چگونه دیجیتال مارکتینگ انجام دهیم؟

چگونه دیجیتال مارکتینگ انجام دهیم؟

چگونه دیجیتال مارکتینگ انجام دهیم؟ ، دیجیتال مارکتینگ اصطلاحی است که به بازاریابی با رسانه های دیجیتال در اینترنت اشاره دارد. این یک استراتژی بازاریابی است که از بهینه سازی موتورهای جستجو، بازاریابی محتوا، رسانه های اجتماعی، کمپین های ایمیلی و تبلیغات آنلاین برای تبلیغ یک برند و جذب مشتریان بیشتر به یک تجارت استفاده می کند.

چگونه دیجیتال مارکتینگ انجام دهیم؟ ، دنیای دیجیتال مارکتینگ می‌تواند طاقت‌فرسا به نظر برسد، اما زمانی که استراتژی‌های اساسی و نحوه اجرای آنها را بدانید، بسیار ساده‌تر از آن چیزی است که فکر می‌کنید.

چگونه دیجیتال مارکتینگ انجام دهیم؟
چگونه دیجیتال مارکتینگ انجام دهیم؟ – کالج نوین

چگونه دیجیتال مارکتینگ انجام دهیم؟

روش 1: بهینه سازی نتایج موتورهای جستجو- چگونه دیجیتال مارکتینگ انجام دهیم؟

1. عبارات جست و جوی مرتبط با کسب و کار و صنعت شما را تحقیق کنید. بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO) یک استراتژی بازاریابی است که توسط کلمات کلیدی هدایت می شود که موتورهای جستجو مانند گوگل و بینگ در الگوریتم های خود برای پر کردن نتایج جستجو استفاده می کنند. موتورهای جستجو وب سایت ها را بر اساس کلمات کلیدی مرتبط با جستجو رتبه بندی می کنند.
. از موتورهای جستجو مانند گوگل برای مشاهده عبارات جستجویی استفاده شده توسط شرکت ها یا محصولات مشابه خود استفاده کنید.
. فهرستی از عبارات جستجویی که معمولاً برای محصولات و خدمات مشابه استفاده می شود تهیه کنید.
. هنگامی که یک کلمه کلیدی را وصل می کنید تا برای عبارات جستجو ایده بگیرید و کلمه کلیدی خود را متناسب با عبارات جستجوی محبوب تغییر دهید، به جستجوهای مرتبط نگاه کنید.

2. وب سایت خود را با قرار دادن کلمات کلیدی در URL های وب سایت خود بهینه کنید. URL آدرس یک صفحه وب است. یکی از بهترین راه ها برای درج کلمات کلیدی در وب سایت شما این است که آنها را در URL ها قرار دهید تا هر زمان که مشتری بالقوه آن را در موتور جستجو جستجو می کند، صفحات شما بهترین نتایج برای آن کلمات کلیدی باشد.
. به عنوان مثال، اگر یک تقویم ورزشی می فروشید، URL صفحه تقویم ورزشی شما می تواند این باشد: «www.yourbusiness.com/sports_calendar».
. اگر از کلمه کلیدی گسترده تری استفاده می کنید، ممکن است صفحه شما در جستجوهای خاص افراد ظاهر نشود. اگر یک تقویم ورزشی می فروشید اما از کلمه “تقویم” در URL خود استفاده می کنید، ممکن است صفحه شما برای افرادی که به دنبال تقویم ورزشی هستند ظاهر نشود.
. از URL هایی استفاده کنید که به راحتی به خاطر بسپارید تا مشتری بتواند دوباره شما را پیدا کند.

3. از کلمات کلیدی در تگ های عنوان و توضیحات متا صفحات وب خود استفاده کنید. تگ عنوان نام پیوند صفحه وب است که در یک نتیجه جستجو از موتور جستجو ظاهر می شود. توضیحات متا توضیحات کوتاه 2 تا 3 خطی زیر برچسب عنوان است که هنگام جستجوی گوگل می توانید ببینید. هر دوی اینها مکان های بسیار خوبی برای استفاده از کلمات کلیدی هستند تا به صفحه شما کمک کنند تا در بالای نتایج موتور جستجو قرار گیرد.
. کلمات کلیدی را به صورت ارگانیک ترکیب کنید تا واقعی و مشروع به نظر برسند، به جای اینکه کلمات کلیدی زیادی را که می توانید پارازیت کنید، که می تواند افراد را از صفحه شما دور کند.
. برای مثال، اگر صاحب یک سالن زیبایی هستید، می‌خواهید که توضیحات متا وب‌سایت سالن شما شامل کلماتی مانند «زیبایی، سالن، درمان، آرایش صورت، و مانیکور» باشد تا به وب‌سایت شما در جستجوهای Google ظاهر شود.
. برای اصلاح تگ عنوان و توضیحات متا از ابزارهای گوگل و بینگ استفاده کنید.
. تگ عنوان همچنین هایپرلینکی است که افراد برای رفتن به صفحه شما روی آن کلیک می کنند.

4. کلمات کلیدی را در محتوای وب سایت خود قرار دهید. سعی کنید تا جایی که می توانید از کلمات کلیدی مرتبط با تجارت خود در وب سایت خود استفاده کنید. این شامل هر گونه توضیحات محصول، پست های وبلاگ و عنوان صفحه می شود. اما مراقب باشید که در “پر کردن کلمات کلیدی” که باعث می شود صفحه شما غیرحرفه ای و اسپم به نظر برسد، قرار نگیرید.
. موتورهای جستجو مانند گوگل و بینگ می توانند وب سایت شما را جریمه کرده و باعث شوند که در هیچ نتیجه جستجو ظاهر نشود.

روش 2: ایجاد محتوای بازاریابی- چگونه دیجیتال مارکتینگ انجام دهیم؟

1. توجه مشتریان بالقوه را با بازاریابی محتوا جلب کنید. بازاریابی محتوا یک استراتژی بازاریابی است که شامل ایجاد و به اشتراک گذاری مطالب آنلاین مانند پست های رسانه های اجتماعی، تصاویر، ویدئوها و پست های وبلاگ برای تحریک علاقه به یک برند است. بازاریابی محتوا به جای معرفی محصولات یا خدمات شما، به دنبال جلب اعتماد مخاطبان شماست که منجر به فروش بیشتر و ترافیک وب برای کسب و کار شما می شود.
. هدف ایجاد محتوایی است که آگاهی از برند را ارتقاء دهد، تعامل مخاطب با شرکت شما را افزایش دهد، مشتریان وفادار ایجاد کند و فروش را افزایش دهد.
. محتوا باید با مخاطب هدف شما مرتبط باشد و بر اساس علایقشان برای آنها جذاب باشد.
. بازاریابی محتوا همچنین می‌تواند کل هزینه‌های بازاریابی شما را کاهش دهد، زیرا زمانی که به طور مؤثر محتوا را به مخاطبان هدف خود ارائه می‌دهید، بودجه بازاریابی خود را بسیار کارآمدتر خرج می‌کنید.

این مقاله را مطالعه کنید  10 مزیت مهم دیجیتال مارکتینگ

2. برای محتوای خود مخاطب تعیین کنید. قبل از ایجاد محتوا برای بازاریابی، باید بدانید که محتوا برای چه کسی در نظر گرفته شده است. داده های مربوط به جمعیتی را که قصد دارید هدف قرار دهید، تحقیق کنید. از تحلیل های رسانه های اجتماعی، کمپین های بازاریابی ایمیلی و تحقیقات بازار برای یافتن علایق و نگرانی های مخاطبان هدف خود استفاده کنید.
. برای شکل دادن به پیام بازاریابی خود از مشتریان خود بازخورد دریافت کنید.
. شما می توانید یک استراتژیست بازاریابی استخدام کنید تا به شما کمک کند تا استراتژی بازاریابی خود را ارتقا دهید.
. محتوای بازاریابی برای جلب توجه و آموزش مخاطبان شما در مورد محصولات و خدمات شما است.

3. محتوای با کیفیت ایجاد کنید تا در تلاش های بازاریابی خود استفاده کنید. از تصاویر چشمگیر، ویدیوهای جذاب، نقل قول های خنده دار و سایر محتوای با کیفیت برای جذب مخاطب خود استفاده کنید. به جای عرضه مداوم محتوا، بر کیفیت بر کمیت تمرکز کنید. افرادی که پس از دیدن محتوای شما از سایت شما بازدید می کنند، این کار را انجام می دهند زیرا احساس ارتباط می کنند و به برند شما اعتماد دارند.
. از برنامه هایی مانند Photoshop یا Canva برای ساختن گرافیک هایی که از نظر بصری جذاب هستند و برند شما را به نمایش می گذارند، استفاده کنید.
. از نرم افزارهای ویرایش ویدیو برای ایجاد تبلیغات کوتاه برای استفاده استفاده کنید.

4. یک وبلاگ آنلاین برای تعامل با مشتریان خود داشته باشید. یک وبلاگ آنلاین مکانی عالی برای ارسال عکس ها و فیلم ها، نوشتن پست های طولانی تر و اطلاع رسانی به مردم در مورد پیشرفت های شرکت، محصولات یا خدمات شما است. این مکانی عالی برای به اشتراک گذاشتن اخبار مرتبط با صنعت یا برقراری ارتباط در سطح شخصی با نوشتن محتوای زندگی نامه ای درباره شما و زندگی شما است.
. از یک وبلاگ برای پست کردن محتوای معمولی استفاده کنید که خوانندگان شما می خواهند مرتباً برای دیدن آن برگردند.
. وبلاگ ها می توانند حرفه ای باشند یا می توانند صمیمی و یا ترکیبی از این دو باشند.
. محتوای خنده دار و جذاب که لزوماً به تجارت شما مرتبط نیست می تواند به شما در ارتباط با مشتریان در سطح شخصی کمک کند.

5. محتوای خود را با بررسی تجزیه و تحلیل تجزیه و تحلیل تست کنید تا ببینید چه چیزی کار می کند. تجزیه و تحلیل به اطلاعات حاصل از تجزیه و تحلیل داده ها یا آمار اشاره دارد. هر زمان که از محتوای بازاریابی خود استفاده می کنید، تجزیه و تحلیل ها را دنبال کنید تا بتوانید ببینید چه چیزی موفق است و چه چیزی موفق نیست. تبلیغات ممکن است گران باشد، بنابراین نمی خواهید بودجه خود را برای تبلیغات با استفاده از محتوایی که کار نمی کند هدر دهید.
. از محتوایی که به عنوان الگو برای هر محتوایی که در آینده ایجاد می کنید استفاده کنید.

چگونه دیجیتال مارکتینگ انجام دهیم؟
چگونه دیجیتال مارکتینگ انجام دهیم؟ – کالج نوین

روش سوم: تبلیغات در شبکه های اجتماعی- چگونه دیجیتال مارکتینگ انجام دهیم؟

1. از رسانه های اجتماعی برای هدف قرار دادن یک مخاطب خاص استفاده کنید. رسانه‌های اجتماعی به وب‌سایت‌ها و برنامه‌هایی اطلاق می‌شوند که به کاربران اجازه می‌دهند محتوا ایجاد و به اشتراک بگذارند و همچنین در شبکه‌های اجتماعی با سایر کاربران شرکت کنند. قبل از شروع به پرداخت هزینه برای تبلیغات در رسانه های اجتماعی، باید تصمیم بگیرید که مشتریان بالقوه شما چه کسانی هستند، زیرا از محتوای متفاوتی برای تبلیغ برای یک مرد سفیدپوست 24 ساله در تولدو استفاده می کنید که برای یک مرد 43 ساله آفریقایی-آمریکایی استفاده می کنید. زن در تالاهاسی
. یکی از بهترین چیزها در مورد تبلیغات در پلتفرم های رسانه های اجتماعی این است که چقدر می توانید سفارشی کنید که چه مخاطبی تبلیغات شما را ببیند.
. می‌توانید بر اساس دسته‌هایی مانند سن، مکان، جنسیت، علایق، حتی سابقه جستجوی اینترنتی افراد هدف‌گیری کنید.
. تبلیغات رسانه های اجتماعی مقرون به صرفه است و اغلب منجر به افزایش فروش می شود زیرا افرادی که تبلیغات شما را می بینند افرادی هستند که احتمالاً کالاها یا خدمات شما را خریداری می کنند.

2. یک صفحه تجاری فیس بوک برای تبلیغ محصولات یا خدمات خود ایجاد کنید. یک صفحه تجاری در فیس بوک رایگان است و پیدا کردن و ارتباط با شما یا کسب و کار شما را برای افراد آسان تر می کند. می توانید اطلاعات مربوط به کسب و کار، اطلاعات تماس، مکان و ساعات کار خود را نمایش دهید. همچنین می توانید پیام های مشتریان فعلی یا بالقوه را دریافت کرده و به آنها پاسخ دهید.
. همچنین می توانید محتوایی را در صفحه کسب و کار خود ارسال کنید که توسط افراد دیگر به اشتراک گذاشته شود. بنابراین اگر در حال اجرای یک فروش ویژه یا فروش ویژه هستید، فیس بوک مکانی عالی برای اطلاع رسانی است.

این مقاله را مطالعه کنید  استراتژی های دیجیتال مارکتینگ برای سال 2022

3. برای کسب و کار خود یک اکانت اینستاگرام بسازید تا به صورت بصری تبلیغ کند. اینستاگرام یک پلتفرم رسانه اجتماعی است که برای به اشتراک گذاری عکس و فیلم استفاده می شود. محتوای بصری قابل توجه می تواند به عنوان تبلیغات در اینستاگرام استفاده شود، همانطور که پست های تقویت شده در فیس بوک می توانند گروه های خاصی از افراد را هدف قرار دهند. اینستاگرام ابزارهایی را ارائه می دهد که به شما کمک می کند تا مشتریان بالقوه خود را هدف قرار دهید و درگیر کنید.
. فیسبوک مالک اینستاگرام است، بنابراین می توانید حساب اینستاگرام خود را به حساب فیس بوک خود پیوند دهید و به طور همزمان در هر دو پلتفرم پست کنید.

4. برای تبلیغ محصولات جدید و فروش ویژه یک حساب توییتر ایجاد کنید. توییتر یک سایت شبکه اجتماعی است که در آن افراد به سرعت با پیام های کوتاهی به نام «توئیت» ارتباط برقرار می کنند. توییتر سرعت بالایی دارد و مکانی عالی برای تبلیغ فروش فلش، یک محصول با نسخه محدود یا عرضه یک محصول جدید است. یک حساب توییتر برای کسب و کار خود ایجاد کنید و حساب های دیگر مرتبط با صنعت و تجارت شما را دنبال کنید تا شروع به ایجاد دنبال کننده از افرادی کنید که به محصولات و خدمات شما علاقه مند هستند.
. برای حفظ تعامل با فالوورهای خود می توانید در مورد اخبار صنعت یا فروش توییت کنید.
. از هشتگ های (#) برای پیوند دادن پست های خود به پست های دیگری که حاوی کلمه هشتگ شده نیز هستند استفاده کنید. به عنوان مثال، اگر صاحب یک فروشگاه کفش هستید و می‌خواهید یک فروش آنلاین فلش را تبلیغ کنید، می‌توانید اطلاعات فروش را در توییتر ارسال کنید و از هشتگ‌هایی مانند #shoesforsale، #shoesaddict، #sneakers، و #footwear استفاده کنید تا پست خود را به یک صفحه تبدیل کنید. گروه بزرگتری از پست های مربوط به فروش کفش.

5. برای ایجاد شبکه تجاری خود به لینکدین بپیوندید. لینکدین یک پلتفرم اجتماعی است که برای حرفه ای ها و مشاغل حرفه ای طراحی شده است. این یک ابزار عالی برای شما است که می توانید از آن برای ایجاد برند تجاری خود و ایجاد ارتباطات تجاری قوی استفاده کنید. می توانید از آن برای به روز ماندن در روندهای صنعت خود، اشتراک گذاری محتوای صنعت و ارتباط با افراد و شرکت های با نفوذ در صنعت خود استفاده کنید.
. لینکدین همچنین یک پلت فرم اجتماعی عالی برای جستجوی کارمندان بالقوه است. اگر صاحب شرکتی هستید که بیمه نامه های عمر می فروشد، می توانید یک لیست شغلی ارسال کنید که به دنبال متخصصان جوان برای پیوستن به تیم فروش شما باشد. متقاضیان می توانند از طریق پلتفرم به لیست پاسخ دهند، رزومه خود را برای شما ارسال کنند، حتی یک پرسشنامه را تکمیل کنند تا به شما کمک کند نامزدهای خود را محدود کنید.

6. حساب های خود را با یک برنامه مدیریت رسانه های اجتماعی مدیریت کنید. اگر چندین حساب در پلتفرم های مختلف رسانه های اجتماعی دارید، می توانید از برنامه ای استفاده کنید تا همه حساب های خود را با هم نگه دارید و پست ها و تبلیغات خود را بهتر مدیریت کنید. برنامه هایی مانند Hootsuite، SocialOomph و Loomly به شما امکان می دهند تبلیغات خود را در چندین پلتفرم برنامه ریزی و نظارت کنید.
. برنامه های مدیریتی زحمت استفاده از هر حساب شخصی را برای تبلیغ کسب و کارتان از بین می برند.
. بسیاری از برنامه‌ها نسخه‌های رایگانی را ارائه می‌کنند که گزینه‌های محدودی دارند، اما همچنان می‌توان از آنها برای مدیریت حساب‌های رسانه‌های اجتماعی استفاده کرد.
. برنامه‌های مدیریتی همچنین دارای تجزیه و تحلیل و داده‌هایی هستند که به شما می‌گویند چقدر مردم روی یک پست یا تبلیغ خاص کلیک می‌کنند یا به آن پاسخ می‌دهند، که به شما امکان می‌دهد پول خود را برای تبلیغات مفید خرج کنید.

روش 4: بازاریابی از طریق ایمیل- چگونه دیجیتال مارکتینگ انجام دهیم؟

1. از بازاریابی ایمیلی برای دستیابی به مخاطبان بزرگتر به راحتی استفاده کنید. بازاریابی ایمیلی به استفاده از ایمیل برای تبلیغ کسب و کار شما اشاره دارد. تقریباً هر کاربر اینترنتی یک حساب ایمیل فعال دارد، بنابراین می‌توانید به بخش بزرگ‌تری از اینترنت که ممکن است در رسانه‌های اجتماعی نباشند دسترسی داشته باشید. بازاریابی ایمیلی نیز بسیار ارزان است زیرا نیازی به صرف هزینه برای ارسال ایمیل ندارید.
. از آنجایی که همه چیز با نرم افزار بازاریابی قابل ردیابی است، می توانید به راحتی داده هایی به دست آورید که موفقیت کمپین های ایمیلی شما را به شما می گوید.
. بازگشت سرمایه (ROI) با ایمیل مارکتینگ بسیار بالا است زیرا شما فقط می توانید برای افرادی ایمیل ارسال کنید که آدرس ایمیل خود را در اختیار شما قرار داده اند و بنابراین احتمالاً به محصولات و خدمات شما علاقه مند هستند.
. همچنین ایجاد یک حساب ایمیل برای کسب و کار شما رایگان است.

2. لیست ایمیل مخاطبین و مشتریان تجاری خود را ایجاد کنید. برای انجام یک کمپین بازاریابی ایمیلی، ابتدا به لیستی از افرادی نیاز دارید که می توانید به آنها ایمیل بزنید! دریافت آدرس ایمیل افراد هر زمان که چیزی از شما می‌خرند یا شما ارتباط تجاری برقرار می‌کنید، به عنوان یک تمرین عمل کنید. یک پیوند یا گزینه برای اشتراک ایمیل در وب سایت و پلتفرم های رسانه های اجتماعی خود ایجاد کنید تا لیست های پستی خود را ایجاد کنید.
. مطمئن شوید که اجازه دارید به کسی ایمیل بزنید. ارسال هرزنامه به ایمیل شخصی با تبلیغات یا پیام هایی که نمی خواهند، راهی مطمئن برای دور کردن آنها است.

این مقاله را مطالعه کنید  جذب مشتریان با دیجیتال مارکتینگ

3. یک خبرنامه منظم برای ارسال به مشتریان خود راه اندازی کنید. یک خبرنامه ثابت راهی عالی برای حفظ ارتباط با مشتریان و آگاه کردن آنها از محصولات جدید یا پیشرفت های کسب و کار شما است. اگر محتوای خوب و مرتبطی را که مشترکین شما به آن علاقه مند هستند اضافه کنید، آنها مشتاقانه منتظر خبرنامه شما خواهند بود و ممکن است آن را با دیگران به اشتراک بگذارند.
. تصمیم بگیرید که آیا می خواهید یک خبرنامه روزانه، هفتگی یا ماهانه داشته باشید و ثابت قدم باشید.
. حتماً پیوندهای زیادی را در خبرنامه خود قرار دهید که خوانندگان را به سمت وب سایت، پلتفرم های رسانه های اجتماعی و محصولات شما سوق دهد.

4. با استفاده از لیست های پستی خود یک کمپین بازاریابی ایمیلی هدفمند ایجاد کنید. اگر در حال راه اندازی یک محصول جدید، فروش هستید یا می خواهید اعلامیه ای ایجاد کنید، ارسال ایمیل به مخاطبین مربوطه راهی آسان برای انتشار اطلاعات است. از آنجایی که همه افراد در لیست های پستی شما اجازه دریافت ایمیل از شما را داده اند، احتمال اینکه آنها ایمیل را باز کنند و روی هر پیوندی کلیک کنند بسیار بیشتر است.
. به این فکر کنید که مخاطبان مورد نظر چه کسانی در مخاطبین شما هستند و محتوا و اطلاعات خود را طوری تنظیم کنید که علاقه آنها را برانگیزد.

5. از نرم افزار بازاریابی ایمیلی برای ارسال و نظارت بر کمپین های ایمیل استفاده کنید. شرکت هایی مانند MailChimp و Constant Contact از نرم افزار و ابزارهایی برای ساده و آسان کردن بازاریابی ایمیلی استفاده می کنند. آنها به شما امکان می دهند لیست مخاطبین خود را آپلود کنید و ایمیل های انبوه را برنامه ریزی کنید. آنها همچنین داده‌ها و تجزیه و تحلیل‌هایی را برای کمک به مشاهده نرخ کلیک، نرخ باز کردن، بازگشت به عقب و هر زمان که شخصی روی پیوندی در ایمیل کلیک می‌کند، ارائه می‌کنند.
. می توانید کمپین های خود را به گونه ای تنظیم کنید که موثرتر باشند.
. بسیاری از خدمات بازاریابی ایمیلی به شما این امکان را می دهند که خبرنامه خود را آپلود کنید یا از الگوهای آنها برای ایجاد یک خبرنامه استفاده کنید.

چگونه دیجیتال مارکتینگ انجام دهیم؟
چگونه دیجیتال مارکتینگ انجام دهیم؟ – کالج نوین

روش 5: استفاده از تبلیغات پرداخت به ازای کلیک- چگونه دیجیتال مارکتینگ انجام دهیم؟

1. تبلیغات پرداخت به ازای کلیک را امتحان کنید تا افراد را به وب سایت خود بیاورید. تبلیغات پرداخت به ازای کلیک (PPC) زمانی ظاهر می شوند که از عبارات جستجوی خاصی استفاده می شود یا در وب سایت هایی که مخاطب خاصی دارند. همچنین فقط زمانی که شخصی روی آنها کلیک می کند باید هزینه آنها را بپردازید، بنابراین آنها می توانند راهی مقرون به صرفه برای هدایت ترافیک اینترنتی به وب سایت شما باشند.
. اگر محتوای تبلیغاتی شما خوب به نظر می رسد، PPC می تواند ابزاری عالی برای هدایت افراد به صفحه شما باشد.
. PPC به کسب‌وکارهای کوچک اجازه می‌دهد تا در جستجوی گوگل با ارزشی عالی ظاهر شوند، زیرا شما فقط برای کلیک‌ها هزینه می‌کنید، به این معنی که شخصی به وب‌سایت یا محصولات شما نگاه می‌کند.
. همچنین می توانید بر عملکرد تبلیغات خود نظارت داشته باشید تا بتوانید آنها را تغییر دهید یا تبلیغات کمتر موفق را حذف کنید.

2. در گوگل ادوردز پیشنهاد بدهید تا تبلیغ شما در جستجوهای گوگل نمایش داده شود. گوگل ادوردز با استفاده از یک سیستم مناقصه برای تعیین مکان تبلیغ شما در صفحه کار می کند، که می تواند تعیین کند چه تعداد کلیک دریافت خواهید کرد. اگر تبلیغی را روی کلمه کلیدی یا عبارت جستجویی خاصی اجرا می کنید و هیچ تبلیغ دیگری از آن کلمه کلیدی استفاده نمی کند، تبلیغات شما در بالای صفحه نمایش داده می شود.
. اگر شرکت‌های دیگر شروع به مناقصه برای کلمه کلیدی کنند، آگهی شما می‌تواند به پایین منتقل شود، مگر اینکه پول بیشتری را برای پیشنهاد فضایی در صفحه صرف کنید.

3. با تبلیغات فیسبوک مخاطب خاصی را برای تبلیغات خود هدف قرار دهید. فیس بوک همچنین PPC را ارائه می دهد، اما آنها به شما اجازه می دهند تا مخاطبانی را که تبلیغات شما را به میزان بسیار بیشتری ببینند، تنظیم کنید. شما می توانید افراد را بر اساس ترکیبی از عوامل مختلف هدف قرار دهید تا تبلیغ شما توسط افرادی که به تجارت شما علاقه مند هستند دیده شود. تبلیغات در اطراف صفحه ظاهر می شوند و می توانند افراد را به وب سایت شما یا صفحه محصول خاصی هدایت کنند.
. فیس بوک همچنین از یک سیستم مناقصه برای برنامه ریزی زمان و مکان نمایش آگهی شما در صفحه استفاده می کند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو + 18 =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟