بهترین روش های طراحی وب سایت تجارت الکترونیک - کالج نوین

بهترین روش های طراحی وب سایت تجارت الکترونیک

بهترین روش های طراحی وب سایت داشتن یک وب سایت با طراحی خوب برای فروش آنلاین در تجارت الکترونیک ضروری است. اگر وب سایت شما قدیمی یا غیرحرفه ای به نظر برسد، مشتریان به جای دیگری خواهند رفت. بنابراین، برای استفاده حداکثری از تجارت الکترونیک خود، باید وب سایتی داشته باشید که عالی به نظر برسد و استفاده از آن آسان باشد.

ضرب المثل “شما هرگز شانس دومی برای ایجاد یک برداشت اولیه ندارید” در مورد فروشگاه تجارت الکترونیک شما صدق می کند. مشتریان در چند ثانیه اول بازدید از فروشگاه شما نظری را در مورد فروشگاه شما شکل می دهند، بنابراین ایجاد یک برداشت خوب ضروری است. مطالعه‌ای که در آزمایشگاه فناوری انسان‌محور در کانادا انجام شد نشان داد که طراحان وب 0.05 ثانیه فرصت دارند تا اولین برداشت عالی را ایجاد کنند! که زمان زیادی نیست. بنابراین، بسیار مهم است که مطمئن شوید که طراحی کلی وب سایت شما حرفه ای و جذاب است.

همچنین باید مطمئن شوید که سرعت بارگذاری وب سایت شما سریع است. یک وب سایت با بارگذاری کند می تواند برای مشتریان بسیار خسته کننده باشد و ممکن است باعث شود آنها بدون خرید چیزی فروشگاه شما را ترک کنند. تحقیقات KissMetrics نشان می‌دهد که اگر یک وب‌سایت در هنگام استفاده از رایانه بیش از ۲ ثانیه طول بکشد، درصد رها شدن به شدت افزایش می‌یابد.

داشتن یک وب سایت با طراحی خوب و ظاهری حرفه ای بسیار مهم است، اما اطمینان از سازگاری وب سایت شما برای موبایل نیز بسیار مهم است. یک مطالعه نشان داد که بیش از 50 درصد از فروش دیجیتالی تجارت الکترونیکی است. علاوه بر این، 30 درصد از مردم یک وب سایت را اگر بیش از شش ثانیه طول بکشد تا در دستگاه تلفن همراه خود بارگذاری شود، ترک خواهند کرد. بنابراین فقط تصور کنید اگر وب سایت شما سازگار با موبایل نباشد، چه چیزی را می توانید از دست بدهید.

واضح است که داشتن کالاها یا محصولات برتر دیگر برای موفقیت کافی نیست. ارائه فروشگاه شما اهمیت دارد، به خصوص اگر در تجارت الکترونیک هستید. به همین دلیل است که افراد بیشتری به آژانس های خلاقی مانند Fourmeta مراجعه می کنند تا از فروشگاه های آنلاین خود کمک بگیرند. استخدام متخصصان مطمئناً علاوه بر جذب مشتریان بیشتر، بار شما را نیز کاهش می دهد.

این مقاله را مطالعه کنید  نکات طراحی وب سایت مراقبت های بهداشتی

اگر رویکرد عملی‌تری را ترجیح می‌دهید، این وبلاگ نکات و ترفندهایی را در مورد چگونگی بهبود وضعیت خود به شما ارائه می‌دهد:

صفحه نخست

صفحه دسته ها

صفحه محصولات

صفحه سبد خرید و پرداخت

بهترین روش های طراحی وب سایت تجارت الکترونیک - کالج نوین
بهترین روش های طراحی وب سایت تجارت الکترونیک – کالج نوین

1.صفحه نخست

اولین برداشت از شروع شما بدیهی است که با صفحه اصلی شما شروع می شود. همانطور که در بالا بیان کردیم، شما فقط حدود 50 میلی ثانیه فرصت دارید تا اولین تاثیر خوبی داشته باشید. بنابراین برخی از «بایدها»، «نبایدها» و ویژگی های ضروری یک صفحه اصلی کسب درآمد چیست.

ساده
شما می خواهید صفحه اصلی شما ساده و برای پیمایش آسان باشد. اطلاعات زیاد یا درهم ریختگی فقط مشتریان شما را گیج و ناامید می کند. به یک فروشگاه واقعی فکر کنید: صفحه اصلی شما ویترین فروشگاه شما است. شما همه چیزهایی را که ارائه می دهید نمایش نمی دهید، اما چند مورد را برای جذب مشتری قرار می دهید. در مورد صفحه اصلی شما هم همینطور است. شما نمی خواهید همه چیزهایی را که می فروشید نمایش دهید. “گسترده” فکر کنید: روی دسته ها تمرکز کنید، نه بر موارد خاص.

تازه
صفحه اصلی شما باید دائماً با اطلاعات، محصولات و معاملات جدید به روز شود. این باعث می شود مشتریان به فروشگاه شما بازگردند و آنها را به آنچه ارائه می دهید علاقه مند می کند.

جذاب
ظاهر و احساس کلی صفحه اصلی شما باید برای مخاطب هدف شما جذاب و به یاد ماندنی باشد. این ضروری است که تحقیق کنید و بفهمید که به چه جمعیتی می‌خواهید برسید. از این فرصت برای گفتن داستان خود استفاده کنید: چرا با صدها فروشنده آنلاین دیگر متفاوت هستید. هنرمندانه باشید و مطمئن شوید که از عکس های با کیفیت بالا استفاده کنید. یک نظرسنجی Weebly نشان داد که عکس های عالی بر 75 درصد از خریداران مورد بررسی تأثیر گذاشته است.

جعبه جستجو
اطمینان حاصل کنید که یک کادر جستجو در صفحه اصلی خود به طور برجسته نمایش داده می شود. طبق گفته Comprend، 59 درصد از بازدیدکنندگان در صورت وجود جعبه جستجو از آن استفاده می کنند. اگرچه ممکن است بی اهمیت به نظر برسد، افزودن کادر جستجو منجر به افزایش تبدیل و وفاداری مشتری و تقویت سئو می شود. کادر جستجوی خود را در مکانی قابل مشاهده قرار دهید. این معمولاً در مرکز یا در سمت راست بالای صفحه اصلی قرار دارد. به آن رنگ اضافه کنید تا برجسته شود. لطفاً از اسکریپت جاوا استفاده کنید، که باعث می‌شود با کلیک کردن مشتری روی آن، متن داخل کادر جستجو ناپدید شود. چیزهای کمی به اندازه حذف متن از داخل آن کادر آزاردهنده هستند.

این مقاله را مطالعه کنید  9 اشتباهی که در طراحی وب باید انجام دهید

پشتیبانی مشتری
اطمینان حاصل کنید که پیوند یا دکمه “تماس با ما” را به طور برجسته در صفحه اصلی خود نمایش داده اید. این به مشتریان شما راهی می دهد تا در صورت داشتن هر گونه سوال یا مشکلی به سرعت با شما تماس بگیرند. این یک راه آسان برای از بین بردن هرگونه شک و تردید است، به خصوص اگر به سرعت به سؤالات مشتری پاسخ دهید.

پیروی از این نکات به شما کمک می کند تا توجه بازدیدکنندگان خود را به خود جلب کنید و آنها را تشویق کنید که به غواصی عمیق تر بروند. اما، مطمئناً، هنگامی که آنها این کار را انجام دادند، می خواهید مطمئن شوید که کیفیت بقیه صفحات شما با صفحه اصلی شما مطابقت دارد. بنابراین، چگونه یک صفحه دسته‌بندی طراحی می‌کنید که باعث افزایش فروش شود؟

بهترین روش های طراحی وب سایت تجارت الکترونیک - کالج نوین
بهترین روش های طراحی وب سایت تجارت الکترونیک – کالج نوین

2. صفحه دسته ها
طراحی دسته بندی های تجارت الکترونیک

صفحه دسته بندی جایی است که یک خریدار پس از کلیک بر روی یک دسته بندی خاص از صفحه اصلی وارد می شود. این صفحه باید تمام اطلاعات مربوط به آن دسته خاص را داشته باشد. همچنین باید برای پیمایش آسان باشد و عکس‌های باکیفیت از محصولات آن دسته را شامل شود.

هنگام طراحی صفحه دسته بندی خود می خواهید چند نکته را در نظر داشته باشید.

فیلترها
اطمینان حاصل کنید که فیلترها را در صفحه دسته بندی خود به طور برجسته نمایش می دهید. فیلترها ضروری هستند زیرا به مشتریان کمک می کنند تا محصولات مورد نظر خود را سریع پیدا کنند. این صفحه باید دارای فیلترهایی برای برند، اندازه، قیمت، رنگ و نوع محصول باشد. همچنین ممکن است بخواهید فیلتری را برای این مناسبت (به عنوان مثال عروسی، جشن تولد و غیره) در نظر بگیرید. تحقیقات نشان می دهد که قرار دادن فیلترها در سمت چپ با چک باکس ها بهترین کار را از نظر استفاده دارد.

این مقاله را مطالعه کنید  کارهای لازم قبل طراحی سایت

توضیحات
عناوین و توضیحات مختصر اما توصیفی محصول را در صفحه دسته بندی خود قرار دهید. این توضیحات باید به اندازه کافی فریبنده باشد تا مشتری را وادار به مرور محصولات کند. این توضیحات را ساده نگه دارید. آنها برای مشتریان شما طراحی شده اند. بنابراین از استفاده از اصطلاحات تخصصی، اطلاعات تامین کننده یا هر چیز دیگری که مشتری بالقوه را گیج می کند، خودداری کنید. همچنین باید مطمئن شوید که توضیحات دقیق و به روز هستند.

تصاویر
مطمئن شوید که تصاویر با کیفیت بالا از محصولات را در صفحه دسته بندی خود قرار دهید. هیوندای گزارش داد که هنگامی که آنها شروع به استفاده از تصاویر با کیفیت بالاتر در وب سایت خود کردند، درخواست های تست درایو آنها بیش از 60 درصد افزایش یافت. در عکس‌های باکیفیت کوتاهی نکنید: در صورت نیاز یک حرفه‌ای استخدام کنید. این پولی است که به خوبی خرج شده است.

به کارگیری این پیشنهادات و نکات باید باعث افزایش بازدید از صفحه محصولات فردی شود. شما می‌خواهید مطمئن شوید که صفحه محصولاتتان به شما کمک می‌کند تا یک فروش را انجام دهید و مانع از آن نمی‌شوید. در اینجا مواردی وجود دارد که باید برای صفحه محصولات خود در نظر بگیرید.

3.صفحه محصولات
طراحی صفحه محصولات تجارت الکترونیک

صفحه محصولات مهمترین صفحه در وب سایت شما است. اینجا جایی است که مشتریان برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد یک محصول و امیدواریم خرید انجام دهند. برای آنها باید به راحتی اطلاعات مورد نظر خود را بیابند و تصاویر باکیفیت از محصول را در بر گیرند.

آن را سرگرم کننده
یکی از راه‌های جذاب‌تر کردن صفحه محصولاتتان، اضافه کردن عناصر سرگرم‌کننده است. این می تواند به صورت یک ویدیو، یک مسابقه یا حتی یک نظرسنجی باشد. آن را تعاملی کنید: به کاربران اجازه تغییر دهید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج × چهار =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟