گیمیفیکیشن در دیجیتال مارکتینگ

گیمیفیکیشن در دیجیتال مارکتینگ

گیمیفیکیشن در دیجیتال مارکتینگ ، با افزایش تعداد تاکتیک‌ها، استراتژی‌ها و کانال‌های دیجیتال مارکتینگ، آگاهی عموم مردم نیز افزایش یافته است. افراد می‌دانند که وقتی چیزی به آنها فروخته می‌شود و ممکن است در نهایت احساس کنند که نسبت به هر شکلی از ارتباطات فروش دوسوگرا هستند. جای تعجب نیست که این یک وضعیت نگران کننده برای بازاریابان است که به دنبال راه های جدیدی برای دستیابی به مخاطبان هدف خود هستند.

وارد گیمیفیکیشن شوید. گیمیفیکیشن مسئول استفاده از غریزه اصلی انسان برای بازی است و همچنین نشان داده شده است که راهی برای بازاریابان برای ارائه ارزش واقعی به مصرف کنندگان و همچنین تجربه دیجیتال مثبت و همچنین داشتن مزیت ایجاد آگاهی از برند و وفاداری مشتری است. و سودآوری

گیمیفیکیشن در دیجیتال مارکتینگ
گیمیفیکیشن در دیجیتال مارکتینگ – کالج نوین

تعریف گیمیفیکیشن چیست؟- گیمیفیکیشن در دیجیتال مارکتینگ

فرهنگ لغت Merriam-Webster «بازی‌سازی» را به‌عنوان فرآیند افزودن بازی‌ها – یا عناصر بازی مانند – به چیزی (مانند یک کار) به منظور تشویق مشارکت تعریف می‌کند. از نظر بازاریابی دیجیتال، «بازی‌سازی» را می‌توان به عنوان مجموعه‌ای از تمام راه‌حل‌های پویا و سرگرم‌کننده، و همچنین عناصری که در وب‌سایت، برنامه یا کمپین‌های ایمیل خود ادغام می‌کنید، تعریف کرد تا تجربه کاربر از خدمات خود را جذاب‌تر کنید. منحرف کردن

گیمیفیکیشن با داشتن حس رقابت، هیجان را تحریک می کند – و همچنین قمار – بنابراین افراد را تشویق می کند که مشتاق دستاوردها و پاداش ها شوند. و مطمئناً، افراد بیشتر از وب‌سایت یا برنامه‌ای که قبلاً از تعامل با آن لذت می‌بردند استفاده می‌کنند.

از گیمیفیکیشن در بازاریابی دیجیتال برای افزایش تعامل و افزایش رضایت مشتری استفاده کنید

هنگامی که یک بازی را در برند و بازاریابی دیجیتال خود ادغام می کنید، در حال ایجاد چارچوبی برای مشارکت مداوم و همچنین اشتراک گذاری هستید. در نتیجه، شما همچنین محتوای تولید شده توسط کاربر (UGC) را تشویق می کنید. علاوه بر استراتژی بازاریابی داخلی خود، به دلیل بازاریابی دهان به دهان مخاطبان، آگاهی از برند را در همه پلتفرم‌ها افزایش خواهید داد.

این مقاله را مطالعه کنید  نیاز تجارت الکترونیک به دیجیتال مارکتینگ

برخی از برندها پس از گنجاندن بازی‌ها در برندهای خود، بازده بسیار خوبی را تجربه کرده‌اند:
. Domino’s پس از ادغام یک برنامه بازی پیتزا که خودتان را بسازید، درآمد خود را 30 درصد افزایش داد.
. کاربران Teleflora برای تعامل با برند از طریق رسانه های اجتماعی امتیاز دریافت می کنند. این سازمان علاوه بر افزایش 105 درصدی ترافیک فیس بوک، 92 درصد نرخ تبدیل را نیز تجربه کرد.

برندهایی که به منظور افزایش تعامل بازی سازی می کنند، متوجه می شوند که این بازی ها نیز تمایل به افزایش رضایت مشتری دارند. درگیری با مخاطب که با گیمیفیکیشن همراه است، در پایان روز باعث درآمدزایی می شود. درگیر نگه داشتن مصرف کنندگان روشی قابل اعتماد برای آگاه نگه داشتن آنها در مورد محصولات، خدمات و همچنین پیشنهادات ویژه است. در نتیجه، آنها پول بیشتری را با شما خرج خواهند کرد. با تشویق کاربران خود به اشتراک گذاری تجربه بازی خود با شبکه های اجتماعی خود، تعامل خود را از طریق گیمیفیکیشن افزایش دهید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک × چهار =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟