ابزارهای برتر اتوماسیون بازاریابی ایمیلی

ابزارهای برتر اتوماسیون بازاریابی ایمیلی ، 4 نوع

ابزارهای برتر اتوماسیون بازاریابی ایمیلی ؛بازاریابی ایمیلی برای بازاریابان دیجیتال به دلایل مختلفی ضروری است، از جمله اینکه چقدر موثر است و چقدر باعث بازگشت سرمایه (ROI) می شود.

در دنیای B2B به طور خاص، بازاریابی ایمیلی در رتبه سوم از نظر تأثیرگذارترین منبع اطلاعاتی قرار دارد، و این تنها به این دلیل است که کارشناسان صنعت و توصیه‌های همکاران در دو جایگاه برتر قرار دارند.

علاوه بر این، به ازای هر دلاری که برای بازاریابی ایمیلی خرج می‌کنید، حدود 38 دلار درآمد کسب خواهید کرد – که ROI 3800 درصد است و آن را به یکی از پردرآمدترین شکل‌های بازاریابی تبدیل می‌کند.

ابزارهای برتر اتوماسیون بازاریابی ایمیلی ؛پلتفرم‌ها و ابزارهای زیادی وجود دارند که می‌توانند زندگی شما را هنگام برنامه‌ریزی و اجرای کمپین‌های بازاریابی ایمیلی آسان‌تر کنند.

در واقع آنقدر زیاد است که گذر از تمام اطلاعات و انتخاب صحیح آن دشوار است.

پلتفرم‌های خوب زیادی وجود دارد، اما مهم است بدانید که چه چیزی یک ابزار اتوماسیون ایمیل عالی را می‌سازد، و شامل مواردی مانند مدیریت داخلی ارتباط با مشتری (CRM)، یکپارچه‌سازی رسانه‌های اجتماعی، قابلیت‌های محتوای پیشرفته، سهولت استفاده، و حتی در دسترس بودن است.

ابزارهای برتر اتوماسیون بازاریابی ایمیلی ؛برای کمک به انتخاب ابزار بازاریابی ایمیلی مناسب برای نیازهای خود، در اینجا آنچه باید در مورد چهار مورد از محبوب ترین پلتفرم های موجود در بازار امروز بدانید، آورده شده است.

این مقاله را مطالعه کنید  درک حرفه ای فروش دیجیتال مارکتینگ

ابزارهای برتر اتوماسیون بازاریابی ایمیلی
ابزارهای برتر اتوماسیون بازاریابی ایمیلی – کالج نوین

ActiveCampaign

توابع و ویژگی های کلیدی:

ابزارهای برتر اتوماسیون بازاریابی ایمیلی ؛ActiveCampaign برای کسب و کارهای کوچک و متوسط ​​و همچنین شرکت ها طراحی شده است و آن را به یک پلت فرم همه کاره و جامع تبدیل می کند.

این پلتفرم علاوه بر ویژگی‌های اساسی مانند خودکار کردن پاسخ‌های ایمیل، ایجاد تقویم و ارسال خودکار، به شما امکان می‌دهد مخاطبان خود را تقسیم‌بندی کنید، ایمیل‌ها را شخصی‌سازی کنید و قابلیت تحویل را مدیریت کنید.

پس از ارسال ایمیل، می‌توانید ببینید چه کسی آن را باز کرده است، چه کسی روی آن کلیک کرده است، از کدام صفحات بازدید کرده است و موارد دیگر.

ابزارهای برتر اتوماسیون بازاریابی ایمیلی ؛هنگامی که نوبت به تضمین موفقیت آمیزترین کمپین ها می رسد، این ابزار با عملکردها و ویژگی های کلیدی مانند:

بهینه سازی موبایل
تست A/B
تجزیه و تحلیل برای درآمد، ROI، و کلمات کلیدی
ایجاد صفحه فرود
ردیابی رفتار و جستجوی آنلاین

مزایا و معایب:

ابزارهای برتر اتوماسیون بازاریابی ایمیلی ؛هر کسی که از ActiveCampaign استفاده کرده باشد، به شما خواهد گفت که مزایای آن بسیار بیشتر از معایب آن است (در واقع، اکثر مردم در پیدا کردن معایب مشکل دارند).

مزایا شامل این است که راه اندازی و استفاده از این پلت فرم آسان است، هیچ هزینه فعال سازی وجود ندارد، و با شروع اشتراک هایی که از 9 دلار در ماه شروع می شود، نمی توانید مقرون به صرفه بودن آن را شکست دهید.

دارای تمام ویژگی های کلیدی است که شما می خواهید در یک پلت فرم اتوماسیون ایمیل، و موارد دیگر، از جمله ادغام با رسانه های اجتماعی.

ابزارهای برتر اتوماسیون بازاریابی ایمیلی ؛نقطه ضعفی که برخی افراد به آن اشاره می‌کنند این است که گزارش‌دهی می‌تواند واضح‌تر باشد، اما شما همچنان به تمام بینش‌هایی که از ابزاری مانند این انتظار دارید دسترسی دارید.

ابزارهای برتر اتوماسیون بازاریابی ایمیلی
ابزارهای برتر اتوماسیون بازاریابی ایمیلی – کالج نوین

چرا ActiveCampaign را انتخاب کنید؟

ابزارهای برتر اتوماسیون بازاریابی ایمیلی ؛یکی از ویژگی‌های کلیدی ActiveCampaign این است که به CRM خود مجهز است که امتیازدهی به سرنخ‌ها را فراهم می‌کند، و اینکه می‌توانید از آن برای مدیریت و پرورش سرنخ‌ها استفاده کنید، که فرآیند بازاریابی ایمیلی را ساده‌تر و کارآمدتر می‌کند.

و از آنجایی که CRM با این ابزار یکپارچه شده است، سفارشی کردن کمپین ها را بر اساس داده هایی که مختص هر مشترک است ،آسان می کند.

MailChimp

توابع و ویژگی های کلیدی:

ابزارهای برتر اتوماسیون بازاریابی ایمیلی ؛MailChimp یک ابزار اتوماسیون ایمیل بسیار جامع است و ویژگی ها و عملکردهای بسیار کمی وجود دارد که این پلتفرم از آن برخوردار نیست.

می توانید از قالب ها کار کنید یا ایمیل های خود را از ابتدا طراحی کنید. می توانید لیست های خود را تقسیم بندی کنید و ایمیل های سفارشی شده را به گروه های مختلف ارسال کنید. و حتی می توانید ایمیل های قطره ای را بر اساس فعالیت های فردی مشترک ارسال کنید.

همانطور که انتظار دارید، به لطف عملکرد RSS-to-email، می توانید کارهای مختلفی از جمله ارسال ایمیل های خودکار را هر زمان که وبلاگ خود را به روز می کنید، خودکار کنید.

این پلتفرم همچنین دارای تجزیه و تحلیل اولیه در مورد نرخ های باز، کلیک و سایر موارد است و می توانید آن را با بسیاری از پلتفرم های دیگر مانند WordPress، Magento و Shopify ادغام کنید.

علاوه بر این، می توانید فرم های ثبت نام سفارشی ایجاد کنید که به راحتی در رسانه های اجتماعی و وب سایت ها ادغام می شوند.

طرفداران:

ابزارهای برتر اتوماسیون بازاریابی ایمیلی ؛چیزی که مردم در مورد MailChimp دوست دارند استفاده از آن آسان است: طراحی و رابط کاربری بسیار شهودی است، وارد کردن و صادر کردن لیست ها بسیار آسان است، و این امر بازاریابی ایمیلی را حتی برای یک مبتدی ساده می کند.

گزینه های متعدد یکپارچه سازی نیز بسیار جذاب هستند زیرا این کار راندمان و سهولت استفاده را بهبود می بخشد. علاوه بر این، زمانی که اشتراک پولی دارید، MailChimp تقریباً همه عملکردها و ویژگی هایی را که می توانید در ابزار اتوماسیون ایمیل درخواست کنید، ارائه می دهد.

معایب:

ابزارهای برتر اتوماسیون بازاریابی ایمیلی ؛یکی از معایب MailChimp این است که حتی با وجود اینکه نسخه «برای همیشه رایگان» دارد، محدودیت‌هایی وجود دارد، از جمله محدودیت‌های ارسال کمتر، عدم پاسخگویی خودکار و کاهش محدودیت تماس.

مشکل دیگری که مردم به آن اشاره می کنند این است که مستلزم انتخاب دوبار مشترکین است (آنها ثبت نام می کنند و سپس باید ایمیل خود را تأیید کنند)، و این می تواند اندازه لیست شما را کاهش دهد و ارتباط شما را با مشترکینی که واقعاً می خواهند ایمیل های شما را دریافت کنند، قطع کند.

ابزارهای برتر اتوماسیون بازاریابی ایمیلی
ابزارهای برتر اتوماسیون بازاریابی ایمیلی – کالج نوین

چرا MailChimp را انتخاب کنید؟

ابزارهای برتر اتوماسیون بازاریابی ایمیلی ؛برخلاف سایر ابزارهای اتوماسیون ایمیل، MailChimp یک نسخه کاملا رایگان از پلتفرم خود را ارائه می دهد، و این به ویژه برای استارت آپ ها و کسب و کارهای کوچک که نیاز به بازاریابی ایمیلی را تشخیص می دهند اما بودجه زیادی ندارند جذاب است.

حتی اکانت رایگان همیشه به شما امکان می دهد 12000 ایمیل در ماه به 2000 مخاطب ارسال کنید که برای برخی از مشاغل کوچک و متوسط ​​کافی است.

مارکتو Marketo

توابع و ویژگی های کلیدی:

ابزارهای برتر اتوماسیون بازاریابی ایمیلی ؛ Marketo برای هر دو شرکت B2B و B2C ایده آل است و به طور مداوم در بین پلت فرم های اتوماسیون برتر در بازار رتبه بندی می شود.

این پیشنهاد جامع شامل ویژگی‌هایی مانند پاسخ‌های خودکار، تقسیم‌بندی و شخصی‌سازی ایمیل، و گزارش‌دهی و تجزیه و تحلیل اولیه است.

این ابزار همچنین به شما امکان می‌دهد ایمیل‌های خودکاری را تنظیم کنید که می‌توانند توسط بیش از ۴۰ رفتار مختلف مشترک ایجاد شوند و امکان ایجاد محتوای پویا را فراهم می‌کند.

ابزارهای برتر اتوماسیون بازاریابی ایمیلی ؛ سایر ویژگی های کلیدی عبارتند از:

تست A/B
هشدارهای خودکار
گزینه های یکپارچه سازی سرنخ CRM، پرورش سرنخ و امتیازدهی سرنخ
بازاریابی رویداد و وبینار
ادغام اجتماعی برای تبلیغات، اشتراک گذاری، تعامل و گوش دادن

مزایا و معایب:

ابزارهای برتر اتوماسیون بازاریابی ایمیلی ؛Marketo هزینه راه اندازی ندارد، اما اشتراک از 895 دلار در ماه شروع می شود. اگرچه این گران‌ترین ابزار موجود در بازار نیست، اما مطمئناً به بودجه نیاز دارد.

با این حال، مجموعه کامل ویژگی‌ها ارزش سرمایه‌گذاری را دارد، زیرا ابزارهایی را برای تیم‌های فروش و گزینه‌های یکپارچه‌سازی با انواع دیگر پلتفرم‌ها ارائه می‌دهد.

ابزارهای برتر اتوماسیون بازاریابی ایمیلی ؛Marketo همچنین برای افرادی که به تازگی بازاریابی ایمیلی را شروع کرده‌اند خوب است، زیرا می‌توانید با عملکردهای اولیه شروع کنید و با آشنایی با این پلتفرم به سمت تکنیک‌های پیچیده‌تر پیش بروید.

ابزارهای برتر اتوماسیون بازاریابی ایمیلی ؛این ابزار همچنین امتیاز بالایی را برای قابلیت استفاده و سهولت راه اندازی دریافت می کند. نکات منفی زیادی وجود ندارد که کاربران در مورد آن با Marketo صحبت کنند، اما یکی از آنها این است که سازنده صفحه فرود باید به روز شود، زیرا استفاده از آن ممکن است دشوار باشد.

 

چرا Marketo را انتخاب کنید؟

ابزارهای برتر اتوماسیون بازاریابی ایمیلی ؛کاربر پسند بودن احتمالاً دلیل شماره یک برای انتخاب Marketo است. راه‌اندازی این پلتفرم نسبتاً آسان است، می‌توانید به سرعت کمپین‌ها را اجرا کنید، و رابط کاربری بصری و آسان برای استفاده است.

علاوه بر این، Marketo برای افرادی که با مشکلاتی مواجه می‌شوند، پشتیبانی مشتری درجه یک ارائه می‌دهد، و جامعه بزرگ و فعالی وجود دارد که می‌توانید برای هر چیزی از عیب‌یابی مشکلات فنی گرفته تا مشاوره کمپین به آنها اعتماد کنید.

 

GetResponse

توابع و ویژگی های کلیدی:

ابزارهای برتر اتوماسیون بازاریابی ایمیلی ؛GetResponse یک پلت فرم اتوماسیون مورد علاقه برای بسیاری از سازمان ها است و دلایل خوبی برای این امر وجود دارد.

برای شروع، تمام ویژگی‌های اساسی مورد نیاز شما از جمله پاسخ‌های خودکار، تقسیم‌بندی، شخصی‌سازی، محتوای پویا و گزارش‌دهی و تجزیه و تحلیل را دارد.

با این حال، فراتر از آن، می‌توانید از این پلتفرم برای ایجاد صفحات فرود و فرم‌های پاسخگو نیز استفاده کنید، و گزینه‌های یکپارچه‌سازی برای CRM و ابزارهای نسل سوم شخص ثالث وجود دارد.

همچنین دارای گزینه های پیشرفته تست A/B، قابلیت ردیابی است و می توانید ایمیل های خودکار را بر اساس رفتارهای مختلف مشترکین تنظیم کنید.

ویژگی های دیگر عبارتند از فیلتر کردن سرنخ، امتیازدهی و برچسب گذاری.

 

مزایا و معایب:

ابزارهای برتر اتوماسیون بازاریابی ایمیلی ؛استفاده از GetResponse هم برای مبتدیان و هم برای بازاریابان ایمیل پیشرفته آسان است، و همچنین یکی از مقرون به صرفه ترین پلتفرم های موجود در بازار است (با 10 دلار در ماه، می توانید به تمام ویژگی های اولیه اتوماسیون دسترسی داشته باشید) .

آزمایش یک روزه همچنین دارای صدها قالب با طراحی خوب، عکس های استوک و موارد دیگر است که فرآیند ایجاد کمپین های بصری جذاب و حرفه ای را ساده می کند.

سایر ویژگی هایی که کاربران در مورد GetResponse دوست دارند عبارتند از:

انتخاب واحد
پیشنهادهایی برای زمان های بهینه برای ارسال کمپین ها
پشتیبانی مشتری عالی
قابلیت تحویل بالا
با این حال، یکی از نگرانی های اصلی مردم در مورد GetResponse این است که ابزارهای اتوماسیون اولیه و محدود هستند، حتی اگر دارای پاسخگوی خودکار باشند.

 

چرا GetResponse را انتخاب کنید؟

Beauty in Simplicity نام بازی با GetResponse است. ویژگی‌های کشیدن و رها کردن این پلتفرم، ایجاد و خودکارسازی کمپین‌های ایمیل را بسیار آسان می‌کند که حتی یک مبتدی نیز قادر به مدیریت آن خواهد بود و بازاریابان ایمیل باتجربه از بی‌دردسر بودن همه آن قدردانی خواهند کرد.

با قابلیت کشیدن و رها کردن، می‌توانید محتوای پویا ایجاد، بخش‌بندی و انتخاب کنید و این بدان معناست که می‌توانید کمپین‌های خودکار را به راحتی اجرا کنید.

 

نتیجه

بازاریابی ایمیلی ممکن است یکی از اشکال اصلی بازاریابی دیجیتال باشد، اما در حال حاضر به همان اندازه که در ابتدا بود مهم و محبوب است.

با این حال، صرفاً به این دلیل که بازاریابی ایمیلی حیاتی است، نیازی نیست که کل روز شما را به خود اختصاص دهد.

پلتفرم‌های اتوماسیون ایمیل مانند مواردی که در اینجا مورد بحث قرار گرفته‌اند، می‌توانند کمپین‌های شما، کارایی شما و بازگشت سرمایه‌ای را که در تلاش‌های بازاریابی ایمیلی خود مشاهده می‌کنید، بهبود بخشند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هفده + 16 =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟