8 استراتژی دیجیتال مارکتینگ ضروری

8 استراتژی دیجیتال مارکتینگ ضروری

8 استراتژی دیجیتال مارکتینگ ضروری ، یک استراتژی دیجیتال مارکتینگ موثر به شما کمک می کند تا با گسترش و تقویت تعامل مشتری خود در رقابتی ترین عرصه های آنلاین، رشد کسب و کار را هدایت کنید. اما هر استراتژی دارای مزایا، محدودیت ها و بازگشت سرمایه منحصر به فرد خود است.

در این مقاله، به چند نمونه خاص نگاه می کنیم و نحوه ایجاد یک استراتژی بازاریابی دیجیتال جامع را که نتایج قابل اندازه گیری ارائه می دهد، توضیح می دهیم.

8 استراتژی دیجیتال مارکتینگ ضروری
8 استراتژی دیجیتال مارکتینگ ضروری – کالج نوین

آشنایی با استراتژی بازاریابی دیجیتال- 8 استراتژی دیجیتال مارکتینگ ضروری

استراتژی بازاریابی در مقابل تاکتیک های بازاریابی

اصطلاح “استراتژی بازاریابی دیجیتال” اغلب با سایر مفاهیم مرتبط اشتباه گرفته می شود – یک استراتژی بازاریابی واقعی یک برنامه بازی جامع است که نحوه دستیابی به مخاطبان هدف خود و تبدیل آنها را به مشتریان پولی نشان می دهد. این به عنوان طرحی عمل می کند که شما را به سمت اهداف بازاریابی منحصر به فرد سازمانتان راهنمایی می کند.

تاکتیک های بازاریابی اقدامات خاصی هستند که برای اجرای استراتژی بازاریابی خود انجام خواهید داد. اینها ممکن است شامل نوشتن پست های وبلاگ، پاسخ به مشتریان در رسانه های اجتماعی، ارسال ایمیل، یا طراحی تبلیغات باشد.

استراتژی بازاریابی در مقابل کمپین بازاریابی

در حالی که یک کمپین بازاریابی با استراتژی بازاریابی شما همراه است، مهم است که تمایز بین این دو را درک کنید. یک استراتژی بازاریابی به تصویر بزرگ نگاه می کند. اهداف کلی کسب و کار، اهداف مشتریان و نحوه برنامه ریزی شما برای دستیابی به هر دو را تعیین می کند. کمپین بازاریابی تبلیغاتی است که برای دستیابی به یک هدف خاص در استراتژی شما طراحی شده است تا اهداف کلی کسب و کار شما.

یک کمپین بازاریابی معمولاً با تاریخ شروع و پایان مشخصی همراه است. ممکن است کمپینی را برای تبلیغ یک محصول جدید، ایجاد ترافیک بیشتر، یا جذب جمعیت‌شناسی مشتری جدید راه‌اندازی کنید.

 

8 استراتژی بازاریابی دیجیتال ضروری

استراتژی های دیجیتال مارکتینگ زیادی وجود دارد. برخی از آنها نتایج بهتری نسبت به سایرین ارائه می دهند، بنابراین ما هشت استراتژی بازاریابی دیجیتال موثر مورد استفاده در صنعت فعلی خود را بررسی خواهیم کرد.

1. بازاریابی درونگرا- 8 استراتژی دیجیتال مارکتینگ ضروری

بازاریابی ورودی به کل اکوسیستم استراتژی‌ها، ابزارها و تاکتیک‌هایی اطلاق می‌شود که یک بازاریاب برای تبدیل بازدیدکننده وب‌سایت به مشتری پولی استفاده می‌کند. این شامل همه چیز از بازاریابی محتوا، بازاریابی ایمیلی، پرورش سرنخ، سئو، اتوماسیون بازاریابی، بهینه سازی وب سایت، تجزیه و تحلیل وب سایت و موارد دیگر است.

بازاریابی درونگرا یک رویکرد کلی برای جذب، واجد شرایط بودن، پرورش و خوشحال کردن مشتریان و مشتریان بالقوه است. این یک “یک بار” یا چیزی نیست که به سرعت یا به طور موقت به کار گرفته شود. بلکه بر رابطه بلندمدت با مشتریان متمرکز است.

چرا از بازاریابی درونگرا استفاده کنیم؟

. مقرون به صرفه است: بازاریابی ورودی می تواند در هزینه شما صرفه جویی کند و در عین حال بازدهی بالاتری برای شما به همراه داشته باشد. شما یک گروه خاص از افراد را به جای هرکسی و هرکسی هدف قرار خواهید داد با این امید که موفق باشید.

. اعتماد و اعتبار: زمانی که مشتریان بالقوه و مشتریان تحقیقات خود را انجام می دهند و متوجه می شوند که محتوای شما به سؤالات آنها پاسخ می دهد، کسب و کار شما به عنوان یک متخصص صنعت قابل اعتماد و نه فقط یک نهاد تشنه فروش قرار می گیرد.

. تمرکز بر رابطه: از طریق بازاریابی درونگرا، می توانید روابط قابل اعتمادی ایجاد کنید که نه تنها به فروش تبدیل می شود، بلکه مشتریان تکراری ایجاد می کند. محتوای بازاریابی ورودی، ترافیک با کیفیتی را به وب سایت شما هدایت می کند و به بازدیدکنندگان محتوای ارزشمندی ارائه می دهد که آنها را تشویق می کند در هر مرحله از قیف بازاریابی تبدیل شوند.

8 استراتژی دیجیتال مارکتینگ ضروری
8 استراتژی دیجیتال مارکتینگ ضروری – کالج نوین

2. بازاریابی محتوا- 8 استراتژی دیجیتال مارکتینگ ضروری

بازاریابی محتوا زیر چتر بازاریابی درونگرا قرار می گیرد، و کمتر در مورد وقفه در افراد با تبلیغات ناخواسته است و بیشتر در مورد پاسخ به سؤالات آنها و کمک واقعی به آنها است. این شامل محتوایی مانند پست های وبلاگ، صفحات فرود، ویدئوها، پادکست ها، اینفوگرافیک ها، مقالات سفید، کتاب های الکترونیکی، مطالعات موردی و موارد دیگر است.

این مقاله را مطالعه کنید  9 مزیت برتر دیجیتال مارکتینگ برای مشتریان

در بیشتر موارد، بازاریابی محتوا اهداف مختلفی دارد. می توانید از آن برای افزایش آگاهی از برند، بهبود وفاداری به برند و آموزش مخاطبان هدف خود استفاده کنید. همچنین می تواند به شما در تبدیل و پرورش سرنخ ها کمک کند.

بازاریابان باهوش محتوایی را ایجاد می کنند که برای چندین شخصیت کاربر در تمام مراحل قیف فروش ایده آل است. به عنوان مثال، کاربری که از برند شما بی اطلاع است و وب سایت شما را از طریق جستجوی ارگانیک یافته است، نسبت به مشتری احتمالی که تقریباً آماده خرید است، به محتوای متفاوتی نیاز دارد. شما باید سفرهای خریداران خود را درک کنید و محتوای منحصر به فردی ارائه دهید که نیازهای آنها را در هر مرحله برطرف کند.

چرا از بازاریابی محتوا استفاده کنیم؟

. روابط قوی با مشتریان: بازاریابی محتوا به شما این شانس را می دهد که در طول زمان با مشتریان بالقوه و مشتریان ارتباط برقرار کنید. همچنین آنها را به سمت خط پایان سوق می دهد، و این احتمال را بیشتر می کند که وقتی رقبای شما آماده خرید هستند، شما را برگزیده کنند.

. سئوی بهتر: محتوای با کیفیت به طور قابل توجهی سئوی وب سایت شما را بهبود می بخشد به طوری که می توانید از ترافیک وب سایت ارگانیک بیشتری برخوردار شوید که بازدیدکنندگان را به خریدار تبدیل می کند.

. افزایش اعتبار برند: زمانی که محتوای آموزشی جالب و جالب تولید می کنید، می توانید خود را به عنوان یک منبع معتبر در صنعت خود قرار دهید. سپس مخاطبان هدف شما برای حل مشکلاتی که ممکن است داشته باشند به شما مراجعه می کنند.

3. ABM

بازاریابی مبتنی بر حساب (ABM) یک استراتژی بازاریابی قدرتمند B2B است که حساب های خاصی را که شما انتخاب می کنید هدف قرار می دهد. در نظر گرفته شده است که به تیم های فروش و بازاریابی کمک کند تا مشتریان بالقوه را به سرعت در قیف فروش حرکت دهند. با ABM، حساب‌هایی را که برایتان مهم‌تر هستند هدف قرار می‌دهید.

چرا از بازاریابی مبتنی بر حساب استفاده کنیم؟

. شخصی سازی: ABM رویکردی عمومی برای بازاریابی ندارد. در عوض، پیام‌های شخصی‌سازی شده را برای حساب‌های هدف ایجاد می‌کند. شما از آنچه در مورد مشتری خود می دانید استفاده می کنید و کمپین خود را برای رفع نیازهای خاص آنها تنظیم می کنید.

. همکاری: با ABM، تیم های فروش و بازاریابی برای شناسایی حساب های کلیدی و طراحی کمپین های شخصی سازی شده برای آنها با هم همکاری می کنند. ABM کار تیمی را تشویق می کند زیرا تیم ها بر انتقال حساب ها از طریق خط لوله فروش تمرکز می کنند.

. چرخه‌های فروش کوتاه‌تر: فرآیند فروش B2B اغلب کند است، زیرا سهامداران متعددی در تصمیم‌گیری خرید نهایی دخیل هستند. با ABM، چرخه فروش تسریع می‌شود، زیرا تصمیم‌گیرنده اصلی و سایر مشتریان بالقوه می‌توانند همزمان با محتوایی که به‌طور خاص برای آن‌ها ایجاد شده است، پرورش یابند.

4. سئو

بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO) فرآیندی است که بهینه سازی وب سایت و محتوای شما به منظور دستیابی به رتبه های بالاتر در موتورهای جستجو و افزایش میزان ترافیک ارگانیک به سایت شما می باشد. این شامل انواع تاکتیک‌ها، مانند ایجاد محتوای با کیفیت بالا، بهینه‌سازی محتوا پیرامون کلمات کلیدی خاص و نیازهای کاربر، ترکیب متا اطلاعات، و اطمینان از بهینه‌سازی فنی وب‌سایت شما برای موتورهای جستجو است.

در نهایت، سئو در تلاش است تا بازدیدکنندگان مناسب را به صورت ارگانیک وارد کند تا منجر به فروش بیشتر شود.

چرا از بهینه سازی موتور جستجو استفاده کنیم؟

. نرخ تبدیل بالاتر: وب سایت بهینه شده سریع، آسان برای استفاده و سازگار با همه دستگاه ها است. این بدان معناست که به احتمال زیاد کاربران را تبدیل می کند و شما را با مشتریان وفادار می گذارد.

. افزایش آگاهی از برند: اگر محتوای شما در نتایج جستجو رتبه بالایی داشته باشد، می‌توانید آگاهی و اعتماد از برند را در بین بازدیدکنندگان ایجاد کنید. آنها تمایل بیشتری به خرید محصولات و خدمات شما خواهند داشت تا زمانی که شما حضور خوبی در وب نداشتید.

. صرفه جویی در هزینه های طولانی مدت: هنگامی که یک محتوا ایجاد می شود، باید در طول زمان ترافیک بیشتری را جذب و ایجاد کند. همچنان باید محتوای باکیفیت را به صورت مداوم تولید کنید، اما می‌توانید کاربرانی را که فعالانه به دنبال محصولات و خدمات شما هستند، بدون سرمایه‌گذاری پولی مستمر هدف قرار دهید.

8 استراتژی دیجیتال مارکتینگ ضروری
8 استراتژی دیجیتال مارکتینگ ضروری – کالج نوین

5. SMM

بازاریابی رسانه های اجتماعی (SMM) از پلتفرم های رسانه های اجتماعی مانند فیس بوک، توییتر، لینکدین و اینستاگرام برای تبلیغ محتوا، محصولات یا خدمات شما، ایجاد آگاهی و دیده شدن برند، به دست آوردن طرفداران یا دنبال کنندگان، جذب مشتریان فعلی و بالقوه و هدایت ترافیک به سمت شما استفاده می کند. سایت اینترنتی.

این مقاله را مطالعه کنید  عناصر کلیدی استراتژی دیجیتال مارکتینگ

این امر مستلزم هزینه تبلیغات مداوم و در بیشتر مواقع یک صفحه فرود وب سایت است که به طور خاص برای کاربران از آن هزینه تبلیغاتی طراحی شده است. به محض اینکه هزینه تبلیغات شما به پایان برسد، ترافیک وب سایت، “لایک” و “فالوور” نیز به پایان می رسد.

چرا از بازاریابی شبکه های اجتماعی استفاده کنیم؟

. بازاریابی مقرون به صرفه: با بودجه نسبتاً کم، می‌توانید از بازاریابی رسانه‌های اجتماعی استفاده کنید تا مخاطبان خود را در معرض نام تجاری خود قرار دهید، حتی زمانی که آنها به آن فکر نمی‌کنند. با این حال، برای اینکه بتوانید بیشترین بهره را از هزینه تبلیغات خود ببرید و به نرخ تبدیل بالا برسید، باید تست A/B یا نوعی دیگر از بهینه‌سازی را وارد کنید.

. تعامل با مخاطب: حدود 45 درصد از جمعیت جهان از رسانه های اجتماعی استفاده می کنند و بیشتر آنها حدود سه ساعت در روز از آن استفاده می کنند. کانال(های) مناسب را انتخاب کنید، درباره نحوه عملکرد پلتفرم تبلیغاتی تحقیق کنید و از این فرصت برای تعامل مستقیم با مخاطبان خود استفاده کنید.

. بهبود وفاداری به برند: تحقیقات نشان می دهد که 71 درصد از افرادی که تجربه مثبتی از یک برند در رسانه های اجتماعی دارند، احتمالاً آن برند را به دوستان و خانواده توصیه می کنند.

6. بازاریابی ایمیلی

بازاریابی ایمیلی روشی برای ارسال ایمیل های تبلیغاتی و اطلاعاتی برای ایجاد روابط با مخاطبان، تبدیل مشتریان بالقوه به خریداران و تبدیل خریداران یکباره به طرفداران وفادار برند شما است.

این ایمیل‌ها ممکن است درباره معاملات انحصاری، تبلیغ محتوای وب‌سایت، فروش‌های آتی یا پیام‌های کلی از طرف کسب‌وکار شما صحبت کنند.

چرا از بازاریابی ایمیلی استفاده کنیم؟

. ترافیک وب سایت شما: ایمیل های شما باید حاوی لینک هایی به حداقل چند صفحه در وب سایت شما باشد. شاخص‌های کلیدی عملکرد عبارتند از نرخ باز کردن (چند گیرندگان موضوع را به اندازه کافی جالب برای باز کردن ایمیل شما پیدا کردند) و نرخ کلیک (نسبت کاربرانی که روی پیوندی در ایمیل کلیک می‌کنند به تعداد کاربرانی که ایمیل را باز کرده‌اند).

. مقرون به صرفه: در مقایسه با سایر استراتژی های بازاریابی مانند پست مستقیم، SEM یا SMM، بازاریابی ایمیل معمولاً مقرون به صرفه است. سرمایه‌گذاری شما شامل اشتراک یک نرم‌افزار ایمیل مارکتینگ است که هزاران ایمیل را در یک زمان ارسال می‌کند و هزینه شخصی برای مدیریت برنامه.

. پیام‌های هدفمند را به مخاطبانی که قبلاً درگیر هستند ارائه می‌کند: تا زمانی که یک کسب‌وکار پیام‌های بازاریابی ایمیلی ناخواسته ارسال نمی‌کند، همه افرادی که در فهرست ایمیل هستند، دریافت اطلاعات را انتخاب کرده‌اند. یعنی: آنها می خواهند از شما بشنوند! با تقسیم بندی بیشتر لیست خود، می توانید اطلاعات فوق العاده هدفمندی را ارائه دهید که احتمالاً به خوبی دریافت می شود.

7. تبلیغات PPC

تبلیغات پرداخت به ازای کلیک یا PPC یک استراتژی است که در آن شما (تبلیغ کننده) هر بار که کاربر روی یکی از تبلیغات آنلاین شما کلیک می کند، هزینه پرداخت می کنید. این کار اغلب از طریق Google AdWords، Bing Ads یا سایر موتورهای جستجو انجام می شود و می تواند راهی موثر برای دستیابی به افرادی باشد که در جستجوی عبارات مرتبط با تجارت شما هستند. با این حال، بسته به اندازه و دامنه کمپین شما، هزینه ها می تواند از نسبتاً ارزان تا هزاران دلار در ماه متغیر باشد. و هنگامی که یک کمپین متوقف می شود، ترافیک ایجاد شده توسط آن کمپین نیز متوقف می شود.

هنگامی که کاربران بر روی تبلیغات پرداخت به ازای کلیک کلیک می کنند، به صفحات فرود اختصاصی هدایت می شوند که آنها را تشویق به انجام یک اقدام خاص می کند: خرید، تکمیل فرم، دانلود گزارش یا موارد مشابه. اگر یک کمپین PPC اجرا کنید، هدف اصلی شما احتمالا افزایش فروش یا سرنخ خواهد بود.

چرا از PPC استفاده کنیم؟

. ردیابی آسان: با یک پلتفرم PPC مانند گوگل ادوردز، می‌توانید تعداد افرادی که تبلیغات شما را مشاهده می‌کنند و همچنین تعداد کلیک روی آن‌ها و چند درصد از آن‌ها را ردیابی کنید. شما فوراً متوجه خواهید شد که کمپین های خود چگونه عمل می کنند.

. هزینه های کنترل شده: تبلیغات PPC به صورت پرداختی است. می‌توانید کمپین‌های تبلیغاتی را تغییر دهید یا متوقف کنید، و مجبور نیستید هزینه‌های تبلیغاتی خاصی را متعهد شوید. شما می توانید تبلیغات زیادی را هر روز یا چند تبلیغ را هر چند روز، ماه یا حتی چند سال اجرا کنید.

. نتایج فوری: سایر استراتژی‌های بازاریابی مانند سئو و بازاریابی محتوا به زمان نیاز دارند تا کار کنند. با این حال، تبلیغات PPC راهی سریع برای راه اندازی یک کمپین و به دست آوردن نتایج فوری ارائه می دهد.

8. بازاریابی ویدئویی

ویدئویی که برای تبلیغ محصولات، خدمات و نام تجاری شما استفاده می‌شود ممکن است شامل نمایش‌های نمایشی محصول، مصاحبه با رهبران فکری در صنعت شما، توصیه‌های مشتری، یا ویدئوهای نحوه کار باشد.

این مقاله را مطالعه کنید  9 گام برای ایجاد یک استراتژی دیجیتال مارکتینگ عالی

می‌توانید ویدیوها را به وب‌سایت، صفحات فرود PPC یا رسانه‌های اجتماعی خود اضافه کنید تا تبدیل و فروش بیشتری را تشویق کنید. KPIها ممکن است شامل تعامل (زمان صرف شده برای تماشای ویدیو)، تعداد بازدید (تعداد دفعاتی که تماشا شده است)، نرخ کلیک (تعداد کاربرانی که به وب‌سایت کلیک کرده‌اند)، نرخ تبدیل (تعداد سرنخ، مشتری بالقوه یا مشتری باشد) باشد. تولید شده از محتوای ویدیویی) و موارد دیگر.

چرا از بازاریابی ویدئویی استفاده کنیم؟

. بهبود سئو: اگر بازاریابان از یک ویدیو در وب سایت خود استفاده کنند، احتمال اینکه بازاریابان در صفحه اول نتایج گوگل قرار گیرند، 53 برابر بیشتر است، زیرا گنجاندن یک ویدیو در یک وب سایت باعث بهبود سئو می شود که باعث بهبود رتبه صفحه می شود.

. افزایش نرخ تبدیل: وقتی بازاریابان ویدیو را در صفحه فرود قرار می دهند، می تواند نرخ تبدیل را تا 34٪ افزایش دهد.

. تداعی برند و دسترسی بهتر: علاوه بر نرخ تبدیل بهتر، تداعی برند پس از تماشای یک ویدیو 139 درصد افزایش می یابد. وقتی مصرف‌کنندگان ویدیویی را تماشا می‌کنند، 92 درصد آن ویدیو را با دیگران به اشتراک می‌گذارند.

 

تبلور اهداف و مقاصد

قبل از تصمیم گیری در مورد استراتژی بازاریابی دیجیتال، اهداف کوتاه مدت و بلند مدت خود را مشخص و مستند کنید. بعد از اینکه در مورد استراتژی خود تصمیم گرفتید، اهداف خاص را ترسیم و مستند کنید تا بدانید که آیا استراتژی شما کار می کند یا خیر. اطمینان حاصل کنید که اهداف و اهداف شما SMART (مشخص، قابل اندازه گیری، قابل دستیابی، مرتبط و به موقع) هستند.

. هدف: افزایش آگاهی از ویجت های ما در بین مخاطبان هدف ما.

. استراتژی (نحوه دستیابی به هدف): از بازاریابی محتوا استفاده کنید تا با ایجاد محتوا برای حداقل دو شخصیت کاربر در هر مرحله از قیف فروش، خریداران را متقاعد کنید که ویجت های ما بهترین در بازار هستند.

. هدف (چگونه متوجه می‌شوید که آیا استراتژی کار می‌کند یا خیر): به افزایش 25 درصدی تعداد بارگیری‌های ویجت‌ها و کتاب‌های الکترونیکی ما در هر سه ماهه دست یابید و مشترکان ایمیل را تا 50 درصد در 6 ماه افزایش دهید.

تمام اهداف، استراتژی‌ها و اهداف خود را مستند کنید تا زمانی که زمان سنجش موفقیت فرا رسید، بتوانید به آنها مراجعه کنید.

دارایی های خود را حسابرسی کنید

درک کاملی از آنچه کسب و کار شما در حال حاضر دارد به دست آورید. دارایی های دیجیتال فعلی خود را مستند کنید. سپس، به عمق هر یک شیرجه بزنید و آن را از مؤثرترین به کم اثرترین رتبه بندی کنید. هنگامی که این کار را انجام دادید، خواهید دانست که کدام دارایی ها باید بهبود یابند و کدام یک باید از ابتدا بازسازی شوند.

شخصیت های خریدار را در نظر بگیرید

ایجاد یک استراتژی بازاریابی دیجیتال موثر غیرممکن است مگر اینکه افرادی را که می‌خواهید هدف قرار دهید را درک کنید. اینجاست که شخصیت‌های خریدار وارد می‌شوند. شخصیت‌های خریدار افرادی خیالی هستند که نشان دهنده ویژگی‌های کسانی هستند که می‌خواهید محصولات یا خدمات شما را بخرند.

هنگامی که یک شخصیت خریدار ایجاد می کنید، سن، مکان، درآمد، شغل، سرگرمی ها و علایق آنها را مشخص کنید. هنگامی که چندین شخصیت ایجاد کردید، بازاریابی برای انواع مختلف خریداران و برآوردن نیازهای آنها آسان تر خواهد بود.

شاخص های کلیدی عملکرد را مشخص کنید

هر استراتژی بازاریابی دیجیتال باید به طور مداوم اندازه گیری شود. شاخص های کلیدی عملکرد یا KPI ها را شناسایی کنید، که مقادیر قابل اندازه گیری هستند که اثربخشی استراتژی و تاکتیک های شما را می سنجند. برخی از نمونه‌های KPI شامل نرخ تبدیل دیجیتال، هزینه هر سرنخ، بازگشت بازدیدکنندگان وب‌سایت، نرخ کلیک و ارزش طول عمر مشتری است.

چند کلمه نصیحت دیگر

دیجیتال مارکتینگ به طور مداوم در حال تحول است و همگام شدن با آخرین روندها می تواند دشوار باشد. همچنین ایجاد محتوای جذاب و شکستن درهم و برهمی ممکن است سخت باشد. به هر حال، ممکن است ده ها یا صدها برند وجود داشته باشند که پیشنهادات خود را به مخاطبان هدف شما تبلیغ می کنند.

برای اطمینان از اینکه استراتژی بازاریابی دیجیتال شما منجر به نتایج می شود، محتوایی ایجاد کنید که به سؤالات یا نیازهای مخاطبان پاسخ دهد و از شبکه و تخصص خود استفاده کنید، مراقب کارهای رقبای خود باشید و در Google Alerts و وبلاگ های صنعتی در بازاریابی دیجیتال مرتبط مشترک شوید. موضوعات

همچنین، از امتحان کردن چیزی جدید و یا کنار گذاشتن چیزی که کار نمی کند نترسید. یکی از بهترین چیزها در مورد استراتژی بازاریابی دیجیتال این است که بلافاصله قابل اندازه گیری است. آنچه را که کار می کند دو چندان کنید و آنچه را که کار نمی کند پایان دهید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج × 2 =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟