ایمیل بازاریابی موثر

ایمیل بازاریابی موثر ، 4 نکته

ایمیل بازاریابی موثر ؛ راه‌های زیادی برای بخش‌بندی و سفارشی‌سازی پیام‌هایتان برای مشتریان در عصر دیجیتال با پلتفرم‌ها یا نقاط تماس زیادی برای کاوش وجود دارد، اغلب ایمیل ساده رسانه‌ای است که بازگشت سرمایه (ROI) قابل‌توجهی را برای کسب‌وکارها در بخش‌های مختلف ارائه می‌کند.

در اینجا برخی از بینش هایی وجود دارد که قدرت تبلیغاتی بازاریابی ایمیلی را اثبات می کند:

ایمیل بازاریابی موثر ؛ بازاریابی ایمیلی میانگین بازگشت سرمایه 3800% را ارائه می دهد.

ارزش بازار جهانی ایمیل مارکتینگ در سال 2020 به 7.5 میلیارد دلار رسید.

از هر پنج بازاریاب، چهار نفر گفتند که ترجیح می‌دهند رسانه‌های اجتماعی را به جای بازاریابی ایمیلی کنار بگذارند.

74 درصد از بیبی بومرها فکر می کنند ایمیل شخصی ترین کانال برای دریافت ارتباطات از برندها است و پس از آن 72 درصد از Gen X، 64 درصد از Millennials و 60 درصد از Gen Zers قرار دارند.

واضح است که بازاریابی ایمیلی ارزش زمان و سرمایه گذاری شما را دارد.

ایمیل بازاریابی موثر ؛با در نظر گرفتن این موضوع، ما کار سختی را برای شما انجام داده‌ایم و بررسی کرده‌ایم که چه چیزی یک کمپین بازاریابی ایمیلی موفق را تعریف می‌کند، بنابراین شما نه تنها می‌توانید بر بهبود معیارهای ایمیل کلیدی خود مانند نرخ باز کردن، نرخ کلیک (CTR) و تبدیل تمرکز کنید، بلکه معیارهای پنهانی که می تواند به شما برتری دهد هم متمرکز شوید.

ایمیل بازاریابی موثر
ایمیل بازاریابی موثر – کالج نوین

آیا شما در فهرست هستید؟

ایمیل بازاریابی موثر ؛قبل از شروع ارسال ایمیل، به کسی نیاز داریم که آنها را برایشان بفرستد—مشتریانی که به احتمال زیاد با آنچه می‌گویید و پیشنهاد می‌کنید درگیر شوند.

برای این منظور، فشار به ثبت نام ایمیل و آسان کردن آن فرآیند بسیار مهم است. در حالت ایده آل، شما یک جعبه ثبت نام ارائه می کنید که فقط به نام و آدرس ایمیل کاربر نیاز دارد.

 

آناتومی یک ایمیل بازاریابی موثر

ایمیل بازاریابی موثر ؛شما باید فرم های ثبت نام را در وب سایت خود (با استفاده از ابزاری مانند HotJar برای اصلاح این سفر کاربر)، کانال های اجتماعی خود و هر جایی که حضور آنلاین دارید میزبانی کنید.

بسیاری از فروشگاه‌های خرده‌فروشی رسیدهای ایمیل خود را به منظور افزایش لیست ایمیل خود ارسال می‌کنند، در حالی که سایرین به کسانی که ثبت‌نام می‌کنند، نمونه‌ها یا تخفیف‌های پرداخت ارائه می‌دهند.

بسیاری از فروشگاه های آمریکایی برای ارسال ایمیل های تولد – که بسیاری از آنها حاوی کوپن هستند – تاریخ تولد را در نظر می گیرند.

از آنجا، مهم است که یک انتظار تعیین شود – آیا مشتری می داند که از شما چه انتظاری دارد؟ به آنها بگویید تقریباً چند بار قصد دارید ایمیل ارسال کنید و این ایمیل ها شامل چه مواردی هستند. در غیر این صورت، آن ایمیل را به باز، کلیک یا فروش تبدیل نمی کنید.

این مقاله را مطالعه کنید  کمک رسانه‌ اجتماعی به دیجیتال مارکتینگ

پس از آن مهم است که بر رشد لیست خود و سرعت تحویل آن ایمیل ها نظارت کنید.

ایمیل بازاریابی موثر ؛اگر نمی دانید لیست ایمیل شما با چه سرعتی در حال رشد است، نمی توانید موفقیت تلاش های بازاریابی ایمیلی خود را اندازه گیری کنید.

به همین ترتیب، جمع‌آوری آدرس‌های ایمیلی که به حساب‌های مرده می‌روند بی‌معنی است: مطمئن شوید که نرخ تحویل خود را کنترل کرده و مطمئن شوید که ایمیل‌های شما به حساب‌های زنده می‌روند.

راهنمای ما برای رشد پایگاه داده بازاریابی ایمیلی شما در یک روز (راهی دوست داشتنی و ورودی) به شما نکات ضروری و راهنمای توسعه پایگاه مشترک ایمیل شما را ارائه می دهد.

 

میخوای چیکار کنی؟ و تو چگونه آن را انجام می دهی؟

ایمیل بازاریابی موثر ؛راس کالاگان، رئیس بازاریابی دیجیتال با غول بیمه AIG می‌گوید که کلید بازاریابی ایمیلی خوب این است که دقیقاً تصمیم بگیرید با تلاش‌های بازاریابی ایمیلی خود به چه چیزی برسید.

یا مهمتر از آن، می خواهید خواننده با ایمیل چه کاری انجام دهد؟ برخی از ایمیل‌ها فروش خالص هستند، برخی دیگر، مانند نظرسنجی‌ها برای جمع‌آوری اطلاعات مشتریان.

ایمیل بازاریابی موثر ؛ دو نیمه وجود دارد: واداشتن مردم به باز کردن آن (نرخ باز) و واداشتن مردم به کلیک کردن (نرخ کلیک). اما نکته کلیدی این است: روی کاری که می خواهید مشتری انجام دهد متمرکز بمانید.

اما چگونه؟

ایمیل بازاریابی موثر ؛قانون اصلی که من از آن پیروی می کنم این است که همیشه تا آنجا که ممکن است آزمایش کنم: موضوعات مختلف، تصاویر متفاوت یا پیام های بازاریابی.

“برای نرخ های باز من شخصاً دیده ام که سوژه های کوتاه بهتر هستند. یک کلمه می تواند واقعاً برای گرفتن افتتاحیه قدرتمند باشد، بنابراین می تواند چیزی غیرمنتظره در مورد برند شما بیان کند.

هرچه بیشتر در بیرون باشید، بازهای بیشتری خواهید داشت.

از نظر محتوا، پیام های بازاریابی منفرد معمولا CTR را افزایش می دهند.

“تا جایی که امکان دارد از تصاویر قابل توجه استفاده کنید، اما همیشه، همیشه، همیشه از یک فراخوان برای اقدام استفاده کنید.”

ایمیل بازاریابی موثر
ایمیل بازاریابی موثر – کالج نوین

چه چیزی در ایمیل کار می کند و چرا؟

ایمیل بازاریابی موثر ؛به این ایمیل از پی پال نگاهی بیندازید. چرا به عنوان یک ایمیل بازاریابی کار می کند؟

1. انتخاب تصویر

ایمیل بازاریابی موثر ؛تصویر قابل توجه، خاطره انگیز اما ساده است. 64 درصد از دریافت کنندگان ایمیل، ارتباطات برند را به تصویرسازی ترجیح می دهند.

ارائه تصاویر مرتبط و قابل توجه بدون رقیق کردن پیام شما یا ایجاد سردرگمی در مسیریابی، گرافیک و تصاویر عملکرد شما را افزایش می دهد.

2. موضوع خط

ایمیل بازاریابی موثر ؛همانطور که راس کالاگان اشاره کرد، گاهی اوقات کمی بیرون بودن می تواند بر نرخ باز تاثیر بگذارد.

مردم معمولاً انتظار ندارند که ایمیلی از PayPal دریافت کنند که به آنها بگوید چگونه پول خود را در یک موقعیت اجتماعی تقسیم کنند. به هر حال، اکثر مردم آن فرآیند را ناخوشایند می‌دانند، بنابراین راه خوبی برای ایجاد احساس کمتری در ایمیل درباره محصول و بیشتر درباره شخص است.

3. ارزش می افزاید

ایمیل بازاریابی موثر ؛حتی اگر این ایمیل باز شود اما روی آن کلیک نشود، خواننده مقداری ارزش به دست می آورد. آنها از طریق سادگی برنامه PayPal مورد بررسی قرار می گیرند و استفاده بالقوه از محصول نشان داده می شود، و به آنها کمک می کند تا سرنخ را حتی اگر بار اول تبدیل نکردند، گرم نگه دارند.

این مقاله را مطالعه کنید  چگونه یک متخصص دیجیتال مارکتینگ شویم؟

این کار را می‌توان به روش‌های مختلفی انجام داد – یک محصول جدید را به مشتریان نشان دهید، آنها را در مورد صرفه‌جویی احتمالی آگاه کنید یا به آنها نشان دهید که چگونه یک مشکل رایج را با استفاده از محصول شما حل کنند.

4. الهام بخش عمل است

ایمیل بازاریابی موثر ؛بالا و انتهای ایمیل خواننده را به «آموزش در مورد ارسال و دریافت پول» هدایت می کند.

این ایمیل به گونه‌ای طراحی شده است که بارگیری برنامه را افزایش دهد، اما فراخوان برای اقدام بیش از این را وعده می‌دهد. واضح هستند و به راحتی دیده می شوند.

برای ایجاد بهترین برداشت ممکن و افزایش تأثیر تلاش‌های بازاریابی خود، راهنمای ما برای نوشتن ایمیل‌های جستجوگر که در واقع پاسخ دریافت می‌کنند را بخوانید.

بر نامه های خود نظارت کنید

ایمیل بازاریابی موثر ؛مانند تمام بازاریابی های دیجیتال، تجزیه و تحلیل ها نقش کلیدی ایفا می کنند و کالاگان می گوید که این چیزهای کوچک هستند که می توانند تفاوت بزرگی ایجاد کنند.

“سابقه ارسالی خود را برای بهترین زمان ها مطالعه کنید تا ایمیل را از نظر زمانی که مردم بیشترین تعامل را دارند ارسال کنید. این برای نرخ باز از هر چیز دیگری مهمتر است.»

بر اساس مطالعه ای از Moosend، بهترین زمان برای ارسال ایمیل بازاریابی حدود ساعت 9 صبح روز پنجشنبه است (بر اساس تجزیه و تحلیل 10 میلیون تعامل ایمیل).

شما با استفاده از یک ابزار تجزیه و تحلیل، نقطه شیرین تعامل بازاریابی ایمیلی برند خود را کشف خواهید کرد.

ایمیل بازاریابی موثر ؛ابزارهایی مانند MailChimp به فرستندگان ایمیل، عمق باورنکردنی از اطلاعات در مورد موفقیت کمپین هایشان می دهد. این به شما امکان می‌دهد استراتژی‌های مختلف را آزمایش کنید و ببینید چه چیزی برای مشتریان شما مفید است

و سپس؟ کالاگان می گوید که کلید تجزیه و تحلیل این است که بازها را به کلیک و کلیک ها را به تبدیل ،تبدیل کند.

“بعد از ارسال ایمیل، سعی کنید بر اساس آنچه کاربر کلیک کرده است، موضوع را پیگیری کنید.”

ایمیل بازاریابی موثر
ایمیل بازاریابی موثر – کالج نوین

مخاطب خود را تقسیم بندی کنید

ایمیل بازاریابی موثر ؛آیا می دانستید؟ بازاریابانی که از کمپین‌های تقسیم‌بندی شده استفاده می‌کنند، تا 760 درصد درآمد را افزایش می‌دهند. این بسیار چشمگیر است.

علاوه بر اتخاذ رویکردی تحلیلی برای لیست ایمیل و فعالیت‌های نظارت بر عملکرد، با استفاده از داده‌های مرتبط برای تقسیم‌بندی مشتریان بازاریابی ایمیلی خود به مخاطبان مختلف، می‌توانید ارتباطات بسیار شخصی‌شده و مبتنی بر ارزش را برای افراد مناسب و در زمان مناسب ارسال کنید.

در اینجا چند روش آزمایش شده برای تقسیم بندی مخاطبان و بهبود عملکرد بازاریابی ایمیلی آورده شده است:

مشترکین جدید: مشتریانی که می‌توانید با یک ایمیل خوش‌آمدگویی و پیشنهاد هدف‌گیری کنید (مثلاً دسترسی به معاملات اولیه، تخفیف‌های سفارشی، توصیه‌های محصول، و محتوای مختص اعضا).

عدم فعالیت: مشتریان غیرفعال با حساب‌های ایمیل فعال که برای مدتی با ایمیل‌های شما درگیر نشده‌اند. در اینجا، می‌توانید با یک معامله یا انگیزه شخصی ارتباط برقرار کنید.

این مقاله را مطالعه کنید  مدیریت کمپین بازاریابی دیجیتال

مکان: مشتریانی که می‌توانید با ایمیل‌های مرتبط با منطقه، فرهنگ، و گرایش‌های جغرافیایی محور یا محتوای خبری آن‌ها مورد هدف قرار دهید.

جمعیت‌شناسی: مشتریانی که می‌توانید بر اساس سن، جنس، گرایش سیاسی، شغل یا شغلشان با محتوا ارتباط برقرار کنید.

علایق: مشتریانی که می توانید بر اساس ترجیحات و علایق شخصی آنها با محتوا درگیر شوید.

رفتارها: مشتریانی که می‌توانید ایمیل‌های شخصی‌سازی‌شده را بر اساس خریدهای گذشته یا تعامل با برند (اتصال در رسانه‌های اجتماعی، شرکت در مسابقه، مرور دسته‌های محصول خاص، و غیره) برای آنها ایجاد کنید.

کپی رایتینگ ایمیل خود را تیز کنید

ایمیل بازاریابی موثر ؛مانند هر فعالیت بازاریابی، شما می خواهید محتوایی ایجاد کنید که مخاطبان خود را درگیر کند. تلاش‌های شما برای کپی‌نویسی می‌تواند بازاریابی ایمیلی شما را بهبود بخشد یا شکست دهد، بنابراین تقویت مهارت‌های مبتنی بر کلمه مهم است.

در اینجا پنج نکته سریع برای نوشتن ایمیل وجود دارد که گیرندگان شما را درگیر می کند و عملکرد شما را افزایش می دهد:

ایمیل بازاریابی موثر ؛مطمئن شوید که خطوط موضوع شما واضح، مختصر و ارزش شخصی را نشان می دهد. مستقیم باشید و در صورت امکان از کلمات اقدام بازاریابی استفاده کنید.
همیشه متن پیش‌نمایش را اضافه کنید تا تیتر ایمیل خود را به تفصیل توضیح دهید و گیرنده خود را تشویق کنید تا از طریق آن کلیک کند.

شما در اینجا بین 35 تا 140 کاراکتر دارید، بنابراین هر کلمه یا عبارتی را که ارزش مستقیمی به خواننده ارائه نمی دهد یا هیچ ارتباطی با خط موضوع شما ندارد، کوتاه کنید.
از عناوین فرعی برای شکستن ایمیل استفاده کنید و خوانندگان خود را از ابتدا تا انتها با محتوای خود درگیر نگه دارید.

ایمیل بازاریابی موثر ؛ از بلوک های بزرگ متن خودداری کنید و مطمئن شوید که کپی شما مکالمه ای است. آن را با صدای بلند بخوانید و اگر برای مصرف انسان مناسب نیست، به عقب برگردید و تغییراتی ایجاد کنید تا محتوای شما به طور طبیعی خوانده شود.
از استفاده از حروف بزرگ یا علامت تعجب دوری کنید! این باعث می شود که محتوای شما فریاد زده یا هرزنامه به نظر برسد و خوانندگان شما را ناامید کند.
فراخوان‌هایی برای اقدام (CTA) ایجاد کنید که احساس فوریت را ایجاد می‌کنند یا انگیزه‌ای واضح ارائه می‌کنند – مانند:

عجله کن پیشنهاد به زودی به پایان می رسد.

اکنون رزرو کنید و ذخیره کنید.

10% تخفیف من را دریافت کنید.

جای خود را قبل از اینکه خیلی دیر شود رزرو کنید

برای اطلاعات ضروری بیشتر در مورد محتوای ایمیل و اطلاعات مربوط به کپی‌نویسی، فهرست چک لیست ضروری نوشتن ایمیل و نوشتن محتوا را بررسی کنید.

اگر در مورد استفاده از ایمیل مارکتینگ برای افزایش فروش و ثبت نام جدی هستید، باید طراحی کاربر را با آنچه می خواهید به دست آورید متعادل کنید.

ایمیل بازاریابی موثر ؛فراموش نکنید که یافتن نقطه شیرین بین ارزش افزوده و درخواست چیزی مهم است و یک کمپین ایمیلی با ساختار مناسب، ارزشی را برای مشتری و همچنین بازگشت سرمایه (ROI) برای کسب و کار به ارمغان می آورد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو × چهار =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟