بهینه سازی کمپین های تبلیغاتی فیس بوک

بهینه سازی کمپین های تبلیغاتی فیس بوک ، 4 نکته

بهینه سازی کمپین های تبلیغاتی فیس بوک ؛ بیش از 1.8 میلیارد نفر هر روز از فیس بوک برای حفظ ارتباط، اشتراک گذاری و یادگیری استفاده می کنند.

به عنوان فراگیرترین کانال رسانه اجتماعی در جهان، جای تعجب نیست که بازاریابان به طور مرتب به آن مراجعه می کنند تا استراتژی های دیجیتال خود را ارتقا دهند.

چه بخواهید آگاهی از برند را افزایش دهید، فروش را افزایش دهید یا هر دو، تبلیغات رسانه های اجتماعی به سرعت به یکی از محبوب ترین و پربازده ترین کانال های تبدیل تبدیل می شود.

ما برخی از تاکتیک‌های ساده را بیان کرده‌ایم که می‌توانید برای اطمینان از بهینه‌سازی کامل تبلیغات فیس‌بوک خود اتخاذ کنید تا بتوانید از قدرت درآمدزایی شبکه‌های اجتماعی استفاده کنید!

بهینه سازی کمپین های تبلیغاتی فیس بوک
بهینه سازی کمپین های تبلیغاتی فیس بوک – کالج نوین

از گزینه های هدف گذاری استفاده کنید

بهینه سازی کمپین های تبلیغاتی فیس بوک ؛ یکی از دلایلی که تبلیغات فیس بوک به چنین نرخ تبدیل بالایی می بالد، گزینه های هدف گذاری پیشرفته و بسیار دقیق آن است.

این سطح از ویژگی به این معنی است که شما در موقعیتی هستید که مطمئن شوید تبلیغات شما فقط برای بخش‌هایی از مخاطبان نمایش داده می‌شود که به احتمال زیاد با آنها درگیر هستند.

به طور خلاصه، گزینه های هدف فیس بوک به شما این امکان را می دهد که برند خود را در نقطه ای عالی از قیف فروش در معرض مشتریان مناسب قرار دهید.

این مقاله را مطالعه کنید  هدف کاربر در استراتژی بازاریابی

فقط در صورتی که از ماهیت به ظاهر بی پایان آنها متقاعد نشده اید، ما انتخاب های اصلی را در زیر فهرست کرده ایم:

محل
سن
جنسیت
وضعیت رابطه
زبان ها
سطح تحصیلات
کار کنید
وضعیت مالی
قرابت قومی
نسل
والدین
رویدادهای زندگی
سیاست
منافع
رفتارها (فعالیت های دیجیتال، کمک های خیریه، رفتار خرید و غیره)
اتصالات

بهینه سازی کمپین های تبلیغاتی فیس بوک ؛ قبل از اینکه غرق حجم انتخاب شوید یا احساس کنید موظف هستید تا حد امکان از آنها استفاده کنید، فراموش نکنید که گزینه های هدف خود را با اهداف کلی کمپین خود هماهنگ کنید.

اگر یک کسب و کار تجارت الکترونیک دارید، اگر گزینه های حمل و نقل در سراسر جهان را ارائه می دهید، ممکن است لزوماً استفاده از مکان یابی کارآمد منطقی نباشد.

به طور مشابه، مگر اینکه محصول یا خدمات تخصصی را ارائه دهید، ممکن است نیازی به استفاده از هدف گذاری قومیتی نداشته باشید.

گزینه‌های هدف‌یابی پیشرفته، زمانی که با دقت مورد استفاده قرار گیرند، می‌توانند بازده سرمایه‌گذاری (ROI) را به حداکثر برسانند و تبدیل‌های بیشتری ایجاد کنند.

فقط سعی کنید از ریخته گری خیلی باریک شبکه هدف خود اجتناب کنید – این می تواند منجر به منزوی شدن بخش بزرگی از بازار بالقوه شما شود.

تصاویر تبلیغاتی خود را تست کنید

بهینه سازی کمپین های تبلیغاتی فیس بوک ؛ آیا می‌دانستید که پست‌های فیس‌بوک با تصاویر، درگیر شدن آن‌هایی را که بدون عکس هستند، دو برابر می‌کند؟

این به تبلیغات شما نیز گسترش می یابد. هر چه تبلیغ فیسبوک شما از نظر بصری جذاب تر باشد، شانس بیشتری برای لذت بردن از نرخ کلیک افزایش می یابد.

این مقاله را مطالعه کنید  تبلیغات در فیس بوک ، 7 نکته مهم

برند خود را در نظر بگیرید. چه محصولات یا خدماتی را می فروشید؟ موقعیت شما در بازار چیست؟ چه نوع هویتی را می خواهید پرورش دهید؟ بخش های مخاطب هدف شما چه کسانی هستند؟

ممکن است بیش از حد به نظر برسد، اما پرسیدن این سوالات از خود مطمئن می شود که بهترین تصاویر را برای تکمیل متن تبلیغاتی خود و به حداکثر رساندن تبدیل انتخاب می کنید.

بهینه سازی کمپین های تبلیغاتی فیس بوک ؛ برای هر تبلیغ می توانید از چندین عکس استفاده کنید. هنگامی که تبلیغ شما اجرا می شود، نسخه های مختلف برای افراد مختلف نمایش داده می شود.

ما قبلاً در راهنمای مبتدیان خود در مورد مزایای تست A/B بحث کرده ایم. در این زمینه، به شما کمک می کند تا به سرعت و به راحتی تشخیص دهید که کدام تصاویر به بهترین عملکرد تبلیغ شما کمک می کنند.

می توانید از برنامه ای مانند Pablo by Buffer یا Canva برای ایجاد طرحی برای تصویر تبلیغاتی خود استفاده کنید که شامل همپوشانی متن است.

این یک روش مؤثر برای گنجاندن اطلاعات بیشتر است، که مهم است زیرا شما فقط 25 کاراکتر برای عنوان آگهی خود، 90 کاراکتر برای نسخه اصلی آگهی و 30 کاراکتر برای توضیح پیوند دارید.

با این حال، فراموش نکنید که متن نمی تواند بیش از 20 درصد از فضای تصویر شما را اشغال کند.

بهینه سازی کمپین های تبلیغاتی فیس بوک
بهینه سازی کمپین های تبلیغاتی فیس بوک – کالج نوین

راهنمای نهایی برای بهینه سازی کمپین های تبلیغاتی فیس بوک

بهینه سازی کمپین های تبلیغاتی فیس بوک ؛ این تبلیغ (در بالا)، از ارائه‌دهنده نرم‌افزار مدیریت پروژه Slack، نمونه‌ای عالی از این است که چگونه می‌توانید از تصاویر برای تأثیرگذاری قوی و نشان دادن مزایای منحصر به فرد و شخصیت متمایز برند خود استفاده کنید.

ایجاد تبلیغات جداگانه برای موبایل

بهینه سازی کمپین های تبلیغاتی فیس بوک ؛ دستگاه های تلفن همراه، بدون شک، بخشی جدایی ناپذیر از زندگی روزمره ما هستند. چه تلفن یا تبلت باشد، ما از آنها برای تحقیق، ارتباط و خرید به میزان فزاینده ای استفاده می کنیم.

برای درک این موضوع، بیش از 1.2 میلیارد نفر از دستگاه های تلفن همراه خود به اینترنت دسترسی دارند.

حدود 72 درصد از دارندگان دستگاه های تلفن همراه به صورت هفتگی از آنها خرید می کنند. و بیش از 700 میلیون نفر هر روز از طریق تلفن و تبلت خود به فیس بوک دسترسی دارند.

بهینه سازی کمپین های تبلیغاتی فیس بوک ؛ این آمارها، همراه با این واقعیت که گوگل اکنون محتوای موبایل را در طول فهرست بندی موتورهای جستجو در اولویت قرار می دهد، اهمیت توجه ویژه به بازاریابی و تبلیغات موبایلی را برجسته می کند. این باید شامل کمپین های تبلیغاتی فیس بوک شما نیز باشد.

ایجاد تبلیغات جداگانه برای موبایل و دسکتاپ به شما این امکان را می دهد که آنها را مطابق با آن بهینه کنید.

می‌توانید پیشنهادها را مدیریت کنید، تصاویر و محتوای ویدیویی را سفارشی کنید و از فراخوان‌های مناسب برای اقدام استفاده کنید.

بهینه سازی کمپین های تبلیغاتی فیس بوک ؛ تفاوت های ظریف بین موبایل و دسکتاپ ممکن است ظریف باشد، اما ارزش تصدیق را دارد. به عنوان مثال، باید از کلیپ‌های ویدیویی کوتاه‌تر برای موبایل استفاده کنید که در حالت ایده‌آل بین 15 تا 20 ثانیه است.

همچنین یک روش ایده آل برای تعیین اینکه کدام پلتفرم باعث جذب بیشتر برای کمپین شما می شود، به این معنی است که می توانید هزینه های خود را تنظیم کرده و نتایج را افزایش دهید.

اگر متوجه شدید که تبلیغات دسکتاپ در نهایت بهتر تبدیل می‌شوند، می‌توانید با در نظر گرفتن این موضوع، کپی تبلیغات تلفن همراه و آدرس‌های اینترنتی مقصد خود را ویرایش کنید، بنابراین تبلیغات تلفن همراه شما به جای ایجاد مستقیم این تبدیل‌ها، به شما کمک می‌کند.

بهینه سازی کمپین های تبلیغاتی فیس بوک
بهینه سازی کمپین های تبلیغاتی فیس بوک – کالج نوین

از ردیابی تبدیل استفاده کنید

می دانید که تبلیغات فیس بوک توانایی افزایش بازگشت سرمایه را دارند – اما چگونه می توانید مطمئن باشید؟

اینکه بتوانید اثربخشی تبلیغات خود را اندازه گیری کنید و اینکه آیا آنها به شما در دستیابی به اهداف تجاری خود کمک می کنند یا خیر، برای تضمین موفقیت مداوم کمپین شما ضروری است.

تنها کاری که باید انجام دهید این است که ردیابی تبدیل و پیکسل ها را پیاده سازی کنید.

به عبارت ساده تر، ردیابی تبدیل به شما امکان می دهد تعداد تبدیل هایی را که تبلیغات فیس بوک شما مستقیماً مسئول آن هستند، یعنی اقداماتی که پس از مشاهده تبلیغات شما انجام می دهند، اندازه گیری کنید.

می‌توانید یک پیکسل فیس‌بوک ایجاد کنید، که قطعه‌ای از کد است که می‌توانید آن را به صفحات وب‌سایت خود که در آن تبدیل‌ها اتفاق می‌افتد، اضافه کنید، خواه صفحه محصول، صفحه «تماس با ما» یا به عنوان مثال یک وب‌سایت تجارت الکترونیک، یک صفحه پرداخت پیکسل اقداماتی را که افراد پس از کلیک بر روی تبلیغ شما انجام می‌دهند، بررسی می‌کند، که به شما کمک می‌کند تا بازده هزینه‌های تبلیغاتی خود را محاسبه کنید و تنظیمات کمپین خود را در صورت لزوم تنظیم کنید.

ایجاد این پیکسل فیسبوک بسیار آسان است. تنها کاری که باید انجام دهید این است که به مدیر تبلیغات فیس بوک دسترسی داشته باشید، روی تب ‘Facebook Pixel’ کلیک کنید، سپس روی ‘Create a Pixel’ کلیک کنید و در نهایت روی ‘View Pixel Code’ کلیک کنید.

کد را کپی کنید و آن را در تگ های صفحاتی که می خواهید ردیابی کنید قرار دهید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

19 + سه =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟