اکسپت مقاله تضمینی

اکسپت مقاله تضمینی

اکسپت مقاله تضمینی برای انجام مقاله دکتری در کالج نوین قابل انجام است. اکسپت مقاله تضمینی برای تمامی مجلات به معنی پذیرش انجام مقاله است. در واقع در مرحله اول سابمیت مقاله مهم است و در مرحله بعدی کار به اکسپت مقاله می رسد. آنچه مهم است آن است که نویسنده یک مقاله پس از این که موفق شد مقاله خود را طبق اصول و استانداردهای نگارش مقاله تهیه کنند، سعی خواهند کرد مقاله خود را در یکی از مجلات معتبر به چاپ برسانند.

چاپ مقاله دارای مراحل مختلفی است؛ سابمیت و اکسپت مقالات علمی پس از نگارش، دو اصطلاح رایج و از جمله اصلی‌ترین مراحل در فرآیند چاپ مقالات در مجلات معتبر دنیا هستند.

اکسپت مقاله تضمینی - کالج نوین
اکسپت مقاله تضمینی – کالج نوین

تقاوت اکسپت مقاله و سابمیت مقاله

گاهی دو اصطلاح اکسپت مقاله و سابمیت مقاله به اشتباه به جای یکدیگر مورد استفاده قرار می‌گیرند؛ در حالی که همان گونه که متوجه شدید، از نظر لغوی این دو اصطلاح کاملاً با یکدیگر متفاوت هستند.

مقاله برای گرفتن پذیرش برای مجلات مختلف ارسال می‌شود که ممکن است اکسپت و یا ریجکت شود.

توجه: مقالات نباید به صورت هم زمان برای گرفن پذیرش به مجلات متعددی ارسال شوند.

کارهایی که قبل از ارسال مقاله برای یک مجله بایستی انجام دهید:

 • روخوانی دقیقی از متن داشته باشید و اصلاحات لازم را هرچه سریع‌تر در متن پیاده سازی کنید.
 • از یک یا چند نفر از همکاران خود و یا افراد متخصص در حوزه تحقیقاتی بخواهید تا مقاله شما را مرور کنند و ایرادات احتمالی را برای شما گوشزد کنند.
 • در صورتی که مقاله به زبان مادری شما نگارش نشده است، از یک شخص بومی بخواهید تا مقاله شما را مطالعه کند و ایرادات نگارشی یا لغوی آن را مشخص کند.
این مقاله را مطالعه کنید  20 نوع طرح تحقیق

مراحل اکسپت مقاله تضمینی

اکسپت مقاله در مجلات مختلف دارای مراحل متفاوتی است و هرکدام از مجلات مراحل تصویب شده‌ مشخصی برای این کار دارند. در ادامه قصد داریم به یکی از انواع مراحل اکسپت مقاله به صورت کلی اشاره کنیم:

گام اول: ارسال نسخه اولیه

در این مرحله نسخه اولیه‌ای از مقاله نوشته شده برای مجله مد نظر ارسال می‌شود.

گام دوم: ویرایش و کنترل ایرادات تایپی

 • در این مرحله مقاله از نظر نگارشی، قالب کلی و ایرادات لغوی احتمالی مورد بررسی قرار می‌گیرد و در صورت لازم ویرایش می‌شود.
 • همچنین ممکن است حروف چینی مقاله در این مرحله توسط ویراستاران مورد تغییر قرار گیرد تا مقاله از نظر بصری زیباتر به نظر برسد.

گام سوم: ارسال مقاله تصحیح شده برای نویسنده مقاله

پس از این که مقاله مورد ویرایش قرار گرفت، برای نویسنده ارسال می‌شود تا ویرایش‌های مذکور را در مقاله اصلی اعمال کند.

در این مرحله نکات مد نظر ویراستاران برای نویسنده ایمیل خواهد شد و نویسنده بایستی نهایت تلاش خود را انجام دهد تا تمام جزئیات ذکر شده را رعایت کند؛ مگر اینکه برای اعمال نکردن برخی از اصلاحات دلیل موجهی داشته باشد که در این صورت بایستی دلایل خود را به پیوست برای ویراستار مجله شرح دهد.

گام چهارم: بررسی دوباره مقاله توسط ویراستاران

پس از اینکه نویسنده تغییرات مذکور را روی مقاله اعمال کرد، ویراستاران بار دیگر مقاله را بررسی می‌کنند تا به تایید نهایی برسانند.

گام پنجم: چاپ نسخه اولیه مقاله به صورت آنلاین

در این مرحله در صورتی که مقاله شما مورد قبول ویراستاران مجله قرار گیرد، نسخه آنلاینی از مقاله شما در سایت مجله منتشر می‌شود که برای نویسنده مقاله قابل مشاهده است. پس از  ارسال مقاله به مجله هیچ ویرایش مجددی برای مقاله مورد قبول نخواهد بود.

گام ششم: انتشار نسخه نهایی

در این مرحله نسخه نهایی مقاله با تایید نویسنده در سایت مجله قرار میگیرد تا در دسترس افراد علاقه مند و محققان قرار گیرد.

در صورتی که قصد چاپ مقاله در مجلات معتبر را دارید می‌توانید از خدمات رایگان سایت کالج نوین که شامل پیشنهاد مجلات مرتبط با کلید واژه های مقاله و ارائه دقیق‌ترین اطلاعات مجلات علمی براساس جستجوی شماره ISSN مجله می‌شود.

این مقاله را مطالعه کنید  سوال تحقیق

مجلات انجام مقاله تضمینی چند دسته اند:

 • مقالات isi؛ مقالاتی که در مجلات نمایه‌شده در پایگاه معتبر isi به چاپ می‌رسند.
 • مقالات isc؛ مقالاتی که در مجلات نمایه‌شده در پایگاه معتبر isc به چاپ می‌رسند.
 • مقالات اسکوپوس؛  مقالاتی که در مجلات‌ نمایه‌شده در پایگاه معتبر اسکوپوس به چاپ می‌رسند.
 • مقالات پاب‌مد؛ مقالاتی که در مجلات نمایه‌شده در پایگاه معتبر پاب‌مد به چاپ می‌رسند.
 • مقالات کنفرانسی؛ مقالاتی که برای نشر و ارائه در کنفرانس‌های مختلف پذیرفته می‌شوند.

علاوه بر این دسته‌بندی، نوع دیگری از طبقه‌بندی هم برای مقالات مختلف وجود دارد و آن مرتبط با نوع محتوا و ساختارشان است:

 • مقالات علمی-پژوهشی؛ این مقالات به معرفی عناوینی نوین می‌پردازند  و نتیجه تحقیق یا اختراعی دست‌اول هستند.
 • مقالات مروری؛‌ این مقالات هم به مرور مقالات و عناوین کارشده می‌پردازند و تمام ابعاد یک موضوع و تحقیقات صورت‌گرفته روی آن را به چالش می‌کشند.
 • مقالات نظری؛ این مقاله نظر و عقاید نویسنده در خصوص فرضیاتی است که در مقاله دیگر چاپ شده است.
 • مطالعات موردی؛ مطالعه موردی یا کیس‌استادی (case-study) از جمله مقالاتی هستند که یک مورد خاص را بیشتر در حوزه پزشکی مطالعه و بررسی می‌کنند. در واقع، یک مورد یا موقعیت ویژه در این دست از مقالات و تحقیقات بررسی می‌شود و نتیجه آن به اطلاع عموم می‌رسد.
 • گزارش‌ها؛ گزارش‌ها هم خلاصه‌شده‌ای از مقالات علمی-پژوهشی هستند و مبتنی بر اطلاعات و دستاوردهای آن مقالات نگارش می‌شوند.
 • مقالات نقد کتاب؛ نقد کتاب‌ها هم دسته دیگری از مقالات هستند که به بررسی کتب علمی منتشرشده در زمینه‌های علمی مختلف می‌پردازند و نقد و نظراتی را پیرامون آنها منتشر می‌کنند.

اکسپت تضمینی مقاله ISI

گرچه نمی‌توان ادعا کرد که اکسپت تضمینی مقاله ISI به صورت کامل وجود دارد اما با توجه به همکاری چندساله گروه کالج نوین با مجلات معتبر، امکان اکسپت و چاپ مقالات ISI تا حد زیادی وجود دارد. به همین دلیل کالج نوین می تواند به شما در اکسپت مقاله تضمینی کمک کند. بدیهی است که این رویداد همیشه اتفاق خواهد افتاد.

مزایای اکسپت مقاله به طور تضمینی

مزیت اصلی اکسپت مقاله به صورت تضمینی که برای همه ما روشن است. با این روش می توانید به راجتی مقاله خود را چاپ کنید. انجام مقاله تضمینی خیالتان را برای همیشه راحت می کند.

این مقاله را مطالعه کنید  ایده نوشتن پایان نامه

به همین دلیل است که بسیاری از دانشجویان در مرحله اول فکر می کنند که این روش بهترین روش برای چاپ مقاله در یک ژورنال می باشد. زیرا که از ابتدا مطمئن هستند که مقاله آن ها مورد پذیرش قرار خواهد گرفت و برای همین نیازی به اضطراب و یا نگرانی در مورد عدم پذیرش مقالات ارسالی به این ژورنال ها نخواهد بود.

 

گواهی پذیرش مقاله علمی پژوهشی

دریافت گواهی پذیرش مقاله علمی پژوهشی به معنای دریافت نامه اکسپت از نشریه مورد نظر می باشد. وقتی شما مقاله خود را برای یک نشریه ارسال می کنید، سردبیر نشریه مقاله شما را به صورت کلی بررسی کرده و در صورت مطابقت حیطه مقاله با حیطه نشریه آن را در اختیار داوران قرار می دهد تا مقاله شما را با دقت بیشتر بررسی و ارزیابی کنند. مدت زمان داوری مقالات در نشریات مختلف متفاوت می باشد.

 

مدت زمان پذیرش مقاله علمی پژوهشی

نگارش مقاله و پذیرش و چاپ آن دو مقوله کاملاً  مجزا از یکدیگر هستند. پژوهشگران از لحاظ زمانی باید از این دو مقوله آماده کنند. چاپ مقاله و مدت زمان تقریبی و برای آن را نمی‌توان دقیق مشخص نمود اما به طور معمولا در مجلات زیر بدین صورت است:

مجلات علمی تخصصی: دو تا ۴ ماه

مجلات علمی پژوهشی داخلی: ۶ ماه تا یکسال

مجلات خارجی دارای ضریب تاثیر (بدون امکان داوری سریع): ۶ ماه تا یک سال و بیشتر

مجلات خارجی دارای ضریب تاثیر (با امکان داوری سریع): دو هفته تا ۳ ماه

مجلات خارجی دارای نمایه ISI ، SCOPUS، ISC با ضریب تاثیر پایین و یا رده بندی Q1 تا Q4 برای مجلات اسکوپوس: بین ۱۵ روز تا ۴ ماه

اکسپت مقاله در کمترین زمان

اکسپت مقاله در کمترین زمان  به این معنی نیست که مقالات با هر کیفیتی که باشند می توانند به سرعت اخذ پذیرش کرده و چاپ شوند. بلکه نویسنده باید تمام اصول لازم چاپ یک مقاله اعم از محتوای قوی و تازه، نکات نگارشی و فنی را رعایت کرده باشد تا بتواند آن را در نشریات معتبر به چاپ برساند. وقتی یک مقاله این استانداردها را رعایت کند، با سرعت بیشتری از سایر مقالات به چاپ خواهد رسید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج + 13 =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟