نحوه انجام پایان نامه - کالج نوین

نحوه انجام پایان نامه

نحوه انجام پایان نامه: پایان نامه یک قطعه نوشته طولانی دانشگاهی است که بر اساس تحقیقات اصلی انجام می شود. معمولاً به عنوان بخشی از دکترا یا کارشناسی ارشد و گاهی اوقات به عنوان بخشی از مدرک لیسانس ارائه می شود.

انجام پایان نامه شما احتمالا طولانی ترین نوشته ای است که تا به حال انجام داده اید، و دانستن اینکه از کجا شروع کنید می تواند ترسناک باشد.

نحوه انجام پایان نامه این مقاله به شما کمک می‌کند دقیقاً بفهمید که چه چیزی را باید بگنجانید و کجا آن را بگنجانید. همچنین می توانید الگوی کامل پایان نامه ما را با فرمت docx. یا Google Docs دانلود کنید.

این الگو شامل یک فهرست مطالب آماده با نکاتی است که در هر فصل باید گنجانده شود. شما می توانید آن را با نیازهای خود تطبیق دهید.

نحوه انجام پایان نامه
نحوه انجام پایان نامه – کالج نوین

تصمیم گیری در مورد ساختار پایان نامه خود

نحوه انجام پایان نامه ساختار همه پایان نامه ها دقیقاً یکسان نیست – شکل تحقیق شما به مکان، رشته، موضوع و رویکرد شما بستگی دارد. برای مثال، پایان‌نامه‌های علوم انسانی اغلب بیشتر شبیه یک مقاله طولانی است، که یک استدلال کلی برای حمایت از یک پایان‌نامه مرکزی، با فصل‌هایی که حول موضوعات مختلف یا مطالعات موردی سازماندهی شده‌اند، می‌سازد.

نحوه انجام پایان نامه اما اگر در حال انجام تحقیقات تجربی در علوم یا علوم اجتماعی هستید، پایان نامه شما به طور کلی باید شامل تمام عناصر زیر باشد. در بسیاری از موارد، هر یک فصل جداگانه خواهد بود، اما گاهی اوقات ممکن است آنها را ترکیب کنید. به عنوان مثال، در انواع خاصی از علوم اجتماعی کیفی، نتایج و بحث به جای جدا شدن، با هم تنیده می شوند.

نحوه انجام پایان نامه ترتیب بخش ها نیز می تواند بین رشته ها و کشورها متفاوت باشد. به عنوان مثال، برخی از دانشگاه ها توصیه می کنند که نتیجه گیری باید قبل از بحث باشد. اگر در مورد نحوه ساختار پایان نامه یا پایان نامه خود شک دارید، همیشه دستورالعمل های بخش خود را بررسی کنید و با استاد راهنما خود مشورت کنید.

صفحه عنوان-نحوه انجام پایان نامه

نحوه انجام پایان نامه : صفحه اول سند شما شامل عنوان پایان نامه، نام، گروه، موسسه، برنامه مدرک، و تاریخ ارسال است. گاهی اوقات شامل شماره دانشجویی، نام استاد راهنما و آرم دانشگاه نیز می شود. بسیاری از برنامه ها برای قالب بندی صفحه عنوان پایان نامه شرایط سختی دارند.

سپاسگزاریها-نحوه انجام پایان نامه

نحوه انجام پایان نامه بخش قدردانی معمولا اختیاری است و فضایی را در اختیار شما قرار می دهد تا از همه کسانی که در نوشتن پایان نامه به شما کمک کرده اند تشکر کنید. این ممکن است شامل سرپرستان، شرکت کنندگان در تحقیق شما، و دوستان یا خانواده ای باشد که از شما حمایت کرده اند.

نحوه انجام پایان نامه - کالج نوین
نحوه انجام پایان نامه – کالج نوین

خلاصه-نحوه انجام پایان نامه

نحوه انجام پایان نامه چکیده خلاصه کوتاهی از پایان نامه شما است که معمولاً در حدود 150 تا 300 کلمه است. شما باید آن را در پایان، زمانی که بقیه پایان نامه را به پایان رساندید، بنویسید. در چکیده، مطمئن شوید که:

این مقاله را مطالعه کنید  انجام پایان نامه ارشد مدیریت

موضوع اصلی و اهداف تحقیق خود را بیان کنید
روش هایی که استفاده کردید را شرح دهید
نتایج اصلی را خلاصه کنید
نتیجه گیری خود را بیان کنید

اگرچه چکیده بسیار کوتاه است، اما اولین بخش (و گاهی اوقات تنها قسمت) پایان نامه شما است که مردم می خوانند، بنابراین مهم است که آن را به درستی دریافت کنید. اگر برای نوشتن یک چکیده قوی مشکل دارید، راهنمای ما در مورد نحوه نوشتن چکیده را بخوانید.

فهرست مطالب-نحوه انجام پایان نامه

نحوه انجام پایان نامه در فهرست مطالب، تمام فصل‌ها و عناوین فرعی خود و شماره صفحات آنها را فهرست کنید. صفحه محتویات پایان نامه یک نمای کلی از ساختار شما را به خواننده ارائه می دهد و به راحتی در سند پیمایش می کند.

تمام قسمت های پایان نامه شما باید در فهرست مطالب از جمله ضمیمه ها درج شود. اگر از سبک‌های عنوان استفاده می‌کنید، می‌توانید فهرستی از مطالب را به‌طور خودکار در Word ایجاد کنید.

لیست شکل ها و جداول

نحوه انجام پایان نامه اگر در پایان نامه خود از جداول و شکل های زیادی استفاده کرده اید، باید آنها را در یک لیست شماره گذاری شده جزئی کنید. شما می توانید به طور خودکار این لیست را با استفاده از ویژگی Insert Caption در Word ایجاد کنید.

فهرست اختصارات

اگر از اختصارات زیادی در پایان نامه خود استفاده کرده اید، می توانید آنها را در فهرست حروف الفبای اختصارات قرار دهید تا خواننده به راحتی معانی آنها را جستجو کند.

واژه نامه-نحوه انجام پایان نامه

نحوه انجام پایان نامه اگر از اصطلاحات بسیار تخصصی زیادی استفاده کرده اید که برای خواننده شما آشنا نیستند، ممکن است ایده خوبی باشد که یک واژه نامه نیز اضافه کنید. اصطلاحات را به ترتیب حروف الفبا فهرست کنید و هر اصطلاح را با یک توضیح یا تعریف مختصر توضیح دهید.

مقدمه

نحوه انجام پایان نامه در مقدمه، موضوع، هدف و ارتباط پایان نامه خود را تنظیم می کنید و به خواننده می گویید که در بقیه پایان نامه چه انتظاری داشته باشد. مقدمه باید:

موضوع تحقیق خود را تعیین کنید و اطلاعات لازم را برای زمینه سازی کار خود ارائه دهید
تمرکز را محدود کنید و دامنه تحقیق را مشخص کنید

در مورد وضعیت تحقیقات موجود در مورد موضوع بحث کنید و ارتباط کار خود را با یک مشکل یا بحث گسترده‌تر نشان دهید.
سوالات و اهداف تحقیق خود را به وضوح بیان کنید
یک نمای کلی از ساختار پایان نامه خود ارائه دهید

همه چیز در مقدمه باید واضح، جذاب و مرتبط با تحقیق شما باشد. در پایان، خواننده باید به چیستی، چرایی و چگونگی تحقیق شما پی ببرد. اگر به کمک بیشتری نیاز دارید، راهنمای ما در مورد نحوه نوشتن مقدمه پایان نامه را بخوانید.

نحوه انجام پایان نامه - کالج نوین
نحوه انجام پایان نامه – کالج نوین

بررسی متون / چارچوب نظری

نحوه انجام پایان نامه قبل از شروع تحقیق خود، باید یک بررسی متون انجام داده باشید تا درک کاملی از کار آکادمیکی که قبلاً در مورد موضوع شما وجود دارد به دست آورید. این یعنی:

جمع آوری منابع (مانند کتاب ها و مقالات مجلات) و انتخاب مرتبط ترین آنها
ارزیابی انتقادی و تجزیه و تحلیل هر منبع
ایجاد ارتباط بین آنها (مانند مضامین، الگوها، تضادها، شکاف ها) برای ایجاد یک نکته کلی

در فصل یا بخش بررسی ادبیات پایان نامه، شما نباید فقط مطالعات موجود را خلاصه کنید، بلکه باید یک ساختار و استدلال منسجمی ایجاد کنید که به یک مبنای یا توجیه روشن برای تحقیقات خود منجر شود. برای مثال، ممکن است هدف آن نشان دادن چگونگی تحقیق شما باشد:

این مقاله را مطالعه کنید  چگونه یک مقاله ژورنالی بنویسیم

به یک شکاف در ادبیات می پردازد
رویکرد نظری یا روش‌شناختی جدیدی به موضوع دارد

راه حلی برای یک مشکل حل نشده پیشنهاد می کند
یک بحث نظری را پیش می برد
دانش موجود را با داده های جدید ساخته و تقویت می کند

مرور ادبیات اغلب مبنایی برای یک چارچوب نظری می شود، که در آن شما نظریه ها، مفاهیم و مدل های کلیدی را که چارچوب تحقیق خود را تعریف و تحلیل می کنید. در این بخش می توانید به سوالات تحقیق توصیفی در مورد رابطه بین مفاهیم یا متغیرها پاسخ دهید.

روش تحقیق-نحوه انجام پایان نامه

نحوه انجام پایان نامه فصل یا بخش روش شناسی نحوه انجام تحقیق خود را توضیح می دهد و به خواننده امکان می دهد اعتبار آن را ارزیابی کند. به طور کلی باید شامل موارد زیر باشد:

رویکرد کلی و نوع تحقیق (به عنوان مثال کیفی، کمی، تجربی، قوم نگاری)
روش های شما برای جمع آوری داده ها (مانند مصاحبه، نظرسنجی، آرشیو)
جزئیات مکان، زمان و با چه کسی تحقیق انجام شده است

روش های شما برای تجزیه و تحلیل داده ها (به عنوان مثال، تجزیه و تحلیل آماری، تجزیه و تحلیل گفتمان)
ابزارها و موادی که استفاده کردید (مانند برنامه های کامپیوتری، تجهیزات آزمایشگاهی)
بحث در مورد موانعی که در انجام تحقیق با آن روبرو بودید و نحوه غلبه بر آنها

ارزیابی یا توجیه روش های شما
هدف شما در روش تحقیق گزارش دقیق کاری است که انجام داده اید و همچنین خواننده را متقاعد کنید که این بهترین رویکرد برای پاسخ به سؤالات یا اهداف تحقیق شما بوده است.

نتایج

در مرحله بعد، نتایج تحقیقات خود را گزارش می دهید. شما می توانید این بخش را حول سؤالات فرعی، فرضیه ها یا مضامین ساختار دهید.

در برخی از رشته ها، بخش نتایج به شدت از بحث جدا شده است، در حالی که در برخی دیگر این دو با هم ترکیب می شوند. برای مثال، در روش‌های کیفی مانند قوم‌نگاری، ارائه داده‌ها اغلب با بحث و تحلیل همراه می‌شود.

با این حال، در تحقیقات کمی و تجربی، قبل از بحث درباره معنای آنها، نتایج باید به طور جداگانه ارائه شوند:

هر یک از نتایج مرتبط را به اختصار بیان کنید، از جمله آمار توصیفی مرتبط (به عنوان مثال میانگین، انحرافات استاندارد) و آمار استنباطی (مانند آمار آزمون، مقادیر p).

به طور خلاصه بیان کنید که نتیجه چگونه با سؤال مرتبط است یا اینکه آیا این فرضیه تأیید شده است.
اگر به خواننده کمک می کند نتایج شما را بفهمد، جداول و شکل ها را اضافه کنید.

تمام نتایجی را که به سؤالات تحقیق شما مرتبط است، از جمله نتایجی که انتظارات شما را برآورده نکرده است، گزارش دهید.
تفاسیر ذهنی یا حدس و گمان را وارد نکنید.
داده های اضافی (شامل اعداد خام، پرسشنامه های کامل، یا متن مصاحبه) را می توان به عنوان پیوست گنجاند.

بحث

بحث جایی است که شما معنا و پیامدهای نتایج خود را در رابطه با سؤالات تحقیق خود بررسی می کنید. در اینجا باید نتایج را به تفصیل تفسیر کنید و در مورد اینکه آیا آنها انتظارات شما را برآورده می کنند و چقدر با چارچوبی که در فصل های قبلی ساخته اید مطابقت دارند، بحث کنید.

این مقاله را مطالعه کنید  تحقیق پیمایشی

تفاسیر خود را بیان کنید: نتایج به چه معناست؟
مفاهیم را بررسی کنید: چرا نتایج مهم هستند؟

محدودیت ها را بپذیرید: نتایج چه چیزی را نمی توانند به ما بگویند؟
اگر هر یک از نتایج غیرمنتظره بود، توضیح دهید که چرا ممکن است این باشد. ایده خوبی است که تفسیرهای جایگزین داده های خود را در نظر بگیرید. این بحث باید به منابع مربوطه مراجعه کند تا نشان دهد نتایج شما چگونه با دانش موجود مطابقت دارد.

نتیجه

نتیجه پایان نامه باید به طور خلاصه به سؤال اصلی تحقیق پاسخ دهد، و خواننده را با درک روشنی از بحث اصلی شما و تأکید بر آنچه که تحقیق شما کمک کرده است، قرار دهد.

نحوه انجام پایان نامه در برخی از کنوانسیون های دانشگاهی، نتیجه گیری به بخش کوتاهی اشاره دارد که قبل از بحث آمده است: ابتدا مستقیماً نتیجه گیری کلی خود را بیان می کنید، سپس معنای آنها را مورد بحث و تفسیر قرار می دهید. با این حال، در زمینه‌های دیگر، نتیجه‌گیری به فصل پایانی اشاره دارد، جایی که پایان نامه خود را با تأمل نهایی در مورد آنچه پیدا کرده‌اید، به پایان می‌رسانید.

این نوع نتیجه گیری اغلب شامل توصیه هایی برای تحقیق یا عمل آینده نیز می شود. در این فصل، مهم است که خواننده را با برداشت روشنی از اینکه چرا تحقیق شما اهمیت دارد، باقی بگذارید. چه چیزی به آنچه قبلاً شناخته شده بود اضافه کرده اید؟

لیست مرجع

نحوه انجام پایان نامه شما باید جزئیات کامل همه منابعی را که ذکر کرده اید در فهرست مرجع قرار دهید (گاهی اوقات به آن فهرست استناد شده آثار یا کتابشناسی نیز گفته می شود).

پیروی از یک سبک نقل قول ثابت مهم است. هر سبک برای نحوه قالب بندی منابع خود در لیست مرجع، الزامات سخت و خاصی دارد.

سبک‌های رایج شامل APA و MLA هستند، اما برنامه شما اغلب مشخص می‌کند که از کدام سبک نقل قول استفاده کنید – حتماً الزامات را بررسی کنید و اگر مطمئن نیستید از سرپرست خود بپرسید.

برای صرفه جویی در زمان ایجاد فهرست مرجع و اطمینان از اینکه استنادهای شما به درستی و به طور مداوم قالب بندی شده اند، می توانید از Scribbr Citation Generator استفاده کنید.

ضمیمه ها

پایان نامه شما باید فقط حاوی اطلاعات ضروری باشد که مستقیماً به پاسخ به سؤال تحقیق شما کمک می کند. اسنادی که استفاده کرده اید و در متن اصلی پایان نامه شما نمی گنجد (مانند متن مصاحبه، سوالات نظرسنجی یا جداول با ارقام کامل) را می توان به عنوان ضمیمه اضافه کرد.

ویرایش و تصحیح

نحوه انجام پایان نامه اطمینان از قرار گرفتن تمام بخش ها در جای مناسب تنها اولین قدم برای یک پایان نامه خوب است. زمان زیادی را برای ویرایش و تصحیح بگذارید.

نحوه انجام پایان نامه اشتباهات گرامر و خطاهای قالب بندی نامناسب می تواند کیفیت کار سخت شما را کاهش دهد. قبل از تمرکز بر اشتباهات زبانی، اشتباهات تایپی و تناقضات، باید برنامه ریزی کنید که چندین پیش نویس پایان نامه یا پایان نامه خود را بنویسید و تجدید نظر کنید.

ممکن است بخواهید از یک سرویس حرفه ای ویرایش پایان نامه استفاده کنید تا قبل از ارسال از کامل بودن آن مطمئن شوید.

چک لیست

نحوه انجام پایان نامه چک لیست ساده استفاده کنید تا مطمئن شوید که همه موارد ضروری را گنجانده اید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهارده + 16 =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟