چگونگی استراتژی محتوای SEO برای رتبه بالاتر ، 8 مرحله - کالج نوین

چگونگی استراتژی محتوای SEO برای رتبه بالاتر ، 8 مرحله

چگونگی استراتژی محتوای SEO برای رتبه بالاتر ، برای این سال جدید، بیایید ببینیم چگونه یک استراتژی محتوای SEO را برای رتبه بالاتر در SERPs برنامه ریزی کنیم! سئو امسال بسیار مهمتر از هر زمان دیگری است، بنابراین بیایید با یک کمپین جدید و درخشان سئو، استراتژی سئوی خود را تقویت کنیم و بهبود دهیم!

در این پست، من به شما می گویم که چگونه یک کمپین استراتژی محتوای سئوی محتوای موفق راه اندازی کنید و به سرعت شانس خود را برای پیشی گرفتن از رقبای خود در موتورهای جستجو افزایش دهید!

چگونگی استراتژی محتوای SEO برای رتبه بالاتر ، 8 مرحله - کالج نوین
چگونگی استراتژی محتوای SEO برای رتبه بالاتر ، 8 مرحله – کالج نوین

استراتژی سئو چیست؟- چگونگی استراتژی محتوای SEO برای رتبه بالاتر

استراتژی سئو فرآیند سازماندهی محتوای یک وب سایت بر اساس موضوع برای بهبود احتمال ظاهر شدن در نتایج جستجو است. اساساً، این فرآیندی است که شما برای به حداکثر رساندن فرصت برای به دست آوردن ترافیک ارگانیک از موتورهای جستجو دنبال می کنید.

داشتن یک استراتژی سئو مهم است زیرا به شما کمک می کند در هنگام ایجاد محتوا در مسیر خود بمانید. به جای اینکه فقط چیزی را ایجاد کنید که فکر می کنید مردم به دنبال آن هستند، استراتژی شما تضمین می کند که محتوایی را ایجاد می کنید که مردم به دنبال آن هستند.

چگونگی استراتژی محتوای SEO برای رتبه بالاتر ، برای بازاریابی محتوا، استراتژی سئو بخش مهمی از پازل است، زیرا محتوای شما در وهله اول چگونه دیده می شود، به خصوص در صفحات نتایج موتورهای جستجو (SERP).

اگر محتوای شما پراکنده و سازماندهی نشده باشد، ربات های موتورهای جستجو برای فهرست کردن سایت شما، شناسایی حوزه اختیارات و رتبه بندی صفحات سایت شما کار سخت تری خواهند داشت.

چگونه یک استراتژی محتوای SEO برای رتبه بالاتر برنامه ریزی کنیم؟

مرحله 1: تناسب سئو فعلی (فنی) خود را ارزیابی کنید

چگونگی استراتژی محتوای SEO برای رتبه بالاتر ، اولین کار این است که سئوی فنی وب سایت خود را بهبود بخشید. درست مانند بازگشت به ورزشگاه، باید با انجام یک ارزیابی با ممیزی SEO از وب سایت خود شروع کنید.

از چند ابزار مانند SEMrush، Google PageSpeed ​​Insights استفاده کنید تا دید کاملی از محتوای خود، سرعت سایت خود داشته باشید و ببینید بک لینک های خود چگونه کار می کنند. سایر جنبه های فنی مانند صفحات 404، لینک های برگشتی و لینک های سمی باید رفع شوند.

چگونگی استراتژی محتوای SEO برای رتبه بالاتر ، با مراقبت از جنبه های فنی وب سایت خود قبل از شروع یک استراتژی محتوای سئو با محتوای جدید و بهبود یافته، خوب خواهید بود!

این مقاله را مطالعه کنید  ساخت یک استراتژی سئو برنده، 9 گام اساسی

مرحله 2: مهمترین صفحات خود را تعیین کنید

چگونگی استراتژی محتوای SEO برای رتبه بالاتر ، برای جذب ترافیک بیشتر به سایت خود، باید بدانید چه جنبه هایی از وب سایت شما باید بیشتر بهینه شود.

کدام پیشرفت ها شانس رتبه بندی در موتورهای جستجو را بیشتر می کند؟ برای پاسخ به این سوالات، باید مهمترین صفحات وب سایت خود را مشخص کنید. تعیین مهمترین صفحات در وب سایت شما با ابزارهای مناسب می تواند بسیار ساده باشد.

اما ابتدا از خود بپرسید؛ کدام صفحات بیشترین مشکلات را برای مشتریان جدید حل می کند؟ کدام صفحات به ماموریت من نزدیکترند؟

چگونگی استراتژی محتوای SEO برای رتبه بالاتر ، پاسخ این سوالات را با نتایج تجزیه و تحلیل خود مقایسه کنید: در حال حاضر کدام صفحات بیشترین بازدید را دارند؟ کدام صفحات بالاترین نرخ تبدیل را دارند؟ و کدام صفحات بیشترین اشتراک گذاری را دارند؟

در نهایت باید فهرستی از صفحاتی که این نتایج را در اختیار شما قرار می دهند داشته باشید. محتوای این صفحات باید بیشتر بهبود یابد. و صفحاتی که ترافیک زیادی ندارند را نیز نباید فراموش کرد. این صفحات برای یادگیری مفید هستند.

من از MonsterInsights استفاده می‌کنم که بدون خروج از سایت، مستقیماً از داشبورد وردپرس به من نتایج ترافیک فوری می‌دهد.

مرحله 3: تحقیق کلمات کلیدی

چگونگی استراتژی محتوای SEO برای رتبه بالاتر ، شما باید دقیقاً بدانید که مخاطبان شما به دنبال چه چیزی هستند. و عبارات جستجویی که استفاده می کنند. شما باید کلمات کلیدی را که هنگام انجام یک پرس و جو در گوگل استفاده می کنند، بدانید.

تحقیق در مورد کلمات کلیدی به معنای وارد شدن به ذهن مخاطبان و اطمینان از تمرکز بر “نیت” جستجوی مشتری بالقوه است. اگر محصول یا خدماتی را ارائه می دهید، ممکن است مردم به دنبال محصول یا کلمات مرتبط با محصول شما نباشند. آنها ممکن است به دنبال مشکلی باشند که محصول یا خدمات شما حل می کند.

از مخاطبان خود بازخورد دریافت کنید تا مطمئن شوید که عبارات جستجوی صحیح را هدف قرار داده اید. و از ابزارهایی مانند Google Trends یا Answer the Public استفاده کنید تا مطمئن شوید که روی عبارات جستجوی مناسب تمرکز می کنید.

SEMrush می تواند به شما کمک کند فهرستی از کلمات کلیدی را که می خواهید رتبه بندی کنید، تهیه کنید. همچنین می‌تواند به شما بگوید که رقبای شما از کدام عبارت‌های جستجویی استفاده می‌کنند که باعث افزایش ترافیک به سایت‌هایشان می‌شود.

ببینید در حال حاضر برای کدام کلمات کلیدی رتبه بندی می کنید. فهرست کلمات کلیدی را که هنوز برای آنها رتبه بندی نکرده اید و آنهایی که می خواهید رتبه بندی کنید تقسیم کنید.

چگونگی استراتژی محتوای SEO برای رتبه بالاتر ، احتمالاً در حال حاضر برای برخی از آنها رتبه بندی می کنید. یک لیست کنار هم برای مقایسه تهیه کنید.

این مقاله را مطالعه کنید  5 نکته قبل از ایجاد استراتژی سئو

مرحله 4: تعیین اهداف واقع بینانه برای کمپین سئو

چگونگی استراتژی محتوای SEO برای رتبه بالاتر ، مهم است که به یاد داشته باشید که یک شبه رتبه بندی برای رقابتی ترین کلمات کلیدی را شروع نمی کنید.

اگر در یک جایگاه رقابتی هستید، رتبه بندی برای کلمات کلیدی خاص دشوار خواهد بود. برای اینکه شانس رتبه بندی داشته باشید، باید بر روی کلمات کلیدی خاص تر و رقابتی کمتر تمرکز کنید.

پتانسیل ترافیک (تعداد افرادی که برای یک کلمه کلیدی خاص جستجو می کنند) و پتانسیل رتبه بندی (چند نفر از رقبای شما قبلاً برای آن عبارت رتبه بندی شده اند) را در نظر بگیرید.

چگونگی استراتژی محتوای SEO برای رتبه بالاتر ، در مورد چگونگی تعیین یک کلمه کلیدی واقعی که به شما کمک می کند رتبه بالاتری کسب کنید، بیشتر بخوانید یا آموزش های مفید تحقیق کلمه کلیدی با Semrush را بررسی کنید.

لیست کلمات کلیدی خود را با توجه به بهترین شانسی که برای شروع رتبه بندی یا بهبود رتبه خود دارید، تطبیق دهید. شما باید با کلمات کلیدی شروع کنید که شانس خوبی برای پیشی گرفتن از رقبای خود دارید.

چگونگی استراتژی محتوای SEO برای رتبه بالاتر ، 8 مرحله - کالج نوین
چگونگی استراتژی محتوای SEO برای رتبه بالاتر ، 8 مرحله – کالج نوین

مرحله 5: محتوا را با کلمات کلیدی مطابقت دهید

چگونگی استراتژی محتوای SEO برای رتبه بالاتر ، محتوای سئوی خود را بر اساس لیستی از کلمات کلیدی که انتخاب کرده اید ارزیابی کنید.

آیا محتوای فعلی شما با کلمات کلیدی مطابقت دارد؟ آیا مقالاتی نوشتید که برای اصطلاحات مناسب بهینه شده بودند؟

چگونگی استراتژی محتوای SEO برای رتبه بالاتر ، تعیین کنید کدام کلمات کلیدی هنوز پست یا صفحه ندارند. تعیین کنید که کدام مقاله باید دوباره هدف گذاری شود، پرتاب شود یا از ابتدا نوشته شود.

ممکن است از قبل محتوایی داشته باشید که برای کلمات کلیدی مناسب بهینه شده است، اما آنطور که باید رتبه بندی نمی شود. مطمئن شوید که بررسی کنید آیا وب سایت شما از آدمخواری کلمات کلیدی رنج می برد یا خیر.

آدمخواری کلمات کلیدی زمانی اتفاق می افتد که تعداد زیادی کلمات کلیدی یکسان یا مشابه در محتوای وب سایت خود پخش شده باشند. در نتیجه، موتور جستجویی مانند گوگل نمی تواند تشخیص دهد که کدام محتوا باید رتبه بالاتری داشته باشد. این بدان معنی است که گاهی اوقات به صفحه وب که قصد اولویت بندی آن را ندارید، رتبه بالاتری می دهد.

چگونگی استراتژی محتوای SEO برای رتبه بالاتر ، اگر در مورد موضوعات مشابهی می نویسید، احتمال اینکه در واقع شانس خود را برای رتبه بندی یک کلمه کلیدی خاص کاهش دهید، بسیار زیاد است، زیرا با محتوای خود رقابت می کنید.

اگر چنین است، باید از تگ rel=canonical استفاده کنید تا مشخص کنید که کدام صفحه محتوای اصلی است که می‌خواهید گوگل آن را بخزد و استراتژی پیوند داخلی شما را بهبود ببخشد (در مرحله 7 در مورد آن بیشتر توضیح می‌دهیم) یا به Google بگویید که صفحات خاصی را با استفاده از آن خزی نکند. ایجاد یک تگ بدون شاخص در دوره من در زیر بیشتر در مورد این بیاموزید.

این مقاله را مطالعه کنید  10 نکته سئوی وب سایت

در نهایت باید فهرستی از مقالاتی که نیاز به بازنویسی و بهینه سازی مجدد دارند و فهرستی از مقالاتی که می توانید در آینده برای آنها محتوا ایجاد کنید، داشته باشید.

مرحله 6: استراتژی محتوای SEO – (باز) نوشتن محتوا!

چگونگی استراتژی محتوای SEO برای رتبه بالاتر ، مقالاتی را بنویسید و مقالاتی را که نیاز به بهبود دارند بازنویسی کنید. یکی از راه‌های انجام این کار، بازخورد مفیدی است که از تحلیل محتوای پیشرفته در ممیزی محتوای SEMrush دریافت می‌کنید.

این تجزیه و تحلیل محتوای SEO به شما کمک می کند تا خوانایی و رتبه بندی متن خود را بهبود ببخشید و به شما کمک می کند محتوای تازه و طبیعی بنویسید که کاربران و موتورهای جستجوگر شما آن را دوست داشته باشند.

مطمئن شوید که با مقالاتی شروع کنید که بیشترین شانس را برای بهبود رتبه شما دارند.

یک استراتژی و تقویم خوب فکر شده برای رسانه های اجتماعی ایجاد کنید که در آن مقالات خود را با مخاطبان خود در فیس بوک، توییتر، اینستاگرام، لینکدین یا پینترست به اشتراک بگذارید.

به یاد داشته باشید، لازم نیست همزمان در همه پلتفرم ها حضور داشته باشید. از طریق تجزیه و تحلیل خود تعیین کنید که کدام پلتفرم های اجتماعی بهترین خدمات را به شما ارائه می دهند.

مرحله 7: لینک سازی داخلی در وب سایت خود را بهبود بخشید

چگونگی استراتژی محتوای SEO برای رتبه بالاتر ، همانطور که وب سایت ها محتوای بیشتری دریافت می کنند، لینک سازی داخلی اهمیت بیشتری پیدا می کند.

لینک های داخلی شما برای خزنده های گوگل بسیار مهم هستند. گوگل این لینک ها را دنبال می کند، بنابراین بسته به اینکه چگونه لینک های داخلی ایجاد می کنید، سرنخ های مهمی را در مورد اینکه کدام محتوا مهم ترین است، به گوگل می دهد.

به خصوص اگر حجم زیادی از محتوا در سایت خود دارید، مطمئن شوید که برای بهبود ساختار لینک داخلی سایت خود کمی زمان بگذارید. مطمئن شوید که مهمترین مقالات شما دارای بیشترین پیوندهای داخلی هستند که به آنها اشاره دارد.

چگونگی استراتژی محتوای SEO برای رتبه بالاتر ، 8 مرحله - کالج نوین
چگونگی استراتژی محتوای SEO برای رتبه بالاتر ، 8 مرحله – کالج نوین

مرحله 8: موفقیت در استراتژی سئو محتوا

چگونگی استراتژی محتوای SEO برای رتبه بالاتر ، یک استراتژی محتوای موفق سئو یک فرآیند مداوم است. سئو یک فرآیند مداوم آزمون و خطا است، ایجاد محتوای با کیفیت بالا، سنجش موفقیت و سپس ایجاد تغییرات لازم در کمپین سئوی شما.

وب سایت شما همیشه تغییر می کند و رشد می کند، الگوریتم ها و به روز رسانی های گوگل همیشه در حال تغییر و رشد هستند و مخاطبان شما نیز تغییر خواهند کرد.

با این حال، به دلیل تلاش‌های مثبتی که برای سئو انجام داده‌اید، شانس شما برای پیشی گرفتن از رقبایتان قطعاً بالاتر از این خواهد بود!

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 × دو =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟