چگونه یک متخصص سئو استخدام کنیم؟ ، 8 روش

چگونه یک متخصص سئو استخدام کنیم؟ ، 8 روش

چگونه یک متخصص سئو استخدام کنیم؟ ، بسیاری از کسب‌وکارهای کوچک سئوی اولیه خود را انجام می‌دهند، اما زمانی که وب‌سایت شما نیاز به نگاه دوم دارد، چگونه متخصص سئوی مناسب را استخدام می‌کنید؟ چگونه می دانید به چه کسی گوش دهید و چه چیزی به موقعیت شما مربوط است؟

اگر ندانید به چه چیزی نیاز دارید، استخدام یک متخصص در هر صنعتی می تواند گیج کننده باشد. اما به جای اینکه انگشتانتان را روی هم بگذارید و به بهترین ها امیدوار باشید، برای ارزیابی ارائه دهندگان وقت بگذارید و مناسب برای کسب و کار و بودجه خود پیدا کنید.

چگونه یک متخصص سئو استخدام کنیم؟ ، احتمالاً می دانید که از “سئو کلاه سیاه” یا دستکاری نتایج موتورهای جستجو به روش های ناعادلانه اجتناب کنید.

این تاکتیک‌ها دستورالعمل‌های وبمستر Google را نقض می‌کند و می‌تواند منجر به جریمه یا حذف یک سایت از فهرست Google شود. و گوگل نمونه‌های خاصی از تکنیک‌های منفی را ارائه می‌کند که باید مراقب آنها بود، مانند صفحات درگاه و طرح‌های پیوند.

اما در تجربه ما، استراتژی‌های تهاجمی سئو کلاه سیاه در مقابل تاکتیک‌هایی که صاحبان کسب‌وکارهای کوچک را که تازه وارد بهینه‌سازی شده‌اند، گمراه می‌کنند، کمتر یک مسئله روزمره هستند.

چگونه یک متخصص سئو استخدام کنیم؟ ، این شیوه‌های مبهم منجر به جریمه‌هایی برای سایت شما نمی‌شوند، اما می‌توانند روند یافتن بهترین مشاور یا آژانس سئو برای کسب و کار شما را کمی دشوارتر کنند.

این مقاله را مطالعه کنید  نکات سئو برای راه اندازی وب سایت جدید ، 3 تاثیر

هر کسب‌وکاری نیاز و بودجه متفاوتی دارد، بنابراین شما می‌خواهید به دنبال بهترین مناسب برای اهداف خود باشید. در زیر ما پیشنهاداتی در مورد نحوه استخدام کارشناسان سئو برای کسب و کار کوچک خود، به علاوه سوالاتی که باید بپرسید و مواردی که هنگام ارزیابی ارائه دهندگان باید مراقب آنها باشید، ارائه می دهیم.

چگونه یک متخصص سئو استخدام کنیم؟ ، 8 روش - کالج نوین
چگونه یک متخصص سئو استخدام کنیم؟ ، 8 روش – کالج نوین

متخصص سئو چیست؟- چگونه یک متخصص سئو استخدام کنیم؟

چگونه یک متخصص سئو استخدام کنیم؟ ، کسی است که به شما کمک می کند تا رتبه سایتتان در گوگل افزایش پیدا کند، در واقع به او مشاوره سئو می گویند.

فرقی نمی کند که شما به تازگی اقدام به راه اندازی یک سایت جدید کرده باشید یا برای محتوا و فعالیت در شبکه های اجتماعی نیاز به استراتژی دارید، در هر تمامی حالت ها، این متخصص سئو است که به شما می تواند به بهترین شکل ممکن و براساس نیاز و رتبه فعلی سایت شما، مشاوره بدهد.

چگونه یک متخصص سئو استخدام کنیم؟ ، متخصص سئو فقط وظیفه اش مشاوره دادن نیست، بلکه باید از تکنیک های استفاده کند که به افزایش رتبه وب سایت شما کمک کند. مهمترین نکته برای یک متخصص سئو این است که همیشه به آخرین تغییرات الگوریتم های گوگل آشنا باشد.

چگونه یک متخصص سئو استخدام کنیم؟ ، 8 روش - کالج نوین
چگونه یک متخصص سئو استخدام کنیم؟ ، 8 روش – کالج نوین

نحوه استخدام سئوکار

. مطالعات موردی را بخوانید. به دنبال نظرات مشتریان قبلی باشید. آیا مشتریان به بازگشت سرمایه اشاره می‌کنند یا تأثیر مثبتی بر قیمت نهایی دارند؟ آیا سئو با شرکت‌ها در مراحل مختلف رشد کسب‌وکار کار کرده است یا فقط با سرمایه‌گذاری‌هایی که تازه شروع شده‌اند؟

. سئوی سئو را بررسی کنید. بسیاری از افراد در مورد سئو اطلاعات کافی برای قضاوت در مورد SEO موثر ندارند. می توانید از ابزارهای رایگان ساده برای نشان دادن معیارهای اساسی برای هر وب سایت استفاده کنید.

چگونه یک متخصص سئو استخدام کنیم؟ ،  یا سعی کنید با کلمات کلیدی که ممکن است یک سایت هدف قرار داده باشد جستجو کنید (به غیر از نام تجاری)، آیا سایت را در نتایج ارگانیک می بینید؟

همانطور که Moz اشاره می‌کند، ممکن است بخواهید از آژانس‌هایی که زمان کافی برای پاسخگویی به سوالاتی مانند “بهترین SEO + نام شهر” دارند، اجتناب کنید.

. صفحه درباره را بخوانید. آیا رهبری آژانس قابل اعتماد به نظر می رسد؟ سوابق تحصیلی یا حرفه ای مشاور چیست؟ سطح تجربه؟

چگونه یک متخصص سئو استخدام کنیم؟ ، اگر یافتن اطلاعات زیستی دشوار است، لینکدین را بررسی کنید. یا ابزارهایی مانند Who Is یا Wayback Machine ممکن است به شما کمک کند تعیین کنید یک گروه چه مدت در تجارت بوده است.

. بررسی ها را بخوانید. آیا یافتن نظرات مثبت آسان است؟ هنگام ارزیابی سطح مهارت، به دنبال نظرات با محتوا باشید. به بازخوردهای حرفه‌ای باتجربه یا کسب‌وکارهای بالغ وزن بیشتری بدهید، در مقابل انفرادی‌های بی‌تجربه که هنوز جستجو را نمی‌فهمند و صرفاً از نمایش نام برند خود در نتایج هیجان‌زده هستند.

. به دنبال یک شریک باهوش باشید. سئو یک زمینه سریع و پویا است. به دنبال شخصی باشید که با بهترین شیوه های فعلی به روز بماند.

و سئو تا حدودی یک خدمات مشاوره کسب و کار است، شما کسی را می خواهید که بتواند تجارت شما را فراتر از کلمات کلیدی و برچسب های عنوان درک کند.

چگونه یک متخصص سئو استخدام کنیم؟ ، یک سئوی خوب توسعه تیم شما خواهد بود و در موفقیت شما سرمایه گذاری می شود. فراتر از یک چک لیست اولیه بهینه سازی، باید کسب و کار، پیام رسانی و وب سایت خود را متمایز کنید. آیا سئوی شما می تواند در استراتژی به شما کمک کند؟

. آماده اجرا باشید و صبر داشته باشید. اگر می خواهید تغییرات و پیشرفت واقعی را مشاهده کنید، باید توصیه های سئوی خود را اجرا کنید. و اگر تازه شروع به کار کرده اید، باید بپذیرید که سئو می تواند یک فرآیند کند باشد.

. سئو را یاد بگیرید. بهترین راه برای استخدام یک متخصص سئو، یادگیری اصول اولیه سئو است. سپس هنگام برون سپاری سئو، بهتر است برای بحث درباره استراتژی، درک توصیه ها و داشتن انتظارات واقع بینانه آماده باشید.

چگونه یک متخصص سئو استخدام کنیم؟ ، مرکز آموزش SEO Moz درجه یک است. یا آموزش سئوی سفارشی را امتحان کنید تا SEO را همانطور که به وب سایت شما مربوط می شود بیاموزید.

هنگامی که اصول و ارزش سئو را درک کنید، اعتماد بیشتری به شریک سئوی خود خواهید داشت.

. سوال بپرس. برای پیشنهادات به بخش زیر مراجعه کنید و از درخواست توضیح در مورد هر موضوعی نترسید. به خاطر داشته باشید، یک سئوکار باتجربه احتمالاً سوالات بیشتری از شما برای شما خواهد داشت.

چگونه یک متخصص سئو استخدام کنیم؟ ، 8 روش - کالج نوین
چگونه یک متخصص سئو استخدام کنیم؟ ، 8 روش – کالج نوین

سوالاتی که باید از یک سئو بپرسید؟

چگونه یک متخصص سئو استخدام کنیم؟ ، سوالات مصاحبه فنی سئو برای یک صاحب کسب و کار کوچک متوسط ​​که سعی در استخدام متخصصان سئو دارد موثر نیست. قبل از صحبت با مشاوران سئو از بخش بالا برای انجام تکالیف خود استفاده کنید، سپس این سوالات اساسی را بپرسید:

. با چه کسی کار خواهیم کرد؟ آیا آژانس کار سئوی خود را برون سپاری می کند؟ آیا شخصی که در تماس است فروشنده است یا متخصص سئو؟ هر ترتیبی می تواند کارساز باشد تا زمانی که انتظارات شما را برآورده کند.

. سایت شما بر روی چه پلت فرم وب سایتی ساخته شده است؟ چرا؟ هر کس به دلایل مختلف نسبت به یک پلتفرم نسبت به پلتفرم دیگر جزئی است. بینش هایی که ممکن است از پرسیدن این سوال به دست آورید عبارتند از:

چگونه یک متخصص سئو استخدام کنیم؟ ، آیا آژانس سئو از شما می خواهد که به پلتفرم مورد علاقه خود تغییر دهید؟ مهاجرت وب سایت ممکن است مورد نیاز باشد، اما این کار مفصلی برای یک SEO با تجربه است.

آیا مشاور از یک پلتفرم CMS (مانند وردپرس) استفاده می کند، اما خدمات خود را به شدت برای مخاطبان مختلف (Squarespace، Wix، Magento و غیره) بازاریابی می کند؟ آیا آنها سکوها را تغییر دادند؟

چگونه یک متخصص سئو استخدام کنیم؟ ، اگر چنین است، چرا؟ سئو SEO است، اما هر کسی به بهترین وجه تفاوت های ظریف CMS را که برای کسب و کار اصلی خود استفاده می کند، درک می کند. مفهوم “غذای سگ خود را بخور” را در نظر بگیرید.

. چقدر از تیم ما زمان می خواهد؟ در مورد فرآیند ورود، ممیزی اولیه سایت، و هر جلسه در حال انجام فکر کنید. برخی از کسب‌وکارها رویکرد «آن را برای من انجام بده» را ترجیح می‌دهند، در حالی که برخی دیگر خواهان آموزش و آموزش تا حد ممکن هستند.

چگونه یک متخصص سئو استخدام کنیم؟ ، صرف نظر از ترجیح شما، مشاوران خوب سئو معمولاً با یک جلسه کشف عمیق شروع می کنند تا در مورد کسب و کار شما اطلاعات کسب کنند.

. آیا با کسی در صنعت ما کار کرده اید؟ این یک سوال رایج است، اما اشتباه فهمیده شده است. به این سوال از دیدگاه سطح بالا در مقابل ریز نگاه کنید.

اگر صاحب یک کسب‌وکار محلی هستید، می‌خواهید اطمینان حاصل کنید که فریلنسر سئو در استراتژی سئوی محلی مهارت دارد – واقعاً فرقی نمی‌کند که صاحب یک آرایشگاه هستید یا استخر می‌سازید (در زیر در مورد سئوکارانی که با مشاغل محلی رقیب کار می‌کنند بخوانید).

چگونه یک متخصص سئو استخدام کنیم؟ ، اگر صاحب یک سایت وابسته هستید، محتوای شما باید در کنار شرکت های رسانه ای بزرگ برای توصیه ها و بررسی های محصول رقابت کند.

اگر یک سایت تجارت الکترونیک دارید، محصولات شما باید در بین خرده فروشان بزرگتر متمایز شوند. مهارت های سئو مورد نیاز کسب و کار خود را در نظر بگیرید: محلی، بین المللی، تجارت الکترونیک، وابسته، محتوا و غیره.

. می توانید نمونه هایی را به ما نشان دهید؟ اگر تکالیف خود را انجام داده اید، قبلاً توصیفات و مطالعات موردی آژانس را خوانده اید. اما هنگام مصاحبه با یک سئو، از آنها در مورد پروژه های مورد علاقه خود بپرسید. به آنها اجازه دهید نمونه های واقعی از کار سخت خود و آنچه در این راه آموخته اند را به شما نشان دهند.

مراقب موارد زیر باشید:

. زمانی که کلمات کلیدی استفاده شده تماماً بی معنی هستند، نتایج را اغراق می کند. یا همانطور که گوگل می گوید: “عبارات کلیدی مبهم و طولانی که به هر حال می توانید دریافت کنید.”

اگر صاحب یک آرایشگاه هستید، عقل سلیم به ما می‌گوید که می‌خواهید برای «آرایشگاه نزدیک من» پیدا شوید، اما برخی از افراد از اصطلاحات غیرمولد استفاده می‌کنند و ادعا می‌کنند رتبه‌های سایت را کسب می‌کنند.

. تجزیه و تحلیل های منحرف را به نمایش می گذارد. به عنوان مثال، داشبورد تجزیه و تحلیل Squarespace می تواند برای به دست آوردن یک نمای کلی سطح بالا از چیزها مفید باشد، اما به طور کلی نباید از آن برای گزارش یا به عنوان مطالب مطالعه موردی استفاده شود.

چگونه یک متخصص سئو استخدام کنیم؟ ، داده‌ها برای وب‌سایت‌هایی که ترافیک جستجوی پایینی دارند یا پروژه‌ای را دنبال می‌کنند، غیرقابل اعتماد هستند، زمانی که شما، تیم شما، سئو سایت، طراح شما و غیره به طور مکرر از سایت بازدید می‌کنید. از Google Analytics برای فیلتر کردن بازدیدهای تیم خود از وب سایت استفاده کنید.

. ترافیک را بهبود می بخشد، اما فقط برای پرس و جوهای مارک دار. مطمئناً باید برای نام کسب‌وکارتان پیدا شوید، اما اگر صاحب یک نانوایی هستید، می‌خواهید برای جستجوهایی مانند «کیک‌های تولد نزدیک من» رتبه‌بندی کنید.

. شما را بر روی “بک لینک ها” می فروشد، اما به فهرست های دایرکتوری اشاره می کند. همه لینک ها یکسان ایجاد نمی شوند. دایرکتوری‌های تجاری می‌توانند در تلاش‌های سئوی محلی نقش داشته باشند، اما بسیاری از کسب‌وکارها خواهان پیوندهای ویرایشی طبیعی از سایت‌های بسیار مرتبط و با اعتبار هستند.

. فقط در مورد یک بعدی توصیه می کند. بهینه سازی بیش از کلمات کلیدی است، شما به تبدیل نیاز دارید. حداقل، متخصص سئوی شما باید درک اولیه ای از اصول تجربه کاربر داشته باشد و مایل باشد در مورد بهترین شیوه های UX با شما مشورت کند. در حالت ایده آل، شما کسی را می خواهید که استراتژی کل نگر را ارائه دهد.

. با مشاغل محلی رقیب کار می کند. یافتن آژانس‌های سئو که «سئو برای دندانپزشکان» یا «سئو برای سازندگان استخر» یا مواردی از این قبیل را انجام می‌دهند، معمول است.

چگونه یک متخصص سئو استخدام کنیم؟ ، اگر یک شرکت سئو با چندین کسب و کار محلی قرارداد ببندد که همگی برای مشتریان یکسان رقابت می کنند، تضاد منافع وجود دارد. بپرسید که چگونه کسب و کار شما اولویت اصلی است.

. از محتوای تمایز نیافته و غیر ضروری استفاده می کند. برخی از آژانس‌های نوع «سئو برای دندانپزشکان» به سادگی محتوا را از سایتی به سایت دیگر برای سایت‌های صنعتی که نگهداری می‌کنند کپی می‌کنند و فقط نام‌ها و آدرس‌ها را عوض می‌کنند. و سایت هایی که آنها مدیریت می کنند اغلب وبلاگ های غیر ضروری، بی اثر و تکراری را به اشتراک می گذارند.

. برای گزارش های گیج کننده از اصطلاحات تخصصی استفاده می کند. این ارائه دهندگان معمولاً آموزش یا آموزش ارائه نمی دهند، زیرا خوشحال می شوند که شما سردرگم و در تاریکی باقی بمانید. کسب‌وکارهای کوچک در بازارهای محلی بسیار رقابتی در معرض خطر بیشتری هستند که توسط سئوکاران با استفاده از تاکتیک‌های ترساندن نزدیک شوند.

. دارایی های کسب و کار شما را کنترل می کند. دامنه، وب‌سایت، محتوا، پلتفرم‌های اجتماعی و حساب‌های Google شما دارایی‌های شرکت شما هستند. شما باید مالک همه حساب ها باشید تا کنترل برند خود را حفظ کنید.

. آنچه را که می خواهید بشنوید به شما می گوید. سئوکاران باتجربه به شما می گویند که ماه ها کار سخت طول می کشد تا به جایی که می خواهید برسید. هر تضمینی برای رتبه بندی باید به عنوان مشکوک تلقی شود.

چگونه یک متخصص سئو استخدام کنیم؟ ،  اگر صاحب یک کسب‌وکار محلی هستید و شخصی به شما می‌گوید که می‌تواند شما را به بالاترین سطح گوگل برساند، اغلب به معنای بازاریابی مجدد PPC در مقابل جستجوی ارگانیک است.

. سئو را به عنوان یک چک لیست برش کوکی تلقی می کند. بله، بهترین شیوه های سئوی استاندارد و قابل تکرار وجود دارد که برای هر وب سایتی اعمال می شود – و یک چک لیست عمومی می تواند به کسب و کارهای جدید کمک کند تا روی پایه های محکم راه اندازی شوند.

چگونه یک متخصص سئو استخدام کنیم؟ ، اما در بسیاری از موارد، یک برنامه متناسب با صنعت، خدمات و مشتریان شما بهترین رویکرد برای رشد بلندمدت است. حداقل، باید بدانید که برای پیشرفت از یک چک لیست به جایی که واقعاً می خواهید باشید، به چه چیزی نیاز دارید.

. بیش از حد تهاجمی یا اسپم به نظر می رسد. کارخانجات سئوی ارزان که از طریق مشتریان در مقیاس بالا می روند، سود را بالاتر از اهداف تجاری شما قرار می دهند.

چگونه یک متخصص سئو استخدام کنیم؟ ، سئو یک سرویس کالایی برای همه نیست. اگر سئوی شما بگوید بهینه سازی یک فرمول یا یک چک لیست 50 نقطه ای است، در این صورت کسب و کار شما در SERP ها عملکرد بهتری خواهد داشت.

چگونه یک متخصص سئو استخدام کنیم؟ ، برخی از اقدامات مشکوک ذکر شده در بالا به دلیل عدم تجربه در مقابل فریب مورد نظر است.

همه از نقطه صفر شروع می کنند – و ابتکار عمل به علاوه کنجکاوی و هوشمندی می تواند بر بی تجربگی غلبه کند. اما سئو تا حد زیادی یک تلاش خودآموخته است، بنابراین در چه مرحله ای فردی واجد شرایط است که خود را متخصص بخواند؟

چگونه یک متخصص سئو استخدام کنیم؟ ، ما پاسخ دقیقی نداریم – سال‌ها می‌گذریم و هنوز هر روز چیز جدیدی یاد می‌گیریم – اما هنگام استخدام یک سئوکار، با پیشنهادات بالا شروع کنید و به دنبال شخصی با صداقت باشید که به نفع کسب و کار شما باشد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

19 − هفت =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟