نحوه استفاده از توییتر برای تجارت

نحوه استفاده از توییتر برای تجارت ، 4 تصور اشتباه

نحوه استفاده از توییتر برای تجارت ؛توییتر در سال 2006 توسط جک دورسی، نوآ گلس، بیز استون و ایوان ویلیامز تأسیس شد. این مکان تبدیل شده است برای اطلاع از آنچه در حال حاضر در جهان اتفاق می افتد. فرقی نمی‌کند به موسیقی، ورزش، سیاست، اخبار، افراد مشهور یا لحظات روزمره علاقه‌مند باشید، به توییتر بیایید تا به گفتگو بپیوندید!

البته توییتر چیزی فراتر از یک فید خبری است. این سرویسی برای دوستان، خانواده و همکاران است تا از طریق تبادل پیام‌های سریع و مکرر با یکدیگر ارتباط برقرار کنند و ارتباط برقرار کنند. افراد توییت هایی را ارسال می کنند که ممکن است حاوی عکس، فیلم، لینک و حداکثر 280 کاراکتر متن باشد. این پیام ها به نمایه عمومی شما ارسال می شوند، برای دنبال کنندگان شما ارسال می شوند و در جستجوی توییتر قابل جستجو هستند. این پلتفرم عمومی است و بنابراین هر توییت و مکالمه‌ای می‌تواند توسط هر کسی مشاهده شود، مگر اینکه تنظیمات حریم خصوصی خود را تغییر داده باشید.

چیزی که توییتر را از سایر پلتفرم های اجتماعی متمایز می کند، ماهیت سریع و بلادرنگ آن است. همچنین به دلیل بُعد بلادرنگ جدول زمانی کاربر، بسیار محاوره ای است. البته هشتگ ها کشف محتوای جدید در حوزه اجتماعی را نیز بسیار آسان می کنند.

این مقاله را مطالعه کنید  8 ابزار تحقیق هشتگ توییتر

توییتر یک پلتفرم بی‌درنگ عالی برای انتشار سریع اخبار، مشارکت در خدمات مشتری یا مشارکت در سایر مکالمات مرتبط در مورد موضوعات مرتبط با تجارت شما است. توییتر به ویژه برای درگیر کردن خریداران B2B و مصرف کنندگان B2C با محتوای رهبری فکری و مشاوره یا بینش مفید در مورد موضوعات مورد علاقه آنها مؤثر است. به عنوان یک بازاریاب، باید بخشی از گفتگوهای پرطرفدار باشید.

لطفا این مقاله را هم مطالعه بفرمایید. 8 ابزار تحقیق هشتگ توییتر

نحوه استفاده از توییتر برای تجارت
نحوه استفاده از توییتر برای تجارت – کالج نوین

توییتر چه چیزی نیست

اگرچه توییتر یکی از پیشروترین پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی است، برخی از تصورات غلط رایج همچنان ادامه دارند.

تصور اشتباه 1: فالوورها تنها معیارهای موفقیت هستند

برندها می توانند خیلی بیشتر از تنها به دست آوردن حداکثر تعداد دنبال کننده خود دست پیدا کنند. این در مورد مدیریت جامعه، ایجاد روابط با پیروان شما است. برخی از برندها ممکن است چند فالوور داشته باشند، اما اگر بسیار متعهد و متعهد باشند، این به معنای بسیار بیشتر از این است که میلیون‌ها فالوور داشته باشید و به کاری که انجام می‌دهید یا با برند شما درگیر نمی‌شوید اهمیتی نمی‌دهند.

تصور اشتباه 2: فقط کاربران توییت می کنند

در واقع، کاربران به این پلتفرم می‌آیند تا چیزهای جدید را بیابند، با چیزهایی که به آنها علاقه دارند درگیر شوند و سپس توییت کنند و محتوا را به اشتراک بگذارند.

تصور اشتباه 3: توییتر فقط برای افراد تجاری و فناوری است

مردم در توییتر به انواع زیادی از اخبار و سیاست، فرهنگ پاپ، ورزش، تفسیر زنده رویدادها علاقه مند هستند. هر چیزی زیر آفتاب افراد با هر پیشینه ای در این پلتفرم حضور دارند و همه به دلایل مشابه از توییتر استفاده نمی کنند.

نحوه استفاده از توییتر برای تجارت
نحوه استفاده از توییتر برای تجارت – کالج نوین

تصور غلط 4: توییت ها فقط متن هستند

در واقع، بهترین توییت‌هایی که بیشترین تعامل را دارند شامل عکس‌ها، ویدیوها، گیف‌ها هستند. بنابراین، اگر واقعاً می‌خواهید مردم را وادار به صحبت و تعامل با توییت‌های خود کنید، فراتر از متن فکر کنید و حتماً تصاویر و ویدیو را در آن قرار دهید.

چه کسی از توییتر استفاده می کند؟

در حالی که همه افراد توییتر را به طور متفاوتی تجربه می کنند، در اینجا چند زمینه اصلی مورد علاقه که مردم در توییتر به دنبال آن هستند، آورده شده است.

اخبار و سیاست: مردم می‌خواهند از آخرین اخبار محلی و جهانی مطلع شوند، رویدادهای سیاسی را در حین گسترش تماشا کنند و با جوامع و جنبش‌های اجتماعی تعامل داشته باشند.
ورزش: از بازی‌های المپیک گرفته تا پیش‌نویس NFL، می‌توانید به‌روزرسانی‌های آنی را دریافت کنید، ببینید بازیکنان ستاره چه می‌گویند و با طرفداران در سراسر جهان ارتباط برقرار کنید.
فرهنگ پاپ: می‌توانید با دنبال کردن آن‌ها در توییتر و شرکت در مکالمه متوجه شوید که افراد مشهور مورد علاقه شما در حال انجام چه کاری هستند.
اینفلوئنسرهای رسانه های اجتماعی : می توانید ببینید رهبران فکری و متخصصان صنعت شما چه می گویند و با خالقان، هنرمندان و افراد مشهور ارتباط برقرار کنید.
Utility: توییتر ابزارهای زیادی را ارائه می دهد. می‌توانید اطلاعات و به‌روزرسانی‌های مسافران را دریافت کنید، به‌روزرسانی‌ها و پشتیبانی مربوط به بلایای طبیعی را دریافت کنید، و حتی بدون نیاز به تماس با عوامل خدمات مشتری تماس بگیرید.
خدمات مشتری: بسیاری از مردم از توییتر برای خدمات رسانی به مشتریان استفاده می کنند، بنابراین برندها باید در زمان واقعی برای خدمات رسانی به این مشتریان توجه کنند.
اینها تنها چند دسته از علاقه‌مندی‌ها هستند که گفتگوهای اصلی توییتر را تشکیل می‌دهند، اما در واقع می‌توانید برای هر چیزی که به آن علاقه دارید، مکالمه‌ای پیدا کنید. با افراد و علایق زیاد، برندها می توانند از این مکالمات برای درک و به اشتراک گذاری محتوا با مخاطبان هدف خود استفاده کنند.

علاوه بر این، توییتر در بعد زنده متولد شده است، با افرادی که توییت می‌کنند و توییت‌ها را همانطور که می‌بینند، آن‌طور که فکر می‌کنند، می‌خوانند. این پلتفرم نبض جهان است که با گذشت زمان با پیام‌های 280 کاراکتری جدید در هر ثانیه تکامل می‌یابد که اطلاعات بیشتری در مورد آنچه در اطراف ما اتفاق می‌افتد را بیان می‌کند. به دلیل این بعد زنده، توییتر بیشتر در تلفن همراه استفاده می شود که در آن افراد می توانند در یک لحظه به اشتراک بگذارند و بخوانند.

نحوه استفاده از توییتر برای تجارت
نحوه استفاده از توییتر برای تجارت – کالج نوین

چرا بازاریابان باید از توییتر استفاده کنند؟

توییتر می تواند یک پلتفرم قوی برای بازاریابان باشد، اگر بدانید چگونه از آن استفاده کنید.

روندها را کشف کنید

ابتدا می توانید از این پلت فرم برای کشف آنچه در اطراف شما اتفاق می افتد استفاده کنید. برندها باید از اخبار جهان، روندها و علایق مشتریان به روز بمانند. بنابراین، توییتر مکان مناسبی برای دیدن این چیزها در حین تکامل است و توجه داشته باشید که چگونه نام تجاری شما در این چشم انداز در حال تکامل قرار می گیرد. برای مثال، اگر شما یک برند خرده‌فروشی هستید و به دنبال الهام یا بینش در مورد آنچه مشتریانتان دوست دارند، هستید، توییتر مکانی عالی برای پیدا کردن چیزهایی است که مردم از افراد مشهور گرفته تا رنگ‌ها و خدمات به آن علاقه دارند، بنابراین می‌توانید توییت‌های خود را هدف قرار دهید. بر این اساس.

برند را مدیریت کنید

می توانید از توییتر برای مدیریت شهرت برند خود استفاده کنید. توییتر جایی است که مردم تمام احساسات خود را در آن به اشتراک می گذارند. بنابراین، مکان خوبی برای پیگیری احساسات پیرامون برندتان است و قبل از اینکه از کنترل خارج شود و تبدیل به یک بحران رسانه‌های اجتماعی شود، نظرات منفی را مدیریت کنید.

مردم عاشق صحبت کردن هستند و در توییتر می توانید بفهمید که آنها چگونه در مورد برندهای شما صحبت می کنند. شما می‌توانید توییت‌های مربوط به برند خود را به منظور ارزیابی احساسات و شهرت جهانی که دارید، تنظیم کنید و از آن برای تعیین جهت به انتخاب‌های بازاریابی بعدی خود استفاده کنید.

افزایش آگاهی

توییتر همچنین مکانی عالی برای افزایش آگاهی برند شما است. به دلیل فاکتور قابلیت کشف، توییتر مکانی عالی برای ارائه محتوای شماست. کاربران فعال و کنجکاو هستند و گوش می دهند. برندهای موجود در این محیط به عنوان نویز یا هرزنامه در نظر گرفته نمی شوند، اما با محتوای خوب، می توانند به عنوان متخصصان واقعی در دسته یا حوزه مورد علاقه خود ظاهر شوند. تا زمانی که محتوای عالی ارائه می‌دهید، باید مکانی عالی برای درگیر کردن افراد با برند شما و جلب علاقه باشد.

ارائه خدمات به مشتریان

از آنجایی که توییتر مبتنی بر Live است و توییت‌ها فوراً جریان می‌یابند، این پلتفرم راهی عالی برای تعامل با مشتریانی که فوراً به پاسخ نیاز دارند ارائه می‌کند. همچنین به شما کمک می کند آن نظرات منفی را مدیریت کنید و توانایی خود را برای رسیدگی به مشتریان خود با احتیاط ثابت کنید و همدردی با برند شما را افزایش دهید.

مردم در حال حرکت هستند و برند شما را در طول روز تجربه می کنند، بنابراین از توییتر به عنوان راهی برای دریافت خدمات فوری مشتری استفاده می کنند. بنابراین، مهم است که این توییت‌ها و نظرات را به طور منظم بررسی کنید تا بتوانید در زمان واقعی به آنها سرویس دهید.

مسابقه پژوهشی

هر برند بزرگی به دلایلی که در بالا ذکر شد در توییتر است. این مکان را به مکانی عالی برای تماشای آنچه که مسابقه انجام می دهد، و تحقیق در مورد نحوه صحبت آنها و تمرکز آنها تبدیل می کند. این به نوبه خود به شما کمک می کند تا بهتر از رقبای خود متمایز شوید – یا سطح بالاتری داشته باشید.

با دیگران ارتباط برقرار کنید

توییتر همچنین مکانی عالی برای ارتباط با مشتریان، طرفداران برند و تأثیرگذاران است. این اینفلوئنسرها معمولاً مخاطبان زیادی دارند. بنابراین، اگر آنها را جذب کنید، مخاطبان آنها را جذب خواهید کرد و این یک راه عالی برای انسانی کردن مارک های خود و معتبر ماندن است.

هنگامی که نحوه استفاده موثر از توییتر را درک کردید، این پلتفرم می تواند به شما کمک کند تا برند خود را ارتقا دهید و دسترسی خود را در چندین پلتفرم رسانه اجتماعی افزایش دهید.

کلید تسلط بر رسانه های اجتماعی این است که بدانید چگونه مخاطبان خود را پیدا کرده و درگیر کنید و هر پلتفرم چگونه کار می کند. یک راه عالی برای انجام این کار این است که برای ثبت نام در یک دوره رسانه های اجتماعی و بازاریابی وقت بگذارید که همه چیزهایی را که برای موفقیت در کسب و کار باید بدانید را به شما آموزش می دهد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

15 + 4 =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟