ایجاد محتوای SEO خوب برای وب سایت ، 11 موارد

ایجاد محتوای SEO خوب برای وب سایت ، 11 موارد

ایجاد محتوای SEO خوب برای وب سایت ، محتوا پادشاه است. اگر تجربه ای در دنیای بازاریابی سئو دارید، بدون شک این عبارت را شنیده اید.

وقتی صحبت از بازاریابی سئو به میان می آید، وب سایت شما فقط به خوبی محتوای شما خواهد بود زیرا محتوا مهمترین عنصر بازاریابی آنلاین است.

هنگام ایجاد محتوا برای وب سایت خود، موارد زیادی مانند گنجاندن کلمات کلیدی خود، ایجاد کپی جالب و متقاعد کننده، صحبت کردن به زبان مشتری، و واضح و مختصر بودن با زبان خود را باید در نظر بگیرید. نکات زیر نکاتی است که باید هنگام ایجاد محتوا برای وب سایت خود به خاطر بسپارید.

قبل از اینکه محتوایی را برای وب سایت خود بنویسید، فهرستی از کلمات کلیدی مرتبط با کسب و کار خود ایجاد کنید تا ببینید کدام یک از آنها بیشترین بازدید را دارند.

این به شما کمک می کند تا بدانید کدام یک از کلمات کلیدی شما بیشتر جستجو شده است و باید در محتوا استفاده شود. اگر وب‌سایت خود را مجدداً طراحی سایت می‌کنید، بررسی کنید که کدام کلمات کلیدی در هر صفحه بهترین عملکرد را دارند و مطمئن شوید که اگر به خوبی کار می‌کنند تا حد ممکن آن‌ها را حفظ کنید.

راه دیگر برای گنجاندن کلمات کلیدی در محتوای خود این است که تصاویر خوب و مرتبط را پیدا کنید و آنها را با برچسب alt غنی از کلمه کلیدی تگ کنید تا به افزایش جستجو کمک کند.

ایجاد محتوای SEO خوب برای وب سایت ، 11 موارد - کالج نوین
ایجاد محتوای SEO خوب برای وب سایت ، 11 موارد – کالج نوین

محتوای SEO چیست؟

برای متوجه شدن هدف بازاریابان از محتوای SEO، لازم است تا آن را به اجزای سازنده آن تقسیم و تجزیه نماییم:

این مقاله را مطالعه کنید  راهنمای نهایی سئوی محتوا ، 3 راهنما

اقدامات “”SEO به بهینه سازی موتورهای جستجو یا فعالیت های بهینه نمودن وب سایت توجه دارد تا اشخاص بتوانند به آسانی مطالب را از طریق موتورهای جستجویی مانند Google بیابند.

هدف ما از “محتوا” هر نوع اطلاعاتی است که در فضای اینترنت یا وب وجود دارد و می تواند مورد استفاده افراد مختلف با هر نوع سطح دانشی باشد.

بنابراین، با در نظر گرفتن مفاهیم بیان شده، محتوای سئو شده عبارت است از هر مطلبی که با هدف به دست آوردن ترافیک موتورهای جستجو تولید شده است.

ایجاد محتوای SEO خوب برای وب سایت شما

محتوای مفید و جالب ایجاد کنید

هنگامی که یک بازدیدکننده به وب سایت شما می رسد، باید دلیلی برای ادامه کاوش در سایت به آنها ارائه دهید. ایجاد محتوای مفید و همچنین جالب توجه آنها را جلب می کند. در زیر روش های خاصی برای ایجاد محتوای جذاب ارائه شده است.

. به زبان آنها صحبت کنید: برای شما مهم است که بدانید مخاطبان و مشتریان شما چه کسانی هستند و بهترین راه برای صحبت با آنها چیست.

از استفاده از زبان شرکتی، اصطلاحات فنی یا زبان بازاریابی خودداری کنید و از زبان ساده ای استفاده کنید که مشتریان شما می توانند درک کنند و با آن ارتباط برقرار کنند.

اگر صفحه خاصی از وب سایت شما برای مخاطبان در یک صنعت خاص طراحی شده است، از اصطلاحات صنعتی که با آن آشنا هستند استفاده کنید.

. مزایا، دلایل یا سناریوهای مرتبط را ارائه دهید: هنگام نوشتن محتوا، باید به این فکر کنید که مخاطبان شما به چه چیزی بیشتر اهمیت می دهند و چگونه خدمات یا محصول شما می تواند زندگی آنها را غنی کند. سعی کنید مزایای محصول یا خدمات خود را شخصی سازی کنید تا مخاطبان شما بتوانند مستقیماً آن را با زندگی خود مرتبط کنند.

. الگوهای خواندن را در نظر بگیرید: هر کس هنگام جستجو در وب متفاوت است، برخی افراد ممکن است هر کلمه از محتوا را بخوانند در حالی که برخی ممکن است اصلاً نخوانند.

اکثر مردم در میان سرفصل ها و جملات اول هر پاراگراف قرار می گیرند و به طور کلی از آن ها عبور می کنند، بنابراین مطمئن شوید که مهم ترین اطلاعات خود را در سرفصل ها و در ابتدای پاراگراف ها قرار دهید.

آن را ساده نگه دارید

آخرین کاری که می خواهید انجام دهید این است که محتوایی بنویسید که خیلی طولانی یا گیج کننده باشد. این نکات به شما کمک می کند کپی خود را ساده و مختصر نگه دارید تا به سرعت توسط بازدیدکنندگان قابل خواندن و درک باشد.

این مقاله را مطالعه کنید  تأثیر سئو کدهای وضعیت HTTP و نحوه بهینه سازی آن ، 6 روش

. شامل مهمترین اطلاعات: بسته به محصول یا خدمات مورد نظر، ویژگی ها یا جزئیات می توانند بسیار طولانی شوند و شامل همه آنها می تواند کپی شما را برای خواندن کامل کند.

سعی کنید نقطه نظر خود را در فضای کمتری بیان کنید و فقط مهم ترین جزئیاتی را که برای مشتریان شما جذاب است را درج کنید.

. با Clear Call to Action مختصر باشید: تمرکز هر صفحه محصول یا خدمات، فراخوانی برای اقدام است که باید به وضوح بازدید کننده را به مرحله بعدی هدایت کند.

اگر دعوت به اقدام خیلی ظریف یا طولانی باشد، می تواند اثربخشی صفحه وب شما را کاهش دهد. اطمینان حاصل کنید که یک فراخوان برای اقدام واضح ارائه می کنید که به خوبی نکات اصلی شما را خلاصه می کند.

محتوا مهمترین جنبه وب سایت شما است و توسعه آن اغلب بیشتر از خود وب سایت طول می کشد. نوشتن محتوا را نباید ساده انگاشت و با رعایت این نکات، محتوای جالب و موثری ایجاد خواهید کرد که مشتریانتان بتوانند با آن ارتباط برقرار کنند.

در تولید محتوای خوب چه مواردی را باید رعایت کرد؟

۱- شناسایی مخاطبین هدف

اولین مشخصه ای که می توان برای تولید محتوای خوب در نظر گرفت این است که مشخص کنید این محتوا قرار است برای چه افرادی تولید و منتشر شود. در واقع شناسایی مخاطبین هدف باعث جذب حداکثری آنها خواهد شد.

این یعنی هر چه در یک جامعه هدف تخصصی تر عمل کنید موفقیت شما تضمین شده تر خواهد بود. به مرور زمان پس از اینکه جامعه هدف اولیه خود را مشخص نمودید وقت آن است که محدوده عملکردی خود را آرام آرام گسترش دهید.

۲- اولویت بندی در تولید محتوای خوب

پس از مشخص شدن جامعه هدف، می توانید حوزه فعالیت خودتان را مشخص نمایید. در این طور مواقع برای اینکه بتوانید یک محتوای خوب و سئو شده را تولید نمایید بایستی از ابتدایی ترین مطالب در رابطه با همان موضوع مشخص شده، شروع به تولید محتوا نمایید.

سپس طبق اولویت بندی آرام آرام به سراغ مطالب سخت تر و حرفه ای تر بروید. رعایت همین نکته در اولویت بندی موجب می شود تا وب سایت شما به یک مرجع کامل از اطلاعات در یک موضوع خاص مبدل شده و مخاطبین زیادی را به سمت شما بکشاند.

این مقاله را مطالعه کنید  15 نکته برای افزایش سئو سایت
ایجاد محتوای SEO خوب برای وب سایت ، 11 موارد - کالج نوین
ایجاد محتوای SEO خوب برای وب سایت ، 11 موارد – کالج نوین

۳- حرفه ای ترین ها را برای تولید محتوا استخدام کنید.

برخی از برندها و شرکت ها تصور می کنند بایستی همیشه از تیم شرکت خود برای تولید محتوا استفاده کنند. این در حالی است که خیلی از برندهای بزرگ و مطرح در سراسر دنیا در زمینه تولید محتوا سعی می کنند سفارش آنلاین تولید محتوا خود را به وب سایت هایی بسپارند که در زمینه فریلنسری یا به اصطلاح دورکاری فعالیت می کنند.

در این طور مواقع شما هیچ محدودیتی ندارید چرا که وب سایت هایی که در زمینه تولید محتوای خوب به صورت دورکاری فعالیت می کنند همیشه حرفه ای ترین ها را به استخدام خود در می آورند تا در نهایت یک محتوای خوب و با کیفیت را به مشتریان خود تحویل دهند.

یکی از دلایل همکاری با اشخاص حرفه ای در زمینه تولید محتوا این است که آنها به راحتی قادرند با مخاطبین خود ارتباط برقرار کرده و یک محتوای کاملاً سئو شده را در اختیار مخاطبین قرار دهند.

۴- قبل از انتشار محتوا حتماً آن را بازبینی و ویرایش نمایید.

شما به عنوان یک تولید کننده محتوا زمانی می توانید یک محتوای خوب و با کیفیت را تحویل دهید که قبل از منتشر کردن آن حتماً محتوا را مورد بازبینی و ویرایش خود قرار دهید.

شاید در نگاه اول این کار مقداری از سرعت کار شما بکاهد اما ارزش این را دارد که یک محتوای با کیفیت و مفید را تولید و سپس منتشر نمایید. در واقع این یکی از موارد کاملاً ضروری در بحث تولید محتوای خوب به شمار می رود.

اما اجازه دهید به سراغ مبحث اصلی خودمان در این مقاله برویم که یک محتوای خوب چه نوع محتوایی است و چه ویژگی هایی می تواند داشته باشد؟ حقیقت این است که برای تولید محتوا بایستی نکات زیادی را مد نظر داشته باشید تا برای کاربران جذابیت خاصی داشته باشد.

۵- ویروسی بودن محتوا

محتوای ویروسی در واقع به معنای این است که از نظر مخاطبین جذاب، مفید، ارزشمند و دوست داشتنی باشد. محتوا نبایستی یک ساختار خشک و غیرمتعارف داشته باشد.

محتوای با کیفیت باید به گونه ای باشد که مورد پسند مخاطبین قرار بگیرد تا توسط آنها به سرعت در دیگر وب سایت ها و شبکه های اجتماعی به اشتراک گذاشته شود. اشتراک گذاری توسط مخاطبین می تواند باعث برندسازی وب سایت شما شده و همین مورد موجب افزایش بازدید خواهد شد.

ایجاد محتوای SEO خوب برای وب سایت ، 11 موارد - کالج نوین
ایجاد محتوای SEO خوب برای وب سایت ، 11 موارد – کالج نوین

۶- در تولید محتوای خوب به املاء کلمات و نوع نگارش آنها دقت کنید.

در بالا به این موضوع اشاره کردیم که یک محتوای با ارزش قبل از انتشار بایستی مورد بازبینی و ویرایش قرار بگیرد. این کار باعث می شود تا محتوا عاری از هرگونه غلط املایی و اشکالات نگارشی شود.

در حقیقت رعایت همین ویژگی بر روی کیفیت محتوای شما تاثیر خواهد گذاشت. اگر جملاتی که منتشر کرده اید دارای چندین غلط املایی باشد به طبع مخاطبین هم چندان رغبت خاصی به مطالعه متن نشان نمی دهند به خاطر اینکه تمرکز آنها برای درک محتوای تولید شده از بین می رود و به سرعت سایت شما را ترک می کنند و این باعث افزایش بانس ریت یا نرخ پرش سایت شما شده و در نتیجه شاهد افت سئو سایت خواهید بود.

۷- یک محتوای آموزنده تولید نمایید.

از دیگر ویژگی هایی که می توان برای تولید محتوای باکیفیت به آن اشاره کرد، آموزنده بودن آن است. این یعنی اشخاصی که اقدام به تولید محتوا می کنند بایستی از تمامی علم و دانش و اطلاعات خود استفاده کرده تا یک محتوای کاملاً با کیفیت و صدالبته جذاب و یونیک را در اختیار مخاطبین قرار دهند.

۸- تا جای ممکن تولید محتوای جامع و کامل انجام دهید.

محتوا هر چه کامل تر باشد هم می تواند روی سئو وب سایت تأثیرگذار باشد و هم اینکه مورد علاقه موتورهای جستجو خواهد بود. از همه مهم تر اینکه مقالات کامل و بلند نرخ پرش مخاطبین که به بانس ریت هم معروف است را به شدت کاهش می دهد.

چرا که مخاطبین با مطالعه محتوای کوتاه سریع از آن گذشته و به سراغ دیگر وب سایت ها می روند و همین مورد در بلند مدت به سئو وب سایت و برند شما آسیب وارد خواهد کرد.

۹- پاراگراف بندی را در تولید محتوای خوب مد نظر داشته باشید.

تا جای ممکن در پاراگراف بندی محتواها بسیار دقت نمایید و برای مطالعه راحت تر آنها را به پاراگراف های کوتاه تقسیم بندی نمایید. رعایت همین مورد می تواند به درک مطلب توسط مخاطبین کمک شایانی نماید.

۱۰- محتواها را هدفمند تولید نمایید.

هدفمند و دنباله دار بودن یک محتوا هم، از دیگر ویژگی ها در تولید محتوای خوب به شمار می رود. این مورد در بازاریابی محتوا از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. چرا که مطالب منتشر شده کاملاً با موضوع کاری شما مرتبط بوده و رعایت همین مورد می تواند یکی از رموز موفقیت در بحث تولید محتوای خوب به شمار بیاید.

۱۱- به هیچ عنوان محتوای تکراری و کپی شده منتشر نکنید.

یکی از مواردی که در تولید محتوا بایستی رعایت کنید این است که هرگز محتوای تکراری و کپی شده منتشر نکنید. این مورد به شدت از طرف گوگل جرم حساب می شود و وب سایت هایی که به این مورد پایبند نباشند قطعاً مورد جریمه گوگل قرار خواهند گرفت. بدترین نوع جریمه هم در این طور مواقع این است که از نتایج جستجو حذف می شوند. پس حتماً به این مورد بسیار دقت کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

18 + 15 =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟