6 استراتژی موثر دیجیتال مارکتینگ

6 استراتژی موثر دیجیتال مارکتینگ

6 استراتژی موثر دیجیتال مارکتینگ ، ما فهرستی از نکات برتر دیجیتال مارکتینگ خود را گردآوری کرده‌ایم که به شما کمک می‌کند استراتژی‌های بازاریابی دیجیتال مؤثر را ایجاد و اجرا کنید.

به دلیل تکنیک های فوق العاده کارآمد بازاریابی دیجیتال برای تبلیغ محصولات و خدمات با نرخ های پایین تر و ارزان تر، بازاریابی دیجیتال در سال های اخیر توجه زیادی را به خود جلب کرده است.

از زمانی که اپیدمی کشنده کووید-19 جهان را درنوردید، بسیاری از شرکت ها مجبور به تعطیلی یا توقف شدند. اما، شرکت‌ها با کمک دیجیتالی‌سازی و بازاریابی دیجیتال، جان سالم به در برده‌اند و خود را دوباره تثبیت کرده‌اند.

در نتیجه، بازاریابی دیجیتال نشان داده است که یکی از موفق‌ترین راه‌ها برای همه کسب‌ و کارها برای ارتقای خود است، زیرا آسان‌تر و کم‌هزینه‌تر از بازاریابی سنتی است.

بنابراین اگر دانشجو، کارمند، کارفرما، کارآفرین یا صاحب کسب و کار هستید و به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد بازاریابی دیجیتال هستید، باید خود و کارمندانتان را در بازاریابی دیجیتال ارتقا دهید. ثبت نام در این دوره آنلاین دیجیتال مارکتینگ را در نظر بگیرید، یک کارشناسی ارشد جامع در بازاریابی دیجیتال (اگر تازه فارغ التحصیل شده اید)، یا اگر یک رویکرد حرفه ای می خواهید، سپس برای آموزش شرکتی بازاریابی دیجیتال بروید.

پس از اینکه در مورد بازاریابی دیجیتال آموختید، باید در مورد نحوه استفاده موثر از آن استراتژی داشته باشید.

بنابراین، اکنون که برخی از اصول اولیه را پوشش دادیم، بیایید ببینیم که یک برنامه بازاریابی دیجیتال شامل چه چیزی است.

6 استراتژی موثر دیجیتال مارکتینگ
6 استراتژی موثر دیجیتال مارکتینگ – کالج نوین

استراتژی دیجیتال مارکتینگ چیست؟- 6 استراتژی موثر دیجیتال مارکتینگ

طرح بازاریابی دیجیتال چارچوبی مبتنی بر داده است که اهداف بازاریابی خاصی را که می‌خواهید به آن دست یابید، کانال‌های آنلاینی که برای رسیدن به آن اهداف مورد استفاده قرار می‌گیرند، و مهم‌تر از همه، بودجه‌ای که برای آن در نظر گرفته شده است را مشخص می‌کند.

ایجاد یک برنامه زمانی که تمام ایده هایی را که می خواهید اجرا کنید پوشش دهد ضروری است. در صورت نیاز به یک پاسخ جامع تر در اواسط بحران، یک برنامه پشتیبان/برنامه اضطراری داشته باشید.

 

اهمیت استراتژی بازاریابی دیجیتال

یک استراتژی دیجیتال مارکتینگ ضروری است زیرا برای شما حس جهت‌گیری، اهدافی که ایجاد کرده‌اید و می‌خواهید به آن‌ها برسید، و همچنین اقداماتی که برای رسیدن به آن باید انجام دهید، در اختیار شما قرار می‌دهد.

این امکان خطاها و حواس پرتی را از بین می برد و به شما امکان می دهد کاملاً روی اهداف خود تمرکز کنید.

تمام اعضای تیم شما می توانند بر روی کار در حال انجام تمرکز کنند اگر شما یک استراتژی به خوبی تعریف شده داشته باشید. این به آن‌ها کمک می‌کند تا به طور مؤثرتر و سازنده‌تر کار کنند، و آنها را قادر می‌سازد زمان بیشتری را برای تکمیل وظایف خود صرف کنند.

این مقاله را مطالعه کنید  کنسول جستجو در دیجیتال مارکتینگ

همچنین می‌توانید از یک استراتژی ساختاریافته برای ردیابی پیشرفت خود و تأیید اینکه برنامه دنبال شده است استفاده کنید. بر اساس نتایج و اهداف به دست آمده، ممکن است در صورت نیاز تغییراتی ایجاد شود.

با ترکیب مناسب استراتژی های کسب و کار دیجیتال، می توانید کمپین های بازاریابی دیجیتال موفقی را برای کسب و کار خود ایجاد کنید که بهترین نتایج را با کمترین هزینه ارائه می دهد.

به همین دلیل است که استراتژی بازاریابی دیجیتال در هر کسب و کاری مهم است.

اکنون بدون هیچ مقدمه ای، اجازه دهید نگاهی به چند نکته آزمایش شده برای شکل دادن به استراتژی های بازاریابی دیجیتال بیندازیم که به شما در برنامه ریزی یک کمپین بازاریابی دیجیتال موثر کمک می کند.

6 استراتژی موثر دیجیتال مارکتینگ
6 استراتژی موثر دیجیتال مارکتینگ – کالج نوین

6 استراتژی موثر بازاریابی دیجیتال که کار می کنند

اغلب، طرح بازاریابی دیجیتالی که در ذهن خود تصور می کنیم، به طور مؤثری برای مخاطبان هدف ما ترجمه نمی شود. سپس روش را تکرار می کنیم به امید اینکه شکست نخوریم.

کاری که ما باید انجام دهیم این است که با صرف زمان برای تحقیق در مورد نحوه برنامه ریزی آن، طرح بازاریابی دیجیتال خود را ثابت کنیم. برای کمک به شما در دستیابی به آن، نکات استراتژی دیجیتال مارکتینگ ما برای رشد کسب و کار شما در اینجا آمده است:

1. با وب سایت های با کیفیت و موبایل شروع کنید

در محیط رقابتی امروزی، داشتن سایت های آنلاین و موبایلی با کیفیت بالا بسیار مهم است. و وقتی می گوییم کیفیت، در مورد چیزهایی مانند سرعت، طراحی، رابط کاربری و امنیت صحبت می کنیم.

داشتن یک وب سایت که فقط اطلاعات ارائه می دهد یا محصول یا خدماتی را می فروشد کافی نیست. وب سایت ها باید هم برای رایانه شخصی و هم برای دستگاه های تلفن همراه بهینه شوند، با توجه به اینکه دستگاه های تلفن همراه 51 درصد از کل مرور اینترنت را تشکیل می دهند.

طراحی وب سایت موبایل باید ساده و پاسخگو باشد، با لینک های بزرگتر به این واقعیت که مشتریان از انگشتان خود برای کلیک کردن استفاده می کنند.

بنابراین اگر شما علاقه مند به یادگیری نحوه ایجاد بهترین سایت ها برای کسب و کار خود هستید، ما در IIDE شما را تحت پوشش قرار داده ایم. ما یک دوره آنلاین وردپرس ارائه می دهیم که تمام موضوعات لازم را پوشش می دهد که به شما در ایجاد یک وب سایت شگفت انگیز کمک می کند.

2. حضور در رسانه های اجتماعی را حفظ کنید

اگرچه اکثر صاحبان شرکت‌های کوچک ارزش رسانه‌های اجتماعی را می‌شناسند، اما نادیده گرفتن آن در موقعیت‌های شلوغ بسیار آسان است. واقع بین بودن در مورد زمانی که برای رسانه های اجتماعی دارید یکی از کلیدهای حفظ حضور شما در رسانه های اجتماعی است.

پروفایل رسانه های اجتماعی منسوخ برای مشتریان مفید نخواهد بود. اگر فقط برای مدیریت یک حساب وقت دارید، پلتفرمی را انتخاب کنید که برای شرکت شما کار می کند و به یک برنامه زمانبندی ارسال پست پایبند باشید.

می‌توانید میم‌هایی را با زیرنویس‌های شوخ‌آمیز ارسال کنید تا میزان تعامل خود را با مخاطبانتان افزایش دهید. ارسال میم ها نشان می دهد که شما از رویدادهای جاری به روز هستید و از بازار و مشتریان خود آگاه هستید. از این گذشته ، میم ها واقعاً بسیار محبوب هستند.

مهم است که محتوای منظم، متمرکز و جذاب را برای مشتریان خود ارسال کنید تا آنها شروع به در نظر گرفتن کسب و کار شما به عنوان منبع اطلاعاتی فعال و مفید کنند.

این مقاله را مطالعه کنید  پیش بینی های دیجیتال مارکتینگ

اگر می خواهید یاد بگیرید که چگونه از پلتفرم های رسانه های اجتماعی برای تبلیغ برند خود استفاده کنید، دوره آنلاین بازاریابی رسانه های اجتماعی ما به شما در این فرآیند کمک می کند. این دوره تمام موضوعات و ابزارهایی را که برای ایجاد یک استراتژی رسانه اجتماعی موثر نیاز دارید را پوشش می دهد.

3. کمپین های پیوسته مدیریت شهرت آنلاین

برای ارائه تصویر مثبت به مشتریان، همیشه باید سعی کنید شهرت اینترنتی شما مطلوب باشد.

علاوه بر مدیریت نمایه های رسانه های اجتماعی خود، باید فهرست شرکت خود را در سایت های بررسی مانند Google Maps و Yelp ایجاد و مدیریت کنید.

این یک جنبه مهم از استراتژی مدیریت شهرت آنلاین شما است. ارجاعات امروزی نظرات مشتریان هستند. اگر متوجه شدید که مصرف‌کننده‌ای نظر بدی نوشته است، با هدف رسیدگی به نگرانی مشتری، به سرعت و مودبانه در سایت پاسخ دهید.

این به مشتری فعلی و همچنین سایر مشتریان بالقوه نشان می دهد که به مشتریان خود اهمیت می دهید و برای اصلاح هر مشکلی که ممکن است پیش بیاید تلاش می کنید.

مصرف کنندگان بالقوه اگر ببینند که شما رتبه بالایی دارید، نظرات مطلوبی دارید و به هر گونه نگرانی به طور حرفه ای پاسخ می دهید، تمایل بیشتری به انتخاب کسب و کار شما بر اساس نیازهای خود دارند.

همانطور که قبلاً گفته شد، مدیریت شهرت برند شما بسیار مهم است. یک دوره آنلاین مدیریت شهرت را در نظر بگیرید که نحوه عملکرد آن را به شما نشان می دهد.

4. از بازاریابی مجدد استفاده کنید

پس از راه اندازی وب سایت و حساب های رسانه های اجتماعی خود، می توانید از تبلیغات آنلاین هدفمند برای افزایش بازدیدکنندگان سایت خود استفاده کنید. هنگامی که مشتریان بالقوه این بازدیدکنندگان را شناسایی کردید، یک کمپین بازاریابی مجدد با استفاده از تبلیغات گوگل و تبلیغات فیس بوک راه اندازی کنید.

با استفاده از اطلاعات بالا، می توانید جمعیت مورد نظر خود را هدف قرار دهید و بودجه بازاریابی خود را بیشتر گسترش دهید. بنابراین اگر می‌خواهید درباره نحوه عملکرد بازاریابی مجدد اطلاعات بیشتری کسب کنید، می‌توانید دوره آنلاین تبلیغات فیس‌بوک و اینستاگرام ما را بررسی کنید.

5. روی Google My Business تمرکز کنید

با استفاده از سرویسی به نام «Google برای کسب و کار من»، کشف شرکت شما را برای بازدیدکنندگان ساده کنید.

این سرویس به شما کمک می کند تا نام تجاری/کسب و کار خود را ایجاد و تأیید کنید تا اطلاعات کسب و کار شما در نقشه های گوگل نمایش داده شود.

این یک گام بسیار مهم است زیرا وقتی مشتریان کسب و کار شما را جستجو می کنند، Google تمام اطلاعات تماس شما از جمله موقعیت مکانی شما را نمایش می دهد. این می تواند به مصرف کنندگان بالقوه در تماس و پیمایش به کسب و کار شما کمک کند.

6. سفر خریدار را هموار کنید

سفر خریدار و آنچه را که باید در تمام مراحل معامله به مصرف کنندگان منتقل کنید، درک کنید. وقتی نوبت به تحلیل خریداران می رسد، انتخاب های جامع زیادی در دسترس است.

می‌توانید هر قدمی که بازدیدکننده در سرتاسر وب‌سایت خود برمی‌دارد، مدت زمانی که در هر صفحه صرف کرده‌اند و حتی چه صفحاتی باعث شده احتمالاً آنها را ترک کنند، ببینید.

این مقاله را مطالعه کنید  برنامه ریزی استراتژی بازاریابی دیجیتال

می توانید از ابزارهایی مانند گوگل آنالیتیکس برای ردیابی فعالیت وب سایت خود استفاده کنید. این موارد می تواند شامل نرخ پرش، مدت جلسه، صفحات در هر جلسه و موارد دیگر باشد. این ابزار تمام داده هایی را که برای ایجاد تغییرات موثر در وب سایت خود نیاز دارید، فراهم می کند.

از این داده ها برای تطبیق استراتژی بازاریابی دیجیتال خود با آن مشتریان بالقوه استفاده کنید.

شما می توانید با کمک یک مربی حرفه ای با دوره آنلاین تجزیه و تحلیل گوگل ما بیاموزید که چگونه گوگل آنالیتیک کار می کند.

اکنون که استراتژی‌های بازاریابی دیجیتال را که هر کسب‌وکاری باید داشته باشد، پوشش داده‌ایم، به چند توصیه نگاهی بیندازیم.

6 استراتژی موثر دیجیتال مارکتینگ
6 استراتژی موثر دیجیتال مارکتینگ – کالج نوین

نکاتی برای ایجاد استراتژی های بازاریابی دیجیتال موثر

ما بحث کرده ایم که استراتژی های بازاریابی دیجیتال چقدر برای موفقیت یک شرکت مهم هستند. با تاکتیک های صحیح، آنها می توانند تا حد زیادی به شما در رشد شرکتتان کمک کنند.

همه ما می دانیم که هدف نهایی آن شرکت افزایش فروش و سود است. اکنون، برای انجام این کار، به روشی نیاز دارید که به شما کمک کند مراحلی را که انجام می‌دهید پیگیری کنید تا بتوانید روی کار در دستتان متمرکز بمانید و از انحراف از آن اجتناب کنید.

. اولین قدم ایجاد یک هدف خواهد بود. قبل از استراتژی، باید از خود بپرسید که چه چیزی را می خواهید به انجام برسانید. اگرچه ساده به نظر می رسد، اما واقعاً دلهره آور است، بنابراین پیشنهاد می کنیم چیزی به نام معیارهای “SMART” را دنبال کنید.
SMART یک ابزار یادگاری بسیار مفید و رایج برای تعیین اهداف است.

در حین برنامه ریزی، همیشه باید 2 تا 3 برنامه طراحی کنید و سپس آنها را به دقت مطالعه کنید و تصمیم بگیرید که کدام یک برای شما بهتر است. همچنین، استراتژی شما باید ترکیبی کامل از عناصر مختلف بازاریابی دیجیتال باشد. وقتی استراتژی شما درست شد، مرحله بعدی می آید.

. مرحله دوم این است که اطمینان حاصل شود که ارتباط باز بین تمام اعضای تیم درگیر در استراتژی وجود دارد. بسیار مهم است که مطمئن شویم همه افراد در تیم در مورد وظایف خود و کارهایی که برای دستیابی به آنها باید انجام دهند، توضیح داده شده است.
. داشتن یک هدف در ذهن به کل تیم در مورد هدفی که باید داشته باشند، شفافیت می بخشد.
. مرحله بعدی این است که پیشرفت خود را به سمت اهداف خود پیگیری کنید. شما باید اطمینان حاصل کنید که تیم آنچه را که در مرحله دوم مورد بحث قرار گرفت دنبال می کند.
. این مهم است زیرا به تشویق تیم کمک می‌کند تا روی کارهایی که باید انجام شود، اگر اهداف برآورده نشدند یا اگر آنها از وظایف فعلی منحرف شدند، تمرکز کنند.
. مرحله نهایی تجزیه و تحلیل نتایج استراتژی مشخص شده است. این به شما درک بهتری از آنچه به دست آورده اید و اهدافی که تیم شما به آنها رسیده است می دهد.
. در نتیجه، پس از دریافت داده ها، تیم باید در مورد تاکتیک های آینده بحث کند. این مهم است زیرا آنها دانش بیشتری در مورد اینکه چه چیزی کار می‌کند و چه چیزی خوب نیست، دارند و می‌توانند رویکرد دیجیتال بعدی را به طور مناسب تنظیم کنند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

15 + هشت =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟