سیستم نرخ قطعه بالا - کالج نوین

سیستم نرخ قطعه بالا

سیستم نرخ بالای قطعه یک طرح تشویقی شبیه به سیستم تکه کاری مستقیم است که در آن درآمد کارگر متناسب با سطح تولید او است، اما با این حال، افزایش درآمد برای هر واحد تولید اضافی بالاتر از استاندارد بسیار بیشتر است. این مقاله را مطالعه کنید: سیستم ساعت استاندارد بالا

سیستم نرخ قطعه بالا
سیستم نرخ قطعه بالا – کالج نوین

به عبارت دیگر، سیستم نرخ قطعه بالا به این معنی است که افزایش در درآمد کارگر برای هر واحد تولید اضافی بالاتر از استاندارد قابل توجه است. این بدان معناست که یک کارگر پس از رسیدن به استانداردها شروع به درآمد بیشتر می کند. مانند افزایش یک درصدی در تولید بالاتر از استاندارد، ممکن است درآمد کارگر را 4/3 برابر در مقایسه با افزایش یک درصدی در درآمد کارگر تحت سیستم قطعه کار مستقیم افزایش دهد.

ویژگی منحصر به فرد طرح تشویقی با نرخ قطعه بالا این است که از آنجایی که هزینه نیروی کار مستقیم به ازای هر واحد برای هر سطح خروجی بالاتر از استاندارد افزایش می‌یابد، کارگر همچنین حق دارد درآمد را در هزینه‌های سربار ناشی از افزایش تولید سهیم کند. مقدار سهم چنین کارگری به افزایش درآمد در سطوح مختلف تولید بستگی دارد.

در صورتی که افزایش‌ها از نظر اندازه بیشتر باشند و با افزایش سطح خروجی بیشتر افزایش می‌یابند. کارگران می توانند تمام صرفه جویی در هزینه های سربار را بدست آورند. این بدیهی است که در موردی که سود برای هر افزایش پی در پی در سطح تولید ثابت باقی می ماند، این امکان وجود ندارد.

این مقاله را مطالعه کنید  هزینه یابی استاندارد

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوزده − هشت =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟