چگونه یک مقاله خوب بنویسیم، 9 روش

چگونه یک مقاله خوب بنویسیم، 9 روش

چگونه یک مقاله خوب بنویسیم؟ ، بسیاری از نویسندگان و اشخاص در بسیاری از روزنامه‌ها، مجلات یا در بلاگ خود، مشکلات، پیشنهادها، نظرات و یا عقاید خود را به شکل یک مقاله می‌نویسند.

مقاله، نوشتاری است که برای مخاطبان زیادی نوشته می‌شود. انگیزه اصلی در پشت نوشتن یک مقاله این است که در روزنامه‌ها، مجلات و ژورنال‌ها منتشر شود تا تغییراتی در جهان ایجاد کند.

اما آنچه مهم است، روش نوشتن انجام مقاله است که به تناسب انتشار در ژورنال‌های مطبوعاتی و یا ژورنال‌های علمی، مسیر متفاوتی باید طی شود.

چگونه یک مقاله خوب بنویسیم، 9 روش - کالج نوین
چگونه یک مقاله خوب بنویسیم، 9 روش – کالج نوین

مقاله چیست؟

در پاسخ به این پرسش که مقاله چیست؟ می توان گفت یک مقاله علمی گزارش نوشته شده و انتشار یافته ای است که نتایج تحقیقات جدید در آن حوزه تخصصی را تشریح می نماید.

می توان گفت: انتشار مقالات علمی راهی است که یک محقق نتایج کار تحقیقاتی خود را با دیگر محققان و یا دانشمندان به اشتراک می گذارد و یا کارهای تحقیقاتی سایر محققان را در قالب یک مقاله مروری ارائه می نماید.

می توان گفت جهت تکامل علم وجود مقالات اجتناب ناپذیر است چرا که مقالات مرتبط با یک زمینه علمی به صورت زنجیر وار به هم متصل بوده و اساس و بنیان کارهای تحقیقاتی هر محقق، مقالات قبلی می باشد.

بنابراین باید دقت کرد که هدف یک مقاله علمی دادن اطلاعات است و نه تحت تاثیر قرار دادن خواننده.

چگونه یک مقاله خوب بنویسیم؟

1. یک موضوع خوب پیدا کنید

محتوا برای الهام گرفتن و نوشتن یک مقاله با کیفیت بسیار مهم است. شما باید موضوعی را پیدا کنید که به آن علاقه دارید یا چیزی جذاب. در مورد آن تحقیق کنید تا بهترین اطلاعات را ارائه دهید.
هرچه موضوع خود را بیشتر بدانید، مطالب بیشتری برای نوشتن مقاله خواهید داشت. خوانندگان باید تمایل به مطالعه در مورد موضوع مقاله داشته باشند. برای نوشتن در مورد موضوعی مد روز که حداکثر خوانندگان را جذب می کند، باید دقت کرد.

چگونه یک مقاله خوب بنویسیم، 9 روش - کالج نوین
چگونه یک مقاله خوب بنویسیم، 9 روش – کالج نوین

2. ایده های خود را برنامه ریزی کنید

چگونه یک مقاله خوب بنویسیم؟ ، فهرستی تهیه کنید که شامل تمام ایده های شما باشد. نوشتن یک مقاله سخت ترین بخش است، همه ایده های خود را بیابید.

اگر الهام‌بخش نیستید، دریغ نکنید که چند روزی را در مورد موضوع فکر کنید. اطلاعات با کیفیت تر خواهد بود. پس از آن، من به شما توصیه می کنم که برنامه ریزی کنید و اطلاعات را ساختار دهید.

با یک برنامه، تصویر واضحی از آنچه باید بنویسید خواهید داشت و هیچ اطلاعات مهمی را از دست نخواهید داد. شما می توانید یک نقشه ذهنی انجام دهید تا به شما کمک کند تا همه چیز را ساختاردهی کنید و یک دید کلی از تمام ایده های خود داشته باشید.

3. روی اطلاعات مهم تمرکز کنید

فقط از اطلاعات مرتبط استفاده کنید. دور بوته نروید، مستقیماً به سر اصل مطلب بروید. درک آن برای خوانندگان باید ساده باشد. هدف این است که آن ها را خسته نکنید.

از جزئیاتی که مهم یا مرتبط نیستند اجتناب کنید. اگر مقاله شما کوتاه باشد تا زمانی که کیفی باشد مشکلی نیست. محتوا مهمتر از طول است.

4. نسخه مقاله- چگونه یک مقاله خوب بنویسیم؟

چگونه یک مقاله خوب بنویسیم ؟ مقاله شما باید برای خوانندگان جذاب باشد. به عنوان مثال، برای جلب نظر خواننده، عناصر را به صورت پررنگ یا مورب قرار دهید. خواندن متن باید دلپذیر باشد.

پاراگراف ها برای پخش مقاله بسیار مهم هستند. اطلاعات را با یک پاراگراف ساختار دهید تا ایده ها را گروه بندی کنید. برای نشان دادن کلمات می توانید برای هر پاراگراف عنوان قرار دهید.

ما همچنین می توانیم inset ایجاد کنیم و از رنگ برای نشان دادن نقاط خاصی استفاده کنیم.

5. مقاله خود را بنویسید!

چگونه یک مقاله خوب بنویسیم ؟  وقت نوشتن است! از واژگان نامفهومی که هیچ کس متوجه نمی شود استفاده نکنید. مراقب املا باشید، از مادرتان بخواهید در صورت لزوم شما را تصحیح کند.

سپس از عبارات یا عباراتی که واضح نیستند اجتناب کنید. روی کیفیت به جای کمیت شرط بندی کنید، نباید خودتان را در ایده ها تکرار کنید. شما باید برای خواننده ارزش بیافزایید. متن باید برای چیزی استفاده شود.

مقدمه مقاله و نتیجه را فراموش نکنید. خواننده باید بداند که در هنگام خواندن مقدمه چه انتظاری دارد. اینجاست که خواننده متوجه خواهد شد که آیا ارزش خواندن همه چیز را دارد یا خیر.

برای نوشتن یک مقدمه جذاب، ابتدا متن را بنویسید. در مورد نتیجه گیری، باید پیام اصلی را خلاصه کنید. نباید زائد باشد.

چگونه یک مقاله خوب بنویسیم، 9 روش - کالج نوین
چگونه یک مقاله خوب بنویسیم، 9 روش – کالج نوین

6. یک عنوان خوب پیدا کنید!

چگونه یک مقاله خوب بنویسیم ؟ ضروری است که کوتاه و سخت باشد و در صورت امکان خواننده را به چالش بکشید. باید کنجکاوی خواننده را برانگیخت. اگر عنوان جذاب باشد، خواننده قصد دارد مقاله را بخواند. اولین برداشت ها را می دهد، باید سخت باشد.

7. با تصاویر نشان دهید

برای داشتن یک مقاله جذاب، آن را با تصاویر خوب و تصاویر معرف به تصویر بکشید. به لطف تصاویر، مقداری رنگ در مقاله قرار دهید. کلمات خود را با نمودارها، نمودارها، جداول نشان دهید… اگر فقط متن وجود داشته باشد، خواننده کمتر جذب می شود. تصاویر اجازه مکث در خواندن را می دهند.

8. بازخوانی کنید

چگونه یک مقاله خوب بنویسیم ؟ برای تصحیح اشتباهات و بررسی سازگاری مجموعه نوشته شده، دوباره بخوانید. مهم است که یک قدم به مقاله بردارید.

9. بیایید بنویسیم

بیایید برویم، وقت آن است که شما یک مقاله بنویسید!

این مقاله را مطالعه کنید  انجام مقاله مدیریت استراتژیک

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 × 5 =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟