چگونگی استفاده از دیجیتال مارکتینگ و تعریف آن

چگونگی استفاده از دیجیتال مارکتینگ و تعریف آن

چگونگی استفاده از دیجیتال مارکتینگ و تعریف آن ، تاثیر فناوری بر کسب و کارهای امروزی به لطف دیجیتال مارکتینگ بیش از هر زمان دیگری مهم شده است. کارآفرینان می دانند که رسیدن به مخاطب هدف خود در مکان مناسب در زمان مناسب چقدر حیاتی است.

این به این معنی است که به ملاقات آنها بروید، جایی که بیشتر وقت خود را می گذرانند و آن هم در اینترنت. بازاریابی دیجیتال را وارد کنید – وسیله ای برای تبلیغ آنلاین محصولات / خدمات شما. ایجاد یک کسب و کار موفق در عصر رسانه های اجتماعی مستلزم استفاده مداوم از بازاریابی دیجیتال برای گسترش بیشتر دامنه برند شما و تبدیل سرنخ ها به مشتریان است.

امروز بحث خواهیم کرد که بازاریابی دیجیتال چیست و چگونه می توانید از این استراتژی برای ارتقاء کسب و کار خود به سطح بعدی استفاده کنید. این شامل افزودن تعامل کاربر، درآمد، و حتی افزایش شانس آگاهی بیشتر افراد در مورد یک برند یا شرکت از طریق محتوای هدفمند آنها است.

چگونگی استفاده از دیجیتال مارکتینگ و تعریف آن
چگونگی استفاده از دیجیتال مارکتینگ و تعریف آن – کالج نوین

دیجیتال مارکتینگ چیست؟- چگونگی استفاده از دیجیتال مارکتینگ و تعریف آن

بازاریابی دیجیتال را می توان به عنوان اقدامی برای تبلیغ کسب و کار شما در اینترنت با استفاده از انواع استراتژی های بازاریابی آنلاین تعریف کرد. موتورهای جستجو، رسانه های اجتماعی و ایمیل کانال های اصلی بازاریابان دیجیتال برای ارتباط با مشتریان احتمالی هستند. بازاریابان دیجیتال درک روشنی از اینکه چگونه هر کمپین بازاریابی دیجیتال به آنها در دستیابی به اهداف تجاری خود کمک می کند، دارند.

در زیر چند نمونه از استراتژی های دیجیتال مارکتینگ که کسب و کارها برای گسترش حضور برند خود استفاده می کنند آورده شده است:

1. بهینه سازی موتور جستجو (SEO)

بهینه سازی موتور جستجو (SEO) فرآیند بهینه سازی وب سایت شما برای کمک به رتبه بندی بالاتر از سایر رقبا در صفحات نتایج موتورهای جستجو (SERPS) است. هدف سئو افزایش میزان ترافیک ارگانیکی است که وب سایت شما دریافت می کند. به طور خلاصه، SEO با اطمینان از داشتن محتوا و اطلاعات مرتبط که مورد علاقه الگوریتم‌های Google است، کار می‌کند. بهینه سازی مهم ترین بخش است و اگر به درستی انجام شود، می تواند بر موفقیت کسب و کار شما تأثیر بسزایی بگذارد.

این مقاله را مطالعه کنید  10 نوع برتر دیجیتال مارکتینگ

این تا حد زیادی از طریق تحقیق و پیاده سازی کلمات کلیدی انجام می شود. کلمات مناسبی را که مردم برای یک تجارت جستجو می کنند پیدا کنید و سپس از آن کلمات در سراسر وب سایت خود استفاده کنید. یک روش برای این وجود دارد. شما باید کلمات را به طور طبیعی اضافه کنید و از کلماتی که معمولا جستجو می شوند استفاده کنید.

2. بازاریابی رسانه های اجتماعی

به احتمال زیاد درباره بازاریابی رسانه های اجتماعی (SMM) شنیده اید زیرا یکی از محبوب ترین استراتژی های بازاریابی دیجیتالی است که امروزه استفاده می شود. همانطور که از عنوان آن پیداست، بازاریابی رسانه های اجتماعی فرآیندی است برای تبلیغ برند شما در سایت های رسانه های اجتماعی محبوب مانند فیس بوک، توییتر، لینکدین و غیره. با تقریباً 3 میلیارد کاربر فعال در سال 2019، منطقی است که به جایی بروید که مردم برای بازاریابی محصولات/خدمات شما اقدام کنند.

این کار تقریباً مانند سئو انجام می شود، اما رویکردهای متفاوتی دارد و بسته به پلتفرم، ابزارهای داخلی برای تبلیغ صفحه یا فید خواهد داشت. با این حال، وقتی نوبت به بازاریابی رسانه های اجتماعی می رسد، باید کاملاً در آن پلتفرم فعال باشید و آماده باشید تا در اسرع وقت به سؤالات علاقه مند پاسخ دهید. وقتی صحبت از پلتفرم های رسانه های اجتماعی می شود، انتظار خاصی از بی واسطه بودن و فعالیت وجود دارد.

3. بازاریابی وابسته- چگونگی استفاده از دیجیتال مارکتینگ و تعریف آن

بازاریابی وابسته یک استراتژی بازاریابی مبتنی بر کمیسیون است که در آن برای تبلیغ محصولات/خدمات یک برند پول دریافت می کنید. ایده این است که شما کسب و کار دیگران را از طریق یک شبکه وابسته تبلیغ می کنید و زمانی که تلاش های بازاریابی شما منجر به فروش می شود، کمیسیون دریافت می کنید. برخی از محبوب ترین کانال های بازاریابی وابسته شامل برنامه شریک YouTube و ارسال پیوندهای وابسته در رسانه های اجتماعی است.

بازاریابی وابسته و دو طرفه برای برندها یا محصولاتی که معمولاً شناخته شده هستند اما رقابت زیادی در منطقه شما ندارند بسیار مفید است. افرادی که آن محصول یا خدمات را جستجو می کنند ممکن است به پلتفرم شما برخورد کنند و به دنبال بررسی یا نظر خود باشند. این به شما ترافیک و فرصتی برای فروش می دهد.

این مقاله را مطالعه کنید  برندسازی شخصی در رسانه های اجتماعی ، 10 گام

4. پرداخت به ازای کلیک (PPC)

تبلیغات اندازه گیری شده بر اساس کسب و کار از پلتفرم های مختلف مانند فیس بوک و توییتر. حتی گوگل نیز چنین قابلیتی را با پلتفرم گوگل ادز خود ارائه می دهد. اگر تا به حال فکر کرده اید که چرا “پست های تبلیغی” یا “پیوندهای تبلیغاتی” وجود دارد، اینها نتیجه الگوریتم هایی هستند که احتمال کلیک شدن را تعیین می کنند. این نوع تبلیغات هدفمند، همانطور که از عنوان آنها پیداست، هزینه ای را برای صاحب آگهی به همراه دارد که توافق شده است. همانطور که می روید پرداخت کنید.

در حالی که هیچ روش یا معیار خاصی برای استفاده حداکثری از این خدمات وجود ندارد، اما هر چه خدمات یا محصول جایگاه بیشتری داشته باشد و رقابت کمتری برای منطقه وجود داشته باشد، رفتن به این مسیر ارزان‌تر خواهد بود. بازارهای بسیار رقابتی می‌توانند این روش را گران‌تر کنند، اما مستقیم‌ترین تأثیر را از اقدامات شما می‌بیند و آن را راهی بسیار خوب و آسان برای شروع یک کمپین بازاریابی می‌کند.

چگونگی استفاده از دیجیتال مارکتینگ و تعریف آن
چگونگی استفاده از دیجیتال مارکتینگ و تعریف آن – کالج نوین

نقش دیجیتال مارکتینگ در هر کسب و کاری

چیزی که بازاریابی دیجیتال را از دیگر استراتژی های بازاریابی آفلاین متمایز می کند این است که نتایج دقیق را در زمان واقعی به شما نشان می دهد. به عنوان مثال، شما هرگز نمی دانید که چند نفر آگهی روزنامه شما را دیده اند، در حالی که در بازاریابی دیجیتال، هر بازدید از آگهی ثبت می شود. این بدان معنی است که می توانید پیشرفت خود را با بازاریابی دیجیتال بهتر پیگیری کنید و ببینید که تبلیغ شما چگونه است. شما می توانید تا حد زیادی ROI هر جنبه از تلاش های بازاریابی خود را اندازه گیری کنید، مانند:

. ترافیک وب سایت – با دیجیتال مارکتینگ، با استفاده از نرم افزارهای تجزیه و تحلیل دیجیتال، متوجه خواهید شد که چند نفر از وب سایت شما بازدید می کنند. این نرم افزارها در مورد اینکه کاربر از چند صفحه بازدید کرده، از چه دستگاهی برای بازدید از وب سایت شما استفاده کرده و موقعیت مکانی خود را به طور عمیق توضیح می دهند. این به شما امکان می‌دهد کانال‌های بازاریابی را که ترافیک بیشتری را به وب‌سایت شما می‌رسانند، اولویت‌بندی کنید و به شما کمک می‌کند زمان، تلاش و دلارهای بازاریابی خود را حفظ کنید. بسته به پلتفرمی که از آن استفاده می کنید، حتی معیارهایی مانند سن و جنسیت را می توان با فرض اینکه شخصی جزئیات واقعی خود را قرار داده است، مورد استفاده قرار داد.
. تولید سرنخ و عملکرد محتوا – تصور کنید که یک بروشور در وب سایت خود ایجاد کنید. می‌توانید تعداد افرادی را که صفحه‌ای را که در آن میزبانی می‌شود مشاهده کرده‌اند، اندازه‌گیری کنید و به شما امکان می‌دهد هنگام دانلود آن، اطلاعات آنها را جمع‌آوری کنید. نه تنها به شما ایده خوبی از تعداد افراد درگیر با محتوای شما می دهد، بلکه کیفیت آن را نیز به شما می دهد تا بتوانید بهبودهای بیشتری برای افزایش ترافیک وب سایت انجام دهید. در حالی که فروش مستقیم همیشه هدف یک کمپین بازاریابی نیست، این می تواند یک راه عالی برای معرفی جریان های درآمد اضافی نیز باشد.
. مدل‌سازی اسناد – مدل‌سازی اسناد شناسایی گرایش‌ها در مورد نحوه تعامل مردم با محصولات/خدمات شما قبل از خرید چیزی است. هنگامی که با ابزارها و فناوری مناسب ترکیب می‌شود، بازاریابی دیجیتال به شما امکان می‌دهد تا فروش خود را به اولین تعامل مشتری با نام تجاری خود ردیابی کنید. اگر بتوانید تجربه مشتریان را در کل فرآیند خرید بهبود بخشید، از افزایش فروش و سود بهره مند خواهید شد.

این مقاله را مطالعه کنید  9 نکته برای بازاریاب دیجیتال ماهر
چگونگی استفاده از دیجیتال مارکتینگ و تعریف آن
چگونگی استفاده از دیجیتال مارکتینگ و تعریف آن – کالج نوین

برای امتحان دیجیتال مارکتینگ آماده اید؟

در دنیای امروزی که تجربه مصرف کننده به شدت تحت تأثیر اینترنت است، بازاریابی دیجیتال کاملاً منطقی است. شما در حال تبلیغ نام تجاری خود برای میلیاردها نفر در سراسر جهان هستید که می توانند تنها با چند کلیک به کسب و کار شما دسترسی داشته باشند.

یک آژانس محلی مانند دیجیتال مارکتینگ پرث این قدرت را دارد که هویت برند شما را شکل دهد، دامنه برند شما را گسترش دهد و یک پایگاه مشتری وفادار را از طریق تلاش‌های بازاریابی آنلاین ایجاد کند. اگر به دنبال ارتقای بازی خود و کاهش شکاف بین خود و رقبایتان هستید، بازاریابی دیجیتال را امتحان کنید و ببینید چگونه کار می کند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

6 + 10 =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟