نحوه ایجاد محتوای هیجان‌انگیز و سرگرم‌کننده

نحوه ایجاد محتوای هیجان‌انگیز و سرگرم‌کننده ، 4 نکته مهم

نحوه ایجاد محتوای هیجان‌انگیز و سرگرم‌کننده ؛ تولید محتوا برای افراد ضعیف نیست. نیاز به جرات و درک دقیق از آنچه مردم می خواهند در هدایت ترافیک به سمت کسب و کار شما موثر باشد، می خواهد.

همه تولیدکنندگان محتوا از خود سؤال مشابهی پرسیده‌اند، اغلب بیش از یک بار: چگونه مخاطبانم را درگیر کنم، بنابراین آنها همچنان برای بیشتر باز خواهند گشت؟ در واقع، اگر حداقل یک بار این سوال را از خود نپرسیده اید، شغل خود را جدی نمی گیرید!

نحوه ایجاد محتوای هیجان‌انگیز و سرگرم‌کننده ؛ ایجاد محتوای هیجان‌انگیز و سرگرم‌کننده آسان نیست. مطالعه‌ای در سال 2017 توسط Zazzle Media نشان داد که 65 درصد از شرکت‌های مورد بررسی تولید محتوای جذاب را یک چالش می‌دانند در حالی که 60 درصد اعتراف کرده‌اند که برای تولید محتوا به‌طور مداوم تلاش می‌کنند.

بنابراین شما در یک قایق هستید که بیش از نیمی از شرکت‌ها تلاش می‌کنند تا با تقاضای محتوا همگام شوند.

نحوه ایجاد محتوای هیجان‌انگیز و سرگرم‌کننده
نحوه ایجاد محتوای هیجان‌انگیز و سرگرم‌کننده – کالج نوین

نحوه ایجاد محتوای هیجان‌انگیز و سرگرم‌کننده

کانال های خود را بشناسید

نحوه ایجاد محتوای هیجان‌انگیز و سرگرم‌کننده ؛ بسیاری از شرکت ها این اشتباه را مرتکب می شوند که بیش از حد روی یک کانال محتوا تمرکز می کنند. در واقع، شما باید به مجموعه ای از کانال های محتوا بپردازید.

مشخص کنید که کدام یک با نیازهای شما مطابقت دارند و محتوایی ایجاد کنید که در همه آنها کار کند.

کانال های محتوای اصلی شما عبارتند از:

وبلاگ نویسی: وبلاگ نویسی ضروری است زیرا به تلاش های بهینه سازی موتور جستجو (SEO) شما کمک می کند و در عین حال اطلاعات مهمی را ارائه می دهد که می توانید در کانال های دیگر، به ویژه رسانه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

رسانه های اجتماعی: شما باید از رسانه های اجتماعی استفاده کنید زیرا می تواند به ایجاد جامعه ای از فالوورها کمک کند که در آن نظرات می توانند در واقع به ایده های محتوای بیشتر منجر شوند. همچنین، «اشتراک اجتماعی» بسیار مهم به شما امکان می‌دهد فالوورهای بیشتری پیدا کنید و در عین حال به بهبودسئوی شما کمک می‌کند.

ویدئو: بازاریابی ویدئویی می تواند چهره ای برای برند شما ایجاد کند. همچنین می تواند با ارائه روشی شخصی برای تعامل با مشتریان بالقوه، آگاهی را افزایش دهد و منجر به فروش شود.

کتاب‌های الکترونیکی و منابع: ارائه محتوای اطلاعاتی عمیق‌تر به دو صورت کار می‌کند. اول، به نشان دادن تخصص شما کمک می کند.

و دوم، می توانید از آن به عنوان یک ابزار تولید سرنخ با یک فراخوان برای اقدام (CTA) برای تماس با شما برای دریافت کتاب الکترونیکی یا کاغذ سفید رایگان استفاده کنید.

کنجکاو بمان

نحوه ایجاد محتوای هیجان‌انگیز و سرگرم‌کننده ؛ شما باید چند چیز مشترک با مخاطب خود داشته باشید. یکی از مهمترین چیزها کنجکاوی است. بدیهی است که دلیل اینکه مردم به دنبال اطلاعات هستند، یادگیری است و این یادگیری اغلب به دلیل کنجکاوی انجام می شود.

به عنوان یک تولید کننده محتوا، شما باید نه تنها در مورد آنچه در صنعت اتفاق می افتد بلکه در مورد آنچه برای مخاطبان شما اتفاق می افتد نیز کنجکاو باشید. ما در دنیایی به مراتب پویاتر زندگی می کنیم که در آن نظرات به اندازه یک کلاه تغییر می کنند.

این مقاله را مطالعه کنید  ارائه خدمات آژانس دیجیتال مارکتینگ

همچنین، مسائل اجتماعی همچنان در خط مقدم دنیای تجارت مطرح می شود. تأثیر جنبش #MeToo و چالش هایی که شرکت ها برای مسئولیت پذیری اجتماعی و زیست محیطی با آن مواجه هستند را در نظر بگیرید.

نحوه ایجاد محتوای هیجان‌انگیز و سرگرم‌کننده ؛ شما باید هر روز به تحقیق و مطالعه ادامه دهید، بنابراین هیچ فرصتی را که ممکن است ایده ای برای ایجاد یک چرخش منحصر به فرد در داستان قدیمی خسته رقبای شما ارائه دهد، از دست ندهید.

نحوه ایجاد محتوای هیجان‌انگیز و سرگرم‌کننده ؛ در خبرنامه‌های صنعت مشترک شوید، رهبران فکری را درلینکدین دنبال کنید، و سایر سرنخ‌ها را دنبال کنید که برای محتوایی که ایجاد می‌کنید به شما الهام می‌دهند. کنجکاو ماندن محتوای شما را تازه، ارگانیک و منحصر به فرد نگه می دارد.

نحوه ایجاد محتوای هیجان‌انگیز و سرگرم‌کننده
نحوه ایجاد محتوای هیجان‌انگیز و سرگرم‌کننده – کالج نوین

چند قهرمان را انتخاب کنید

نحوه ایجاد محتوای هیجان‌انگیز و سرگرم‌کننده ؛ یافتن الهام باید همیشه در لیست کارهای روزانه شما باشد. آشنایی با رهبران فکری در صنعت خود به شما کمک می کند بفهمید چه محتوایی مردم را جذب می کند. همچنین می توانید از صنعت خود فراتر رفته و به دنبال شرکت هایی باشید که به طور کلی کارها را به درستی انجام می دهند.

وقتی صحبت از وبلاگ نویسی به میان می آید، می توانید از دیگران بخواهید که به شما کمک کنند تا حضور آنلاین خود را ایجاد کنید.

نحوه ایجاد محتوای هیجان‌انگیز و سرگرم‌کننده ؛ وبلاگ نویسی مهمان می تواند با معرفی گهگاه صدا و دیدگاه جدید راهی عالی برای جذاب نگه داشتن محتوا باشد. Buffer، یک شرکت مدیریت رسانه های اجتماعی، با استفاده از وبلاگ نویسان مهمان، مخاطبان جدیدی به دست آورده است.

همچنین دارای وبلاگ هایی در مورد داستان های موفقیت برای مشتریان، به روز رسانی های صنعت، و نکات است. و در شبکه های اجتماعی با بیش از یک میلیون دنبال کننده در تمام کانال های خود فعال است.

نحوه ایجاد محتوای هیجان‌انگیز و سرگرم‌کننده ؛ HubSpot، ارائه‌دهنده محتوا پیشرو، نمونه عالی دیگری از محتوایی است که هر ماه با 25 میلیون بازدیدکننده به درستی انجام شده است. از تعدادی تاکتیک استفاده می کند، اما پیروزی آن این است که محتوای آن با کیفیت بالا همراه با اطلاعات مفید و عمیق است.

همچنین فقط بر وبلاگ نویسی تمرکز نمی کند، بلکه فهرست کاملی از منابع را در سایت خود ارائه می دهد، از جمله:

دوره ها و گواهینامه های رایگان

تحقیق و گزارش

کتابهای الکترونیکی، راهنماها و موارد دیگر

افرادی که این کار را به خوبی انجام می دهند میانبرهایی نیز دارند که در وقت خود صرفه جویی می کنند. به عنوان مثال، Glossier از محتوای تولید شده توسط کاربر از طرفداران و مشتریان خود در صفحات رسانه های اجتماعی خود استفاده می کند.

Glossier با ارسال نظرات در مورد شرکت خود در صفحات رسانه های اجتماعی خود ظاهر خوبی دارد، مشتریانی را که برجسته می شوند خوشحال می کند و نیاز به نوشتن محتوای خود را کاهش می دهد. با یک میلیون فالوور، Glossier مطمئناً به چیزی رسیده است!

این مقاله را مطالعه کنید  دیجیتال مارکتینگ جایگزین بازاریابی سنتی

اینفلوئنسرهای رسانه های اجتماعی را در نظر بگیرید

نحوه ایجاد محتوای هیجان‌انگیز و سرگرم‌کننده ؛ اینفلوئنسرها در صنعت و جامعه شما واقعاً می توانند تلاش های رسانه های اجتماعی شما را به خصوص در اینستاگرام تقویت کنند. از آنجایی که اینستاگرام حول افراد همفکر ساخته شده است، به شما این امکان را می دهد که از روابط با فالوورها استفاده کنید.

در واقع، جای تعجب نیست که اینستاگرام خود شماره یک حساب اینستاگرام است. اینستاگرام با اشتراک‌گذاری بهترین‌ها، روابطی را ایجاد کرده است و مجموعه‌ای بی‌پایان از پست‌های تقریباً خودساز برای آن فراهم می‌کند.

در صنعت B2B، جنرال الکتریک (GE) همچنین در بازارهای توربین بادی، موتور جت و لوکوموتیو با استفاده از استراتژی اینفلوئنسر عملکرد بسیار خوبی داشته است.

نحوه ایجاد محتوای هیجان‌انگیز و سرگرم‌کننده ؛ با شش اینفلوئنسر اینستاگرام و چندین سوپر طرفدار که از مرکز تولید آن بازدید کردند، کار کرد. تصاویری که آنها آپلود کردند، همراه با هشتگ گذاری، نتایج خیره کننده ای با 8 میلیون بازدید و 3000 فالوور جدید ایجاد کردند.

این رویداد کوچک همچنین نمونه خوبی از این است که چگونه استفاده از بازاریابی تجربی می تواند به رویکردهای خلاقانه ای کمک کند که داستان ها و اخباری را برای به اشتراک گذاشتن در رسانه های اجتماعی ایجاد می کند.

نحوه ایجاد محتوای هیجان‌انگیز و سرگرم‌کننده ؛ اگر احساس می کنید یک محتوای برنده و قابل توجه ایجاد کرده اید، به دنبال تأثیرگذارانی باشید که احتمالاً آن احساسات را به اشتراک می گذارند.

BuzzSumo یک ابزار عالی است که می توانید با تنظیم یک اشتراک رایگان به آن دسترسی داشته باشید.

این سایت به شما امکان می دهد افرادی را پیدا کنید که:

تمایل به به اشتراک گذاشتن محتوای مشابه با شما دارید.

مخاطبان خوبی داشته باشید که محتوایی مانند شما را دنبال می کنند.

شامل محتوای بصری

نحوه ایجاد محتوای هیجان‌انگیز و سرگرم‌کننده ؛ تصاویر در همه کانال‌ها ضروری هستند زیرا توجه را به خود جلب می‌کنند و ثابت شده است که بازدیدها، اشتراک‌گذاری‌ها و «مورد علاقه» را افزایش می‌دهند. به گفته جف بولاس، کارشناس محتوا، گنجاندن تصاویر به عنوان بخشی از محتوای شما مزایای زیر را دارد:

تعداد کل بازدیدهای مقاله 94 درصد بیشتر است.

60 درصد از مصرف‌کنندگان به احتمال زیاد وقتی تصویری در نتایج جستجوی محلی نشان داده می‌شوند، به کسب‌وکاری فکر می‌کنند یا با آن تماس می‌گیرند.

نرخ تعامل در فیس بوک برای عکس ها به 37٪ سطح بالاتری از تعامل برای عکس ها نسبت به متن ترجمه می شود.

نحوه ایجاد محتوای هیجان‌انگیز و سرگرم‌کننده ؛ توییت هایی که دارای تصویر یا ویدیو هستند، شانس بیشتری برای بازتوییت شدن و برگزیده شدن دارند. با محتوای بصری خود خلاقیت به خرج دهید و به دنبال تصاویری بگردید که ممکن است بینندگان را سرگرم، الهام بخش یا هیجان زده کنند.

نحوه ایجاد محتوای هیجان‌انگیز و سرگرم‌کننده ؛ ثابت شده است که عکس‌های آرزویی فقط بلیت سفر Intrepid است که ترکیبی از عکس‌های آرزومند خود و تصاویر سفر فیسبوک را منتشر می‌کند. این نمایش مداوم از سرگردانان شاد باعث شده تا این شرکت تنها در فیس بوک نزدیک به نیم میلیون دنبال کننده داشته باشد!

نحوه ایجاد محتوای هیجان‌انگیز و سرگرم‌کننده
نحوه ایجاد محتوای هیجان‌انگیز و سرگرم‌کننده – کالج نوین

نکات مهم قاتل محتوا

نحوه ایجاد محتوای هیجان‌انگیز و سرگرم‌کننده ؛ ایجاد محتوای منحصر به فرد که هیجان و سرگرم کننده باشد به اندازه کافی سخت است، اما اهداف تجاری خود را فراموش نکنید. در اینجا چند نکته کلی وجود دارد که باعث می شود بدون از دست دادن تمرکز، محتوای پیشرفته ایجاد کنید:

این مقاله را مطالعه کنید  چگونه یک استراتژی بازاریابی دیجیتال ایجاد کنیم؟

در این مسیر بمانید: مطمئن شوید که هر چیزی که می نویسید در درجه اول بر اهداف تجاری شما متمرکز است و سپس به آن شخصیت بدهید. شوخ طبعی تا حد زیادی باعث جذاب نگه داشتن چیزها می شود و در عین حال مرتبط باقی می ماند.

نحوه ایجاد محتوای هیجان‌انگیز و سرگرم‌کننده ؛ شخصیت، کسب و کار شما را انسانی و قابل ارتباط می کند.

معلم شوید: اگر محتوای شما سرگرم کننده است اما آموزشی نیست، واقعاً نتیجه را از دست خواهد داد. اطمینان حاصل کنید که آنچه می گویید اطلاعات مفیدی را ارائه می دهد که در دسترس است و در عین حال به تخصص شما اجازه می دهد تا از طریق آن بدرخشد.

با مشتریان خود همراه باشید: به طور مداوم در مورد مشتریان خود بیاموزید تا آنها را از دست ندهید. همانطور که گفته شد، ما در جامعه‌ای پویا زندگی می‌کنیم که خلق و خو، دیدگاه‌ها و فناوری در حال تغییر است که هر روز بر مخاطبان شما تأثیر می‌گذارد.

کانال های خود را گسترش دهید: با استفاده از کانال های مختلف، می توانید با مخاطبان خود به روشی که آنها ترجیح می دهند صحبت کنید. برخی ویدیو را دوست دارند در حالی که برخی دیگر فقط به یک تصویر سریع و مقداری متن نیاز دارند.

با ارسال پیوندهایی در صفحات رسانه های اجتماعی خود با بینش های هوشمندانه برای تشویق به مطالعه بیشتر، از وبلاگ های خود استفاده کنید.

نحوه ایجاد محتوای هیجان‌انگیز و سرگرم‌کننده ؛ ویدئو اغلب نادیده گرفته می شود زیرا همه نمی خواهند ستاره یوتیوب باشند. با این حال، هیچ چیز به شما اجازه نمی دهد تا به کسب و کار خود جان ببخشید تا یک ویدیوی پرحرف که شخصیت واقعی و چهره ای برای برند شما ارائه می دهد.

اخلالگر شوید: گاهی اوقات برای به دست آوردن تبدیل، باید بر خلاف اصل عمل کنید. با به چالش کشیدن افکار و ادراکات رایج، می توانید مکالمه را شروع کنید و مردم را به فکر روش های جدید انجام کارها وادار کنید.

شامل مصاحبه‌ها: در یک راه حل گیر نکنید! از خلاقیت خود برای حفاری عمیق استفاده کنید و داستانی برای گفتن پیدا کنید، حتی اگر در مورد تعمیر HVAC باشد. با مشتریان یا تیم نظافت خود مصاحبه کنید تا عناصر انسانی بیشتری را به وبلاگ خود اضافه کنید.

استخراج محتوای پرش: به وبلاگ های خود نگاه کنید و اطلاعاتی را پیدا کنید که ممکن است قدیمی باشند. این محتوا را استخراج کنید تا افکار جدیدی را به همراه داشته باشد و خوانندگان مطالب قدیمی تر را تشویق کند.

نحوه ایجاد محتوای هیجان‌انگیز و سرگرم‌کننده ؛ به یاد داشته باشید، خلاقیت در هسته محتوای خوب است! خلاقیت فقط به معنای یافتن کلمات مناسب برای محتوای خود نیست، بلکه به معنای استفاده از کانال ها به روش های منحصر به فرد و استفاده از روش های منحصر به فرد برای استفاده از تمام منابعی است که در اختیار دارید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوزده − 16 =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟