بیش از حد درگیر و سردرگم نسازید.
 • واضح بودن مطالب خود را کنترل کنید.
 • در متن و ارائه خود از اشارات کلامی استفاده کنید.
شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟