چگونه یک وب سایت برنامه ریزی کنیم؟ ، 7 مرحله

چگونه یک وب سایت برنامه ریزی کنیم؟ ، 7 مرحله

چگونه یک وب سایت برنامه ریزی کنیم؟ ، شکست در آماده شدن، آماده شدن برای شکست. برنامه ریزی برای موفقیت کسب و کارها و سازمان ها ضروری است.

وقتی نوبت به برنامه ریزی یک وب سایت می رسد تفاوتی ندارد. متأسفانه، ایجاد امکانات مناسب هنگام برنامه ریزی یک وب سایت اغلب نادیده گرفته می شود.

به دلیل مشغله کاری صاحبان مشاغل، اغلب زمان کافی برای اختصاص دادن به پروژه وجود ندارد. یک نقص مهلک در توسعه وب سایت، دست کم گرفتن زمان، مهارت ها و تخصص است که باید برای ساخت یک وب سایت پر رونق صرف شود.

چگونه یک وب سایت برنامه ریزی کنیم؟ ، برنامه ریزی برای یک وب سایت به اندازه برنامه ریزی برای هر سرمایه گذاری دیگری که کسب و کار شما قرار است انجام دهد اهمیت دارد.

این راهنما به شما کمک می‌کند تا برنامه‌ریزی مناسبی برای توسعه وب‌سایت خود داشته باشید، که منجر به پلتفرم موفق‌تری می‌شود که از آن برند شما می‌تواند رشد کند.

چگونه یک وب سایت برنامه ریزی کنیم؟ ، ما در مورد چگونگی شناسایی هدف و مخاطبان وب سایت خود، نحوه انجام نیازسنجی و انتخاب محتوای صحیح و همچنین بررسی ناوبری و زیبایی شناسی بحث خواهیم کرد.

چگونه یک وب سایت برنامه ریزی کنیم؟ ، 7 مرحله - کالج نوین
چگونه یک وب سایت برنامه ریزی کنیم؟ ، 7 مرحله – کالج نوین

وب سایت چیست؟

چگونه یک وب سایت برنامه ریزی کنیم؟ ، وب سایت به چه معناست: یک وب سایت مجموعه ای از اسناد، اطلاعات و پرونده هایی است که از متن، گرافیک، رنگ، لینک و قالب بندی تشکیل شده است.

وب‌سایت مجموعه‌ای از صفحات وب در دسترس عموم و به هم پیوسته است که یک نام دامنه مشترک دارند. وب سایت ها را می توان توسط یک فرد، گروه، کسب و کار یا سازمان برای اهداف مختلف ایجاد و نگهداری کرد.

چگونه یک وب سایت برنامه ریزی کنیم؟ ، همه وب‌سایت‌های در دسترس عموم با هم، شبکه جهانی وب را تشکیل می‌دهند.

اگرچه گاهی اوقات به آن “صفحه وب” می گویند، این تعریف اشتباه است، زیرا یک وب سایت از چندین صفحه وب تشکیل شده است. یک وب سایت همچنین به عنوان “حضور وب” یا به سادگی “سایت” شناخته می شود.

چگونه یک وب سایت برنامه ریزی کنیم؟

شناسایی هدف

چگونه یک وب سایت برنامه ریزی کنیم؟ ، معمولاً هدف یک وب سایت تجاری تشویق فروش است. سایت های موفق به مخاطبان اطلاع رسانی می کنند، سرگرم می کنند، آموزش می دهند و الهام می بخشند، در حالی که بازدیدکنندگان را به سرنخ تبدیل می کنند و آن سرنخ ها را به مشتری تبدیل می کنند.

وب سایت ها فرصتی را برای خرید محصولات و خدمات فیزیکی یا دیجیتالی به طور مستقیم از کسب و کار و همچنین فراهم کردن بستری برای افراد برای تعامل با برند تجاری خود فراهم می کنند.

چگونه یک وب سایت برنامه ریزی کنیم؟ ، اغلب، هدف نهایی یک وب سایت در جلسات مربوط به محتوا، قالب بندی و پلت فرم های دیجیتال از بین می رود. اگر هدف وب سایت شما فروش است، باید محتوای خود را طوری تنظیم کنید که باعث افزایش فروش شود.

این فقط شامل توضیحات محصول و موارد فروش نمی شود. این می تواند شامل محتوای آموزشی باشد که مشتریان شما را برای خرید آگاهانه ترغیب می کند.

اگر هدف وب سایت شما فروش نیست، مشخص کنید که چیست و یک وب سایت حول آن هدف ایجاد کنید. معمولاً شما می خواهید برخی از اقدامات را از یک بازدیدکننده القا کنید، خواه ثبت نام، کمک مالی یا داوطلب شدن باشد. اینها ممکن است جزو اهداف اولیه وب سایت شما باشند.

چگونه یک وب سایت برنامه ریزی کنیم؟ ، سرمایه گذاری در وب سایت شما سرمایه گذاری در رشد برند و کسب و کار شماست. این امری ضروری است که اجازه دهید وب سایت شما با کسب و کار شما تغییر کند. اگر اهداف سایت شما تغییر کرد، مطمئن شوید که محتوای خود را به روز می کنید تا آن را منعکس کند.

چگونه یک وب سایت برنامه ریزی کنیم؟ ، 7 مرحله - کالج نوین
چگونه یک وب سایت برنامه ریزی کنیم؟ ، 7 مرحله – کالج نوین

مخاطب را شناسایی کنید

چگونه یک وب سایت برنامه ریزی کنیم؟ ، پس از اینکه در مورد هدف وب سایت خود تصمیم گرفتید، باید مخاطبان هدف خود را شناسایی کنید. این شامل فکر کردن به این است که چه کسی با آنچه شما ارائه می دهید بیشتر درگیر خواهد بود.

اینها می‌توانند خریداران محصولات یا خدمات شما، افرادی باشند که می‌خواهید به آنها آموزش دهید و اطلاع دهید، یا افرادی که می‌خواهید داوطلب یا کمک مالی کنید. انتخاب رجیستر و رسانه مناسب برای مخاطبان هدف شما ضروری است.

شما باید طوری با آنها صحبت کنید که برایشان جذاب باشد. به عنوان مثال، اگر اکثر مشتریان شما در صنعت شما متخصص هستند، می توانید از اصطلاحات تخصصی و اطلاعات تخصصی استفاده کنید.

چگونه یک وب سایت برنامه ریزی کنیم؟ ، اگر اکثر مشتریان شما در زمینه تخصص شما مهارت ندارند، ممکن است بخواهید از زبان ساده ای استفاده کنید که علایق آنها را جلب می کند.

یک راه مفید برای شناسایی مخاطبان هدف می تواند این باشد که از وب سایت های رقبا دیدن کنید و ببینید چه کسی محتوای آنها را به اشتراک می گذارد. ممکن است شما یک مخاطب هدف مشترک داشته باشید. این به افرادی که با محتوای خود هدف قرار خواهید داد آگاه می شود.

نیازسنجی

چگونه یک وب سایت برنامه ریزی کنیم؟ ، انجام یک نیازسنجی برای تعیین انتظارات برای آنچه می خواهید از سایت خود به دست آورید بسیار مهم است.

نیازسنجی زمانی است که آنچه را که کسب و کارتان به دست آورده، می‌خواهید در آینده به دست آورید و چگونه به آن اهداف دست یافته است را ترسیم کنید.

تنها بیست ساعت صرف شده برای نیازسنجی می تواند چهل ساعت در زمان توسعه در هنگام ایجاد وب سایت شما صرفه جویی کند. داشتن درک محکم از چیزهایی که می خواهید به دست آورید باعث صرفه جویی در وقت و هزینه کسب و کار شما می شود.

چگونه یک وب سایت برنامه ریزی کنیم؟ ، تحقق بخشیدن به آنچه که در نیمه راه فرآیند ساخت یک سایت به آن نیاز دارید می تواند پرهزینه باشد. برنامه ریزی مناسب برای فرآیند توسعه آسان و مقرون به صرفه بسیار مهم است.

اولین گام در برنامه ریزی واقعی وب سایت شما باید فهرستی از چیزهایی باشد که به آنها نیاز دارید، تا جایی که ممکن است با جزئیات. از موارد ضروری شروع می شود و به موارد جانبی ختم می شود.

چگونه یک وب سایت برنامه ریزی کنیم؟ ،  این همان کاری است که نیازسنجی برای شما انجام خواهد داد. با نادیده گرفتن مرحله ارزیابی نیازها، اکثر کسب و کارها در برنامه ریزی مناسب شکست می خورند و در نهایت با مشکلاتی روبرو می شوند یا بدتر از آن، وب سایت های بی اثر و پرهزینه هستند. رسیدن به هزینه و چشم انداز دقیق قبل از انجام پروژه برای موفقیت سایت حیاتی است.

چگونه یک وب سایت برنامه ریزی کنیم؟ ، برخی از نکات مهمی که هنگام انجام نیازسنجی باید به خاطر بسپارید:

1. اگر وب سایت شما در معرض دید عموم قرار دارد، باید برای مخاطبان شما طراحی شود نه برای شما. این باید نیازهای مخاطبان شما را در حین کار کردن با استراتژی بازاریابی شما برآورده کند.

2. یک وب سایت ثابت نیست. این نماینده اصلی برند شماست که مشتریان با آن تعامل دارند. باید انعطاف پذیر باشد و با تغییر نیازهای مخاطبان شما تغییر کند.

3. شما باید فهرستی از ذینفعان داخلی کلیدی داشته باشید، یعنی هرکسی که چیزی ارزشمند دارد می تواند در توسعه وب سایت سهیم باشد.

دارایی های دیگر

چگونه یک وب سایت برنامه ریزی کنیم؟ ، دارایی شما باید در برنامه ریزی سایت شما گنجانده شود. این شامل مواردی مانند دارایی های برند و حساب های رسانه های اجتماعی می شود، زیرا آنها ستون فقرات برند شما هستند.

این مرحله آسان است زیرا فقط به این معنی است که موضوع برند خود را در طول فرآیند طراحی در ذهن داشته باشید. این شامل نمادهای برند، رنگ‌ها، فونت‌ها، نظرات، پلتفرم‌ها و غیره می‌شود.

در نظر گرفتن این موارد مانعی نیست، بلکه باید الهام بخش باشد. وقتی به دنبال ایده برای سایت خود هستید، شما را راهنمایی می کند.

چگونه یک وب سایت برنامه ریزی کنیم؟ ، 7 مرحله - کالج نوین
چگونه یک وب سایت برنامه ریزی کنیم؟ ، 7 مرحله – کالج نوین

محتوا

چگونه یک وب سایت برنامه ریزی کنیم؟ ، محتوا بیشتر چیزی است که وب سایت شما ارائه می دهد. نمونه‌هایی از محتوا عبارتند از پست‌های وبلاگ، مقالات، مصاحبه‌ها، صفحات محصول و مطالعات موردی. رسانه ای را انتخاب کنید که مناسب مشتریان شما باشد.

طبیعتاً لازم نیست قبل از آماده شدن وب سایت خود محتوا ایجاد کنید، اما داشتن درک درستی از انواع محتوایی که تبلیغ می کنید به شما کمک می کند تا وب سایتی طراحی کنید که موفقیت آن محتوا را تقویت کند.

طوفان فکری یک یا دو ایده برای هر نوع محتوایی که در وب سایت خود می خواهید به شما کمک می کند تا درک کنید که محتوای شما چگونه خواهد بود. این می تواند زیبایی شناسی وب سایت شما را تحت تاثیر قرار دهد.

جهت یابی

چگونه یک وب سایت برنامه ریزی کنیم؟ ، ناوبری وب سایت به نحوه سازماندهی وب سایت و پیوندهای شما اشاره دارد. هدف ناوبری باید ایجاد سایتی باشد که استفاده از آن برای مخاطبان هدف شما آسان باشد.

چهار مرحله آسان برای اطمینان از ناوبری در دسترس برای سایت شما وجود دارد:

1. با ترسیم نقشه سایت خود روی یک تکه کاغذ شروع کنید. صفحه اصلی را در بالا قرار دهید، این صفحه ای است که URL دامنه وب سایت شما افراد را به آن هدایت می کند.

2. در زیر صفحه اصلی خود، فهرستی از صفحات ضروری مانند «تماس» و «درباره» تهیه کنید.

3. فهرستی از دیگر دسته‌های اصلی که در سایت شما در زیر صفحات ضروری ظاهر می‌شوند، تهیه کنید. به عنوان مثال، اگر شما یک مرکز باغ هستید، دسته بندی های شما ممکن است شامل سوله، بذر و ابزار باشد.

4. در زیر این دسته بندی های اصلی، باید فهرستی از زیرمجموعه ها تهیه کنید. به عنوان مثال در زیر دانه ها ممکن است گل یا لیست آیتم های خاص دیگری وجود داشته باشد.

چگونه یک وب سایت برنامه ریزی کنیم؟ ، ایجاد این فهرست مختصر به شما کمک می کند تا خود را برای جریان وب سایت خود آماده کنید. معمولا وب سایت ها دارای منوی بالایی یا کناری هستند که بازدیدکننده می تواند از هر صفحه به آن دسترسی داشته باشد.

این به پیمایش بین صفحات ضروری که شامل دسته‌های اصلی هستند کمک می‌کند. کلید ناوبری خوب، ساده نگه داشتن آن است.

چگونه یک وب سایت برنامه ریزی کنیم؟ ، شما می خواهید مشتریان بتوانند به طور مستقیم در سایت شما حرکت کنند تا محتوای مورد نیاز خود را بیابند. گنجاندن کادر جستجو راهی مفید برای راهنمایی افراد به سمت اطلاعاتی است که به دنبال آن هستند.

زیبایی شناسی

چگونه یک وب سایت برنامه ریزی کنیم؟ ، زیبایی شناسی به ظاهر سایت شما اشاره دارد. این برای جذب مشتریان جدید بسیار مهم است. خوشبختانه اکثر پلتفرم های میزبانی قالب هایی با مضامین ارائه می دهند که داشتن یک وب سایت زیبا را آسان می کند.

در زیر به مواردی می پردازیم که هنگام برنامه ریزی ظاهر سایت خود باید در نظر داشته باشید:

. مخاطب هدف خود را در ذهن داشته باشید. به جمعیتی که با محتوای خود هدف قرار داده اید فکر کنید. چه صاحبان مشاغل، والدین، نوجوانان یا کشاورزان باشند، مهم است که لحن مناسبی برای تعامل با آنها داشته باشید.

. حتما از تصاویر با کیفیت حرفه ای استفاده کنید. محتوای بصری جذاب است و تضمین می کند که صفحات متن قطع شده را ندارید. اطمینان حاصل کنید که از گرافیک با کیفیتی که محتوای شما را تحسین می کند استفاده می کنید.

. آن را ساده نگه دارید. سایت شما باید به راحتی خوانده شود. اطمینان حاصل کنید که متن یک رنگ قابل خواندن در پس زمینه ساده است. به فونت های محبوبی که هر موتور جستجو می تواند قالب بندی کند، بچسبید.

. این کار را برای مخاطبان خود آسان کنید. مهمترین اطلاعات را در جلو و مرکز نگه دارید. اگر مخاطبان شما نتوانند آنچه را که به دنبالش هستند بیابند، به جای دیگری خواهند رفت. در حالت ایده‌آل، بازدیدکنندگان برای دسترسی به اطلاعاتی که می‌خواهند مجبور نباشند به پایین اسکرول کنند.

. وب سایت شما باید طراحی ریسپانسیو داشته باشد. این طرحی است که سایت شما را به فرمت برای دستگاه های تلفن همراه تغییر می دهد. امروزه مردم تصمیمات خود را در حال حرکت می‌گیرند، شما می‌خواهید محتوای شما بدون توجه به مشتریان شما قابل خواندن باشد.

چگونه یک وب سایت برنامه ریزی کنیم؟ ، اگر نمی دانید از کجا شروع کنید، به وب سایت رقبا مراجعه کنید تا ببینید چه کاری می توانید بهتر انجام دهید. دقیقاً از رقبای خود کپی نکنید، در غیر این صورت متمایز نخواهید شد.

نتیجه

چگونه یک وب سایت برنامه ریزی کنیم؟ ، تصمیم گیری درست برای وب سایت شما می تواند آسان باشد، اگر برنامه ای برای مشاوره داشته باشید. شما باید به همان اندازه که برای برنامه ریزی نیاز دارید زمان بگذارید، اما لازم نیست خیلی دقیق باشد.

درگیر جزئیات نشوید داشتن یک فایل یا حتی یک لیست کاغذی از مهمترین چیزهای کسب و کار شما به شما کمک می کند تا در مسیر خود بمانید. نگه داشتن مخاطبان هدف، اهداف و نام تجاری خود در مرکز برنامه، موفقیت سایت شما را تضمین می کند.

این مقاله را مطالعه کنید  10 نکته سئوی وب سایت

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

12 + 16 =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟