با مدیر بودن آشنا شوید

با مدیر بودن آشنا شوید

با مدیر بودن آشنا شوید ، مدیران برنامه‌های روزانه را برنامه‌ریزی می‌کنند، با استعدادهای جدید مصاحبه می‌کنند و استخدام می‌کنند، کارکنان فعلی را تشویق و تشویق می‌کنند، بودجه‌ها را ایجاد و حفظ می‌کنند و با مدیریت ارشد هماهنگ می‌کنند و به آنها گزارش می‌دهند. مسئولیت‌های خاص ممکن است بر اساس شرکتی که مدیر در آن کار می‌کند و صنعت شرکت متفاوت باشد، اما معمولاً شامل موارد زیر است:

یک مدیر چه می کند؟- با مدیر بودن آشنا شوید

. مصاحبه، استخدام و نگهداری از کارکنان فعال و سازنده
. برای ایجاد شرح وظایف دقیق و حرفه ای با منابع انسانی کار کنید
. با بخش های داخلی مانند بازاریابی و تضمین کیفیت همکاری کنید
. برنامه های روزانه ای ایجاد کنید که شرکت را بر اساس نیازهای تجاری تاریخی به درستی پرسنل نگه می دارد
. انتظارات تجاری را با تیم های خود در میان می گذارد
. نظارت و ارزیابی عملکرد شغلی و ارائه بازخورد و مربیگری کارکنان

با مدیر بودن آشنا شوید
با مدیر بودن آشنا شوید – کالج نوین

الزامات مدیر- با مدیر بودن آشنا شوید

تضمین یک موقعیت به عنوان یک مدیر ممکن است بسته به صنعت و اندازه شرکت نیازمند الزامات خاصی باشد، از جمله:

تحصیلات

سطح تحصیلات مورد نیاز برای یک نقش به عنوان یک مدیر بسته به صنعت شرکت متفاوت است. برخی از کارفرمایان مانند فروشگاه های خرده فروشی به حداقل مدرک دیپلم دبیرستان یا GED با حداقل دو سال تجربه در خرده فروشی یا نقش مرتبط نیاز دارند. برخی از فروشگاه های خرده فروشی ممکن است نامزدهای دارای مدرک لیسانس مدیریت خرده فروشی را ترجیح دهند. سایر کارفرمایان مانند مراکز تماس و شرکت های بزرگ به حداقل مدرک لیسانس نیاز دارند. برخی از کارفرمایان نیز داوطلبانی را ترجیح می دهند که دوره های گواهینامه مدیریت یا صنعت را گذرانده باشند.

آموزش

مدیران اغلب به حداقل دو سال تجربه کاری مرتبط در یک موقعیت مرتبط نیاز دارند. علاوه بر تجربه قبلی، مدیران اغلب آموزش‌های بیشتری برای بهبود مهارت‌های مدیریت و رهبری، یادگیری سیستم‌ها و فن‌آوری‌های لازم، بهبود مهارت‌های ارتباطی، یادگیری نحوه اولویت‌بندی و تفویض وظایف، و نحوه ایجاد انگیزه، تشویق و ارائه بازخورد به تیم‌های خود دریافت می‌کنند. . مدیران معمولاً این آموزش اضافی را به عنوان بخشی از فرآیند حضوری برای نقش جدید خود دریافت می کنند.

گواهینامه ها

چندین برنامه صدور گواهینامه برای مدیران وجود دارد که می توانند از بین آنها انتخاب کنند. گواهینامه ها به شما این امکان را می دهند که مهارت ها و صلاحیت های خود را به کارفرمایان فعلی و بالقوه ثابت کنید. مدیران همچنین می توانند گواهینامه هایی را برای کسب دانش بیشتر در مورد مسئولیت های خود و فرصت های پیشرفت شغلی خود کسب کنند. گواهینامه های محبوب برای مدیران عبارتند از:

این مقاله را مطالعه کنید  صورت مالی

گواهینامه حرفه ای مدیریت پروژه (PMP): گواهینامه مدیریت پروژه حرفه ای (PMP) معتبرترین گواهینامه برای مدیران پروژه است زیرا تقریباً برای هر صنعتی در هر مکانی اعمال می شود. داوطلبان دریافت این گواهینامه باید دارای حداقل مدرک دیپلم دبیرستان با 7500 ساعت تجربه رهبری و کارگردانی پروژه ها یا حداقل مدرک لیسانس با 4500 ساعت تجربه رهبری و کارگردانی پروژه ها باشند. همچنین تمامی داوطلبان باید 35 ساعت آموزش مدیریت پروژه داشته باشند. گواهینامه های PMP برای افرادی که به دنبال شغل در مدیریت پروژه در مراقبت های بهداشتی، تولید، ساخت و ساز، انتشارات، خدمات اطلاعاتی، خدمات حرفه ای، امور مالی و بیمه هستند، مفید است.
مدیر برند معتبر AIPMM: انجمن بین المللی بازاریابی و مدیریت محصول (AIPMM) گواهینامه مدیر برند معتبر را ارائه می دهد. این گواهینامه به نامزدها می آموزد که چگونه مدیریت ارتباط با مشتری و ارزش ویژه برند را بهینه کنند. این گواهینامه برای نشان دادن به کارفرمایان که به خوبی در مدیریت برند مهارت دارید عالی است.
مدیر خبره (CM): موسسه مدیران حرفه ای خبره گواهینامه مدیر خبره (CM) را ارائه می دهد. این گواهینامه توانایی یک فرد را برای مدیریت و رهبری با شایستگی در سطح حرفه ای تأیید می کند. داوطلبان این گواهینامه باید شرایط تحصیل و تجربه واجد شرایط بودن را داشته باشند و باید یک سری از سه آزمون ارزیابی CM را بگذرانند.
گواهینامه AMA در مهارت های تحلیلی: کارفرمایان که به دنبال ایفای نقش های مدیریتی هستند به طور فزاینده ای به دنبال نامزدهایی با مهارت های تحلیلی قوی هستند. انجمن مدیریت آمریکا (AMA) سه سطح گواهینامه در مهارت های تحلیلی ارائه می دهد.

مهارت ها

مدیران برای موفقیت در نقش خود به ترکیبی از چندین مهارت سخت و نرم نیاز دارند. برخی از رایج ترین مهارت های مورد نیاز برای یک نقش به عنوان یک مدیر عبارتند از:

مهارت های ارتباطی: مهارت های ارتباطی شامل توانایی برقراری ارتباط کلامی و غیرکلامی با گوش دادن فعال، مشاهده، صحبت کردن و همدلی است. مدیران باید مهارت های ارتباطی کلامی، غیرکلامی و نوشتاری عالی داشته باشند تا بتوانند روابط مثبت با تیم خود حفظ کنند، انتظارات را به درستی بیان کنند، بازخورد و مربیگری ارائه دهند و با بخش های داخلی همکاری کنند.
مهارت‌های مدیریت زمان: مهارت‌های مدیریت زمان شامل توانایی ایجاد تعادل و اولویت‌بندی پروژه‌ها به شیوه‌ای است که به شما کمک می‌کند کار خود را به موقع انجام دهید و در عین حال تعادل بین کار و زندگی را نیز حفظ کنید. مدیران بیشتر روز خود را به چند کار می گذرانند و باید مسئولیت ها را اولویت بندی کنند و در صورت لزوم وظایف را محول کنند.
مهارت های کامپیوتری: مهارت های کامپیوتری شامل ترکیبی از دانش تایپ، سیستم و نرم افزار است. مدیران باید مهارت های کامپیوتری قوی داشته باشند زیرا مسئولیت های شغلی آنها شامل تایپ کردن، استفاده از مایکروسافت آفیس و استفاده از نرم افزارهای خاص صنعت و شرکت است.
تفکر انتقادی و مهارت های حل مسئله: تفکر انتقادی و مهارت های حل مسئله به توانایی فرد در استفاده از دانش، حقایق، داده ها و استدلال برای ارائه راه حل برای مشکلات اشاره دارد. مدیران باید این توانایی را داشته باشند که سریع فکر کنند و به طور مناسب واکنش نشان دهند، اغلب در موقعیت های سریع و استرس زا.
مهارت‌های رهبری: مهارت‌های رهبری توانایی فرد برای ایجاد انگیزه، تشویق و هدایت کارکنان و تیم‌های خود برای تکمیل مسئولیت‌های شغلی به طور مؤثر و سازنده است. مدیران باید تیم خود را مثبت رهبری کنند.
مهارت‌های خدمات مشتری: بسیاری از نقش‌های مدیریتی شامل مسئولیت‌های مواجهه با مشتری، از جمله حل و فصل مسائل تشدید شده خدمات مشتری است. داشتن مهارت های عالی خدمات مشتری برای مدیران در هر نقشی حیاتی است.

این مقاله را مطالعه کنید  جابجایی کارمند
با مدیر بودن آشنا شوید
با مدیر بودن آشنا شوید – کالج نوین

محیط کار مدیر- با مدیر بودن آشنا شوید

مدیران معمولاً به صورت تمام وقت در محیط اداری کار می کنند. مدیران فروش و مدیران خدمات مشتری اغلب فضای کاری خود را با نیروی فروش یا خدمات خود به اشتراک می گذارند. ممکن است مدیران بسته به نیازهای کسب و کارشان، نیاز به برنامه ای انعطاف پذیر از جمله آخر هفته ها و عصرها داشته باشند. اکثر مدیران حقوق بگیر هستند و بسیاری از آنها بیش از 40 ساعت در هفته کار می کنند. برخی از موقعیت های مدیریتی نیز ممکن است نیاز به سفر داشته باشند.

چگونه مدیر شویم؟

بسیاری از مدیران موقعیت های خود را با کسب ترفیع از موقعیت های ابتدایی با کارفرمایان فعلی خود به دست می آورند. مراحلی که برای مدیر شدن باید انجام دهید در اینجا آمده است:

کسب مدرک: اگرچه برای هر نقشی در مدیریت لازم نیست، بسیاری از کارفرمایان نامزدهایی را ترجیح می دهند که دارای مدرک دانشگاهی هستند. دوره های توصیه شده شامل حوزه های مرتبط با مدیریت بازرگانی، مدیریت و فروش است.
مهارت های خود را ثابت کنید: از آنجایی که بسیاری از مدیران موقعیت های خود را با کسب ترفیع از کارفرمای فعلی خود به دست می آورند، مهم است که از نقش فعلی خود برای اثبات مهارت های رهبری و مدیریت خود استفاده کنید. از نقش خود برای نشان دادن توانایی خود برای سازماندهی، تکمیل کار، حضور خوب، حلال مشکلات، فعال بودن و انجام وظایف فراتر از انتظارات کارفرما از شما استفاده کنید.
برای نقش های رهبری داوطلب شوید: اگر می توانید فرصتی برای داوطلب شدن در نقش رهبری پیدا کنید، این کار را انجام دهید. این فرصت ها ممکن است شامل ایجاد و سازماندهی یک ارائه، رهبری یک پروژه تیمی یا ایجاد انگیزه در همکاران باشد.
با سرپرستان صحبت کنید: ابراز علاقه خود برای پیشرفت در نقش مدیریت بسیار مهم است. با سرپرستان و مدیران فعلی در مورد آنچه که به نقش خود و شرکت کمک کرده اید صحبت کنید. همچنین باید از آنها در مورد مهارت هایی که می توانید بهبود ببخشید تا کاندیدای قوی تری برای یک نقش مدیریتی شوید، بخواهید.
روابط قوی با همکاران حفظ کنید: مدیران باید روابط مثبتی را با تیم خود حفظ کنند تا بتوانند انگیزه، تشویق، رهبری و ارائه بازخورد و مربیگری داشته باشند. از نقش فعلی خود به عنوان فرصتی برای نشان دادن مهارت های ارتباطی خود و اثبات توانایی خود در حفظ روابط مثبت و حرفه ای با همکاران استفاده کنید.
گواهینامه ها را دریافت کنید: اگرچه گواهینامه ها لازم نیست، اما به شما کمک می کند تا تجربه و صلاحیت های خود را ثابت کنید و برای مدیران استخدام برجسته باشید.

این مقاله را مطالعه کنید  سیستم ساعت استاندارد بالا

مثال شرح شغل مدیر

فروشگاه بزرگ ما به دنبال یک مدیر فروش خرده فروشی فعال است که بتواند روابط سودآوری با فروشندگان ایجاد کند و تبلیغات طبقه فروش را برای جذب مشتریان بیشتر توسعه دهد. مدیر فروش باید با پرسنل فروش همکاری نزدیک داشته باشد تا آنها را با انگیزه نگه دارد و راه های مستمری برای ایجاد درآمد جدید ابداع کند. مدیر فروش باید محیط کاری مثبت را همیشه تشویق کند و حفظ کند. نامزد ایده آل برای این موقعیت پویایی روز به روز صنعت خرده فروشی و همچنین چگونگی تغییر آن در تعطیلات و سایر فصول شلوغ را درک خواهد کرد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک × پنج =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟