کارآفرینی

کارآفرینی

کارآفرینی به فرآیند ایجاد یک شرکت جدید و تحمل هر یک از خطرات آن با هدف کسب سود اشاره دارد.

این اقدامی است برای جستجوی فرصت های سرمایه گذاری و تولید، توسعه و مدیریت یک سرمایه گذاری تجاری، به منظور انجام عملکرد تولید، تنظیم نهاده هایی مانند زمین، نیروی کار، مواد و سرمایه، معرفی تکنیک ها و محصولات جدید، شناسایی منابع جدید برای شرکت.

فردی که یک شرکت جدید ایجاد می کند و هر چالشی را برای توسعه و عملیات آن پذیرفته است به عنوان یک کارآفرین شناخته می شود. و شرکت یا سازمانی که معمولاً یک شرکت استارت آپی است که توسط کارآفرین راه اندازی شده است، سازمانی نامیده می شود.

کارآفرینی
کارآفرینی – کالج نوین

ویژگی های کارآفرینی

فعالیت اقتصادی: کارآفرینی یک فعالیت اقتصادی است، زیرا شامل طراحی، راه‌اندازی و راه‌اندازی بنگاه‌های تجاری جدید به منظور کسب سود، با اطمینان از استفاده بهینه از منابع است.
خلاقیت و نوآوری: شامل کشف ایده های جدید و اجرای آن در تجارت است. کارآفرین به طور مداوم شیوه های فعلی اداره یک کسب و کار را ارزیابی می کند و روش ها و تکنیک های جدیدی را برای اداره کارآمدتر و مؤثرتر کسب و کار شناسایی می کند.
سود: فعالیت کارآفرینی تنها با هدف کسب سود انجام می شود. این همچنین پاداش تلاش های انجام شده و ریسک پذیرفته شده توسط کارآفرین است.
تحمل ریسک: “تمایل به قبول ریسک” جوهره کارآفرینی است که بدون آن نمی تواند موفق شود. به دلیل ایجاد و اجرای ایده های جدید رخ می دهد. چنین ایده هایی اغلب نامشخص هستند و بنابراین نتیجه ممکن است مثبت و فوری باشد یا نباشد.

این مقاله را مطالعه کنید  کارکنان

مهارت های مورد نیاز در کارآفرینی

مهارت های فنی: ارتباط شفاهی، توانایی سازماندهی، توانایی تولید، مدیریت فنی کسب و کار، مربیگری، ایجاد شبکه، نظارت بر محیط، توانایی تشخیص روندهای جدید، گوش دادن فعال، نوشتن و مهارت های بین فردی.
مهارت های مدیریت کسب و کار: پیش بینی، برنامه ریزی، بودجه ریزی، تصمیم گیری، مذاکره، تعیین هدف، روابط انسانی، بازاریابی، مالی و غیره.
مهارت های شخصی: توانایی مدیریت تغییر، رهبری، پشتکار، اتکا به خود، آینده نگری، نوآوری، ریسک پذیری، خوداندیشی، نظم و انضباط، اعتماد به نفس، صداقت، صبر، هوش، درایت، ثبات عاطفی و غیره.

اکوسیستم کارآفرینی

آن تحت اکوسیستمی به نام اکوسیستم کارآفرینی عمل می کند. اکوسیستم شامل برنامه‌ها و طرح‌های دولتی است که آن را تشویق می‌کنند، سازمان‌های غیردولتی که خدمات مشاوره‌ای به کارآفرینان ارائه می‌کنند و سایر سازمان‌هایی که به طور مستقیم یا غیرمستقیم  را ترویج و حمایت می‌کنند.

آن به راه اندازی یک کسب و کار جدید محدود نمی شود، بلکه در مورد مواجهه با چالش ها در هر مرحله است. این ابزار مهمی برای پر کردن شکاف بین علم و بازار است که در آن یک شرکت جدید شکل می گیرد و محصولات و خدمات جدید به بازار ارائه می شود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج × چهار =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟