ضروری KPI در دیجیتال مارکتینگ

ضروری KPI در دیجیتال مارکتینگ

ضروری KPI در دیجیتال مارکتینگ ، شاخص های کلیدی عملکرد دیجیتال مارکتینگ (KPI) اهدافی هستند که می توانند کمیت شوند و به شما در ردیابی و همچنین اندازه گیری موفقیت کمک کنند. KPI ها روشی ارزشمند برای بازاریابان دیجیتال برای تعیین انتظارات و همچنین اثبات اینکه کار آنها تأثیر مثبتی بر کل شرکت دارد. برای افراد خارجی، اندازه گیری موفقیت فعالیت بازاریابی دیجیتال می تواند چالش برانگیز باشد. با این حال، این واقعاً اینطور نیست. معمولاً اندازه‌گیری پیشرفت برای یک کمپین دیجیتال در مقایسه با یک کمپین آفلاین آسان‌تر است، زیرا به دلیل طیف گسترده‌ای از آمارهایی که می‌توان از این فعالیت‌ها جمع‌آوری کرد.

معیارهای دیجیتال مارکتینگ و همچنین KPIها، ارزش هایی هستند که توسط تیم های بازاریابی دیجیتال به منظور اندازه گیری و ردیابی عملکرد کمپین های بازاریابی دیجیتال آنها ساخته شده است. تیم های بازاریابی دیجیتال از تعدادی ابزار برای تبلیغ خدمات خود علاوه بر محصولات استفاده می کنند. ردیابی نتایج اغلب می تواند زمان بر و دشوار باشد. این بدان معناست که با ایجاد KPIهای بازاریابی دیجیتال خاص، تعیین اهداف و اهداف علاوه بر اندازه‌گیری عملکرد بر اساس آن مقادیر، آسان است.

ضروری KPI در دیجیتال مارکتینگ
ضروری KPI در دیجیتال مارکتینگ – کالج نوین

چگونه KPIهای موفق بازاریابی دیجیتال را کنار هم قرار دهیم؟- ضروری KPI در دیجیتال مارکتینگ

بهترین KPIهای بازاریابی دیجیتال از چارچوب SMART پیروی می کنند. این سیستمی است که اغلب در مشاوره مدیریت و همچنین سایر حوزه های تجاری استفاده می شود. KPI ها باید:

. خاص
. قابل اندازه گیری
. قابل دستیابی
. مربوط
. زمان محدود

برای نشان دادن این مفهوم، به عنوان مثال، فرض کنید می‌خواهید به 20000 فالوور اینستاگرام در حساب تجاری خود برسید. برای تبدیل آن به یک KPI SMART، در اینجا زمینه ای وجود دارد که باید در مورد آن فکر کنید:

این مقاله را مطالعه کنید  گیمیفیکیشن در دیجیتال مارکتینگ

. برای تأثیرگذاری بر فروش اینستاگرام (مرتبط)، می‌خواهم فالوورهای اینستاگرام شرکت (مخصوص) را از 10 هزار به 20 هزار (قابل اندازه‌گیری) در این سه‌ماهه (محدود به زمان)، با استفاده از یک آژانس رسانه‌های اجتماعی (قابل دستیابی) افزایش دهم.

به عنوان مثال دیگر، فرض کنید می خواهید ترافیک وب سایت بیشتری داشته باشید. برای هوشمند کردن این KPI، آن را به صورت زیر تجزیه کنید:

. من می‌خواهم افراد بیشتری از وب‌سایت ما بازدید کنند و مشتری شوند (مرتبط)، بنابراین در این ماه (محدود به زمان)، می‌خواهم ترافیک جستجوی ارگانیک خود را از 70000 بازدیدکننده در ماه به 80000 بازدیدکننده در ماه (قابل اندازه‌گیری) افزایش دهم. من در درجه اول از طریق لینک سازی و رتبه بندی کلمات کلیدی بهبود یافته (قابل دستیابی) این کار را انجام خواهم داد.

ضروری KPI در دیجیتال مارکتینگ
ضروری KPI در دیجیتال مارکتینگ – کالج نوین

وقتی در مورد KPI های بازاریابی دیجیتال صحبت می کنیم چرا کمتر است بیشتر؟

یکی از بهترین چیزها در مورد SEO – و همچنین بازاریابی دیجیتال به طور کلی – این است که نتایج حاصل از این کار را می توان به راحتی اندازه گیری کرد. تنها نکته این است که باید دانست کدام KPI را باید ردیابی کرد. KPIهای دیجیتال مارکتینگ زیادی برای کار کردن وجود دارد. برای اینکه در اندازه گیری نتایج خود موثر باشید، لازم است فقط چند مورد را انتخاب کنید.

صنعت بازاریابی دیجیتال با سرعتی خیره کننده در حال گسترش است. این بدان معناست که راه‌های بیشتری برای بازی کردن (و مهم‌تر از آن برنده شدن) بازی وجود دارد. به معنای واقعی کلمه صدها KPI وجود دارد که می توانیم آنها را ردیابی کنیم. با این حال، همه آنها به یک اندازه برای سلامت کسب و کار شما مهم نیستند. به عنوان مثال، ترافیک شما در حال افزایش است، که فوق العاده است، با این حال، قدم بعدی چیست؟ آیا همه این بازدیدکنندگان سایت جدید باعث افزایش سود شما می شوند؟ نه این لزوما درست نیست. این بدان معنی است که شما همچنین می خواهید فقط بر اندازه گیری ترافیک تمرکز کنید که عملکردی برای افزایش سود دارد.

این مقاله را مطالعه کنید  5 دلیل دیجیتال مارکتینگ برای تجارت

همین امر در مورد فالوورهای شما در رسانه های اجتماعی یا تعداد لایک ها، اشتراک گذاری ها و همچنین نظرات شما صادق است. ارزیابی این معیارهای تعامل اجتماعی برای دانستن اینکه در عملکرد بازاریابی دیجیتال شما چه می‌گذرد کافی نیست. با این حال، این اعداد به شما احساس خوبی می دهند. متاسفانه آنها بی معنی هستند حتی برخی آنها را معیارهای غرور می نامند. درگیر شدن بیش از حد در این موارد ممکن است هزینه زیادی برای کسب و کار شما داشته باشد.

بنابراین، برای جلوگیری از هزینه‌های غیرضروری – که به بازده سرمایه‌گذاری ملموس تبدیل نمی‌شود – باید بر شاخص‌های کلیدی عملکرد تمرکز کنید که بازدهی قابل قبولی را به همراه خواهد داشت. به عنوان مثال، بر روی اندازه گیری بازدیدکنندگان وب سایت خود تمرکز کنید که چرخه خرید را در سایت شما کامل می کنند در مقابل کسانی که صرفاً مقالات شما را در وبلاگ مرور می کنند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

15 − هفت =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟