شناخت بهتر مشتریان

شناخت بهتر مشتریان ، 7 نکته

شناخت بهتر مشتریان ؛ 16 ژانویه اولین روز با مشتریان خود در سال 2020 است، رویدادی که در واقع چهار بار در سال، در سومین پنجشنبه هر سه ماهه اتفاق می افتد.

این جشن جهانی به بازاریابان یادآوری سریعی را ارائه می دهد که درک مخاطبان شما در موفقیت مداوم آنها ضروری است.

اگر برای شناخت مشتریان خود در سطح شخصی تلاش نکنید، تلاش‌های بازاریابی دیجیتال شما احتمالاً صاف‌تر از یک لیوان کوکاکولای یک هفته‌ای از مهمانی کودکان خواهد بود.

اگر نتوانید با پیام‌رسانی شخصی و تجربیات متناسب با مشتریان خود ارتباط برقرار کنید، اعتبار برند شما و همچنین مخاطبان شما به سرعت کاهش می‌یابد.

شناخت بهتر مشتریان ؛رویکرد تبلیغاتی یک‌اندازه برای همه دهه گذشته انجام نمی‌شود – و اگرچه این امر ممکن است بدیهی به نظر برسد، همه ما به عنوان بازاریاب می‌توانیم هر از گاهی با یادآوری کوچکی از این موضوع انجام دهیم.

شناخت بهتر مشتریان
شناخت بهتر مشتریان – کالج نوین

چرا باید مشتریان خود را بشناسید

شناخت بهتر مشتریان ؛هنگامی که در حال ایجاد استراتژی‌ها یا کمپین‌های بازاریابی محتوا برای تبلیغ برند خود هستید، به راحتی می‌توانید با عناصر خلاقانه غرق شوید و نیازها، خواسته‌ها و ترجیحات خاص را در این فرآیند فراموش کنید.

اما، مصرف‌کنندگان شریان حیات کسب‌وکار شما هستند و زیر پوست آن‌ها تنها راه تعامل، الهام‌بخشی و اتصال به روشی است که در مقیاس‌های مساوی هم معنادار و هم ارزشمند باشد.

در اینجا دلیل…

شناخت بهتر مشتریان ؛ 96٪ از مصرف کنندگان اظهار می کنند که خدمات به مشتری یک عامل جدایی ناپذیر در انتخاب وفاداری آنها نسبت به برندها و مشاغل است.

کسب‌وکارهایی که در تلاش‌های تجربه مشتری پیشرو هستند، تقریباً 80 درصد از عقب ماندگی‌ها پیشی می‌گیرند.

90 درصد از مدیران عامل برجسته احساس می کنند که مشتری بیشترین تأثیر را بر تجارت آنها دارد.

91 درصد از مصرف‌کنندگان امروزی، به‌ویژه بومی‌های دیجیتال، بیشتر از برندهایی خرید می‌کنند که پیشنهادات و توصیه‌های مرتبط را ارائه می‌دهند.

 

مشتریان خود را بشناسید: 7 ایده ضروری

شناخت بهتر مشتریان ؛ ما خودمان را در قدرت درک مخاطبان شما تازه کرده ایم. اکنون، به افتخار روز مشتریان خود را بشناسید، در اینجا به بررسی راه‌هایی می‌پردازیم که می‌توانید زیر پوست مشتریان خود قرار بگیرید و از موفقیت بازاریابی بیشتر لذت ببرید.

1. در نقاط تماس تحلیلی داشته باشید

شناخت بهتر مشتریان ؛در عصر دیجیتال، ما به معنای واقعی کلمه در داده ها شنا می کنیم. به طور طبیعی، معیارها و بینش های مصرف کننده، گرد و غبار طلا برای برندهایی است که به دنبال درک پایگاه مشتری خود به روشی عمیق و معنادار هستند.

اما، آیا از داده های خود تا حداکثر ظرفیت خود استفاده می کنید؟

در حالی که Google Analytics برای استخراج ارزش از بینش‌های جمعیتی مختلف شما ضروری است، بررسی منابع داده اضافی در نقاط تماس به شما بینشی کامل از عادات، ترجیحات و رفتارهای مشتریانتان می‌دهد.

شناخت بهتر مشتریان ؛با استفاده از ترکیبی از ابزارهای تجزیه و تحلیل رسانه‌های اجتماعی و همچنین پلت‌فرم‌های داده تلفن همراه برای به دست آوردن بینش‌های عمیق در نقاط تماس اصلی مصرف‌کننده‌تان، می‌توانید پروفایل‌ها یا شخصیت‌هایی بسازید که ارتباطات بازاریابی شما را به طور تصاعدی بهبود می‌بخشد.

برای کمک به شما در تلاش برای روشنگری مبتنی بر بینش، در اینجا راهنمای ما برای استخراج ارزش از داده های مشتری است.

شناخت بهتر مشتریان
شناخت بهتر مشتریان – کالج نوین

2. جرقه گفتگو

شناخت بهتر مشتریان ؛بدون شک یکی از مستقیم ترین و بی ارزش ترین راه ها برای شناخت مشتریان خود، شروع گفتگو با آنهاست.

با ملاقات با مصرف کنندگان خود در جایی که هستند، می توانید درک کنید که آنها چگونه با همتایان خود ارتباط برقرار می کنند و در عین حال از آنها سؤالات ارزشمندی را به روشی ارگانیک و نه مزاحم می پرسند.

هنگامی که سؤالات درستی می‌پرسید، پاسخ‌های درست را دریافت می‌کنید – پاسخ‌هایی که به شما کمک می‌کند تجربه برند خود را به طور قابل توجهی بهبود بخشید.

از نظرسنجی‌ها گرفته تا گوش‌دادن اجتماعی، راه‌های زیادی برای تعامل با مشتریان‌تان در جایی که راحت‌تر هستند وجود دارد – و آنها را بشناسید.

اما، شاید یکی از قوی‌ترین راه‌ها برای برانگیختن گفتگوهای معنی‌دار مصرف‌کننده و صحبت کردن به زبان مشتریانتان، محتوای تولید شده توسط کاربر (UGC) باشد.

شناخت بهتر مشتریان ؛ 85 درصد از مصرف‌کنندگان UGC بصری را بیشتر از عکس‌ها یا ویدیوهای مارک دار می‌دانند. علاوه بر این، 90٪ از مصرف کنندگان بر این باورند که اصالت زمانی که تصمیم می گیرید از کدام برندها حمایت کنید، مهم است.

محتوای تولید شده توسط کاربر باعث ایجاد اعتبار و اعتماد می شود و در عین حال بینش عمیق تری نسبت به ذهن مشتریان شما ارائه می دهد. با این اوصاف، ارزش زمان و سرمایه گذاری شما را دارد، به خصوص اگر به دنبال جذابیت برای جمعیت Gen Z هستید.

3. به نقدهای مثبت و منفی پاسخ دهید.

بسط نکته قبلی: در مورد نظرات مشتریان، همیشه باید به نظرات مثبت و منفی به شیوه ای سازنده و به موقع پاسخ داد.

شناخت بهتر مشتریان ؛صرف نظر از جایی که آنها پست می شوند، باید به ارائه پاسخ های شخصی به نظرات مشتریان در حوزه عمومی اختصاص دهید.

انجام این کار برند شما را انسانی می کند، تعهد شما را به تجربه مشتری نشان می دهد و بینش های محاوره ای بیشتری را در اختیار شما قرار می دهد.

شناخت بهتر مشتریان ؛90 درصد از مصرف کنندگان تأیید می کنند که بررسی های آنلاین تأثیر مستقیمی بر تصمیمات خرید آنها دارد. به‌عنوان یک سیگنال اعتماد یکپارچه، ارائه پاسخ‌های منسجم ضروری است – و انجام این کار شما را به بینش تازه‌ای از مشتری باز می‌کند.

4. میزبان یک رویداد یا یک تجربه

شناخت بهتر مشتریان ؛از نظر شناخت مشتریان خود، بازاریابی تجربی یک پیگیری بسیار سودمند است – اگر آن را درست دریافت کنید.

تحقیقات نشان می دهد که هزاره ها به تجربیات بر دارایی های مادی اهمیت می دهند. و، در حالی که نسل Z از نظر فلسفه مصرف‌کننده کمی بیشتر به سمت ابزارهای نوآورانه و محصولات جالب متمایل است، این گروه «بیدار» به تجربه‌های ارزشمند برند اهمیت می‌دهد.

شناخت بهتر مشتریان ؛ اگر یک رویداد برند برگزار کنید یا یک تجربه ملموس (فیزیکی یا مجازی) ایجاد کنید، اساساً یک پلتفرم برای به اشتراک گذاشتن ارزش برند خود با مشتریان خود با استفاده از یک رویکرد شخصی ایجاد خواهید کرد.

شما همچنین قادر خواهید بود بخش هایی از مخاطبان خود را به گونه ای درک کنید که فراتر از آمار و معیارهای دیجیتالی است.

فولکس واگن که یک برند اختصاص یافته به نوآوری در رانندگی است، کمپین های تجربی زیادی را در سال های اخیر ارائه کرده است – و ابتکار “پله پیانو” آن نیز از این قاعده مستثنی نیست.

VW با قرار دادن مشتریان خود در قلب کمپین، پلکان ایستگاه مترو استکهلم را به یک پیانوی فعال با فشار در اندازه واقعی تبدیل کرد.

بر اساس «تئوری سرگرمی» فولکس‌واگن، این کمپین مبتنی بر این مفهوم است که اگر چیزی سرگرم‌کننده است، مردم بیشتر با آن درگیر می‌شوند.

شناخت بهتر مشتریان ؛ با پیام‌رسانی منسجم، قرارگیری برند مستحکم و نوآوری فراگیر، می‌توان ارزش‌های برند خود را نشان داد، اطلاعات ارزشمند مصرف‌کننده را جمع‌آوری کرد، در حالی که با مخاطبان گسترده‌تر و درگیرتر ارتباط برقرار کرد.

5. معاملات، تخفیف ها و مشوق های خود را تنظیم کنید

شناخت بهتر مشتریان ؛برای لحظه‌ای به اهمیت شخصی‌سازی برگردیم: اگر به مشتریان خود معاملات و تخفیف‌های متناسب ارائه دهید، احتمالاً وفاداری به برند را تقویت خواهید کرد که به نوبه خود به شما این فرصت را می‌دهد که آنها را بهتر بشناسید.

اکثریت قریب به اتفاق مصرف کنندگان امروزی – به طور دقیق 72٪ – فقط با پیشنهادات، معاملات، تخفیف ها یا مشوق های شخصی تعامل دارند.

چه انتخابی دارید؟ معاملات و تخفیف های خود را شخصی کنید (ممکن است پنجره ای به روح مشتریان شما باشد).

شناخت بهتر مشتریان
شناخت بهتر مشتریان – کالج نوین

6. یک طرح وفاداری تلفن همراه را شروع کنید

شناخت بهتر مشتریان ؛با صحبت از تقویت اعتماد و ایجاد روابط بلندمدت، ایجاد یک طرح وفاداری مشتری نه تنها نرخ حفظ مشتری شما را افزایش می‌دهد، بلکه پورتال ارتباط مستمری را بین برند و مخاطبان خود باز می‌کند.

83 درصد از مشتریان اظهار می‌کنند که برنامه‌های وفاداری باعث می‌شود آنها با برندهای خاص ارتباط بیشتری داشته باشند.

امثال آمازون، استارباکس و TOMS همگی موفقیت زیادی را از طریق برنامه‌های وفاداری نوآورانه خود به دست آورده‌اند – جمع‌آوری بینش‌های بی‌ارزش مصرف‌کننده در این فرآیند.

7. یک مسابقه «روزی در زندگی» را برگزار کنید

شناخت بهتر مشتریان ؛آخرین اما مطمئنا نه کم اهمیت، ما یک اشاره سریع دیگر به محتوای تولید شده توسط کاربر ارائه می دهیم.

نشان دادن قدردانی فعال از مشتریان شما باعث تشویق اعتماد و وفاداری می شود که به نوبه خود باعث می شود مشتریان شما بیشتر با نام تجاری شما در نقاط تماس ارتباط برقرار کنند. و میزبانی مسابقه “روز زندگی” راهی موثر برای انجام این کار است.

این مسیری است که به‌خوبی پیموده نشده است، اما با جسور بودن و تبدیل شدن به یک پذیرنده زودهنگام، می‌توانید سر را برگردانید و در عین حال جذابیت زیادی در رسانه‌های اجتماعی به دست آورید.

شناخت بهتر مشتریان ؛با ایجاد یک هشتگ با دقت ساخته شده، انتخاب یک پلتفرم رسانه اجتماعی برای میزبانی رقابت، و ارائه انگیزه به مشتریان خود برای به اشتراک گذاشتن یک روز از زندگی خود، بینش زیادی در مورد مشتریان بالقوه خود به دست خواهید آورد و آگاهی از برند خود را تقویت خواهید کرد.

این مقاله را مطالعه کنید  اهمیت ویدئو در دیجیتال مارکتینگ

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

16 − 15 =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟