اهداف هوشمندانه استراتژی دیجیتال مارکتینگ

اهداف هوشمندانه استراتژی دیجیتال مارکتینگ

اهداف هوشمندانه استراتژی دیجیتال مارکتینگ ، فهمیدن اینکه چگونه اهداف SMART را برای استراتژی دیجیتال مارکتینگ خود تعیین کنید می تواند یک دردسر واقعی باشد. به خصوص اگر شما نیز مانند من، به تمام کلمات اختصاری بازاریابی که ادعا می کنند پاسخ همه مشکلات شما هستند، اعتراض ذاتی و فوری داشته باشید. تعداد آنها بسیار زیاد است. این واقعیتی است که من به خوبی از آن آگاهم و برای اینکه تا زمانی که شما اینجا هستید، هر دو دیوانه نشویم، سعی می کنم استفاده از کلمات اختصاری دیگر را به حداقل برسانم.

اما حقیقت این است که مردم تنبل هستند و کلمات اختصاری در زمان صرفه جویی می کنند. امیدواریم این وبلاگ را پیدا کرده باشید زیرا عبارت “اهداف هوشمند” را در مناسبت های مختلف شنیده اید و می دانید که چقدر برای استراتژی بازاریابی دیجیتال شما ضروری هستند.

بنابراین، به غیر از این موضوع، می‌خواهم اسرار اهداف SMART را کشف کنم، چگونه آنها می‌توانند برای استراتژی بازاریابی دیجیتال شما مفید باشند و مهم‌تر از همه، چگونه می‌توان اهداف SMART را تعیین کرد که برای کسب‌وکار شما مفید هستند.

اهداف هوشمندانه استراتژی دیجیتال مارکتینگ
اهداف هوشمندانه استراتژی دیجیتال مارکتینگ – کالج نوین

اهداف SMART چیست؟

اساساً از نظر بازاریابی دیجیتال، اهداف SMART اهداف خاصی هستند که مستقیماً به اهداف کلان تجاری شما کمک می کنند. آنها باید پایه ای را تشکیل دهند که هدف فعالیت بازاریابی دیجیتال شما برای دستیابی به آن است. همه اهداف SMART باید عبارتند از:

خاص – اگر هدفی مشخص نباشد، به ندرت به آن می رسد. آخرین باری که «امسال بهتر خواهم شد» به عنوان تصمیم سال نو چه زمانی است؟ “من به باشگاهی می‌پیوندم که نزدیک محل کارم است و هفته‌ای دو بار می‌روم تا تعادل سالمی در تمرینات هوازی و وزنه‌ها انجام دهم” بسیار بهتر است. این خاص و در نتیجه ملموس تر است.

قابل اندازه گیری – باید بدانید که آیا به هدف خود می رسید یا خیر – به همین سادگی است. خوشبختانه، با ابزارها و دانش بازاریابی دیجیتال مناسب، داده‌هایی از گوش‌هایتان بیرون می‌آیند – شما چیزهای خوش شانس – بنابراین اندازه‌گیری نباید مشکلی ایجاد کند.

دست یافتنی – اهداف مضحک بالا تعیین نکنید پیامی که در اینجا وجود دارد. خوش بینی و اشتیاق را با یک پاشیدن خوب واقع گرایی متعادل کنید. اغلب اوقات، از مدیران بازاریابی خواسته می‌شود که اهدافی را تعیین کنند و وسوسه گفتن آنچه می‌خواهند به کارفرمایان بگویند بسیار زیاد است. آنچه که روسا باید بشنوند واقع‌گرایی است – آنها احتمالاً برنامه‌های رشد خود را بر اساس آنچه شما و تیم بازاریابی شما می‌توانید ارائه دهید، تنظیم می‌کنند، بنابراین اهداف قابل دستیابی را تعیین کنید.

این مقاله را مطالعه کنید  شفافیت برای توسعه دیجیتال مارکتینگ

مرتبط – اهداف SMART باید با اهداف کلی کسب و کار شما و در این مورد، استراتژی بازاریابی دیجیتال شما مرتبط باشد. چه چیزی را می توان بهبود بخشید که به دستیابی به آنچه کسب و کار شما می خواهد در سال جاری انجام دهد کمک کند؟ نکته – اگر افزایش درآمد 20٪ مهم است، پس گفتن رئیس خود که تعداد فالوورهای توییتر را 50٪ افزایش خواهید داد احتمالاً مرتبط نیست.

بر اساس زمان – قرار دادن محدودیت زمانی برای اهداف خود به شما امکان می دهد پیشرفت را در طول یک کمپین یا پروژه محک بزنید و زمانی را برای بررسی و تأمل در مورد آن اهداف به منظور اطلاع رسانی بهتر مجموعه بعدی از اهداف SMART خود فراهم می کند.

 

چرا به اهداف هوشمند نیاز دارید؟

این واقعاً زمان یا مکانی نیست که در مورد تمام مزایای هدف گذاری صحبت کنیم زیرا، اجازه دهید با آن روبرو شویم، احتمالاً قبلاً همه آن ها را شنیده اید و به اینجا آمده اید تا یاد بگیرید چگونه اهداف SMART را برای بازاریابی دیجیتال خود تعیین کنید، درست است. ? اما صرفاً برای رفع هرگونه عدم اطمینانی که ممکن است هنوز داشته باشید، در اینجا دلیل مفید بودن آنها وجود دارد:

هدف و جهت- تعیین اهداف هوشمندانه به شما امکان می دهد روزانه به سمت چیزی تلاش کنید که می دانید تأثیر می گذارد. آه – رضایت بخش نیست؟

پیشرفت را اندازه گیری کنید – آیا می خواهید برای کار سختی که شما و بخشتان انجام می دهید پاداش بگیرید؟ اهداف SMART به شما شواهدی را ارائه می دهند که می گویند “ما در حال ایجاد تفاوت هستیم – چه تاثیری بر قیمت نهایی خانم مدیر عامل داشته است؟”

تجزیه و تحلیل و بهبود – تعیین اهداف SMART در یک دوره خاص نیاز به زمانی برای بازنگری استراتژی بازاریابی دیجیتال شما، ارزیابی اینکه چه چیزی و چرا کار کرده است، برای ایجاد تغییرات اساسی که می‌تواند فعالیت بازاریابی دیجیتال شما را بهبود بخشد، دارد.

اهداف هوشمندانه استراتژی دیجیتال مارکتینگ
اهداف هوشمندانه استراتژی دیجیتال مارکتینگ – کالج نوین

چگونه اهداف SMART را برای استراتژی بازاریابی دیجیتال خود تعیین کنید

مرحله 1 – اهداف کلی کسب و کار خود را زنده کنید

نقطه شروع برای تعیین اهداف SMART، همانطور که قبلاً ذکر کردم (اگر توجه داشته باشید!)، این است که اهداف کلی و گسترده کسب و کار شما را برای سال ارزیابی کنید. اینها مواردی است که تیم Noisy Little Monkey اغلب می بیند:

افزایش درآمد X%
افزایش سودآوری
ارزش طول عمر مشتری را افزایش دهید

این مقاله را مطالعه کنید  تجربه کاربری (UX) چیست ، 10 روش نوشتن

کمی عمیق‌تر کنکاش کنید، سپس باید خانم مدیر عامل و شاید مدیر مالی را در مورد اعداد پشت این اهداف امتحان کنید. بیایید افزایش درآمد را به عنوان مثال در نظر بگیریم.

فرض کنید مدیر عامل شما می خواهد درآمد آنلاین را تا 50٪ افزایش دهد.

برای تعیین یک هدف SMART مبتنی بر درآمد برای استراتژی بازاریابی دیجیتال خود، ابتدا باید مشخص کنید که درآمد سال مالی گذشته چقدر بوده است و زمانی که به هدف درصد رشد رسیدید، این رقم پیش بینی شده چقدر خواهد بود.

هنگامی که این عدد را محاسبه کردید، می توانید یک هدف گسترده را به یک هدف تجاری معنادارتر و اساسی تر مانند این تبدیل کنید:

تا آوریل 2019 درآمد آنلاین را 50 درصد از 1,000,000 پوند به 1,500,000 پوند افزایش دهید.

مرحله 2 – آن را در استراتژی بازاریابی دیجیتال خود اعمال کنید

با دانستن اینکه درآمد آنلاین سالانه شما در سال گذشته 1,000,000 پوند بوده است، باید نرم افزار تجزیه و تحلیل وب سایت خود را مطالعه کنید. اکثر وب سایت ها از Google Analytics استفاده می کنند – Noisy Little Monkey از آن به علاوه HubSpot استفاده می کند – و ممکن است از داده های اضافی ارائه شده توسط Marketo، Shopify یا هر پلتفرمی که وب سایت شما روی آن ساخته شده است استفاده کنید.

با یافتن برخی از داده‌های مهم مانند تعداد بازدیدکننده‌ای که در طول آن سال به وب‌سایت شما وارد شده‌اند، تعداد درخواست‌هایی که از طریق وب‌سایت انجام شده و تعداد آن‌ها به مشتریان تبدیل شده‌اند، در موقعیتی عالی برای ایجاد اهداف هوشمند بازاریابی دیجیتال خواهید بود. ارزش نمکشان را دارد

اگر از گوگل آنالیتیکس استفاده می کنید، این به معنای تنظیم محدوده تاریخ مناسب روی 1 سال و بررسی تعداد جلسات در تب Audience > Overview است. برای سهولت، بیایید بگوییم که این یک جلسه 100000 خوب برای سال است. بنابراین، اگر ما اینجا را تعمیم می دهیم (و داریم. فقط می خواهم این را روشن کنم)، به این معنی است که هر بازدید از وب سایت در سال گذشته تقریباً 10 پوند ارزش داشت. با من تا الان؟ میدونستم که میشی

با استفاده از ریاضیات ساده و ساده GCSE (یا سطح O، #شامول)، می‌توانید یک محاسبه اولیه و مشابه برای درخواست‌های وب‌سایت و مشتریان انجام دهید. فرض کنید متوجه شده اید که در طول سال 1000 درخواست وب سایت دریافت کرده اید و 500 مورد از آنها به مشتری یا مشتری تبدیل شده اند. این اطلاعات زیر را به شما می دهد:

100000 جلسه = 1000 درخواست وب سایت

1000 درخواست وب سایت = 500 مشتری

500 مشتری = 1,000,000 پوند

میانگین ارزش مشتری = 2000 پوند

مرحله 3 – شما آماده اید! اهداف SMART خود را تعیین کنید

با این دانش جدید، آیا در مورد استراتژی بازاریابی دیجیتال خود احساس شور و شوق جدیدی ندارید؟ شاید ما در مورد کلمات اختصاری بازاریابی اشتباه می کردیم؟

این مقاله را مطالعه کنید  تأثیر شدید داستان سرایی بر دیجیتال مارکتینگ

…از خودمان جلو نگیریم.

با استفاده از این اعداد می توانید اهداف SMART را تعیین کنید که به طور ملموس با اهداف تجاری مرتبط هستند. به سادگی، اگر نیاز دارید که درآمد خود را 50٪ در 12 ماه افزایش دهید – باید جلسات و سوالات خود را نیز تا این میزان افزایش دهید.

هدف SMART 1: افزایش جلسات ماهانه 50 درصد از 8300 p/m به 12500 p/m تا آوریل 2019

100000 x 1.5 = 150000 جلسه در سال

150000/12 = 12500 جلسه در ماه

هدف SMART 2: افزایش درخواست ماهانه وب سایت تا 50 درصد از 83 p/m به 125 p/m تا آوریل 2019

1000 x 1.5 = 1500 درخواست وب سایت در سال

1500/12 = 125 درخواست وب سایت در ماه

هدف هوشمند 3: افزایش 50 درصدی مشتریان جدید ماهانه از 41.6 p/m به 62.5 p/m تا آوریل 2019

500 x 1.5 = 750 مشتری جدید در سال

750/12 = 62.5 مشتری جدید در ماه

برای اکثر مشاغل – این مورد آخر فقط به تیم بازاریابی مربوط نمی شود – باید موافقت کنید که این ارقام با تیم فروش قابل انجام هستند. شما اساساً می گویید که آنها 50٪ موثرتر خواهند بود، بنابراین ایده خوبی است که با آنها چت کنید که یک سرنخ فروش درخشان چگونه به نظر می رسد و روی ارائه آنها به تیم فروش کار کنید.

اهداف هوشمندانه استراتژی دیجیتال مارکتینگ
اهداف هوشمندانه استراتژی دیجیتال مارکتینگ – کالج نوین

مرحله 4 – تصمیمات استراتژیک در مورد اینکه کدام فعالیت بازاریابی به اهداف SMART شما می رسد، بگیرید

هنگامی که در مورد اهداف SMART خود تصمیم گرفتید، می توانید شروع به برنامه ریزی کنید که کدام فعالیت بازاریابی به این نتایج می رسد. در این مورد، ممکن است لازم باشد در برخی از تبلیغات رسانه های اجتماعی، بازاریابی محتوا یا گوگل ادوردز سرمایه گذاری کنید. ممکن است بخواهید روی بهینه سازی نرخ تبدیل (CRO) تمرکز کنید تا درصد بیشتری از جلسات را به پرسش تبدیل کنید.

مرحله 5 – بررسی، تجزیه و تحلیل و بهینه سازی

به یاد داشته باشید، اولین اهداف SMART شما هرگز عالی نخواهند بود – و قرار نیست که باشند. آن‌ها به‌عنوان معیار، انگیزه، یادآوری این نکته وجود دارند که فعالیت بازاریابی دیجیتال شما می‌تواند و باید تأثیری بگذارد که بتوانید آن را تا حد نهایی اندازه‌گیری کنید. شما ناگزیر باید این اهداف را مرور کنید (ما یک بازبینی فصلی را توصیه می کنیم، تیم فروش را دوباره برای این کار درگیر کنید) تا مطمئن شوید که آنها همچنان به ایدئولوژی SMART پایبند هستند (آیا این یک ایدئولوژی است؟ اکنون است!).

هنوز تشنه راه های دیگری برای تحت تاثیر قرار دادن رئیس خود هستید؟ این چارچوب اندازه گیری آزموده شده را دانلود کنید و به بهترین راهبرد بازاریابی دیجیتال تبدیل شوید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

16 + شانزده =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟