سیستم ساعت استاندارد بالا

سیستم ساعت استاندارد بالا

در سیستم ساعت استاندارد بالا، درآمد کارگر به همان نسبت با سطح بازده متفاوت است، مانند سیستم ساعت استاندارد، اما افزایش درآمد برای هر واحد اضافی خروجی بالاتر از استاندارد قابل توجه است. این مقاله را مطالعه کنید: سیستم نرخ دیفرانسیل مریک

به عبارت دیگر، سیستم ساعتی با استاندارد بالا نشان می‌دهد که درآمد کارگر پس از رسیدن به استاندارد شروع به افزایش می‌کند. در اینجا زمان استاندارد بر حسب ساعت برای تکمیل کار ثابت می شود و سپس نرخ هر ساعت تعیین می شود. به ازای هر یک درصد افزایش در سطح تولید بالاتر از استاندارد، ممکن است 4/3 برابر افزایش درآمد کارگر در مقایسه با افزایش یک درصدی در درآمد تحت آن وجود داشته باشد.

ویژگی اصلی این سیستم این است که برای هر سطح تولید بالاتر از استاندارد، هزینه نیروی کار در هر واحد نیز افزایش می‌یابد و در نتیجه کارگر نیز درآمد را در هزینه‌های سربار که ناشی از افزایش سطح تولید است، تقسیم می‌کند. مقدار سهمی که کارگر به دست می آورد به اندازه افزایش درآمد حاصل از سطوح مختلف تولید بستگی دارد.

اگر افزایش درآمد به اندازه کافی بزرگ باشد، کارگر می تواند تمام پس انداز در هزینه سربار را به دست آورد. قطعاً اگر اندازه افزایش برای هر افزایش پی در پی در خروجی ثابت بماند، این امکان پذیر نیست.

این مقاله را مطالعه کنید  مقیاس ترتیبی

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

20 − چهار =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟