ارزیابی کمپین دیجیتال مارکتینگ

ارزیابی کمپین دیجیتال مارکتینگ

ارزیابی کمپین دیجیتال مارکتینگ ، کمپین‌های دیجیتال مارکتینگ محبوبیت زیادی کسب کرده‌اند. اکنون تبلیغات در این حوزه به یک ضرورت برای اکثر کسب‌ و کارها تبدیل شده‌اند و مدیران باید با الفبای این حوزه آشنایی کافی داشته باشند. یکی از مهم‌ترین مسائل در برگزاری کمپین‌های تبلیغاتی دیجیتال، ارزیابی عملکرد آنها است. ارزیابی عملکرد به ما کمک می‌کند دریافت نتیجه‌ی مطلوب از کمپین‌های بازاریابی خود را تضمین کنیم.

ارزیابی کمپین دیجیتال مارکتینگ
ارزیابی کمپین دیجیتال مارکتینگ – کالج نوین

کمپین دیجیتال مارکتینگ چیست؟

کمپین های دیجیتال مارکتینگ در واقع مجموعه ای از فعالیت های بازاریابی در فضای مجازی و آنلاین هستند که با برنامه و هدفی مشخص و به منظور انتقال پیامی واحد و جذب بازدید بالاتر، افزایش تعامل کاربران با کسب و کار مورد نظر و در نتیجه فروش هر چه بیشتر انجام می گردند. جهت اجرا و پیاده‌سازی کمپین‌های دیجیتال از انواع رسانه‌های دیجیتالی نظیر شبکه های اجتماعی، وب سایت ها، تبلیغات پوستر و بنری و مورادی از این قبیل استفاده می کنند.

5 مرحله برای ارزیابی کمپین دیجیتال مارکتینگ شما

برای هر کسب و کاری یک استراتژی بازاریابی منحصر به فرد وجود دارد و برای هر استراتژی بازاریابی باید یک ارزیابی وجود داشته باشد. به عنوان یک صاحب کسب و کار، از شما انتظار نمی رود که برای یک استراتژی بازاریابی دیجیتال که به هر حال عملکرد خوبی ندارد، پول بیاندازید.

برخی از صاحبان مشاغل فکر می کنند که اتخاذ یک استراتژی بازاریابی دیجیتال مانند املای یک طلسم جادویی در کسب و کار آنها خواهد بود و همچنین ممکن است انتظار داشته باشند که بازاریابی دیجیتال یک تقویت کننده جادویی با تأثیر فوری است که فقط ادامه می یابد.

این مقاله را مطالعه کنید  نحوه ردیابی کمپین های بازاریابی دیجیتال

و وقتی شکست می‌خورند، فکر می‌کنند به این دلیل است که از استانداردهایی استفاده می‌کنند که برای بازاریابی سنتی طراحی شده‌اند، اما این اصلا حقیقت ندارد.

بله، استفاده از روش‌های بازاریابی سنتی می‌تواند یک اشتباه رایج باشد، اما این تنها در میان بسیاری از دلایل دیگر شکست کمپین بازاریابی شما است.

از آنجایی که حضور شما در ویژگی‌های مختلف بازاریابی دیجیتال بیش از هر زمان دیگری اهمیت دارد، ایده خوبی است که زمانی را از برنامه خود صرف کنید تا به طور منظم عملکرد استراتژی خود را ارزیابی کنید.

در این وبلاگ، ما در مورد اهمیت ارزیابی کمپین بازاریابی دیجیتال و 5 مرحله اصلی که باید برای ارزیابی استراتژی بازاریابی دیجیتال خود دنبال کنید، صحبت خواهیم کرد.

ارزیابی کمپین دیجیتال مارکتینگ
ارزیابی کمپین دیجیتال مارکتینگ – کالج نوین

مرحله اول: اهداف بازاریابی دیجیتال خود را ارزیابی کنید

اولین قدم در ارزیابی استراتژی بازاریابی دیجیتال خوب، که منجر به یک کمپین بازاریابی دیجیتال خوب می شود، بررسی کامل اهداف بازاریابی شما است که در گذشته برای خود تعیین کرده اید.

این اهداف بازاریابی دیجیتال ممکن است شامل موارد زیر باشد:

. پست وبلاگ شما چند اشتراک اجتماعی دریافت کرد؟
. اندازه طرفداران شما در وب سایت های شبکه های اجتماعی چقدر است؟
. چند بار نام برند شما در وب سایت های رسانه های اجتماعی ذکر شده است؟
. تعداد نظرات مثبتی که در مورد شرکت شما در سایت هایی مانند Google Reviews، Yelp یا Glassdoor باقی مانده است چقدر است؟
. تعداد بازدیدکنندگان وب سایت ورودی از شبکه های اجتماعی چقدر است؟
. تعداد کل تبدیل های حاصل از ترافیک اجتماعی چقدر است؟

اگر قبلاً اهداف بازاریابی دیجیتال خود را تنظیم کرده اید، اکنون زمان آن است که دوباره به آنها نگاهی بیندازید و تعیین کنید که آیا آنها به هدف شما از کمپین بازاریابی دیجیتال می رسند یا خیر.

این مقاله را مطالعه کنید  فروش مشاوره ای چیست ؛ 7 تکنیک

اهداف خود را برای تطبیق با اهداف جدید یا در نظر گرفتن تغییرات در ارائه محصول/خدمت تجدید نظر کنید.

مرحله شماره 2 مشتریان هدف خود را دوباره ارزیابی کنید

هر استراتژی دیجیتال مارکتینگ خوب و درستی مبتنی بر پروفایل مشتریان یا به قولی که در حوزه دیجیتال مارکتینگ “Customer Persona” نامیده می شود، است، اما با تغییر اهداف، افراد نیز تغییر می کنند!

بنابراین، قبل از راه‌اندازی کمپین بازاریابی دیجیتال خود، باید به طور مستمر نمایه مشتریان خود را بر اساس جدیدترین داده‌هایی که در دست دارید، از جمعیت‌شناسی، علایق و فعالیت‌های وب مشتری هدف خود، توسعه دهید.

مرحله شماره 3 حضور دیجیتالی شما ضروری است

پس از بررسی نمایه مشتری هدف خود، باید ارزیابی کنید که آیا به طور فعال در ویژگی های دیجیتال مناسب شرکت می کنید یا خیر.

به عنوان مثال، اگر گروه خاصی از افراد 18 تا 26 ساله را هدف قرار می‌دهید و کمپین بازاریابی دیجیتال خود را قبل از گرایش‌ها یا نکات برجسته شبکه اجتماعی آغاز می‌کنید، ممکن است منبع عظیم ترافیکی را از دست بدهید، اگر هرگز از آن استفاده نکنید. زمان تعیین اینکه آیا در سایت های مناسب فعال هستید یا نه!

ارزیابی کمپین دیجیتال مارکتینگ
ارزیابی کمپین دیجیتال مارکتینگ – کالج نوین

مرحله چهارم استراتژی های پیام رسانی خود را ارزیابی کنید

به‌عنوان بخشی از کمپین‌های بازاریابی دیجیتال خود، باید پیام‌های خاصی را منتشر کنید که مرتبط با برند شما هستند، اما به عنوان ارزیابی کمپین بازاریابی دیجیتال خود، باید به انواع خاصی از پیام‌هایی که منتشر می‌کنید نگاهی بیندازید.

نکات زیر باید نکاتی باشد که هنگام ارزیابی پیام های خود به آنها توجه می کنید:

. کدام نوع از این پیام ها در بین مخاطبان شما بهترین عملکرد را دارند؟
. آیا محتوایی که برای هر پیامی انتخاب می‌کنید با مخاطبان شما مرتبط است؟
. مطالب بازاریابی شما چقدر به صورت ویروسی بین کاربران به اشتراک گذاشته می شود؟

این مقاله را مطالعه کنید  کمپین های دیجیتال مارکتینگ

اگر چیزی که به اشتراک می گذارید و منتشر می کنید با مخاطبان شما درگیر می شود، پیام و محتوای عالی دارید، در غیر این صورت، باید در مورد پیام پشت برندتان تجدید نظر کنید.

مرحله پنجم: مراقب بازگشت سرمایه بازاریابی دیجیتال خود باشید.

در نهایت، اما نه حداقل، آخرین چیزی که هنگام ارزیابی کمپین های بازاریابی دیجیتال خود به آن نیاز دارید و می خواهید ارزیابی کنید، ROI کلی شما است.

بله، ما می دانیم که برای محاسبه بازده دقیق شما چقدر می تواند دشوار و طاقت فرسا باشد، اما در نهایت خواهید دید که داده هایی که می توانید تولید کنید ارزش تلاش شما را دارد.

با این حال، وقتی نوبت به اندازه‌گیری بازگشت سرمایه (ROI) می‌رسد، دو متغیر متفاوت وجود دارد که باید آنها را ردیابی کنید:

. مبلغی که در کمپین های بازاریابی دیجیتال خود سرمایه گذاری کرده اید.
. سود مالی هر تبدیلی که ردیابی می کنید.

مهم نیست که تا چه حد به دنبال گسترش کسب و کار خود هستید، باید مخاطبان، بازگشت سرمایه، پیام های نام تجاری خود را آزمایش کنید و هرگز در مورد نحوه دریافت کمپین شما توسط مردم، فرضیاتی ایجاد نکنید.

و همیشه به یاد داشته باشید: چیزی برای یادگیری از موفقیت ها و شکست ها وجود دارد که می تواند به تکامل استراتژی های بازاریابی دیجیتال شما کمک کند.

هر چند وقت یک بار استراتژی بازاریابی دیجیتال شرکت خود را ارزیابی می کنید؟ اگر نکاتی در مورد ارزیابی عملکرد کمپین فعلی خود دارید، آن را با ما به اشتراک بگذارید و اگر به دنبال مشاوره رایگان هستید، در تماس با ما تردید نکنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

19 − 15 =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟