دلیل شکست کمپین دیجیتال مارکتینگ

دلیل شکست کمپین دیجیتال مارکتینگ

دلیل شکست کمپین دیجیتال مارکتینگ ، اکنون کسب و کارها دوباره شروع به فعالیت کرده اند. بسیاری از کسب و کارها در طول دوران شیوع ویروس کرونا فرصتی برای فعالیت و جلب نظر مخاطب هدف نداشتند. همین امر اوضاع اقتصادی آنها را به شدت نامناسب ساخت. حال با بازگشایی دوباره کسب و کارها شمار قابل توجهی از کارآفرینان و صاحبان کسب و کار به دنبال طراحی و ارائه کمپین های دیجیتال مارکتینگ در تابستان خواهند بود. آنها باید بازگشت قدرتمندانه ای به عرصه کسب و کار داشته باشند. در غیر این صورت امکان تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف و جبران بخشی از ضررهای سه ماه اخیر را نخواهند یافت.

دلیل شکست کمپین دیجیتال مارکتینگ
دلیل شکست کمپین دیجیتال مارکتینگ – کالج نوین

بازاریابی دیجیتال چگونه به نظر می رسد؟

ما به مدت 7 سال در مورد کمپین های بازاریابی اینترنتی تحقیق کردیم و گرایش هایی را در مورد اینکه چرا بازاریابی شکست می خورد کشف کردیم. امیدواریم این پست به شما کمک کند تا از اشتباهاتی که مرتکب شده ایم اجتناب کنید.

امروزه رشد کسب و کار کوچک و متوسط شما به درک کاملی از نحوه اجرای حداقل یک کمپین بازاریابی دیجیتال موفق نیاز دارد.

تیم‌های بازاریابی پیچیده، کمپین‌های بازاریابی متعددی را در کانال‌های مختلف اجرا می‌کنند، مانند موارد زیر:

. جستجوی ارگانیک
. رسانه های اجتماعی
. تبلیغات پولی (دیجیتال مانند Google Adwords یا Google Shopping و فیزیکی مانند مجله یا تیراژه محلی)
. رویدادها (حمایت مالی یا میزبانی)
. ارجاعات شخصی
. ارجاعات شریک کانال
. لیست های سرنخ را خریداری کنید
. روابط عمومی (PR خاص صنعت معمولاً بیشتر در مورد ساخت برند دیجیتال است تا نسل اصلی)
. تلویزیون
. رادیو
. روزنامه (بله، اینها هنوز در جغرافیای مناسب کار می کنند)
. سرنخ های فروش خارجی

اگر مالک یا مدیر بازاریابی یک کسب‌وکار کوچک تا متوسط هستید که سالانه 800 هزار تا 30 میلیون دلار درآمد ایجاد می‌کند و یک یا چند طرح بازاریابی شما در حال حاضر شکست خورده است، این پست به شما و تیمتان کمک می‌کند تا این کار را انجام دهید.

چه چیزی باعث شکست بازاریابی دیجیتال می شود؟

دلایل مختلفی برای شکست یک کمپین دیجیتال مارکتینگ وجود دارد، اما ما دریافتیم که از هر 10 کمپین، 9 کمپین شکست می خورند، زیرا قبل از اجرای کمپین، برنامه بازاریابی را در کنار اعضای تیم فروش ایجاد نکرده اند یا از آنها استفاده نکرده اند. در نتیجه، تلاش‌های بازاریابی قبل از اینکه زمین را ترک کنند با شکست مواجه می‌شوند. کمپین های بازاریابی دیجیتال اغلب به دلیل فقدان موارد زیر شکست می خورند:

1. هیچ چشم‌انداز، مأموریت یا هدفی پشت این نیست که چرا کاری را که انجام می‌دهید انجام می‌دهید که برای تأثیرگذاری بر کپی در وب‌سایت شما استفاده می‌شود.
2. عدم درک درستی از صنعتی که در آن قرار دارید و اینکه چگونه خود را در آن قرار دهید زیرا هیچ تحقیقی انجام نشده است
3. عدم درک رقبا – کاری که انجام می دهند، چگونه از طریق پلتفرم های مختلف مانند رسانه های اجتماعی ارتباط برقرار می کنند، و چه چیزی می توانید از آنها بیاموزید.
4. ناتوانی در درک یا برقراری ارتباط با عوامل اصلی
5. هیچ پیام بازاریابی اصلی مبتنی بر متمایز کننده های اصلی، شخصیت های هدف، خریداران ایده آل و مشکلاتی که راه حل شما حل می کند وجود ندارد.
6. عدم شفافیت در مورد محصول یا خدماتی که ارائه می کنید و نحوه قرار دادن آن در یک Persona تعریف شده
7. فقدان مستندات یک برنامه بازاریابی دیجیتال تاکتیکی که تیم شما واضح است و قادر به همکاری با هم در ریتم است.
8. شما توانایی هدایت ترافیک به یک وب سایت را بدون تبدیل ترافیک به سرنخ، یا
ترافیک اشتباهی را به سمت وب سایت خود هدایت می کنید زیرا به وضوح درک نمی کنید که برای چه کلمات کلیدی باید در گوگل رتبه بندی کنید
9. سوء تفاهم در مورد نحوه استفاده از نرم افزار مدرن برای خودکارسازی عناصر یا پرورش رهبری شما
10. فروشندگانی که می دانند چگونه کسب و کار خود را تعطیل کنند، آن دانش را به بازاریابی منتقل نمی کنند، بنابراین قیف های فروش و خطوط لوله فروش به طور کامل توسعه نمی یابند.

این مقاله را مطالعه کنید  برنامه ریزی استراتژی بازاریابی دیجیتال
دلیل شکست کمپین دیجیتال مارکتینگ
دلیل شکست کمپین دیجیتال مارکتینگ – کالج نوین

کمپین بازاریابی چیست؟- دلیل شکست کمپین دیجیتال مارکتینگ

چگونه یک کمپین برنده را اجرا می کنید؟ در حالی که اجرای یک کمپین بازاریابی دیجیتال برنده یک فرآیند فشرده و زمان بر است، برخی از اصول اولیه وجود دارد که می توانید برای شروع شرکت خود به سمت خط پایان، نه کامیون های مواد غذایی، پیاده سازی کنید.

یک کمپین بازاریابی از یک سری مراحل تشکیل شده است که تیم بازاریابی شما باید انجام دهد تا تلاش های شما را هماهنگ کند. همچنین، یک کمپین دیجیتال عالی، قبل از اینکه مشتری را به اعضای تیم فروش بسپارد، 50 تا 60 درصد از مسیر فرآیند فروش را به مشتری بالقوه می برد. در زیر مجموعه ای اساسی از مراحلی را که می توانید برای اجرای یک کمپین بازاریابی ساده بردارید، بیان کرده ام:

1. پیام اصلی خود را تعریف کنید
2. اهداف کمپین مانند بدست آوردن X مقدار سرنخ یا Y تعداد بارگیری را شناسایی کنید
3. پرسونای هدفی را که امیدوارید در کمپین خود مشارکت دهید، تعیین کنید
4. پیشنهادات محتوای اولیه و ثانویه (گاهی درجه سوم) را تعیین کنید که از آنها برای آموزش شخصیت های هدف به مخاطبان خود استفاده خواهید کرد.
5. تصمیم بگیرید که مناسب ترین کانال (ها) برای به دست آوردن سرنخ ها و چرا. کانال منبع سرنخ است که در بالا ذکر شد. در بسیاری از موارد، می تواند چندین کانال در یک کمپین واحد باشد.
6. اطمینان حاصل کنید که هر گونه محتوای آموزشی از طریق کانال های رسانه های اجتماعی تبلیغ می شود
7. مسیر تبدیل کمپین خود را از قبل تعریف کنید (که گاهی اوقات قیف فروش نامیده می شود)، این مرحله بعدی را نشان می دهد.
8. گردش کار خود را در پلت فرم اتوماسیون بازاریابی خود ترسیم کنید تا بتوانید از طریق فرآیندی که آنها می خواهند پایین بیایند، سرنخ ها را پرورش دهید.
9. پیشنهادات محتوای «honeypot» را که شخصیت های خریدار ایده آل را جذب می کند، شناسایی کنید
10. تمام جنبه های کمپین خود را پیگیری کنید. نرم افزارهایی مانند Hubspot یا Infusionsoft می توانند به ردیابی این فعالیت ها کمک کنند.

این مقاله را مطالعه کنید  5 نکته دیجیتال مارکتینگ برای کسب و کار شما

تاکتیک های مفید بازاریابی دیجیتال

هنگام تعیین استراتژی بازاریابی دیجیتال خود، مطمئن شوید که چگونه وب سایت شما می تواند به عنوان مرکزی برای همه چیزهای بازاریابی دیجیتال مورد استفاده قرار گیرد. این نه تنها به معنی هدایت ترافیک به سایت شماست، بلکه به معنای داشتن فرآیندی برای پایین آوردن سرنخ ها در قیف فروش در صورت درگیر شدن در محتوای سایت شما است.

در زیر به تشریح برخی از تاکتیک‌هایی می‌پردازیم که می‌توانید از آنها برای اجرای یک کمپین بازاریابی موفق استفاده کنید.

بازاریابی محتوا

کسب و کار شما باید به طور منظم محتوای تازه و مرتبط تولید کند. ترجیحاً ماهیت آموزشی با CTAs (Call-to-Action) در پایان. محتوای خوب به رتبه بندی سایت شما برای کلمات کلیدی کمک می کند، اما همچنین به خوانندگان خود دریچه ای برای ورود به کسب و کار شما می دهد و 50 تا 60 درصد از روند فروش را به آنها آموزش می دهد.

ارتقاء اجتماعی

همانطور که محتوای خود را پست می کنید، حداقل بخشی از آن باید در کانال های رسانه های اجتماعی شما مانند لینکدین، توییتر و غیره تبلیغ شود. به همین دلیل است که محتوای آموزشی بهترین است، زیرا آموزش دادن به مردم به آنها فروش ندارد – اگر آنچه شما دارید را دوست داشته باشند. برای آموزش به آنها، آنها درگیر خواهند شد.

پرداخت برای هر کلیک

تاکتیک‌های مختلف تبلیغات پولی و استراتژی‌های سئوی تجارت الکترونیکی وجود دارد که شرکت‌هایی سعی می‌کنند محصولات را به صورت آنلاین، در مقابل یک کسب‌وکار مبتنی بر خدمات خانگی محلی، یا یک ارائه‌دهنده راه‌حل محصول/خدمات تجاری منطقه‌ای بفروشند. برای شرکت‌های تجارت الکترونیک، آمازون، خرید گوگل و ادوردز سنتی نیز وجود دارد. در اینجا یک مقاله عالی است که توضیح می دهد تجارت الکترونیک چیست و چگونه در طول سال ها تغییر کرده است.

برای کسب و کار محلی مبتنی بر خدمات خانگی، ارائه دهندگان پلتفرم اصلی مانند Angie’s List و Yelp وجود دارد، اما هنوز Adwords سنتی وجود دارد. از آنجایی که چرخه فروش برای شرکت های B2B احتمالا طولانی تر و ماهیت آموزشی بیشتری دارد، ممکن است از Adwords و Linkedin استفاده کنید. با این حال، تبلیغاتی که احتمالاً موفقیت بیشتری را برای شما به ارمغان می آورد، پیشنهادات آموزشی است، محتوایی که به ارائه آموزش ارزشمند برای پرسوناهای هدف شما کمک می کند.

بازاریابی مجدد

گاهی اوقات Retargeting نامیده می شود، این نسخه از تبلیغات پولی نه از طریق جستجوی شخصی، بلکه پس از اینکه یک فرد قبلاً در معرض محصول یا خدمات شما در وب سایت شما قرار گرفته است، ایجاد می شود. آیا تا به حال نمایش تبلیغاتی را در حین کاوش در اینترنت دیده اید؟ این بازاریابی مجدد است.

نکته مفید: اگر می‌خواهید بدون اینکه سایت‌ها شما را شناسایی کنند، از حالت ناشناس در مرورگر خود استفاده کنید. جزئیات بیشتر در این مورد در پست های بعدی

همچنین نسخه ای از این به نام بازاریابی مجدد پویا وجود دارد که در آن محتوای تبلیغات دیجیتال با تغییر محتوای وب سایت شما تغییر می کند. این برای صنعت فروشنده خودرو خوب است، جایی که آنها همیشه وسایل نقلیه خود را تغییر می دهند.

این مقاله را مطالعه کنید  5 مزیت دیجیتال مارکتینگ در سناریوی کنونی
دلیل شکست کمپین دیجیتال مارکتینگ
دلیل شکست کمپین دیجیتال مارکتینگ – کالج نوین

جستجوی لینکدین

اخیراً، LinkedIn با ابزارهای عالی مانند Sales Prospector به شما کمک می کند تا تلاش های شبکه خود را در LinkedIn سازماندهی کنید. همچنین ابزارهای زیادی مانند Dux Soup و Linkedeep وجود دارند که به شما کمک می‌کنند تا برخی از فعالیت‌های جستجو را خودکار کنید. اما مراقب باشید، تشخیص ربات در لینکدین بسیار آسان است. هنوز هم برای شروع گفتگوهای معنادار با هدف، تعامل انسان با انسان واقعی لازم است. اگر لینکدین را به عنوان مکانی برای شبکه نادیده می گیرید، از دست داده اید.

بازاریابی ایمیلی

بله، بازاریابی ایمیلی همچنان کار می کند، اما معمولاً به عنوان بخشی از یک توالی خودکار پس از اینکه شخص با محتوای یک وب سایت درگیر می شود، انجام می شود. بسیاری از ایمیل‌های اولیه ارسال شده به مشتریان بالقوه خودکار هستند، اما زمانی که تعامل به سطح خاصی می‌رسد، یک بدنه زنده به آن‌ها می‌رسد. هنگام بازاریابی در فضای B2B، فروش هنوز یک چیز شخصی است، و بازاریابی برای B2C شدید است، به خصوص اگر تا به حال چیزی از eBay یا آمازون خریداری کرده باشید، احتمالا هر روز ایمیل دریافت می کنید، اگر نه هفتگی.

ساخت بک لینک (سئوی خارج از سایت)

این یک تاکتیک حیاتی برای ایجاد اعتماد و اعتبار برای وب سایت شما در چشم موتورهای جستجو است. اعتماد و اقتدار عوامل اصلی در رتبه بندی سایت شما توسط موتورهای جستجو هستند. یک سایت بسیار قابل اعتماد و معتبر به معنای تجربه بهتری برای افرادی است که در آن فرود می آیند، زیرا موتورهای جستجو می خواهند کاربران آن تجربیات جستجوی عالی در پلتفرم خود داشته باشند.

در حالت ایده آل، شما افرادی دارید که در مورد پیشنهاد شما در وب سایت خود می نویسند و به سایت شما لینک می دهند. این بدان معناست که آنها برای محتوایی که در سایت شما یافت می شود به شما اعتبار می دهند. رسیدن به این سطح از بازاریابی دیجیتال زمان بر است و معمولاً برای برندهای بزرگتر محفوظ است.

تاکتیک های پیچیده تری برای بازاریابی دیجیتالی وجود دارد که شامل استفاده از عناصر روابط عمومی آنلاین، بررسی های دیجیتال و بازاریابی ویدیویی با استفاده از یوتیوب می شود که در پست های بعدی به آنها بیشتر خواهم پرداخت.

سطوح تیم های بازاریابی و کمپین ها

همانطور که اشاره کردیم، دلایل متعددی وجود دارد که چرا یک کمپین بازاریابی دیجیتال ممکن است شکست بخورد. اجرای یک کمپین بازاریابی آنلاین موفق نیاز به زمان و تفکر دارد و هرگز نباید عجله کرد. در زیر یک مدل اولیه بلوغ بازاریابی دیجیتال آورده شده است که می‌توانید از آن برای تعیین اینکه تیم بازاریابی شما در کجای سفر خود برای بهتر شدن است، استفاده کنید.

شاید ببینید تیم شما در کجا قرار می گیرد و چگونه ممکن است به سطح بعدی برسید. ما دائماً یاد می گیریم که چگونه کارها را بهتر انجام دهیم. بسیاری از شرکت‌ها، از جمله Fannit، در یک مقطع، سعی کرده‌اند در سطح پیچیده‌تری نسبت به منابعی که برای (مردم یا بودجه) در اختیار داشتند، فعالیت کنند. BTW این یکی دیگر از دلایل شکست یک کمپین است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هفده + پنج =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟