نحوه چیدمان و طراحی وب سایت

نحوه چیدمان و طراحی وب سایت

نحوه چیدمان و طراحی وب سایت ، اگر می‌خواهید وب‌سایت‌های فریلنسری برای مشتریان بسازید، یا حتی سعی می‌کنید نمونه کارهای خود را ایجاد کنید، ممکن است با این معمای روبرو شده باشید:

اگر هیچ مهارتی در طراحی وب ندارید چگونه یک وب سایت بسازید؟

در اینجا چند گزینه وجود دارد:

. شما می توانید یک طراح وب را استخدام کنید تا طراحی را برای شما ایجاد کند – اما طراحان (خوب) ارزان نیستند.
. می توانید یک طراح ارزان قیمت در Fiverr یا Upwork پیدا کنید – اما می دانید که می تواند خطرناک باشد.
. یا می‌توانید یک تم یا قالب رایگان یا ممتاز دانلود کنید – اما گاهی اوقات آن‌ها هر کاری را که می‌خواهید انجام نمی‌دهند.

یکی دیگر از گزینه‌های پیش روی شما این است که مهارت‌های اولیه برای چیدمان و طراحی وب‌سایت‌ها را بیاموزید، و برای خودتان پیشروی کنید.

اکنون، در مدت زمانی که خواندن این مقاله از شما می گذرد، به یک طراح شگفت انگیز تبدیل نخواهید شد. و برای وب سایت های پیچیده، ممکن است در نهایت نیاز به کار با یک طراح حرفه ای داشته باشید.

اما من معتقدم که شما می توانید نحوه برنامه ریزی و طراحی وب سایت های ساده ای را بیاموزید که برای اکثر مشاغل کوچک مناسب باشد.

نحوه چیدمان و طراحی وب سایت
نحوه چیدمان و طراحی وب سایت – کالج نوین

نحوه چیدمان و طراحی وب سایت

1. اصول اولیه وب سایت خود را تعیین کنید
قبل از شروع انتخاب رنگ یا فونت، اجازه دهید به چند سوال کلی در مورد این وب سایت پاسخ دهیم:

1. وب سایت چه نوع کسب و کاری را تبلیغ می کند؟

پیتزا فروشی، آتلیه عکاسی یا کتاب فروشی؟ هر نوع کسب و کاری می تواند از یک وب سایت بهره مند شود، بنابراین شما می توانید هر چیزی را انتخاب کنید.

این مقاله را مطالعه کنید  راهنمای جامع ایجاد یک وب سایت دروپال

برای اهدافمان در اینجا، کافی شاپ خیالی به نام Central Coffee را انتخاب می کنیم. چون همه قهوه دوست دارند، درست است؟

2. وب سایت چه صفحاتی خواهد داشت؟

برخی از صفحات متداول عبارتند از: صفحه اصلی، صفحه درباره، صفحه تماس، و صفحات مخصوص به صنعتی که کسب و کار در آن قرار دارد.

بهترین راه برای پی بردن به صفحات و دیگر جنبه های ساختاری کلی وب سایت، انجام تحقیقات آنلاین سریع است.

2. وب سایت های موجود را تحقیق کنید
سایر وب سایت های موجود را برای انواع مشاغل مشابه بررسی کنید. به 3-4 تا از این وب سایت ها نگاه کنید و ببینید چه صفحاتی دارند.

سعی کنید به نحوه طراحی وب سایت توجه کنید و نکات زیر را یادداشت کنید:

وب سایت چه صفحاتی دارد،
سبک کلی چیست،
چقدر آسان است برای پیمایش و پیدا کردن چیزها،
و هر چیز دیگری که علاقه شما را برانگیزد.

یکی از مکان‌های خوب برای یافتن وب‌سایت‌های نمونه، Theme Forest است. دارای تعداد زیادی قالب وب سایت رایگان و ممتاز و تم های وردپرس است. و اگر به محبوب ترین تم ها پایبند باشید، می دانید که به طور کلی نمونه هایی از طرح های خوب خواهند بود.

3. یادداشت هایی را برای وب سایت خود یادداشت کنید
اکنون، پس از بررسی چندین وب سایت کافی شاپ، ایده بسیار بهتری از ویژگی های مشترک داریم. و ما ایده هایی از آنچه فکر می کنیم کار می کند و کار نمی کند داریم.

بر اساس تحقیقات خود، اکنون می توانید شروع به نوشتن یادداشت برای سایت خود کنید.

برای Central Coffee، من فکر می‌کنم که می‌خواهیم به یک وب‌سایت ساده تک صفحه‌ای با بخش‌های زیر پایبند باشیم:

این مقاله را مطالعه کنید  سرعت وب سایت برای وب سایت کسب و کار

سرتیتر
صفحه اصلی
در باره
منو

مکان/تماس
پاورقی

4. چیدمان وب سایت خود را برنامه ریزی کنید
اکنون که اسکلت سایت را مشخص کرده‌ایم، هر صفحه یا بخش را با عناصری که می‌خواهیم در هر کدام قرار دهیم، تکمیل می‌کنیم. طرحی که ما در نهایت می سازیم، Wireframe نیز نامیده می شود.

در وایرفریم، ما دقیقاً چیزی را طراحی نمی کنیم، به این معنی که هنوز فونت، رنگ یا عکسی وجود ندارد. ما فقط نوع محتوایی را که می‌خواهیم و تقریباً در کجای صفحه قرار می‌گیرد، مشخص می‌کنیم. در این مرحله بیشتر شبیه یک نقشه یا نمودار است.

نحوه چیدمان و طراحی وب سایت
نحوه چیدمان و طراحی وب سایت – کالج نوین

5. وایرفریم کامل خود را بسازید- نحوه چیدمان و طراحی وب سایت
در اینجا وایرفریم های کامل دسکتاپ و نسخه موبایل وب سایت آمده است. من اینها را با استفاده از یک ابزار آنلاین رایگان به نام Mockflow ایجاد کردم. آنها به شما اجازه می دهند یک پروژه را به صورت رایگان ایجاد کنید، و اگر بیش از یک پروژه می خواهید، برنامه های پولی دارند.

استفاده از آن بسیار آسان است و من گزینه سبک اسکی را دوست دارم زیرا سرگرم کننده است.

6. مشخصات طراحی اولیه را تعیین کنید
باز هم، ما قرار نیست استایل های فوق العاده دقیق و فانتزی بسازیم. ما نیاز داریم که برخی از اصول اولیه را کشف کنیم … مواردی مانند:

طرح رنگی

طرح رنگ به سادگی رنگ های مختلفی است که در وب سایت استفاده می کنید. مانند نقاشی و تزئین خانه خود به آن فکر کنید. معمولاً می خواهید در بیشتر فضاها از رنگ های خنثی مانند خاکستری و سفید استفاده کنید. و یک یا دو رنگ برجسته روشن برای عناصر مهمی که می خواهید بیرون بیایید، مانند پیوندها و دکمه ها.

این مقاله را مطالعه کنید  بهترین روش های طراحی وب واکنش گرا

فونت ها

با بازگشت به وب‌سایت‌ها، تقریباً همه آنها از فونت sans-serif استفاده می‌کنند (یعنی حروفی که «سریف» یا نوارهای انتهایی مانند متن ماشین تحریر را ندارند). من یک فونت ساده را برای اکثر متن شما انتخاب می کنم، و سپس می توانید با فونت سنگین تر برای عناوین و تیترها کمی شیک تر شوید.

فونت های گوگل مکانی عالی برای جستجوی فونت هایی است که می توانید به صورت رایگان در وب سایت خود بارگذاری کنید. فقط خیلی زیاد نباشید، زیرا هر خانواده فونت، وزن و سبک بار اضافی به سایت اضافه می کند.

تصاویر/عکاسی

سبک یا حالت کلی را انتخاب کنید که متناسب با نوع کسب و کار وب سایت باشد. برای یک کافی‌شاپ، معمولاً می‌خواهید با عکس‌های دعوت‌کننده با نور ملایم، حسی دنج یا نوستالژیک برای عکس‌های داخلی، افراد در حال گفتگو و استراحت در کافی‌شاپ، و تصاویری از غذا و نوشیدنی استفاده کنید.

برای تصاویر و لوگوها، برخی از ابزارهای طراحی گرافیک آنلاین رایگان وجود دارد که همراه با تصاویر ارائه شده است که می توانید در وب سایت خود از آنها استفاده کنید. چند نمونه عبارتند از:

کانوا
وکتور
اسنپا

7. وب سایت را بسازید!
اکنون ما قاب‌هایی داریم که به طور کلی به ما می‌گویند همه چیز چگونه چیده شده است. و ما ارجاعات طراحی خود را داریم تا به راهنمایی سبک های جلویی کمک کنیم.

از آنجایی که ما یک طراح برای ایجاد PSD های دقیق نداریم، ما فقط پیش می رویم و ساخت وب سایت را از فریم های سیمی که به تازگی طراحی کرده ایم آغاز می کنیم.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 × چهار =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟