دریافت نظرات از مشتریان

دریافت نظرات از مشتریان ، 5 تاکتیک

دریافت نظرات از مشتریان ؛ هر بازاریاب موفقی که تا به حال زندگی کرده است می داند که تبلیغات دهان به دهان بر همه چیز در مورد ایجاد کسب و کار جدید برتری دارد.

هنگامی که مشتریان شما نظرات دیگران را می شنوند که قبلاً با شما تجارت کرده اند، این تصور ایجاد می کند و بر تصمیم گیری تأثیر می گذارد به گونه ای که تبلیغات معمولی هرگز نمی توانست.

دریافت نظرات از مشتریان ؛در دنیای دیجیتال امروزی، نظرات مشتریان دهان به دهان جدید است. مردم به دنبال آن‌ها می‌گردند، از آن‌ها یاد می‌گیرند، و اغلب، مردم تصمیمات خرید خود را بر اساس آن‌ها قرار می‌دهند.

نظرات مثبت در مورد محصولات یا خدمات یک شرکت می تواند به سرعت گسترش یابد و منجر به فروش انفجاری شود، در حالی که نظرات منفی می تواند فروش را خفه کند و باعث شود یک کسب و کار یک گام به عقب بردارد.

خوشبختانه، دریافت نظرات عالی از مشتریان فقط به این معنی نیست که محصولات و خدمات شما در بازار وجود داشته باشد و به بهترین ها امیدوار باشید.

دریافت نظرات از مشتریان ؛تاکتیک‌های خاصی وجود دارد که می‌توانید از آنها برای اطمینان از رضایت مشتریان و مایل به گذاشتن نظر مثبت برای دیدن دیگران استفاده کنید.

این مقاله را مطالعه کنید  درک مشتریان در محیط دیجیتال مارکتینگ

دریافت نظرات از مشتریان
دریافت نظرات از مشتریان – کالج نوین

چرا مردم به بررسی های آنلاین نگاه می کنند؟

دریافت نظرات از مشتریان ؛به طور معمول، چهار دلیل وجود دارد که یک فرد به دنبال بررسی آنلاین است:

برای دریافت مدرک اجتماعی از مشتریانی که از محصول یا خدمات استفاده کرده اند
برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد محصولی که می خرند
برای کاهش احتمال خرید بد
برای درک بهتر از مزایا و محدودیت های محصول

طبیعتاً هدف هر کسب و کاری دریافت نظرات مثبت و استفاده از آنها برای افزایش فروش و رشد نام تجاری خود به صورت آنلاین است.

در اینجا پنج تاکتیک وجود دارد که می توانید از آنها برای دریافت نظرات عالی مشتریان استفاده کنید:

1. در طیف وسیعی از پلتفرم ها نظرات خود را بخواهید

دریافت نظرات از مشتریان ؛ اولین قدم برای دریافت نظرات آنلاین عالی این است که ترک آن‌ها را تا حد امکان برای مردم آسان کنید. هرچه تلاش بیشتری طول بکشد، احتمال کمتری وجود دارد که کسی زمان خود را برای ترک مروری که می‌خواهید اختصاص دهد.

دریافت نظرات از مشتریان ؛رسانه‌های اجتماعی و سایت‌های بررسی شخص ثالث، پلتفرم‌های خوبی هستند که به شما کمک می‌کنند تا اطلاعات خوبی درباره شرکت و محصولات و خدمات شما به گوش دیگران برسانید. برخی از موثرترین آنها عبارتند از:

توصیه های لینکدین
صفحه کسب و کار و تبلیغات در فیس بوک
اینستاگرام
مانتا
یوتیوب – ویدیوها را ایجاد کنید و در زیر نظر خود را بخواهید
Google – با استفاده از ویژگی Google My Business
Yelp – برای شروع به دریافت نظرات، کسب و کار خود را ادعا یا اضافه کنید
Yellowpages – شبیه به Yelp، این همتای دیجیتالی کتاب فهرست‌های نمادین است
چهار مربع – برای مارک های مهمان نوازی.
Better Business Bureau – اگر کسب و کارتان در ایالات متحده، کانادا یا مکزیک واقع شده است، ادعا کنید

همچنین بسته به صنعتی که در آن هستید، سایت‌های مختلف بررسی طاقچه وجود دارد که ممکن است برای برانگیختن نظرات عالی مشتریان موثر باشد.

یک مثال می تواند Trip Advisor در طاقچه مسافرتی یا همان طور که گفته شد، چهار میدان برای کسانی که در مهمان نوازی هستند.

کلید همه این پلتفرم‌ها ساده کردن آن و درخواست بررسی است، بنابراین هیچ سردرگمی در مورد آنچه می‌خواهید بازدیدکنندگانتان انجام دهند وجود ندارد.

دریافت نظرات از مشتریان
دریافت نظرات از مشتریان – کالج نوین

2. از وب سایت خود نهایت استفاده را ببرید

دریافت نظرات از مشتریان ؛وب سایت خودتان ابزاری عالی برای دریافت نظرات عالی از مشتریان است. صفحات وب و پست های وبلاگ شما باید بهینه سازی شوند تا به بازدیدکنندگان اجازه دهند نظرات خود را سریع و آسان بگذارند.

شما همچنین باید یک مسیر روشن برای تمام کانال های رسانه های اجتماعی خود ارائه دهید و مطمئن شوید که وب سایت شما برای موبایل بهینه شده است.

اگر یک سایت تجارت الکترونیک دارید، ممکن است بخواهید برای دریافت بازخورد فوری از مشتریان، گزینه چت زنده CHECK را اضافه کنید.

دریافت نظرات از مشتریان ؛این ذهنیت مردم را “من همه چیز را در حال حاضر می خواهم” راضی می کند و ارزشی را فراهم می کند زیرا زمان پاسخگویی را کاهش می دهد و خدمات مشتری شما را افزایش می دهد.

3. درخواست بررسی در ایمیل های خود را بدهید

دریافت نظرات از مشتریان ؛اگر بازاریابی ورودی بخشی از فرآیند شما باشد، یک پلت فرم عالی برای درخواست نظرات مشتریان خواهید داشت.

به عنوان بخشی از بازاریابی مشتری خود، پس از خرید یک ایمیل کوتاه ارسال کنید و درخواست بررسی دهید. صادقانه ترین بازخورد ممکن را دریافت خواهید کرد زیرا مردم احساس می کنند که با شما یک به یک ارتباط برقرار می کنند.

این به شما کمک می کند تا فروش خود را افزایش دهید یا در صورت مشاهده الگوی منفی در پاسخ ها، تنظیمات لازم را انجام دهید.

اگر نمی خواهید نظر خود را بخواهید و آنها را مجبور به نوشتن نظرات خود کنید، به جای آن پیوندی به نظرسنجی آنلاین اضافه کنید. راه اندازی نظرسنجی آسان است و داده ها را می توان به طور موثر تجزیه و تحلیل کرد.

دریافت نظرات از مشتریان ؛با یک نظرسنجی، می‌توانید اطلاعات جمع‌آوری‌شده را دیکته کنید، بنابراین می‌توانید از این فرصت برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مشتریان خود استفاده کنید.

4. فرآیند بررسی را تشویق کنید

دریافت نظرات از مشتریان ؛اگر متوجه شدید که تعداد نظراتی را که می‌خواهید دریافت نمی‌کنید یا فقط ایده پاداش دادن به مشتریان خود را دوست دارید، انگیزه‌هایی را به این فرآیند اضافه کنید.

دریافت نظرات از مشتریان ؛همه بر این باورند که زمانشان ارزشمند است، بنابراین به آنها دلیلی برای بررسی نظر بدهید. مشوق هایی مانند تخفیف ها، کوپن ها، کارت های هدیه یا شرکت در مسابقات باید در افراد انگیزه ایجاد کند و حتی ممکن است فروش شما را پس از بازگشت و خرید مجدد افزایش دهد.

به عنوان مثال، Birchbox با ارائه امتیازهای توس مبتنی بر وفاداری، مشتریان خود را تشویق می کند تا نظرات خود را ارائه دهند.

از سال 2010، این برند از یک استارت‌آپ ساده محصولات زیبایی به ششمین سرویس اشتراک محبوب در جهان تبدیل شده است و مشوق‌های بررسی وفاداری مطمئناً در موفقیت آن نقش داشته است.

دریافت نظرات از مشتریان
دریافت نظرات از مشتریان – کالج نوین

5. روی زمان بندی خود کار کنید

دریافت نظرات از مشتریان ؛درخواست بررسی در زمان مناسب به شما کمک می کند تا از این فرآیند بیشتر بهره ببرید و در عین حال خدمات مشتری خود را بهبود ببخشید.

چه در رسانه های اجتماعی، وب سایت خود یا در یک ایمیل، زمان بندی همیشه مهم است. آخرین چیزی که می خواهید این است که در لحظه نامناسب زیر پوست کسی بروید و در نهایت با یک نقد منفی روبرو شوید که دیگران آن را خواهند دید.

دریافت نظرات از مشتریان ؛برخی از زمان‌های عالی برای درخواست بازبینی عبارتند از: پس از تعامل مثبت مشتری با برند شما، پس از سفارش مجدد محصول، اگر شرکت یا محصول شما را در رسانه‌های اجتماعی برچسب‌گذاری کرد، اگر زمان مشخصی را صرف مرور وب‌سایت شما کرد یا اگر مشتریان جدید را به شما معرفی کنند.

ایده این است که زمانی که احساس رضایت می‌کنند به آنها نزدیک شوید تا این احساس را در بررسی بگذرانند.

 

افکار نهایی

واقعا هیچ فرمول کاملی برای دریافت نظرات عالی از مشتریان وجود ندارد، اما اگر تاکتیک های ذکر شده در بالا را دنبال کنید، اغلب موفق خواهید شد.

اگر می‌خواهید بررسی‌ها را در اولویت قرار دهید، مطمئن شوید که اعضای تیم خاصی را موظف به انجام این کار کرده‌اید و به آن‌ها اجازه می‌دهید زمان کافی را برای امکان‌پذیر کردن آن اختصاص دهند.

پس از ایجاد استراتژی، آن را اجرا کنید و به حرکت رو به جلو ادامه دهید تا زمانی که یک فرآیند چند وجهی برای دریافت نظرات از طیف وسیعی از پلتفرم ها داشته باشید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یازده − پنج =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟