مثال های مقالات توصیفی

مثال های مقالات توصیفی

مثال های مقالات توصیفی ، مقاله های توصیفی یک راه قدرتمند برای انتقال تجربه ای است که در اختیار دارید یا موضوعی را که در آن تخصص دارید نشان می دهد. این که آیا قصد نوشتن یک گزارش شخصی، ذهنی یا شرح دقیق تر یک موضوع خاص را دارید، این مثال های مقاله توصیفی شما را به موفقیت می رساند.

پیشنهاد می کنیم راهنمای ما در مورد نحوه نوشتن مقاله را نیز مطالعه کنید. مقالات همه در مورد یادگیری بیان خود در ساختارهای ارائه شده است. ما می توانیم در این مورد کمک کنیم.

مثال های مقالات توصیفی - کالج نوین
مثال های مقالات توصیفی – کالج نوین

مثال های مقالات توصیفی

مقاله توصیفی شخصی: طوفان رعد و برق

مثال های مقالات توصیفی ،موارد زیر یک نمونه کوتاه از یک مقاله شخصی کلاسیک است. این یک تجربه ذهنی است که نویسنده به زبان واضح داشته است، و به خواننده اجازه می دهد آن را با جانشینی تجربه کند.

من یک طوفان رعد و برق را دیدم، دورتر از دریا. بی سر و صدا شروع شد و هیچ چیز به جز ابرهای تیره بلند و جزر و مد ناهموار قابل مشاهده نبود. وقتی من از بالکنم افق را تماشا می کردم، فقط یک زمزمه آرام از رعد و برق می آمد.

در دقایق بعدی، ابرها بسته شدند و رعد و برق منعکس شده، اقیانوس مواج را روشن کرد. رعد و برق خورشید را پوشانده بود و چشم انداز را سایه می انداخت. مدت ها آرام بود.

مثال های مقالات توصیفی ،داشتم به بالا نگاه می کردم که اولین صاعقه واضح برخورد کرد. بر آسمان و دریا شعله ور شد؛ وقتی پلک می زدم می توانستم شکل آن را در رنگ های معکوس کامل ببینم. بیشتر دنبال شد.

مثال های مقالات توصیفی ، رعد و برق می لرزید و لکنت زبان می داد انگار که به سختی می تواند ادامه دهد. در حال حاضر دهانه هایی در ابر وجود داشت، انگار آسمان پاره شده بود، و نقاطی از آبی درخشان بر فراز دریای سایه دار می درخشید.

مثال های مقالات توصیفی ،آنگاه به پایین نگاه کردم و امواج را تماشا کردم. هر پیچ با یک لحظه پخش نور بر روی سطح پاسخ داده شد. امواج در حال خشن شدن بودند، بالا می رفتند و آنقدر محکم برخورد می کردند که من آن ها را می شنیدم.

سپس باران آمد. همه چیز به یکباره و در ورقه ها آمد، ماسه را خیس کرد و دریا را پر کرد. آنقدر متراکم بود که فقط می توانستم رعد و برق را به عنوان چشمک های نور ببینم.

آنقدر پایین آمد که رعد و برق غرق شد. همه چیز نور و سایه موزون، سر و صدا و سکوت بود، و در یک تجربه واحد از هر پنج حس ترکیب شده بود.

مثال های مقالات توصیفی ،در یک لحظه متوقف شد. طوفان شکست. ابرها مانند پرده از هم جدا شدند. باران همچنان می بارید، اما اکنون ملایم است. انگار هیچ وقت طوفانی رخ نداده بود، به جز یک امضا. رنگین کمانی، تقریباً به شدت درخشان، در بالا و روی آب پخش شد. دوباره می توانستم افق را ببینم.

مقاله مقدماتی توصیفی رسمی: در مورد Hymenopus Coronatus

مثال های مقالات توصیفی ، در زیر یک توضیح رسمی است. نویسنده موضوعی را توصیف می کند که آن ها از دانش گسترده ای برخوردارند.

Hymenopus coronatus، مانتیس ارکیده، موجودی قابل توجه است. مانتیس در برابر هر حریفی به جز حشره شناسی دقیق با جعبه مقوایی، شکارچی کشنده و استاد استتار است. چهار پای جلویی، سر و سینه در ساختارهای ظریفی شبیه گلبرگ های گل رنگارنگ پوشیده شده است. از نظر ظاهری، چیزی شبیه یک مانتیس دعا که با فن های نقاشی شده زیبا پوشانده شده است، به نظر نمی رسد.

مثال های مقالات توصیفی ، در مورد رفتار آن، مانند هر مانتیس خوب، شکارچی کمین است. این گیاه از ظاهر منحصر به فرد خود نهایت استفاده را می برد و در میان گلبرگ های ارکیده قرار می گیرد و منتظر بازدید حشرات است.

پروانه ها و پروانه ها را برای غذای خود ترجیح می دهد، اما با خوشحالی هر حشره ای را در اختیار شما می گذارد.

در واقع، حتي لازم نيست حشره باشد: مشخص شده است كه مانتيك هاي پرخور ارکيده از سوسمارهاي كوچك، قورباغه ها، موش ها و حتي پرندگان تغذيه مي كنند.

مثال های مقالات توصیفی ، رفتار آن در نوع خود تفاوتی ندارد. مانتیس های ارکیده مانند بسیاری از مانتیس ها، آدم خواران فرصت طلب هستند. آن ها برای بلعیدن نوع خود دست از سر راه برنمی دارند، اما اگر یکی احساس طعم و مبهم کند، ممکن است یکی دیگر از طیف وسیع خود را از بین ببرد، ممکن است به یک وعده غذایی تبدیل شود.

با این حال، H. coronatus به عنوان آدم خوار بدنام تولید مثل بدن مانتیس دعا کننده ثبت نشده است.

رابطه آن با انسان ها خنثی است و در حال مثبت شدن است. H. coronatus یک متحد باغبان متعهد مانند کفشدوزک شته نیست، اما هر گونه آفاتی را که خود را نشان می دهد سوزش می دهد. جدا از آن، مانتیس ارکیده فقط برای زیبایی فوق العاده برای انسان ارزشمند است.

Hymenopus coronatus نمونه ای از شکل منحصر به فرد زیبایی است که فقط در طبیعت وجود دارد، بدون توجه به قضاوت انسان، برای عملکرد طراحی شده است تا شکل، اما هنوز هم می تواند ناظری را وادار به نفس کشیدن از زیبایی عجیب آن کند.

مثال های مقالات توصیفی - کالج نوین
مثال های مقالات توصیفی – کالج نوین

مقاله توصیفی چیست؟- مثال های مقالات توصیفی

مثال های مقالات توصیفی ، به بیان ساده، مقاله توصیفی نوعی مقاله است که چیزی را توصیف می کند. به طور خاص، یک مقاله توصیفی باید چیزی را که نویسنده تجربه کرده یا درباره آن می داند، با جزئیات کافی برای انتقال آن موضوع به خواننده، توصیف کند. دو روش کلاسیک برای مقاله توصیفی وجود دارد.

مقاله شخصی

اولین رویکرد مقاله شخصی است. این وجه مشترکی با مقاله روایی دارد و تجربه ای را از نظر احساسات و پاسخ های خود نویسنده مرتبط می کند.

مثال های مقالات توصیفی ، این می تواند برای خوانندگان همدل جذاب باشد، اما همچنین می تواند مبهم و بی نظم باشد. برای نوشتن یک مقاله شخصی موفق، مهم است که فقط جنبه هایی را که تجربیات شما را به طور کامل بیان می کند، متمرکز و منتقل کنید. مقالات شخصی نیز از زبان زنده و تداعی کننده سود می برند.

چند نمونه از موضوعات مقاله شخصی ممکن است:

. توصیف تجربه یک طبیعت گردی طولانی در محیط های زیبا
. مواردی را که در ورزش یا بازی مورد علاقه خود دوست دارید توضیح دهید
. به روز تولد خود و همه چیزهایی که در گذشته شما را شکل داده اند فکر کنید

توضیحات رسمی

مثال های مقالات توصیفی ، روش دوم برای مقالات توصیفی، توصیف رسمی است. این بیشتر شبیه یک مقاله استدلالی است. هدف شما برقراری ارتباط مجموعه ای از نکات کلیدی است. با این حال، به جای ارائه استدلال، هدف از توصیف رسمی این است که مطابق ساختار مشخص، چیزی را به تفصیل شرح دهیم.

مقاله توصیفی رسمی به جای تمرکز بر تجربه نویسنده، دسته های خاصی از اطلاعات را به منظور ارائه کاملترین تصویر ممکن به هم مرتبط می کند. این رویکرد همچنین می تواند جذاب باشد، به ویژه هنگامی که خواننده بیشتر در مورد موضوع مقاله کنجکاو است تا پاسخ نویسنده به آن. اشتباه انجام شده است، اما می تواند خسته کننده و خسته کننده باشد.

موضوعات توصیف رسمی می تواند شامل موارد زیر باشد:

. مقاله ای توصیفی در مورد یک مکان، به صورت جغرافیایی، آب و هوا، سیاست، دین و فرهنگ
. کاوش یک رویداد تاریخی به ترتیب زمانی، با یک پاراگراف درباره علت آن، شروع به توصیف خود رویداد، و پایان دادن به پیامدهای آن
. یک خبر با خلاصه ای از رویداد، زمینه ای در مورد افراد درگیر، اطلاعات مربوط به محل وقوع آن و بینش در مورد سایر رویدادهایی که به آن پیوند دارد

مثال های مقالات توصیفی - کالج نوین
مثال های مقالات توصیفی – کالج نوین

قدرت توصیف

مقالات توصیفی رویکرد ساختاریافته و رسمی مورد استفاده در نوشتارهای معمولی دانشگاهی را می شکنند و به نویسنده اجازه می دهند از تجربه شخصی صحبت کند.

این هم یک فرصت بزرگ است و هم یک ریسک. خطرات بیش از حد شخصی احمقانه یا بیش از حد نمایشی به نظر می رسند. خیلی غیر شخصی و همه چیز خسته کننده می شود هنر مقاله توصیفی تعادل بین این دو را برقرار می کند.

این مقاله را مطالعه کنید  9 نوع روش نمونه گیری

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 × دو =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟