چگونه یک استراتژی سئوی موثر ایجاد کنیم؟ ، 11 مرحله - کالج نوین

چگونه یک استراتژی سئوی موثر ایجاد کنیم؟ ، 11 مرحله

چگونه یک استراتژی سئوی موثر ایجاد کنیم؟ ، اگر سال 2020 یک چیز را به ما آموخته است، این است که دید آنلاین و آگاهی از نام تجاری کسب و کار شما بسیار مهم است.

همه‌گیری COVID-19 مردم را بیش از حد معمول در داخل خود نگه داشته است که اساساً به کسب‌وکارها مخاطب آنلاین تضمین شده‌ای می‌دهد.

اگر کسب‌وکار شما یک استراتژی بازاریابی موثر SEO را اجرا کرده است، آن‌هایی که در طول همه‌گیری همه‌گیر به دنبال محصولات یا خدمات شما هستند، به احتمال زیاد کسب‌وکار شما را پیدا می‌کنند.

چگونه یک استراتژی سئوی موثر ایجاد کنیم؟ ، گذشته از همه‌گیری، این روند از قبل نشان می‌داد افراد بیشتری در حال جستجوی آنلاین برای محصولات و خدمات، به‌ویژه در دستگاه‌های تلفن همراه، نسبت به قبل هستند.

اگر می‌خواهید مطمئن شوید که کسب‌وکار شما در بالای صفحات نتایج موتورهای جستجو (SERP) یا نزدیک به آن ظاهر می‌شود، ترافیک ارگانیک بیشتری را جذب می‌کند و درآمد را برای بهبود ROI خود افزایش می‌دهد، باید یک استراتژی سئو قوی و چندوجهی داشته باشید.

این مقاله را مطالعه کنید  SEO برای کسب و کار محلی ، 3 اهمیت

استراتژی سئو یک برنامه گسترده است که بر روی تصویر کلی تمرکز دارد و از جنبه‌ها و وظایف مختلفی تشکیل شده است که همه با هم برای دستیابی به اهداف بزرگ‌تر شما یعنی دید بهتر و ترافیک بیشتر که در نهایت باعث افزایش درآمد می‌شود، کار می‌کنند.

شروع سال جدید زمان بسیار خوبی برای ارزیابی استراتژی سئو فعلی شما، در نظر گرفتن اهداف بازاریابی آنلاین خود و تعیین اینکه استراتژی سئوی شما چقدر به این اهداف می رسد است.

اگر متوجه شدید که استراتژی سئوی شما اهداف شما را برآورده نمی کند یا از نتایج راضی نیستید، می توانید استراتژی سئوی خود را برای سال 2021 تغییر دهید.

چگونه یک استراتژی سئوی موثر ایجاد کنیم؟ ، هنگام ایجاد استراتژی سئوی 2021 خود، مطمئن شوید که بودجه، اهداف و چارچوب زمانی خود را برای دستیابی به اهداف خود در نظر گرفته اید.

اگر منابعی در کسب و کار خود برای پیاده سازی و مدیریت موثر کمپین سئوی خود ندارید، می توانید با یک آژانس بازاریابی دیجیتال مانند Proceed Innovative همکاری کنید.

چگونه یک استراتژی سئوی موثر ایجاد کنیم؟ ، کارشناسان سئو ما یک استراتژی سئو را برای دستیابی به اهداف بازاریابی شما ایجاد و اجرا می کنند و ما به طور مداوم نتایج را رصد و پیگیری می کنیم.

چگونه یک استراتژی سئوی موثر ایجاد کنیم؟ ، 11 مرحله - کالج نوین
چگونه یک استراتژی سئوی موثر ایجاد کنیم؟ ، 11 مرحله – کالج نوین

استراتژی سئو چیست؟

چگونه یک استراتژی سئوی موثر ایجاد کنیم؟ ، استراتژی سئو برنامه ای برای بهبود رتبه بندی یک وب سایت در موتورهای جستجو برای جذب ترافیک ارگانیک بیشتر است.

استراتژی های بهینه سازی موتورهای جستجو شامل سئو داخلی، سئوی خارج از صفحه، سئو فنی، سئو محتوا، سئوی محلی و سئوی موبایل است. یک استراتژی خوب سئو باعث بهبود رتبه وب سایت و تجربه کاربر می شود.

چگونه یک استراتژی سئوی موثر ایجاد کنیم؟

عملکرد سئوی خود را ارزیابی کنید

چگونه یک استراتژی سئوی موثر ایجاد کنیم؟ ، اولین کاری که باید قبل از توسعه استراتژی سئو برای سال 2021 انجام دهید، ارزیابی استراتژی سئو فعلی و نحوه عملکرد آن است.

شما باید دید ارگانیک وب سایت خود، رتبه بندی کلمات کلیدی خود و تقسیم ترافیک برند در مقابل غیر مارک را ارزیابی کنید. چندین ابزار از جمله SEMrush Organic Research Tool وجود دارد که می تواند این داده ها را به شما نشان دهد.

با استفاده از این ابزار می توانید عملکرد ترافیک ارگانیک و رتبه بندی کلمات کلیدی خود را در طول زمان مشاهده کنید. شما می توانید به راحتی روندها را متوجه شوید و یک ایده کلی از عملکرد هر یک از این معیارها بدست آورید.

چگونه یک استراتژی سئوی موثر ایجاد کنیم؟ ، تقسیم ترافیک مارک دار و غیر مارک به شما نشان می دهد که آیا فرصت هایی برای ارتباط بیشتر با بخشی از مخاطبان خود که در حال جستجوی نام تجاری شما هستند وجود دارد یا خیر.

در نظر گرفتن این معیارها و همچنین داده های گوگل آنالیتیکس، از جمله نرخ تبدیل و درآمد، به شما یک ایده کلی از عملکرد وب سایت شما از دیدگاه سئو می دهد.

چگونه یک استراتژی سئوی موثر ایجاد کنیم؟ ، این همچنین به شما کمک می کند تا به راحتی نقاط ضعفی را که می تواند در استراتژی سئو جدید شما نقش داشته باشد را تشخیص دهید.

تجزیه و تحلیل سئوی رقبای خود را انجام دهید

چگونه یک استراتژی سئوی موثر ایجاد کنیم؟ ، هنگامی که عملکرد سئو فعلی خود را تجزیه و تحلیل کردید، سپس باید استراتژی های سئوی رقبای خود را تجزیه و تحلیل کنید.

این به شما ایده می‌دهد که چه چیزی برای آن‌ها کار می‌کند و چه چیزی کار نمی‌کند و کجا می‌توانید برای به دست آوردن برتری سرمایه‌گذاری کنید.

با تهیه لیستی از رقبای اصلی خود شروع کنید، از جمله رقبای داخل منطقه خدماتی شما و رقبایی که به طور مداوم در SERP ها برای کلمات کلیدی اصلی شما ظاهر می شوند.

چگونه یک استراتژی سئوی موثر ایجاد کنیم؟ ، چندین ابزار وجود دارد که می تواند این اطلاعات را در مورد رقبای شما در اختیار شما قرار دهد، از جمله ابزار SEMrush که در بالا ذکر شد و SpyFu.

هنگام تجزیه و تحلیل سئوی رقبای خود، به دنبال این باشید که کدام یک از صفحات آنها بیشترین بازدید را دارد، رتبه کلمات کلیدی آنها چقدر خوب است و پروفایل پیوند آنها.

چگونه یک استراتژی سئوی موثر ایجاد کنیم؟ ، دانستن اینکه کدام یک از صفحات آنها بهترین رتبه را دارد می تواند به شما کمک کند تعیین کنید چه نوع محتوایی را باید به وب سایت خود اضافه کنید تا رتبه خود را افزایش دهید.

چگونه یک استراتژی سئوی موثر ایجاد کنیم؟ ، توجه داشته باشید که آیا بهترین صفحات آنها وبلاگ ها، صفحات محصولات یا سایر صفحات هستند.

تجزیه و تحلیل رتبه بندی کلمات کلیدی آنها به شما کمک می کند تا ببینید آیا رقبای شما برای کلمات کلیدی که شما نیستید رتبه بندی می کنند یا خیر. این به شما کمک می کند فرصت هایی را برای بهبود رتبه بندی کلمات کلیدی خود شناسایی کنید.

تجزیه و تحلیل پروفایل لینک وب سایت های رقبا به شما کمک می کند تا بفهمید بک لینک های آنها از کجا می آیند و شکاف پیوند بین وب سایت آنها و دامنه خود را شناسایی کنید. این می تواند به شما کمک کند تا استراتژی ساخت لینک خود را برای ایجاد نمایه ای محکم از بک لینک ها ایجاد کنید.

چگونه یک استراتژی سئوی موثر ایجاد کنیم؟ ، 11 مرحله - کالج نوین
چگونه یک استراتژی سئوی موثر ایجاد کنیم؟ ، 11 مرحله – کالج نوین

اهداف بازاریابی آنلاین خود را تعیین کنید

چگونه یک استراتژی سئوی موثر ایجاد کنیم؟ ، گام بعدی تعیین اهدافی است که می خواهید با استراتژی سئوی خود به آنها برسید و همچنین شاخص های کلیدی عملکرد (KPI) که پیشرفت شما را به سمت این اهداف اندازه گیری می کند.

بیان اهداف خاص خود به شکل گیری استراتژی سئوی شما برای رسیدن به این اهداف و سنجش موفقیت کمک می کند. به عنوان مثال، اگر هدف اصلی شما افزایش درآمد در سال 2021 به میزان مشخصی باشد، ترافیک ارگانیک به وب سایت شما ممکن است KPI موفقیت این هدف باشد. بنابراین، بخشی از استراتژی سئو شما افزایش ترافیک ارگانیک خواهد بود.

کلمات کلیدی و موضوعات اصلی را تعریف کنید

چگونه یک استراتژی سئوی موثر ایجاد کنیم؟ ، هنگامی که اهداف بازاریابی دیجیتال شما مشخص شد، زمان آن فرا رسیده است که برای تعیین کلمات کلیدی اصلی خود، تحقیقاتی در مورد کلمات کلیدی انجام دهید. سپس می توانید کلمات کلیدی اصلی خود را با ساختن صفحاتی که به آنها صفحات ستونی گفته می شود، هدف قرار دهید.

یک صفحه ستونی یک موضوع یا ایده اصلی را هدف قرار می دهد و توسط دسته های موضوعی پشتیبانی می شود که صفحاتی بر اساس زیر مجموعه ای از موضوعات به صفحه ستون اصلی هستند.

چگونه یک استراتژی سئوی موثر ایجاد کنیم؟ ، به عنوان مثال، یک شرکت بازسازی بلایا ممکن است صفحه ستونی داشته باشد که “بازیابی فاجعه” را هدف قرار می دهد.

مجموعه‌های موضوعی که از «بازیابی بلایا» ناشی می‌شوند، شامل انواع مختلف خدمات بازیابی بلایا (ترمیم آسیب آب، بازسازی خسارت آتش سوزی و غیره) است که هر کدام صفحه خاص خود را دارند.

فراتر از خوشه های موضوعی، می توانید خوشه های ثانویه را برای پشتیبانی از هر خوشه موضوعی تنظیم کنید. با استفاده از همین مثال، یک صفحه خوشه موضوعی با هدف “بازیابی آسیب آب” ممکن است منجر به صفحات خوشه ثانویه شود که “سیل زیرزمین” و “پاکسازی فاضلاب” را هدف قرار می دهند.

چگونه یک استراتژی سئوی موثر ایجاد کنیم؟ ، با استفاده از این استراتژی، می‌توانید روی رتبه‌بندی صفحات خود برای همه موضوعات مرتبط با کلمات کلیدی اصلی تمرکز کنید. این کار موثرتر از تمرکز بر رتبه بندی برای کلمات کلیدی منفرد است.

با ترسیم کلیدواژه های اصلی خود برای صفحات ستونی، خوشه های موضوعی، و خوشه های ثانویه، می توانید محتوا و استراتژی کلمات کلیدی متمرکزتری ایجاد کنید.

کلمات کلیدی مرتبط دم بلند را شناسایی کنید

چگونه یک استراتژی سئوی موثر ایجاد کنیم؟ ، هنگام توسعه استراتژی محتوای خوشه ای خود، واقعاً هیچ محدودیتی برای تعداد خوشه هایی که می توانید از یک ستون خاص ایجاد کنید وجود ندارد.

هر چه موضوعات خوشه ای بیشتری ارائه کنید، می توانید عمق بیشتری به وب سایت خود بیافزایید. در برخی موارد، محدوده ستون اصلی تعیین می کند که چند موضوع خوشه ای را می توانید مطرح کنید.

صفحات موضوع خوشه شما باید بر جنبه خاصی از موضوع اصلی تمرکز کنند و بر کلمات کلیدی مرتبط با دم بلند تمرکز کنند. کلمات کلیدی دم بلند از کلمات کلیدی اصلی خاص تر هستند و از سه یا چند کلمه تشکیل شده اند. این عبارات کلیدواژه عموماً حجم جستجوی کمتری نسبت به کلمات کلیدی اصلی دارند که از آنها گسترش یافته است.

چگونه یک استراتژی سئوی موثر ایجاد کنیم؟ ، پس چرا کلمات کلیدی دم بلند مهم هستند؟ اول، شناسایی کلمات کلیدی مرتبط با دم بلند به شما کمک می کند تا موضوعات عمیق تری را که علاقه ایجاد کرده اند شناسایی کنید.

اگر به مثال قبلی خود برگردیم، اگر یک ارائه‌دهنده خدمات بازیابی بلایای طبیعی «چگونه سیل زیرزمین رخ می‌دهد» را به‌عنوان یک کلمه کلیدی دم دراز در دسته موضوعی «آسیب آب» شناسایی کند، می‌تواند با ایجاد و ارسال یک وبلاگ در مورد علل زیرزمین از آن استفاده کند. جاری شدن سیل

دومین دلیل مهم بودن کلمات کلیدی دم بلند این است که مردم از عبارات کلیدی دم بلند در جستجوی صوتی استفاده می کنند. احتمال بیشتری وجود دارد که کسی در یک عبارت جستجوی صوتی بگوید “سیل زیرزمین چگونه رخ می دهد” تا صرفا “سیل زیرزمین”. بنابراین، گنجاندن این کلمات کلیدی طولانی در محتوای خود، وب سایت شما را برای جستجوهای صوتی بهتر بهینه می کند.

آخرین چیزی که هنگام ایجاد محتوای خوشه ای با محوریت کلمات کلیدی طولانی باید به خاطر بسپارید این است که مطمئن شوید که یک محتوای جداگانه ایجاد می کنید که بر هدف قرار دادن هر کلمه کلیدی طولانی تمرکز دارد و هیچ متقاطع وجود ندارد.

محتوای فعلی وب سایت خود را بررسی کنید

چگونه یک استراتژی سئوی موثر ایجاد کنیم؟ ، اکنون که محتوا، کلمه کلیدی و استراتژی خوشه موضوعی خود را توسعه داده اید، باید قبل از افزودن محتوای جدید، برای بررسی محتوای موجود در صفحه خود وقت بگذارید.

ممیزی محتوای موجود به شما کمک می‌کند محتوایی را که می‌توان بهبود بخشید و محتوایی را شناسایی کرد که با دسته‌های موضوعی جدید تعریف شده‌تان کار می‌کند.

هنگام ممیزی محتوای خود، باید محتوای موجود را به محتوا دسته بندی کنید تا همانطور که هست نگه دارید، محتوا را برای به روز رسانی برای هدف قرار دادن بهتر کلمات کلیدی مرتبط و محتوایی که باید حذف کنید. شما باید محتوای تکراری، خیلی سبک یا دارای رتبه ضعیف را حذف کنید.

ممیزی محتوای فعلی وب سایت شما قبل از ایجاد محتوای جدید می تواند باعث صرفه جویی در کار شما شود. در بسیاری از موارد، به‌روزرسانی محتوای موجود برای هدف‌گیری بهتر کلمات کلیدی، سریع‌تر از افزودن محتوای جدید ایجاد شده، روی وب‌سایت شما تأثیر می‌گذارد. شناسایی فرصت ها برای بهبود محتوای موجود به هدایت برنامه شما برای ایجاد محتوا کمک می کند.

چگونه یک استراتژی سئوی موثر ایجاد کنیم؟ ، 11 مرحله
چگونه یک استراتژی سئوی موثر ایجاد کنیم؟ ، 11 مرحله – کالج نوین

برای صفحات ستونی و دسته های موضوعی محتوا ایجاد کنید

چگونه یک استراتژی سئوی موثر ایجاد کنیم؟ ، اکنون که صفحات ستونی، صفحات کلاستر و صفحات خوشه ثانویه خود را ترسیم کرده اید، زمان شروع به ایجاد محتوا است. محتوای صفحات وب شما برای عملکرد کلی وب سایت شما بسیار مهم است.

شما باید مطمئن شوید که محتوای باکیفیت و آموزنده ای ایجاد می کنید که مخاطبان هدف شما آن را ارزشمند بدانند. تحقیقاتی که در مراحل قبلی برای تعیین خوشه‌های موضوعی و کلیدواژه‌های طولانی انجام دادید به شما بینشی می‌دهد که چه نوع محتوایی برای وب‌سایت شما ارزشمند است.

مهمترین چیزی که هنگام ایجاد محتوای خود باید در نظر داشته باشید، نیت کاربر است. شما باید درک کنید که فردی که در جستجوی کلمات کلیدی هدفمند هدفمند شماست، انتظار دارد با پرس و جو خود چه چیزی را بیابد تا بتوانید محتوایی ایجاد کنید که این انتظارات را برآورده کند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نوشتن محتوای سئوی موثر، چک لیست نوشتن محتوای سئو 2019 ما را بررسی کنید.

رفع سئو در صفحه

چگونه یک استراتژی سئوی موثر ایجاد کنیم؟ ، پس از ایجاد محتوا برای صفحات وب خود، باید مطمئن شوید که صفحات جداگانه به درستی بهینه شده اند.

این شامل بهینه‌سازی تگ‌های عنوان، توضیحات متا، تگ‌های سرصفحه (H1، H2، و H3) و محتوا با کلمات کلیدی مورد نظر شما می‌شود. همچنین باید مطمئن شوید که تمام لینک های داخلی وب سایت شما کار می کنند و لینک های خراب را تعمیر کنید.

می‌توانید اثربخشی این عناصر سئوی درون صفحه را با ابزارهایی مانند SEMrush On Page SEO Tracker ارزیابی کنید و سیستم‌های CMS مانند WordPress نیز پیشنهاداتی را برای بهبود سئوی درون صفحه ارائه می‌دهند.

رفع خطاهای فنی سئو

چگونه یک استراتژی سئوی موثر ایجاد کنیم؟ ، مسائل فنی سئو مانند سرعت بارگذاری پایین و لینک های داخلی شکسته می تواند بر رتبه بندی شما تأثیر بگذارد.

مهم است که به طور منظم وب سایت خود را برای مسائل فنی سئو بررسی کنید و مشکلات اصلی را که پیدا می کنید برطرف کنید. ابزارهای مختلفی وجود دارد که می تواند این مشکلات را شناسایی کند.

ممیزی وب سایت خود یک بار در ماه به شما کمک می کند تا به سرعت این مشکلات را قبل از اینکه بر رتبه شما تأثیر بگذارد پیدا کنید و برطرف کنید.

روی سئوی خارج از صفحه کار کنید

چگونه یک استراتژی سئوی موثر ایجاد کنیم؟ ، هنگامی که وب سایت شما با محتوای جدید ساخته شده حول محورها و دسته های موضوعی شما تنظیم و بهینه شد، باید روی ایجاد لینک های خارج از صفحه تمرکز کنید. این بسیار مهم است زیرا بک لینک یکی از سه عامل اصلی است که گوگل برای تعیین رتبه وب سایت شما از آن استفاده می کند.

راه‌های زیادی برای ایجاد لینک‌های خارج از سایت وجود دارد، از جمله انتشار بیانیه‌های مطبوعاتی در وب‌سایت‌های شخص ثالث، ارسال پست‌های وبلاگ مهمان، ارسال در رسانه‌های اجتماعی، ایجاد لینک صفحه منبع، و موارد دیگر. راهنمای استراتژی ساخت لینک ما به شما ایده های بیشتری برای ایجاد بک لینک به وب سایت شما می دهد.

استراتژی سئوی خود را پیگیری و تنظیم کنید

چگونه یک استراتژی سئوی موثر ایجاد کنیم؟ ، اکنون که استراتژی سئوی خود را اجرا کرده اید، باید KPI های خود را ردیابی کرده و تنظیماتی را انجام دهید تا بهترین نتایج را به دست آورید.

سئو یک تلاش مداوم است و همیشه فرصت هایی برای تنظیم کمپین خود برای پیشرفت بیشتر در رسیدن به اهدافتان وجود دارد. همچنین باید داده های KPI های خود را به صورت ماهانه ردیابی و ثبت کنید تا مطمئن شوید که استراتژی SEO شما در مسیر درست قرار دارد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

20 + پانزده =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟