مهارت های ضروری دیجیتال مارکتینگ

مهارت های ضروری دیجیتال مارکتینگ

مهارت های ضروری دیجیتال مارکتینگ ، رشد سریع دیجیتال مارکتینگ یک چالش و همچنین فرصتی برای بازاریابان برای تسلط بر مهارت های بازاریابی دیجیتال مورد نیاز است. بنابراین، برترین مهارت‌های بازاریابی دیجیتالی که برای ایجاد تفاوت به آنها نیاز دارید چیست؟ برای دانستن پاسخ به خواندن ادامه دهید.

مهارت های ضروری دیجیتال مارکتینگ
مهارت های ضروری دیجیتال مارکتینگ – کالج نوین

مهارت های ضروری بازاریابی دیجیتال که در سال 2022 به آن نیاز دارید

اجازه دهید مهارت های مورد نیاز برای بازاریابی دیجیتال را بررسی کنیم.

مهارت های تحلیلی

در دنیای رقابت قوی و بازارهای بی ثبات، درک واقعیت از داده ها و درک کامل صنعتی که در آن کار می کنید بسیار مهم است تا بتوانید از موفقیت یک کمپین گزارش دهید یا به مسائلی مانند تخصیص منابع، اقدامات کاهشی، موانع ارتباطی رسیدگی کنید. ، و خیلی بیشتر.

شاید موثرترین مرجع داده های مخاطبان برای یک بازاریاب دیجیتال، اطلاعات دقیق در مورد کلمات کلیدی و جمعیت شناسی مشتری از جمله سن، جنسیت، زمان محبوب روز، علایق، نوع دستگاه مورد استفاده و غیره باشد. توانایی رسیدن به نتیجه از این داده های ارزشمند برای هر بازاریاب دیجیتال یک مهارت ضروری و اجتناب ناپذیر است.

مهارت های تحلیلی نقش عمده ای در شناسایی مشکلات، کسر راه حل ها و تصمیم گیری موثر دارد. بنابراین، اگر یک بازاریاب دیجیتال نوپا هستید، مهم است که روی مهارت های تحلیلی خود کار کنید.

بنابراین، آیا تعجب می کنید که چگونه می توانید مهارت های تجزیه و تحلیل موثر را توسعه دهید؟ پاسخ، تسلط بر ابزارهای تحلیلی مانند گوگل آنالیتیکس، کنسول جستجوی گوگل و سایر ابزارهای این چنینی است. در حالی که ممکن است شما به همان درجه ای از تخصص در تجزیه و تحلیل داده ها به عنوان یک دانشمند داده نیاز نداشته باشید، هنوز بازاریابان دیجیتال باید بتوانند از Google Analytics و سایر ابزارهای تحلیلی استفاده کنند.

سئو- مهارت های ضروری دیجیتال مارکتینگ

سئو فرآیند بهینه سازی محتوا و همچنین جنبه های فنی وب سایت شما است تا در نتایج جستجوی برتر در صفحه نتایج موتور جستجو قرار گیرد. شما همیشه می توانید استراتژی های شگفت انگیزی را ارائه دهید که رتبه صفحه را در موتور جستجو افزایش می دهد.

این استراتژی‌ها می‌توانند بهبود UX و UI، بهبود سرعت بارگذاری صفحه یا قابلیت استفاده از تلفن همراه، گنجاندن کلمات کلیدی مهم در محتوای شما و غیره باشند. این در نهایت منجر به جذب ترافیک ارگانیک زیادی می‌شود.

اگر کاربران مناسب نتوانند شما را در موتور جستجو پیدا کنند، تمام کار شما بیهوده خواهد بود. بنابراین بهینه سازی محتوای خود در وب سایت تفاوت را ایجاد می کند. دانستن نحوه عملکرد سئو یک مهارت ضروری برای بازاریابی دیجیتال است. این مهارت به شما امکان می دهد الگوریتم های موتور جستجو و تغییرات یا به روز رسانی های آنها را بشناسید.

سئو یکی از جنبه های بازاریابی دیجیتال است که موفقیت اولیه و آینده یک کسب و کار را تعیین می کند. برخی از شرکت ها در ابتدا موفق هستند و توجه زیادی را به خود جلب می کنند، اما با شکست آهسته ای مواجه می شوند. استراتژی های SEO که به طور کارآمد پیاده سازی شده اند، از از بین رفتن تدریجی شرکت ها جلوگیری می کند.

از آنجایی که سئو موضوع بسیار گسترده ای با ویژگی های فنی و هنری است، به طیف متنوعی از مهارت های فرعی از جمله تفکر خلاق نیاز دارد. شما باید نحوه ایجاد و توزیع محتوای مرتبط، نحوه ایجاد فهرست های دایرکتوری موفق و نحوه سازماندهی و رمزگذاری وب سایت خود را برای تجربه کاربری بهتر بدانید. بنابراین، همیشه می توانید با کمک ابزارهایی مانند Ubersuggest، Google Analytics، Ahrefs، SEMrush و AnswerThePublic در سئو متخصص باشید. صرف زمان برای یادگیری سئو همیشه ارزشش را دارد.

این مقاله را مطالعه کنید  3 فناوری تقویت دیجیتال مارکتینگ
مهارت های ضروری دیجیتال مارکتینگ
مهارت های ضروری دیجیتال مارکتینگ – کالج نوین

PPC و SEM- مهارت های ضروری دیجیتال مارکتینگ

PPC به ازای هر کلیک پرداخت می شود و SEM بازاریابی موتور جستجو است. هر دو تبلیغات پولی یا تبلیغات در موتورهای جستجو هستند که در مقابل مشتریانی که کلمات کلیدی مرتبط را جستجو می کنند منتشر می شوند. PPC و SEM هر دو مهارت های اصلی بازاریابی دیجیتال هستند که باید به دلیل اهمیت و برتری آنها تسلط یافت. آنچه در اینجا مهم است این نیست که چگونه بودجه خود را متعادل کنید یا توزیع کنید، بلکه این است که چه کلمات کلیدی را هدف قرار دهید، از کدام رسانه و قالب تبلیغاتی استفاده کنید، و چگونه درگیر کردن مخاطب ثابت ایجاد کنید. هرچه درآمد شما بیشتر باشد و هزینه هر کلیک کمتر باشد، تبلیغات شما بهتر است.

حرفه ای که مشتاق بهبود دانش PPC و SEM خود به عنوان بخشی از مهارت های بازاریابی دیجیتال است، باید در تمام زمینه های مرتبط که در زیر آورده شده است، متخصص باشد.

مهارت های نرمی که یک متخصص PPC به آن نیاز دارد عبارتند از: ذهنیت رشد و نگرش یادگیری، مهارت های تجزیه و تحلیل از جمله تجزیه و تحلیل آماری و توجه به جزئیات، و مهارت های ارتباطی عالی. این مهارت ها به کسب و کارها کمک می کند تا در این فضای رقابتی بزرگ به سرعت رشد کنند.

مهارت های بازاریابی ایمیلی

بازاریابی ایمیلی، اگرچه احمقانه به نظر می رسد، بازی را تغییر می دهد. همیشه راهی برای دستیابی به مشتریان شما طی نمی شود زیرا به ازای هر دلار خرج شده 40 دلار بازگشت سرمایه وجود دارد. ارسال ایمیل آسان است. ارسال ایمیل‌های موثر که می‌تواند روی خواننده تأثیر بگذارد، سخت است.

ایمیل‌های متفکرانه می‌توانند منجر به ایجاد تعامل و ایجاد وفاداری در کنار آگاهی از برند شوند. بنابراین، به نظر شما مهارت های مهم بازاریابی دیجیتال مورد نیاز برای یک استراتژی بازاریابی ایمیلی موثر چیست؟ پاسخ شامل فهرستی از مهارت‌ها است که از مهارت‌های ارتباطی، توانایی‌های نوشتاری، تفکر خلاق یا تفکر خارج از چارچوب، مهارت‌های مدیریتی و غیره شروع می‌شود.

بنابراین، چه چیزهایی را باید در هنگام تولید محتوا برای بازاریابی ایمیلی در نظر داشته باشید؟

از سرفصل‌های طعمه کلیکی اجتناب کنید: حذف عناوینی که خواننده را ناامید می‌کند و او را وادار به خروج از فهرست می‌کند بسیار مهم است.
سؤالات را در خط موضوع بپرسید: پرسیدن سؤالات در خط موضوع توجه خوانندگان را به خود جلب می کند و آنها کنجکاو خواهند شد که ببینند آیا شما به سؤالی که مطرح کرده اید پاسخی دارید یا خیر. این علاقه تحریک شده به میزان قابل توجهی به نرخ کلیک کمک می کند.
پیشنهادهایی با ضرب الاجل یا احساس فوریت: مطمئن شوید که معاملاتی را با مهلت یا احساس فوریت در ایمیل ها ارائه می کنید. معاملاتی که اگر مشتری کالا را ظرف یک یا دو روز تحویل بگیرد، تخفیف قابل توجهی را ارائه می دهد، نمونه بسیار خوبی است.
شامل یک عنصر شخصی‌سازی: افزودن عنصر شخصی‌سازی هنگام ارسال ایمیل، پتانسیل زیادی برای به دست آوردن قلب مشتریان دارد.

داستان سرایی- مهارت های ضروری دیجیتال مارکتینگ

توانایی های داستان سرایی عالی، از جمله نوشتن، ویرایش، و داستان سرایی بصری، همیشه یک امتیاز برای یک بازاریاب دیجیتال است، چه برچسب گذاری یک پست اینستاگرام یا ایجاد یک مقاله رهبری فکری هزار کلمه ای برای وبلاگ شرکت شما. بسیار مهم است که بتوانید ایده های خود را نه تنها به طور موثر، بلکه به گونه ای انتقال دهید که برای افرادی که می خواهید جذب کنید، جذاب به نظر برسد، به خصوص وقتی صحبت از بازاریابی محتوا می شود. مقالات طولانی تر در مورد ایده های مرتبط با مخاطبان شما یک ابزار حیاتی SEO هستند.

این مقاله را مطالعه کنید  کمک دیجیتال مارکتینگ به کسب و کارها

داستان سرایی همچنین می تواند به شما کمک کند زمانی که نیاز به انتقال بینش به دست آمده از داده ها باشد و یکی از مهارت های مهم برای یادگیری برای بازاریابی است. گاهی اوقات، پرداختن به داده های بیش از حد و تجزیه و تحلیل نتایج ممکن است خسته کننده شود، بنابراین اگر مهارت های داستان سرایی عالی دارید، همیشه می توانید از آنها برای توضیح خلاقانه آن نتایج استفاده کنید. با این مهارت خاص می توانید توجه زیادی را به خود جلب کنید.

بهینه سازی نرخ تبدیل (CRO)

بنابراین، شما بر کپی رایتینگ، سئو، PPC و بازاریابی ایمیلی تسلط دارید و از آنها برای جذب بازدیدکنندگان زیادی به وب سایت خود استفاده می کنید. کار خوب خود را ادامه دهید! با این حال، شما هنوز یک گورو دیجیتال مارکتینگ نیستید. اگر کاربران در وب سایت شما اقدامی انجام ندهند بازدید از وب سایت چه فایده ای دارد؟ اینجاست که بهینه سازی نرخ تبدیل (CRO) وارد صحنه می شود تا تصویر را کامل کند و یکی از مهارت های کلیدی مورد نیاز برای بازاریابی دیجیتال است.

در هر صفحه خاصی از وب سایت شما، تبدیل به اقدام دقیقی اشاره دارد که می خواهید بازدیدکننده انجام دهد. این می تواند یک درخواست برای یک نقل قول، دانلود یک راهنمای رایگان، یا اشتراک در لیست پستی شما و غیره باشد. تمایل بازدیدکنندگان برای انجام این فعالیت های مورد نظر تحت تأثیر شرایط مختلف است و CRO هدف آن یافتن شرایطی است که منجر به بالاترین تعامل

مهارت های حل مسئله- مهارت های ضروری دیجیتال مارکتینگ

این یک مهارت اجباری برای هر کسی است که در این دنیا زنده بماند. هدف شما به عنوان یک بازاریاب دیجیتال، تقریباً مطمئناً رقبای شما همان هدف را دارند. مزیت رقابتی شما از ظرفیت شما برای ابداع و اندیشیدن به آنها و توسعه راه حل های نوآورانه برای مشکلات ناشی می شود، از یافتن روش های جدید برای ارتباط با مصرف کنندگان و ایجاد راه های جدید برای جلب و حفظ توجه آنها.

اجازه دهید مهارت های فرعی که مهارت های حل مسئله را تشکیل می دهند را ببینیم. اینها همچنین مهارت هایی هستند که برای هر نوع بازاریابی باید یاد بگیرید.

مهارت حل مسئله یک دارایی مهم و ارزشمند در هر سازمانی است. حل‌کننده‌های مشکل افرادی هستند که روش‌های ابتکاری و بهتری برای انجام کارها ارائه می‌کنند، درک امور را آسان‌تر می‌کنند، به مصرف‌کنندگان کمک می‌کنند و در زمان و هزینه صرفه‌جویی می‌کنند.

نکته ای که باید به خاطر بسپارید این است که این مهارت را نمی توان با یک دوره آموزشی یا در مدت زمان کوتاه به دست آورد. تخصص در این مهارت ها از تجربه ناشی می شود.

مهارت های ضروری دیجیتال مارکتینگ
مهارت های ضروری دیجیتال مارکتینگ – کالج نوین

تطبیق پذیری- مهارت های ضروری دیجیتال مارکتینگ

در این حوزه پویا و همیشه در حال تغییر بازاریابی دیجیتال، سازگاری با تغییرات جدید چیزی است که ادامه دارد. فناوری‌ها تغییر می‌کنند، پلتفرم‌ها تغییر می‌کنند و رفتار مصرف‌کننده تغییر می‌کند. تغییر اجتناب ناپذیر است

بازاریابی یک زمینه عدم اطمینان است زیرا هر چیزی ممکن است در هر زمان اتفاق بیفتد مانند تغییر فوری سیاست، تغییر در نگرش جامعه یا تغییر روند در بازار. همه این نکات جزئی می توانند تاثیر زیادی در سفر بازاریابی داشته باشند.

بازاریاب‌های دیجیتال همیشه چیزهای زیادی در سر دارند، و درک اینکه چگونه اولویت‌بندی کنند و همزمان به مسائل مهم پاسخ دهند، به چابکی و سازگاری شدید نیاز دارد. مهم است که همراه با تغییرات برای بقا تکامل پیدا کنید. مهم نیست چه باشد، همیشه بقای بهترین هاست.

مهارت های فروش و متقاعدسازی

هدف شما به عنوان یک بازاریاب این است که افراد را متقاعد کنید تا در نظرات خود تجدید نظر کنند و آنها را از بازدیدکننده به مصرف کننده تبدیل کنید. مهارت های متقاعدسازی در زمینه بازاریابی دیجیتال مهم است. یادگیری نظم و انضباط فروش برای شما مفید خواهد بود، اما پتانسیل متقاعدسازی به فروش سخت محدود نمی شود. همچنین هنگام ایجاد یک تصویر برند قوی در زمان اضافه کاری یا تلاش برای متقاعد کردن همکاران خود برای حمایت از یک مفهوم کمپین جدید بسیار مهم است.

این مقاله را مطالعه کنید  13 اصل دیجیتال مارکتینگ

زبان و لحن صحبت کردن یا نوشتن در دیجیتال مارکتینگ، انتخاب کلمات و عناصری که به تجسم مخاطب کمک می کند و غیره نقش بسزایی در هنر متقاعدسازی در بازاریابی دیجیتال دارد.

مهارت های مدیریت پروژه

رهبری و هدایت تیم های داخلی و خارجی برای مدیریت پروژه ها و محصولات قابل تحویل نمونه هایی از مهارت های مدیریت پروژه است. نقاط قوت فنی برای مدیران پروژه مورد نیاز است، اما آنها همچنین باید بتوانند وظایف پیچیده را به بخش های قابل مدیریت تقسیم کنند. آنها باید بتوانند اعتراضات خود را به طور موثر بیان کنند و سپس تیم ها را برای ارائه یک سیستم پایدار ترغیب کنند. این مهارت دیجیتال مارکتینگ شما را قادر می سازد تا مدیریت بهتری بر تمام وظایف مربوط به بازاریابی دیجیتال داشته باشید.

ممکن است لازم باشد نرم افزار، حساب های رسانه های اجتماعی، امور مالی یا بودجه، سئو و فرآیند گردش کار را همراه با زندگی شخصی خود مدیریت کنید. گاهی اوقات، بازاریابی دیجیتال نقش یک رهبر را نیز می طلبد. بنابراین، مهارت های مدیریت پروژه یا مهارت های مدیریت، به طور کلی، به سادگی اجتناب ناپذیر هستند.

 

چرا تمرکز بر توسعه مهارت بازاریابی دیجیتال مهم است؟

باید به مهارت های بازاریابی دیجیتال اهمیت اساسی داده شود زیرا حتی اگر اصول اولیه ثابت بماند، ساختار آموزش تغییر می کند. هیچ کلاسی نمی تواند به طور کامل شما را به مهارت هایی که برای بقا در صنعت نیاز دارید مجهز کند. علاوه بر آن، استخدام‌کنندگان کمبود مهارت‌های دیجیتالی را در میان تازه‌کاران گزارش کرده‌اند.

شکاف بزرگی بین دانسته های مردم و آنچه که در حوزه دیجیتال مارکتینگ باید بدانند وجود دارد. ما نمی توانیم شکاف بین صنعت و دانشگاه و افزایش تقاضا برای مهارت های بازاریابی دیجیتال را نادیده بگیریم. این شکاف تنها از طریق تمرین مهارت های لازم مرتبط با صنعت قابل پر کردن است.

بنابراین، این به این سوال پاسخ می دهد که چگونه می توان مهارت های بازاریابی دیجیتال را که برای مشاغل بازاریابی دیجیتال مورد نیاز است، توسعه داد؟

هر سازمانی که با کمبود مهارت های بازاریابی دیجیتال مواجه باشد می تواند با استخدام متخصصان ماهر و همچنین با مهارت مجدد کارکنان فعلی خود از طریق آموزش و پروژه ها، وضعیت را حل کند. هر کسی که مایل به شروع حرفه ای در بازاریابی دیجیتال است باید به چنین توسعه مهارتی اهمیت زیادی بدهد. اگر به دنبال گواهینامه هایی برای کسب هستید، به این گواهینامه های ضروری برای بازاریابی دیجیتال نگاه کنید –

. گواهی تبلیغات گوگل
. گواهی گوگل آنالیتیکس
. گواهی بازاریابی محتوای HubSpot
. گواهی بازاریابی ورودی HubSpot
. گواهینامه بازاریابی ایمیلی HubSpot
. گواهینامه های بازاریابی رسانه های اجتماعی Hootsuite

نتیجه

حوزه به سرعت در حال تغییر بازاریابی دیجیتال نیازمند مهارت های فنی زیادی و همچنین مهارت های نرم است. هر کسی که بر روی این مهارت ها تمرکز کند، شانس زیادی برای موفقیت در این زمینه همیشه در حال رشد دارد. علاوه بر این، کنجکاوی در مورد تکنیک‌ها و فن‌آوری‌های جدید بدون توجه به اینکه در کدام صنعت هستید، شما را به جلو می‌برد.

دیجیتال مارکتینگ یک عصر جدید و فردای امیدوارکننده است و هر چه زودتر همه مفاهیم کسب و کار را درک کنید، برای شرکت شما و همچنین حرفه PPC، SEM، بازاریابی محتوا و SEO شما بهتر خواهد بود!

امیدواریم این پاسخ به سوال شما در مورد چه مهارت هایی برای بازاریابی دیجیتال نیاز دارید؟ لطفا در نظرات زیر به ما اطلاع دهید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهارده − 7 =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟