نحوه دریافت مقاله منتشر شده

نحوه دریافت مقاله منتشر شده

نحوه دریافت مقاله منتشر شده ، گاهی اوقات گفته می شود که نوشتن انجام مقاله شما ساده ترین بخش فرآیند است. انتشار آن و رساندن آن به دست سایر محققین و علاقه مندان، موضوع دیگری است.

در این پست، جزئیات مربوط به نحوه انتشار مقاله را بررسی خواهیم کرد. ما همچنین یک چک لیست برای ارسال دست‌نوشته اضافه خواهیم کرد. هنگامی که این دستورالعمل ها را دنبال کنید، شانس خود را برای انتشار کار سخت خود در یک مجله افزایش خواهید داد.

نحوه دریافت مقاله منتشر شده ، اولین قدم ما این است که مطمئن شویم مقاله خود را به مجله مناسب ارسال می کنید و از دستورالعمل های آن پیروی می کنید. بنابراین، مهم است که یک سلب مسئولیت را در اینجا لحاظ کنیم.

نحوه دریافت مقاله منتشر شده - کالج نوین
نحوه دریافت مقاله منتشر شده – کالج نوین

نحوه دریافت مقاله منتشر شده ، هر مجله رویه ها و الزامات متفاوتی دارد، بنابراین بسیار مهم است که دستورالعمل های آن ها را دقیقاً دنبال کنید. این مقاله صرفاً یک راهنمای کلی است.

نحوه انتشار در مجله

نحوه دریافت مقاله منتشر شده ، قبل از اینکه حتی به انتشار فکر کنید، مهم است که مجله مناسب را انتخاب کنید. آیا مقاله شما مناسب است؟ می توانید با نگاهی به محدوده و هدف مجله و همچنین ارزیابی مقالات اخیر متوجه این موضوع شوید. آیا آن ها کار شما را تعریف می کنند؟

نحوه دریافت مقاله منتشر شده ، آیا مقاله شما در زمینه مقالات دیگری که منتشر می شوند «معنی» دارد؟ آیا می خواهید دسترسی آزاد را منتشر کنید؟ اگر چنین است، مطمئن شوید که مجله انتخابی شما این گزینه را دارد.

چک لیست دستورالعمل های مجله- نحوه دریافت مقاله منتشر شده

نحوه دریافت مقاله منتشر شده ، اگر ژورنال مناسبی برای خود دارید، به سادگی این دستورالعمل های ژورنال چک لیست را دنبال کنید. دوباره، مطمئن شوید که با مجله خاص خود چک می کنید تا مطمئن شوید که رویه آن ها را دنبال می کنید.

نحوه دریافت مقاله منتشر شده - کالج نوین
نحوه دریافت مقاله منتشر شده – کالج نوین

1 – مقاله خود را مطابق با دستورالعمل های نویسندگان (IFA) بنویسید.

این ها همه چیزهایی را که باید در مورد آنچه هیئت تحریریه مجله شما می خواهد در مقاله شما ببیند، از جمله جزئیاتی مانند راهنماهای سبک و تعداد کلمات، به شما می گوید.

2 – آیا مقاله شما به خوبی نوشته شده است؟

نحوه دریافت مقاله منتشر شده ، مطمئن شوید که جریان منطقی دارد، تحقیق خود را به طور کامل شرح داده اید و از زبان واضح و قابل دسترس استفاده می کنید. از یک دوست، همکار یا متخصص ویرایش بخواهید پیشنهاداتی ارائه دهد که کیفیت و وضوح مقاله شما را بهبود می بخشد.

3 – نقل قول ها را دوباره بررسی کنید

نحوه دریافت مقاله منتشر شده ، دقت نقل قول های خود را دو بار و سپس سه بار بررسی کنید. آیا هیچ یک از مقالاتی که به آن ها اشاره کرده اید پس گرفته شده است؟ آیا نقل قول هایی دارید که متن شما را پشتیبانی کند؟ آیا مجوزهای لازم برای مطالب دارای حق چاپ را دارید؟

4- عنوان قاتل و چکیده بنویسید

در اینجا شانس شما برای جلب توجه مخاطبان است. شما می خواهید عنوان مقاله خود را توصیفی و جذاب کنید، اما نه بیش از حد. به همین ترتیب، با چکیده شما. به آن به عنوان راهی برای “فروش” مقاله خود فکر کنید، به طوری که خواننده چکیده شما بخواهد بقیه مقاله شما را بررسی کند.

5- کلمات کلیدی خود را پیدا کنید

با انتخاب کلمات کلیدی موثر به مخاطبان خود کمک کنید تا شما و کارتان را پیدا کنند. برای یافتن عباراتی که می توانید به طور طبیعی در چکیده، توضیحات مقاله و حتی عنوان خود بگنجانید، تحقیق کلمات کلیدی را در نظر بگیرید.

6 – IFA ها را دوباره چک کنید

همانطور که قبلا ذکر شد، قبل از شروع نوشتن مقاله خود، در صورت امکان از IFA های مجله انتخابی خود مطلع شوید. بسیاری از مجلات الگوهایی را برای کمک به شما در قالب‌بندی، و دستورالعمل‌های مربوط به سبک، الزامات بخش مرجع و غیره ارائه می‌دهند.

7 – یک جلد نامه قاتل بنویسید

یکی از نادیده‌گرفته‌ترین عناصر فرآیند انتشار، نامه پوششی شما می‌تواند موفقیت شما را به انتشار در یک مجله تبدیل کند یا شکسته شود.

 شما می خواهید به روشی خلاقانه توضیح دهید که چرا مقاله شما مقاله مناسبی برای مجله است و چرا هیئت تحریریه باید کار شما را برای چاپ در نظر بگیرد. برای این مرحله وقت بگذارید. الگوهای مختلفی از نامه‌های پوششی با موفقیت منتشر شده و قالب‌های آنلاین موجود است.

8 – همه چیز دارید؟

مطمئن شوید که تمام فایل های مورد نیاز خود را دارید. این به این بستگی دارد که مجله از چه نوع بررسی همتایان استفاده می کند. به عنوان مثال، برای بررسی همتا، دوسوکور، باید نسخه ناشناس دستنوشته خود را ارائه دهید.

علاوه بر این، مطمئن شوید که همه کلمات کلیدی خود را به وضوح در صفحه عنوان مشخص کرده‌اید، تصاویر، شکل‌ها و زیرنویس‌ها و همچنین جداولی که شامل افسانه‌های آن ها و همچنین توضیحات، عنوان و هر پاورقی مربوطه می‌شود، پیوست شده و گنجانده شده است.

نحوه دریافت مقاله منتشر شده - کالج نوین
نحوه دریافت مقاله منتشر شده – کالج نوین

9 – چه کسی نسخه خطی را ارسال می کند؟

یک نویسنده باید به عنوان مخاطب یا نویسنده متناظر تعیین شود. اطمینان حاصل کنید که اطلاعات کاملی مانند آدرس ایمیل، آدرس سازمان یا سایت وابسته و آدرس پستی کامل نویسنده مربوطه گنجانده شده است.

10 – آیا همه را در نظر گرفته اید؟

اطمینان حاصل کنید که تمام اطلاعات مورد نیاز خود را در مورد هر یک از نویسندگان مشترک، از جمله نام، اطلاعات تماس، مؤسسه، و غیره دارید. تعریف نویسندگی ممکن است مشکل باشد، بنابراین وبلاگ ما را در اینجا بررسی کنید.

11 – آیا ORCiD خود را دارید؟

این یک شناسه است که همه کارهای شما را به هم پیوند می دهد. هنگام ارسال کار، مطمئن شوید که این شناسه را وارد کرده اید.

12 – بیانیه های افشا و منافع رقابتی

هر گونه؟ مطمئن شوید که هنگام ارسال دست‌نوشته‌تان، این موارد به‌خوبی افشا شده است. هر مجله فرمت خاصی خواهد داشت. اطمینان حاصل کنید که در مورد هرگونه تضاد منافع شفاف هستید.

این مقاله را مطالعه کنید  انجام تحقیق پیمایشی

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

14 + 5 =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟