روش استفاده نهایی - کالج نوین

روش استفاده نهایی

تحت روش استفاده نهایی که به عنوان روش انتظار کاربر نیز نامیده می شود، ابتدا لیستی از چندین کاربر محصول تحت پیش بینی تهیه می شود که از آنها در مورد الگوهای خرید فردی آنها سؤال می شود و سپس از روی چنین اطلاعاتی پیش بینی کامل تقاضای محصول مشخص می شود. این مقاله را مطالعه کنید : بررسی بازار

روش استفاده نهایی
روش استفاده نهایی – کالج نوین

به سادگی، روشی که برای اطلاع از میزان مصرف احتمالی خریدار از محصول، برنامه های خرید آتی وی و احتمالاً سهم بازار شرکت استفاده می شود، روش استفاده نهایی نامیده می شود. از آنجایی که نیات خریداران مورد توجه قرار می گیرد، این روش به عنوان «نظرسنجی از نیات خریدار» نیز نامیده می شود.

روش استفاده نهایی به ویژه برای محصولات صنعتی مانند مواد خام یا محصولات واسطه ای مناسب است زیرا بر خلاف کالاهای مصرفی تعداد آنها محدود است و می توان آنها را به طور جامع بررسی کرد. همچنین، خریداران در مورد کالاهای صنعتی قابل توجه هستند، در حالی که در مورد کالاهای مصرفی، چندین هزار خریدار در کل فروش شرکت می کنند که هر کدام مقدار بسیار کمی را به خود اختصاص می دهند.

دلیل دیگری که این بحث را تأیید می کند این است که خریداران صنعتی اغلب در کمربندهای صنعتی جمع می شوند و تولیدکنندگان مستقیماً به آنها دسترسی دارند، در حالی که در مورد کالاهای مصرفی، خریداران پراکنده هستند و از طریق چندین کانال توزیع یا واسطه به دست می آیند. در نهایت، نظرسنجی کاربر می‌تواند به خوبی برای خریداران صنعت اعمال شود، زیرا افراد تولید، مواد و مدیران برنامه‌ریزی شرکت را در تیم خرید درگیر می‌کند که اطلاعات کاملی در مورد مکان محصول دارند و می‌توانند به خوبی نیازهای خود را با یک محصول مرتبط کنند.

این مقاله را مطالعه کنید  برنامه ریزی

یکی از مزایای عمده روش استفاده نهایی این است که پیش بینی مستقیماً از کاربر نهایی یعنی خود مشتری می آید. همچنین، چنین پیش بینی در حال حاضر به داده های کاربر و صنعت تقسیم شده است و بنابراین نیازی به تلاش اضافی برای مرتب سازی آنها نیست.

روش استفاده نهایی عاری از معایب نیست. محدودیت عمده این روش این است که گاهی اوقات خود پاسخ دهندگان از الگوی مصرف خود اطلاعی ندارند و ممکن است تمایلی به افشای برنامه های خرید خود نداشته باشند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوزده + 5 =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟