نحوه نوشتن خلاصه وب سایت عالی

نحوه نوشتن خلاصه وب سایت عالی

نحوه نوشتن خلاصه وب سایت عالی ، شما یک وب سایت جدید می خواهید – و می خواهید بدانید که هزینه آن چقدر است. حتی برای به دست آوردن تخمین ها، هر آژانس دیجیتال مناسبی از شما درخواست می کند تا خلاصه پروژه شما را ببیند. خلاصه وب سایت یک نقطه شروع کاملا ضروری است که از آن به بعد کل فرآیند خلاقیت را هدایت می کند.

هیچ روش استاندارد صنعتی برای نوشتن خلاصه وب سایت وجود ندارد – برخی بر فلسفه و ارزش های کسب و کار کلی تمرکز می کنند، در حالی که برخی دیگر جزئیات صریح آنچه را که می خواهند هر دکمه در هر صفحه انجام دهد را بررسی می کنند.

قضاوت در مورد جزئیات فنی یا خلاقانه ای که باید در خلاصه وب سایت خود ارائه دهید، و دانستن اینکه آژانس به چه چیزی نیاز دارد تا بتواند یک نقل قول دقیق به شما ارائه دهد، می تواند دشوار باشد. مهمتر از آن، آنچه در خلاصه شما نوشته شده است مستقیماً بر نتیجه کل پروژه تأثیر می گذارد.

چه قبلاً یک پروژه دیجیتال را مدیریت کرده باشید یا نه، مراحل زیر باید به شما و آژانس انتخابی شما کمک کند تا بهترین وب سایت ممکن را با بودجه خود بسازید.

نحوه نوشتن خلاصه وب سایت عالی
نحوه نوشتن خلاصه وب سایت عالی – کالج نوین

13 نکته خلاصه وب سایت خوب

1. درباره کسب و کار شما
اطلاعات شرکت اغلب در خلاصه وب سایت نادیده گرفته می شود – اما ما باید همه چیز را در مورد تجارت شما بدانیم! اطلاعات مربوط به تاریخچه شرکت، نام تجاری، اندازه، کارکنان و مکان‌ها همگی به ما کمک می‌کنند تا بفهمیم شما در مورد چه چیزی هستید. خلاصه‌ای از خدمات یا محصولاتی که ارائه می‌دهید بگنجانید. DNA، ارزش ها و ماموریت شرکت را برای ما توصیف کنید.

همچنین هر گونه برنامه ای برای رشد آینده که ممکن است برای ما مهم باشد را در نظر بگیرید.

2. مخاطبان و کاربران هدف- نحوه نوشتن خلاصه وب سایت عالی
تمام تلاش خود را بکنید تا نوع افرادی را که وب سایت هدف قرار گرفته اند را توصیف کنید. توصیف کنید که مشتری ایده آل شما چگونه به نظر می رسد. این به ما کمک می کند تا سایتی متناسب با آن افراد طراحی کنیم.

شما حتی می توانید این موضوع را با برخی تحقیقات بازار از مشتریان فعلی خود گسترش دهید. چه چیزی را می خواهند ببینند؟ چه چیزی به شما کمک می کند تا به آنها کمک کنید؟

این مقاله را مطالعه کنید  8 عنصر برای بهبود محتوای وب سایت شما

3. اهداف سایت جدید
اهداف کلی سایت جدید چیست؟ اغلب ما ترکیبی از موارد زیر را می بینیم:

. آگاهی از برند را افزایش دهید.
. با طراحی وب سایت واکنش گرا و مدرن و موبایلی، حضور آنلاین را بهبود بخشید.
. از طریق فهرست های طبیعی و پولی، قرار گرفتن در معرض آنلاین را افزایش دهید.
. افزایش فروش.
. سرنخ ها و پرس و جوها ایجاد کنید.
. بهبود منبع اطلاعات از طریق آموزش الکترونیکی یا وبلاگ ها.
. الزامات سفارشی برای مشتریان، یعنی پلتفرم‌ها یا خدمات سفارشی.

اگر فکر می کنید مهم است – بخشی در مورد سایت قدیمی خود قرار دهید. چه چیزی مؤثر است، چه چیزی مؤثر نیست، چه چیزهایی را از دست بدهید، چه چیزهایی را حفظ کنید، چه چیزهایی را در آن دوست ندارید.

4. رقبا یا سایت هایی که دوست دارید
رقبای اصلی شما چه کسانی هستند؟ ما می توانیم ببینیم که آنها چه کاری را درست انجام می دهند و چه کاری را اشتباه انجام می دهند. برخی ممکن است زمینه های خاص مورد علاقه مانند عملکرد کلیدی داشته باشند. کدام سایت ها طرح های عالی دارند که شما دوست دارید؟ به مواردی مانند چیدمان، طرح‌های رنگی، تایپوگرافی، عکاسی و ابزارها یا ویژگی‌های منحصربه‌فرد نگاهی بیندازید.

سعی کنید لیستی از پیوندها را با یادداشت های مرجع برای هر یک از آنها ارائه دهید.

5. نگاه و احساس کنید
به دنبال نگاه کردن به رقبای خود، یا صفحاتی که دوست دارید – سعی کنید “ظاهر و احساس” سایت جدید را توصیف کنید.

6. ویژگی های فنی و الزامات- نحوه نوشتن خلاصه وب سایت عالی
این بخش برای پروژه های بزرگتر بسیار مهم است. به منظور جلوگیری از خزش دامنه بعداً در پروژه (و هزینه های اضافی) تا آنجا که می توانید اینجا را کامل کنید.

. آیا سایت قابلیت ورود کاربران را دارد؟ نحوه رسیدگی، مجوز و مدیریت ثبت نام ها چگونه خواهد بود؟ روی داشبورد کاربر چه خواهد بود؟ هر یک از ویژگی های سفارشی مورد نیاز را شرح دهید.
. آیا سایت تجارت الکترونیک است؟ اگر چنین است، دسته‌ها و تغییرات محصول، روش‌های پرداخت/پرداخت مورد نیاز، محاسبات هزینه حمل و نقل، ردیابی حمل و نقل، کدهای تخفیف، هرگونه تخفیف ارجاعی و غیره را شرح دهید.
. یکپارچه سازی API – آیا سایت نیاز به ادغام با فیدهای خارجی یا API دارد – اگر چنین است، به جزئیات کامل و نمونه های واقعی از این موارد نیاز داریم.
. نمایه های کاربر – چه داده هایی شامل می شود؟ چه معیارهای جستجو؟
. موسسات تاسیس ممکن است دستورالعمل های کدگذاری داخلی داشته باشند – ما باید اینها را ببینیم.

این مقاله را مطالعه کنید  طراح وب نیاز به وب سایت نمونه کار

7. الزامات داخلی
نحوه مدیریت سایت را به صورت روزانه شرح دهید. چقدر مرتب محتوا را به روز می کنید و اضافه می کنید؟ آیا هرگونه صادرات داده از سایت مورد نیاز است؟ به غیر از گوگل آنالیتیکس استاندارد، آیا نیاز به جمع آوری داده های مداوم بیشتری از سایت دارید؟

نحوه نوشتن خلاصه وب سایت عالی
نحوه نوشتن خلاصه وب سایت عالی – کالج نوین

8. محتوا

آیا محتوای جدیدی برای سایت ارائه خواهید کرد؟ اگر چنین است، در این مرحله ایده خوبی خواهد بود که یک نقشه سایت تقریبی را در خلاصه خود ترسیم کنید. در کل چند صفحه خواهد بود؟

در مورد اینکه چه کسی تیم تولید این محتوا را تشکیل می دهد و روند تأیید آن چگونه است، واضح باشید. عرضه محتوا معمولاً در تأخیر راه‌اندازی وب‌سایت مشکل ایجاد می‌کند، بنابراین از روز اول به این موضوع توجه کنید.

9. میزبانی، پشتیبانی و نگهداری
معمولاً شما می خواهید آژانس انتخابی شما میزبان سایت برای شما باشد، در غیر این صورت ممکن است ترتیبات میزبانی دیگری داشته باشید – لطفاً این موارد را توضیح دهید. فکر می کنید چقدر پشتیبانی مداوم برای سایت مورد نیاز است؟ چه چیزی ممکن است برای حرکت رو به جلو به کمک نیاز داشته باشید؟

هر راه‌اندازی میزبانی مدرن باید ایمن باشد، پشتیبان‌گیری منظم داشته باشد و مهم‌تر از همه وب‌سایتی سریع ارائه دهد.

10. بازاریابی آنلاین و سئو
بنابراین در نهایت وب‌سایت جدید شگفت‌انگیز خود را به صورت زنده تنظیم می‌کنید، و در طول سال حتی یک بار بازدید نمی‌کنید – زیرا هیچ‌کس نمی‌داند که آنجاست. بازاریابی دیجیتال برای موفقیت وب سایت جدید شما کاملاً حیاتی است. اگر از قبل برنامه های بازاریابی دارید، خلاصه کردن آنها می تواند مفید باشد.

هیچ چیز بدتر از سرمایه گذاری زیاد در وب سایت جدید خود نیست، اما فراموش کنید که واقعاً باید بازدیدکنندگان را به آن سوق دهید. سئو (بهینه سازی موتور جستجو)، پرداخت به ازای کلیک، رسانه های اجتماعی و بازاریابی ایمیلی هرگز قدرتمندتر از این نبوده اند و هر وب سایت جدیدی نیاز به یک استراتژی آنلاین خوب فکر شده و برنامه ریزی شده دارد. همچنین اشکال سنتی تبلیغات مانند چاپ را فراموش نکنید و قطعا تبلیغات دهان به دهان را فراموش نکنید.

این مقاله را مطالعه کنید  چگونه یک طراحی وب خوب داشته باشیم؟

11. مهلت
گاهی اوقات ممکن است یک مقیاس زمانی اهمیتی نداشته باشد – و پروژه می تواند به همان اندازه که برای درست شدن نیاز دارد زمان ببرد. در موارد دیگر، ممکن است یک مهلت کاملاً حیاتی وجود داشته باشد.

آگاه کردن آژانس از زمان‌بندی‌های شما به آنها کمک می‌کند تا منابع را بهتر برنامه‌ریزی کنند و از همان روز اول پروژه روان‌تری را اجرا کنند. مطمئن نیستید که چقدر طول می کشد تا یک وب سایت بسازید؟

12. آینده – سنجش موفقیت شما
موفقیت وب سایت جدید را چگونه ارزیابی می کنید؟ آیا اهداف فروش یا بازدیدکننده دارید؟ یک آژانس خوب ممکن است بتواند نکات و خدماتی را برای دستیابی به این موارد ارائه دهد.

به اهدافی برای سال اول و دوم فکر کنید که دوست دارید به آنها برسید.

13. بودجه
بله، بودجه شما! چرا لازم است که ما این را بدانیم؟

اولاً، متوجه می‌شویم که بسیاری از مردم در مورد هزینه‌های آژانس دیجیتال بی‌سواد هستند. اگر بودجه شما چند صد پوند است، از شما دعوت می کنیم که از یک سازنده وب سایت DIY مانند WIX یا Shopify دیدن کنید. به یاد داشته باشید که برای یک سرویس و همچنین یک محصول هزینه پرداخت می کنید. خلاصه شما باید شامل بودجه های راهنما باشد تا آژانس ها بتوانند به بهترین نحو برنامه ریزی کنند که چگونه می توان پول شما را برای دستیابی به اهداف وب سایت خود خرج کرد.

یک آژانس می‌داند که با بودجه بالاتر، می‌تواند زمان بیشتری را برای طراحی UX یا یک کمپین بازاریابی دیجیتال کامل صرف کند. اگر بودجه کمتر باشد، آژانس می‌داند چه خدمات اصلی برای دستیابی به V1 موفق سایت مورد نیاز است. تعیین محدوده قیمت، هر چند مبهم، بهترین راه برای خلاصه کردن این است، یعنی 7500 پوند تا 10000 پوند بدون مالیات بر ارزش افزوده.

وقتی کمی وقت گذاشته اید و روی خلاصه خود فکر کرده اید، نه تنها تصویر بسیار واضح تری از هدف نهایی خود خواهید داشت، بلکه می توانید آن را به یک آژانس ارسال کنید، با دانستن اینکه باید هزینه ها، مقیاس های زمانی و اهداف مشخصی را از آنها دریافت کنید تا پروژه خود را به جلو برسانید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

11 + 6 =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟