نحوه وبلاگ نویسی

نحوه وبلاگ نویسی ، 5 نکته کلیدی

نحوه وبلاگ نویسی

1. راهنمای نوشتن پست وبلاگ

نحوه وبلاگ نویسی ؛ آیا تا به حال برای نوشتن یک پست وبلاگ نشسته اید و متوجه شده اید که به یک صفحه خالی خیره شده اید و فکر می کنید از کجا شروع کنید؟

آیا تا به حال از یک پست عبور کرده اید و متوجه شده اید که در یک مماس بزرگ رفته اید؟

آیا تا به حال پستی را منتشر کردید که کاملاً درست به نظر نمی رسد … فقط مطمئن نیستید که چرا؟

همه این مشکلات را می توان با استفاده از یک چک لیست و مجموعه ای از الگوها حل کرد، یا حداقل کمک قابل توجهی کرد.

چک لیست به شما کمک می کند تا ایده های پست های خود را در ذهن خود سازماندهی کنید. و از الگوها می توان برای کمک به انواع روش ها استفاده کرد.

در این جعبه ابزار، پنج قالب مختلف پست وبلاگ را خواهید یافت. من شما را گام به گام از طریق هر قالب و نحوه عملکرد آن راهنمایی می کنم :

این مقاله را مطالعه کنید  اهمیت بازاریابی دیجیتال در عصر دیجیتال

استفاده از یک الگو برای نوشتن پست وبلاگ شما مزایای زیادی برای شما و خوانندگان شما دارد:

نحوه وبلاگ نویسی ؛ در زمان صرفه جویی خواهید کرد یک الگو، حدس و گمان را از ایجاد یک پست حذف می‌کند: شما می‌دانید که چه بخش‌هایی باید در کجا باشند، بنابراین اکنون تنها کاری که باید انجام دهید این است که آنها را بنویسید.

پست های بهتری خواهید نوشت به جای اینکه پستی داشته باشید که از اصل موضوع پرپیچ و خم می شود، یا پستی که به طور ناگهانی بدون نتیجه گیری متوقف می شود، یک قطعه با ساختار مناسب خواهید داشت.

خوانندگان شما راحت تر با محتوای شما درگیر خواهند شد. اگر به طور منظم از چند الگوی مختلف استفاده می کنید، این به ایجاد حس سازگاری کمک می کند.

شما آنقدر با بلاک نویسندگان مبارزه نخواهید کرد. یک الگو “استخوان” پست شما را به شما می دهد تا قبل از شروع، بخشی از کار برای شما انجام شود.

نحوه وبلاگ نویسی
نحوه وبلاگ نویسی – کالج نوین

2. چک لیست پست وبلاگ

نحوه وبلاگ نویسی ؛ آیا برای ارائه ایده های قوی و قابل اجرا برای پست های خود تلاش می کنید؟

آیا متوجه می‌شوید که در ویرایش یا انتشار پست‌هایی که به نظر می‌رسد پاسخ چندانی دریافت نمی‌کنند عجله دارید؟

آیا در نهایت پس از انتشار، دست به دستکاری‌های دیوانه‌وار می‌شوید (مانند حذف پست خود از «دسته‌بندی نشده»)؟

ممکن است به خود گفته باشید که دفعه بعد باید بهتر تمرکز کنید یا همه چیز را به درستی به خاطر بسپارید.

نحوه وبلاگ نویسی ؛ اما چیزی که واقعاً به آن نیاز دارید، چک لیستی است که به شما کمک می‌کند به سرعت تشخیص دهید که آیا هیچ گام مهمی را از دست داده‌اید یا خیر – یا کاری وجود دارد که می‌توانید برای قوی‌تر کردن پست‌های خود انجام دهید.

 

نحوه استفاده از چک لیست پست وبلاگ

نحوه وبلاگ نویسی ؛ چک لیست زیر به سه بخش تقسیم می شود که شما را در این سه مرحله از فرآیند تولید محتوا هدایت می کند:

ایده ها و طرح کلی

نگارش و ویرایش

انتشار و ترویج

با هر بخش از چک لیست، تنها کاری که باید انجام دهید این است که از بالا شروع کنید و به سمت پایین بروید. برای هر سوال، رنگ پاسخ خود را بررسی کنید:

سبز – شما خوب هستید که ادامه دهید

نارنجی – راهنمایی را بررسی کنید و ببینید که آیا ممکن است بخواهید تغییراتی ایجاد کنید

قرمز – توقف کنید و به شدت تغییرات را بر اساس راهنمایی در نظر بگیرید

نحوه وبلاگ نویسی ؛ همه پاسخ‌های نارنجی و قرمز راهنمایی سریعی برای نحوه تغییر چیزها دارند، بنابراین می‌دانید در هر مرحله چه کاری باید انجام دهید.

بنابراین شما تصمیم گرفته اید که می خواهید یک وبلاگ راه اندازی کنید، و می دانید که چیزی دارید که می خواهید با جهان به اشتراک بگذارید.

نحوه وبلاگ نویسی ؛ راه اندازی یک وبلاگ دشوار یا پیچیده نیست. افراد به دلایل مختلفی شروع به کار را به تعویق می اندازند. برخی فکر می کنند که این بسیار فنی و گیج کننده است، در حالی که برخی دیگر خود را از آن دوری می کنند زیرا فکر می کنند نمی توانند در یک بازار شلوغ رقابت کنند.

برخی هرگز شروع نمی کنند زیرا نمی توانند با اطمینان تصمیم بگیرند که در مورد چه چیزی می خواهند وبلاگ بنویسند، در حالی که برخی دیگر از ترس شکست خود را عقب می اندازند.

هیچ یک از این موانع خودساخته نیازی به بازدارندگی شما ندارند. وبلاگی که ایجاد می کنید منحصر به فرد خواهد بود و راهی عالی برای به اشتراک گذاشتن اطلاعات با افراد دیگری که علایق مشابهی دارند.

نحوه وبلاگ نویسی ؛ شما به تخصص فنی یا پول زیادی نیاز ندارید. شما فقط باید بر هر چیزی که مانع شروع شما شده است غلبه کنید.

نحوه وبلاگ نویسی
نحوه وبلاگ نویسی – کالج نوین

مروری بر مراحل لازم برای راه اندازی یک وبلاگ

نحوه وبلاگ نویسی ؛ چه این اولین وبلاگ شما باشد یا یک شروع جدید پس از تلاش های دیگر، بهترین روش این است که این روند را تا حد امکان ساده کنید و فقط یک مرحله در یک زمان شروع کنید.

شما می توانید وبلاگ خود را تنها در 5 مرحله ساده راه اندازی کنید:

1. موضوعی را انتخاب کنید

2. دامنه خود را نام ببرید

3. یک پلتفرم وبلاگ نویسی را انتخاب کنید

4. هاست و تم خود را انتخاب کنید

5. برنامه ریزی و نوشتن محتوا

برای اطلاعات دقیق تر در مورد آنچه در هر مرحله وجود دارد، ادامه مطلب را بخوانید.

مرحله اول: موضوع خود را انتخاب کنید

نحوه وبلاگ نویسی ؛ اگر در حال راه اندازی یک وبلاگ برای ایجاد حضور در وب برای یک تجارت آفلاین هستید که قبلاً دارید، مرحله انتخاب موضوع شما قبلاً انجام شده است.

اگر از صفر شروع کرده اید، ممکن است هنوز ندانید که می خواهید در مورد چه چیزی وبلاگ بنویسید.

یک رویکرد خوب برای انتخاب موضوع این است که با چیزی که بیشتر به آن علاقه دارید در تماس باشید.

مدام در مورد چه چیزی می خوانید یا درباره آن صحبت می کنید تا جایی که دیگران آرزو می کنند شما دیگر در مورد آن صحبت نکنید؟! چه چیزی شما را آنقدر هیجان زده می کند که بخواهید روز به روز بدون حوصله درباره آن بنویسید؟

اگر موضوعی را انتخاب کنید که بسیار گسترده است، این احتمال وجود دارد که نتوانید با وب سایت های بزرگتری که همان موضوع را پوشش می دهند رقابت کنید.

ممکن است لازم باشد آن را به یک تخصص محدود کنید. به عنوان مثال، احتمالاً در وبلاگ نویسی در مورد از دست دادن چربی شکم نسبت به کاهش وزن به طور کلی موفقیت بیشتری کسب خواهید کرد، یا به جای وبلاگ نویسی در مورد تمام جنبه های باغبانی، در مورد پرورش گل رز وبلاگ نویسی  کنید.

انتخاب موضوع برای برخی به راحتی انجام می شود اما برای برخی دیگر چالش برانگیزتر است. بیش از حد در این مرحله معطل نشوید. اگر با یک موضوع شروع کنید و متوجه شوید که به جایی نمی رسد، همیشه می توانید یک وبلاگ متفاوت راه اندازی کنید.

نکته مهم این است که از بی میلی خود برای شروع عبور کنید.

مرحله دوم: نام دامنه را انتخاب کنید

نحوه وبلاگ نویسی ؛ دامنه را از سایتی مانند GoDaddy یا NameCheap خریداری کنید. در صورت امکان، از کلمه کلیدی مورد نظر خود در نام دامنه خود استفاده کنید.

نحوه وبلاگ نویسی ؛ کلمه کلیدی کلمه ای است که افراد برای جستجوی یک موضوع در موتور جستجو تایپ می کنند. یک عنوان ساده و به یاد ماندنی برای وبلاگ شما ایده خوبی است تا چیزی که املای آن پیچیده یا دشوار باشد. معمولاً بهتر است خط فاصله را از نام دامنه خود حذف کنید.

نحوه وبلاگ نویسی ؛ همیشه بهتر است از دامنه‌ای استفاده کنید که به dot com (.com) ختم می‌شود تا dot net (.net) یا هر چیز دیگری. اگر خوانندگان نام وبلاگ شما را به خاطر بسپارند، اما آنچه بعد از نقطه می آید را به خاطر نمی آورند، همیشه ابتدا .com را امتحان می کنند.

مرحله سوم: یک پلتفرم وبلاگ نویسی را انتخاب کنید

نحوه وبلاگ نویسی ؛ چندین پلتفرم وبلاگ نویسی مختلف برای انتخاب وجود دارد و میزان تجربه لازم برای استفاده موثر از آنها متفاوت است. ایده خوبی است که پلتفرمی را انتخاب کنید که انعطاف‌پذیر باشد و هر گونه تغییری را که ممکن است بخواهید در آینده ایجاد کنید، امکان پذیر است.

برخی از انتخاب های شما عبارتند از:

WordPress.org – این یک پلت فرم وبلاگ نویسی خود میزبان است و احتمالاً محبوب ترین پلتفرم وبلاگ نویسی است. بسیاری از قابلیت ها، تم ها، پلاگین ها و پشتیبانی انجمن را ارائه می دهد.

WordPress.com – این یک پلتفرم وبلاگ نویسی رایگان است که برای مبتدیان یک انتخاب عالی است زیرا یادگیری آن در ابتدای شروع کار آسان است.

مانند سایر پلتفرم های رایگان، تبلیغات را در سایت شما اجرا می کند و شما هرگز مالک سایت خود نمی شوید، زیرا وردپرس در صورت تمایل می تواند سایت شما را تعطیل کند.

Blogger – این یک پلتفرم رایگان دیگر است که اگر مطلقاً تجربه وبلاگ نویسی ندارید می تواند شما را شروع کند. مانند WordPress.com، وبلاگ شما در واقع متعلق به شما نیست و گزینه های محدودی برای ابزار یا پشتیبانی دارد.

Squarespace – این یک پلت فرم کاربر پسند است که ساخت وب سایت را با کشیدن و رها کردن برای مبتدیان ارائه می دهد.

Wix – این پلتفرم دیگری است که از ابزارهای کشیدن و رها کردن برای ساده سازی فرآیند ساخت یک وب سایت استفاده می کند.

جوملا – این یک سیستم مدیریت محتوای متن باز است. مانند WordPress.org، این یک گزینه خود میزبان با تعداد زیادی قالب است اما به اندازه وردپرس از جامعه پشتیبانی نمی کند.

نحوه وبلاگ نویسی ؛ اگر پلتفرمی را انتخاب می‌کنید که رایگان است تا بتوانید شروع کنید و تجربه کسب کنید، به یاد داشته باشید که تبلیغاتی در سایت شما وجود دارد که پیام شما را کم می‌کند. اگر این مسیر را انتخاب کنید، نیازی به خرید نام دامنه و هاست ندارید.

برای یک سایت حرفه ای، انتخاب پلتفرمی که در آن وبلاگ خود را میزبانی می کنید، احتمالاً بهترین گزینه است.

نحوه وبلاگ نویسی
نحوه وبلاگ نویسی – کالج نوین

مرحله چهارم: هاست و تم خود را انتخاب کنید

نحوه وبلاگ نویسی ؛هنگامی که نام دامنه و هاست خود را انتخاب کردید، می توانید وبلاگ خود را به صورت آنلاین قرار دهید و یک تم را نصب کنید. تم قالبی است که می تواند ظاهر وبلاگ شما را بهبود بخشد.

وبلاگ شما با دسترسی به برخی تم های رایگان همراه خواهد بود. می‌توانید یکی از آنها را انتخاب کنید، یا ممکن است بخواهید یک تم ممتاز خریداری کنید.

نحوه وبلاگ نویسی ؛ اگر وردپرس را به‌عنوان پلتفرم وبلاگ‌نویسی خود انتخاب کرده‌اید، آموزش‌های زیادی برای کمک به شما در مراحل نصب یک تم وجود دارد، و همچنین یک انجمن فعال و حامی برای کمک به هرگونه سردرگمی که ممکن است داشته باشید وجود دارد.

اگر پلتفرم وبلاگ نویسی متفاوتی را انتخاب کردید، هم ارائه دهنده میزبانی وب و هم پلت فرم وبلاگ نویسی شما باید برای راهنمایی شما در بخش فنی نصب یک موضوع، پشتیبانی ارائه دهند.

نحوه وبلاگ نویسی ؛ افزونه های مختلفی وجود دارند که می توانند به بهبود عملکرد وبلاگ وردپرس کمک کنند. برخی تجربیات کسانی را که از وبلاگ شما بازدید می کنند افزایش می دهند در حالی که برخی دیگر به شما کمک می کنند آن را در پشت صحنه مدیریت کنید.

در داشبورد وردپرس، می‌توانید نوع افزونه‌هایی را که به دنبال آن هستید، مانند فرم تماس، قطره چکان عکس یا تقویم سرمقاله جستجو کنید.

نحوه وبلاگ نویسی ؛ برخی از تم‌های خاص ممکن است نیاز به نصب پلاگین‌های خاصی داشته باشند تا موضوع کار کند. اگر این یک الزام است، موضوع مشخص می کند که کدام افزونه ها را نصب کنید.

دو افزونه که تقریباً برای هر وبلاگ وردپرس توصیه می‌شود، Akismet است که از سبقت گرفتن اسپم نظرات از وبلاگ شما جلوگیری می‌کند و Yoast SEO که به شما کمک می‌کند وبلاگ خود را برای موتورهای جستجو بهینه کنید.

مرحله پنجم: محتوای خود را برنامه ریزی و بنویسید

نحوه وبلاگ نویسی ؛ هنگامی که وبلاگ خود را راه اندازی کردید، زمان نوشتن است. یک تقویم سرمقاله می تواند به شما در برنامه ریزی محتوای خود کمک کند. در مورد مخاطبان هدف خود و آنچه که آنها می خواهند در مورد آن بخوانند فکر کنید و سپس شروع به نوشتن محتوایی کنید که مرتبط با جایگاه شما باشد.

هر چیزی که پست می کنید، متمرکز و مرتبط بمانید، در غیر این صورت مخاطبان شما علاقه خود را از دست خواهند داد.

می توانید قبل از موعد پست بنویسید و از پلتفرم وبلاگ نویسی خود برای برنامه ریزی محتوا برای ارسال در تاریخ و ساعت مورد نظر خود استفاده کنید.

نحوه وبلاگ نویسی ؛ اگرچه لازم نیست هر روز یک پست وبلاگ بنویسید، ایده خوبی است که به طور منظم وبلاگ بنویسید. افرادی که به موضوع شما علاقه مند هستند و وبلاگ شما را پیدا می کنند، می خواهند محتوای جدید را به طور نسبتاً منظم ببینند.

اگر به طور مکرر پست ارسال کنید، سریعتر دنبال کننده ایجاد خواهید کرد.

نحوه وبلاگ نویسی ؛ هرچه بیشتر وبلاگ نویسی کنید، نوشته های شما بیشتر بهبود می یابد و بهتر می دانید در مورد چه چیزی بنویسید. به وبلاگ خود متعهد شوید. با سایر وبلاگ نویسان تعامل داشته باشید و هر آنچه می توانید در مورد دنیای وبلاگ نویسی بیاموزید.

نحوه وبلاگ نویسی ؛ از این پنج مرحله برای شروع به‌عنوان یک وبلاگ‌نویس استفاده کنید و مطمئن شوید که به‌طور منظم پست می‌کنید، با هر کسی که از طریق اشتراک‌گذاری اجتماعی یا ارسال نظر ارتباط برقرار می‌کند تعامل داشته باشید و تجزیه و تحلیل‌ها را پیگیری کنید تا بدانید چه محتوایی با مخاطبان شما طنین‌انداز می‌شود.

مهمتر از همه، به تمرین و ارسال پست ادامه دهید و به بهبود مهارت های وبلاگ نویسی خود ادامه خواهید داد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

11 + هجده =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟