9 گام برای ایجاد یک استراتژی دیجیتال مارکتینگ عالی

9 گام برای ایجاد یک استراتژی دیجیتال مارکتینگ عالی

9 گام برای ایجاد یک استراتژی دیجیتال مارکتینگ عالی ، شرط می بندم این اولین بار نیست که کسی به شما پیشنهاد می دهد یک استراتژی دیجیتال مارکتینگ موثر را در کسب و کار خود ادغام کنید. قدم گذاشتن در دیجیتال مارکتینگ بسیار خوب است، اما چرا برای آن به یک استراتژی نیاز است؟

زیرا یک استراتژی به شما در «تعیین جهت به مقصدی که می خواهید برسید» کمک می کند.

چه به تازگی راه اندازی کرده باشید و چه سال ها در کسب و کارتان، هیچ وقت برای ایجاد برنامه ای که تأثیر واقعی بر سود شما داشته باشد دیر نیست. هر ارائه دهنده خدمات دیجیتال مارکتینگ اساساً این خط لوله را برای بهترین شانس ممکن برای موفقیت دنبال می کند.

9 گام برای ایجاد یک استراتژی دیجیتال مارکتینگ عالی
9 گام برای ایجاد یک استراتژی دیجیتال مارکتینگ عالی – کالج نوین

استراتژی دیجیتال مارکتینگ چیست؟- 9 گام برای ایجاد یک استراتژی دیجیتال مارکتینگ عالی

استراتژی دیجیتال مارکتینگ طرحی است که به طور خاص برای تحقق اهداف کسب و کار از طریق بازاریابی آنلاین طراحی شده است. این بازاریابی باید از طریق کانال‌های بازاریابی آنلاین مربوطه برای عملکرد بهینه اجرا شود. بسیار مهم است که به یاد داشته باشید که همه کانال‌های بازاریابی برای همه کسب و کارها مناسب نیستند.

9 گام برای ایجاد یک استراتژی بازاریابی دیجیتال عالی

1. اهداف و هدف

باشه! ابروهای خود را بالا نبرید. این پیشنهاد یا توصیه ممکن است قطعی به نظر برسد که نیازی به ذکر خاصی ندارد. با این حال، بازاریاب‌های زیادی را دیده‌ایم که مشتاق هستند بدون هیچ برنامه قبلی که برای یک نتیجه سازنده لازم است وارد پست‌ها و کمپین‌ها شوند. به عنوان یک صاحب کسب و کار، باید هدف خود را مشخص کنید. آیا می خواهید حضور خود را در ایالت همسایه علامت بزنید یا در صفحه نتایج موتور جستجو رتبه بالاتری کسب کنید؟ هدف نهایی را می توان با استانداردهای فعلی کسب و کار شما و اینکه چگونه می خواهید در دراز مدت باشد تعیین کرد.

این مقاله را مطالعه کنید  6 مرحله طرح دیجیتال مارکتینگ

2. مشتریان «خود» را شناسایی کنید

یکی از موارد حیاتی که باید در طول هر استراتژی دیجیتال مارکتینگ در نظر گرفته شود این است که باید مشتریان خود را شناسایی کنید. ببینید، اگر نمی‌دانید برای چه کسی بازاریابی می‌کنید، بحث درباره یک «استراتژی عالی» چیست؟ با کانال های دیجیتال موجود، مطمئناً می توانید به افراد دسترسی پیدا کنید، اما سوال این است که کدام افراد؟ شناسایی مخاطبان هدف علم موشکی نیست، اگر بتوانید شخصیتی کامل بسازید. و پرسونا چیزی است که توصیف دقیقی از مخاطبان شما ارائه می دهد. با جنسیت، سن و مکان آنها شروع کنید. سپس برای شناسایی سرگرمی‌ها، علایق، شغل، خواسته‌های عاطفی، اهداف و موارد دیگر، عمیق‌تر کنکاش کنید. گوگل آنالیتیکس می تواند به شما در تعیین چنین عواملی کمک کند و اینکه واقعاً چه کسانی را باید هدف قرار دهید.

شما همچنین می توانید مشتریان خود را با موارد زیر شناسایی کنید:

. تجزیه و تحلیل رقابت در بازار
. با استفاده از رسانه های اجتماعی.
. ایجاد نظرسنجی از مشتریان برای درک دقیق نیازهای آنها.

سعی کنید کمپین های بازاریابی دیجیتال را برای شناخت مشتری ایده آل خود با ایجاد محتوا و تصاویر اصلاح کنید تا مشتری را مجذوب خود کند. سپس، از خود بپرسید که آیا نتایج صحیح با این چیزها ایجاد می شود یا خیر. اگر نه، روش متفاوتی را برای جذب مشتری امتحان کنید.

9 گام برای ایجاد یک استراتژی دیجیتال مارکتینگ عالی
9 گام برای ایجاد یک استراتژی دیجیتال مارکتینگ عالی – کالج نوین

3. تحقیق رقبا

به دست آوردن چشم انداز آنلاین فعلی از نظر رقابت ضروری است. آنچه را که رقبا انجام می دهند تجزیه و تحلیل کنید. این می تواند به شما در کشف مناطقی که نیاز به تقویت آن دارید کمک کند. یک صفحه گسترده ایجاد کنید و تک تک فعالیت های آنها را در هر کانال یادداشت کنید. با کمک شرکت ها و ابزارهای خدمات سئو، می توانید کلمات کلیدی را که حجم بالایی از ترافیک را به سایت آنها هدایت می کنند، کشف کنید.

4. بازاریابی موتورهای جستجو

بازاریابی موتورهای جستجو (SEM) یک روش بازاریابی اینترنتی است که اساساً تبلیغ وب سایت شما است. با ارائه پیشنهاد برای عبارات جستجو، دید سایت را در موتورهای جستجو بهبود می بخشد. SEM به کسب و کارها امکان می دهد تا ردیابی دقیق موفقیت و تجزیه و تحلیل عمیق کمپین را نیز دریافت کنند. شما می توانید بدانید که چقدر ارزش ایجاد می کنید که به تصمیم گیری های آگاهانه کمک می کند.

این مقاله را مطالعه کنید  7 ابزار استراتژی دیجیتال مارکتینگ

از سوی دیگر، بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO) جزء بازاریابی موتورهای جستجو است. هدف نهایی سئو افزایش تعداد بازدیدکنندگان وب سایت شماست. این شامل بهینه سازی درون صفحه و خارج از صفحه است که به به حداکثر رساندن تعداد بازدیدکنندگان کمک می کند.

5. بازاریابی رسانه های اجتماعی

بازاریابی رسانه های اجتماعی (SMM) شکلی از بازاریابی اینترنتی است که شامل نوشتن و به اشتراک گذاری محتوا در کانال ها یا شبکه های رسانه های اجتماعی است. فعالیت های اولیه در SMM ارسال هر نوع رسانه ای مانند متن، تصویر، ویدئو، میم و به روز رسانی است که باعث تعامل کاربر می شود. بازاریابی رسانه های اجتماعی بیشتر در فیس بوک، اینستاگرام، توییتر، لینکدین و یوتیوب اجرا می شود.

به یک استراتژی در حال تحول با اهداف مهمتر نیاز دارد و شامل موارد زیر است:

. ارسال فیلم ها، داستان ها، ویدیوهای زنده و تصاویر برای به نمایش گذاشتن برند خود برای جذب مخاطب خاص.
. پاسخ به اشتراک‌گذاری‌ها، لایک‌ها، نظرات، و سپس نظارت بر محبوبیت کسب‌وکارتان.
. تعامل با مشتریان، اینفلوئنسرها و پیروان برای ایجاد یک جامعه در سراسر برند خود برای ایجاد آگاهی از برند.

6. بازاریابی ایمیلی

ممکن است تعجب کنید که چرا بازاریابی ایمیلی را به عنوان یک کاشی جداگانه در میان این فریاد طنین انداز که بازاریابی ایمیلی مرده است قرار دادیم. اما، اینطور نیست. هنوز هم یکی از راه‌های مؤثر ارسال پیام تجاری برای گروهی از مردم است که واقعاً مهم است. در واقع، 72 درصد از مردم هنوز ارتباط ایمیل را به جای چت ترجیح می دهند. علاوه بر بازاریابی ایمیلی، می‌توانید بهترین نرم‌افزار پیام‌رسانی فوری را در وب‌سایت خود ادغام کنید تا بازدیدکنندگان را به مشتریان تجاری تبدیل کنید.

این مقاله را مطالعه کنید  استراتژی دیجیتال مارکتینگ برای شرکت

7. بازاریابی محتوا

بازاریابی محتوا شکلی از بازاریابی است که در درجه اول بر ایجاد، انتشار و توزیع محتوا برای مخاطبان هدف از طریق رسانه آنلاین متمرکز است. این برای افزایش آگاهی و اعتبار برند از طریق وبلاگ نویسی مداوم، بیانیه های مطبوعاتی، وبلاگ نویسی مهمان، وبینارها، کتاب های الکترونیکی، مقالات و غیره اجرا می شود.

9 گام برای ایجاد یک استراتژی دیجیتال مارکتینگ عالی
9 گام برای ایجاد یک استراتژی دیجیتال مارکتینگ عالی – کالج نوین

8. بازاریابی موبایلی- 9 گام برای ایجاد یک استراتژی دیجیتال مارکتینگ عالی

بازاریابی موبایلی مسیری است که در آن از فناوری برای تبلیغ محصولات و خدمات به کاربر نهایی که دائماً به شبکه متصل است استفاده می شود. این شامل تبلیغاتی است که از طریق برنامه های دانلود شده از طریق اعلان های فشاری، پیام های متنی SMS و پیام های چندرسانه ای MMS ارسال می شوند.

این برنامه از ویژگی‌های فن‌آوری مدرن تلفن همراه استفاده می‌کند که خدمات مکان‌یابی را برای تنظیم کمپین‌های مبتنی بر بازاریابی در یک مکان جداگانه ترکیب می‌کند. بازاریابی موبایلی بهتر و مقرون به صرفه تر از بازاریابی محصولات یا خدمات شما در رادیو و تلویزیون است.

صاحب کسب و کار می تواند موفقیت کمپین بازاریابی تلفن همراه را از طریق بازاریابی تلفن همراه اندازه گیری کند. علاوه بر این، مقرون به صرفه است زیرا انتخاب های مختلفی برای انتخاب از هر بودجه ای وجود دارد و تأثیری که می تواند در مقایسه با هزینه ایجاد کند ضروری است.

9. نتایج را اندازه گیری کنید

اندازه گیری نتایج یا نتایج استفاده از استراتژی بازاریابی دیجیتال در تجارت شما ضروری است. ابتدا باید کل ترافیک وب سایت را مشاهده کنید تا بدانید که آیا افزایشی وجود دارد یا خیر. همچنین، تمام تلاش خود را برای نظارت بر ترافیک برگشتی، ترافیک تلفن همراه و تجزیه و تحلیل منابع ترافیک برای درک اینکه مشتریان شما از چه طریقی از وب سایت شما بازدید می کنند، انجام دهید.

یکی دیگر از جنبه های مهم این است که بدانید میانگین زمانی که یک کاربر خاص در وب سایت شما صرف می کند. این چیزها بینش عمیقی را برای نشان دادن اینکه چگونه بازاریابی دیجیتال در شرکت شما با موفقیت انجام می شود ارائه می دهد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شانزده − 2 =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟