فرآیند کارآفرینی - کالج نوین

فرآیند کارآفرینی

فرآیند کارآفرینی یک عامل تغییر است که به عنوان یک صنعتگر عمل می کند و ریسک مربوط به تشکیل کسب و کار برای استفاده تجاری را بر عهده می گیرد. یک کارآفرین پیش بینی غیرمعمولی برای شناسایی تقاضای بالقوه برای کالاها و خدمات دارد.

کارآفرینی یک فرآیند مستمر است که باید توسط یک کارآفرین دنبال شود تا سرمایه‌گذاری‌های جدید را با کارایی بیشتری برنامه‌ریزی و راه‌اندازی کند.

فرآیند کارآفرینی
فرآیند کارآفرینی – کالج نوین

فرآیند کارآفرینی

کشف: یک فرآیند کارآفرینی با تولید ایده آغاز می شود، که در آن کارآفرین فرصت های تجاری را شناسایی و ارزیابی می کند. شناسایی و ارزیابی فرصت ها کار دشواری است. یک کارآفرین به دنبال ورودی‌های همه افراد از جمله کارمندان، مصرف‌کنندگان، شرکای کانال، افراد فنی و غیره است تا به یک فرصت تجاری بهینه برسد. هنگامی که در مورد فرصت تصمیم گیری شد، گام بعدی ارزیابی آن است.
یک کارآفرین می‌تواند کارایی یک فرصت را با پرسیدن مداوم سؤالات خاص از خود ارزیابی کند، مانند اینکه آیا فرصت ارزش سرمایه‌گذاری را دارد، آیا به اندازه کافی جذاب است، آیا راه‌حل‌های پیشنهادی امکان‌پذیر است، آیا مزیت رقابتی وجود دارد، چه ریسکی دارد. با آن. مهمتر از همه، یک کارآفرین باید مهارت ها و سرگرمی های شخصی خود را تجزیه و تحلیل کند، خواه این ها با اهداف کارآفرینی منطبق باشد یا خیر.

توسعه یک طرح تجاری: زمانی که فرصت شناسایی شد، یک کارآفرین باید یک طرح تجاری جامع ایجاد کند. یک طرح کسب و کار برای موفقیت هر سرمایه گذاری جدید حیاتی است زیرا به عنوان یک معیار و معیار ارزیابی عمل می کند تا ببیند آیا سازمان به سمت اهداف تعیین شده خود حرکت می کند یا خیر.
یک کارآفرین باید زمان کافی خود را برای ایجاد آن اختصاص دهد، اجزای اصلی یک طرح تجاری عبارتند از ماموریت و بیانیه چشم انداز، اهداف و مقاصد، سرمایه مورد نیاز، شرح محصولات و خدمات و غیره.

این مقاله را مطالعه کنید  مقیاس فاصله

تامین منابع: سومین مرحله در فرآیند کارآفرینی، تامین منابع است، که در آن کارآفرین منابعی را شناسایی می کند که از آنجا می توان منابع مالی و منابع انسانی را ترتیب داد. در اینجا، کارآفرین سرمایه گذاران را برای سرمایه گذاری جدید خود و پرسنل برای انجام فعالیت های تجاری پیدا می کند.
مدیریت شرکت: پس از جمع آوری سرمایه و استخدام کارکنان، گام بعدی شروع عملیات تجاری برای دستیابی به اهداف تعیین شده است. اول از همه، یک کارآفرین باید ساختار مدیریتی یا سلسله مراتبی را که برای حل مشکلات عملیاتی در زمان بروز آنها لازم است، تعیین کند.
برداشت: مرحله نهایی در فرآیند کارآفرینی، برداشت محصول است که در آن، یک کارآفرین در مورد چشم انداز آینده کسب و کار، یعنی رشد و توسعه آن تصمیم می گیرد. در اینجا رشد واقعی با رشد برنامه ریزی شده مقایسه می شود و سپس تصمیم در مورد ثبات یا گسترش عملیات تجاری بر این اساس توسط یک کارآفرین اتخاذ می شود.
فرآیند کارآفرینی باید بارها و بارها دنبال شود، هر زمان که یک سرمایه گذاری جدید توسط یک کارآفرین انجام شود، بنابراین، یک فرآیند همیشه پایانی است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه + 6 =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟