چگونه یک مقاله ژورنالی بنویسیم

چگونه یک مقاله ژورنالی بنویسیم

چگونه یک مقاله ژورنالی بنویسیم؟ ، اصلاح کنید و تکرار کنید. بین درخواست‌های کمک مالی و انتشارات، بخش بزرگی از حرفه یک دانشمند روان‌شناسی نوشتن است.

انتشار و استناد کردن، اصلی ترین روشی است که ما به حوزه خود کمک می کنیم. بنابراین، مهم است که مهارت های نوشتاری خود را توسعه دهیم.

چگونه یک مقاله ژورنالی بنویسیم ، فراتر از یادگیری برقراری ارتباط به سبک انجام مقاله علمی، توسعه مهارت‌های فراشناختی خاص، نوشتن شما را بهبود می‌بخشد. از این گذشته، ما برای خودمان نمی نویسیم، ما می نویسیم تا دیگران بخوانند، استناد کنند و کار ما را تامین مالی کنند.

اول، ما باید درک کنیم که هیچ کس نیازی به خواندن آثار ما ندارد، بلکه وظیفه ما این است که مردم را متقاعد کنیم که باید بخواهند. درست مانند هر رمان دیگری، یک مقاله گیرا که توسط همتایان بررسی شده است، در ابتدا قلابی برای برانگیختن علاقه دارد، مشکلی را برای حل کردن ایجاد می کند و سپس راه حل رضایت بخشی ارائه می دهد.

چگونه یک مقاله ژورنالی بنویسیم ، این ممکن است خلاف واقع باشد، اما اگر آثار دانشمندان بسیار پربار و دارای استناد را بخوانید، متوجه منظور من خواهید شد. در پایان مقدمه، شما درگیر مشکل شده اید، متقاعد شده اید که باید حل شود، و می خواهید به خواندن چگونگی حل مشکل توسط نویسنده(ها) ادامه دهید.

در زیر، بخش به بخش، نکاتی را برای نوشتن مقاله‌ای برای یک مجله معتبر ارائه می‌دهم.

این مقاله را مطالعه کنید  متغیر چیست

چگونه یک مقاله ژورنالی بنویسیم - کالج نوین
چگونه یک مقاله ژورنالی بنویسیم – کالج نوین

مقاله ژورنالی چیست؟

چگونه یک مقاله ژورنالی بنویسیم ، در تعریف ژورنال باید گفت که ژورنال یک مجله ای هست که معمولا به صورت دوره ای چاپ می شود و این دوره می تواند هفتگی‌، ماهانه‌، یا سالانه باشد.

در این مجلات یک سری مقالات که دارای بار علمی خوبی هستند چاپ می شوند. باید گفت که چاپ کردن یک مقاله در ژورنال معتبر زحمت بیشتری می خواهد و خود ژورنال هم در زمینه چاپ مقاله سخت گیری می کند و ممکن است چند بار به شما اشکالات مقاله را اعلام (ریوایز) و از شما بخواهند که مقاله را ویرایش کنید و یا در صورت خوب نبودن محتوای مقاله آن را رد (ریجکت) کند.

چگونه یک مقاله ژورنال برگردان صفحه بنویسیم

معرفی

چگونه یک مقاله ژورنالی بنویسیم ، مقدمه مکانی برای جلب نظر خوانندگان با تنظیم مشکل است. این مکان برای بررسی ادبیات جامع نیست. مقدمه را به عنوان یک استدلال آغازین در نظر بگیرید. مقالاتی را که به عنوان شاهدی برای استدلال شما هستند، توصیف و استناد کنید.

با ارائه گزارش‌های جایگزین (مقالاتی که استدلال متقابلی برای استدلال شما ارائه می‌کنند) متعادل باشید، اما در نهایت خواننده را متقاعد کنید که دیدگاه شما احتمالاً درست است.

چگونه یک مقاله ژورنالی بنویسیم ، یک مقدمه مؤثر نه تنها شکاف‌های دانش را توضیح می‌دهد، بلکه چرایی این شکاف‌ها را نیز باید پر کرد. قانع کننده نیست که بگوییم “در مورد X اطلاعات کمی وجود دارد، به همین دلیل است که ما باید X را مطالعه کنیم.

” سوالات بی پاسخ زیادی وجود دارد و همه آن ها ارزش پاسخگویی را ندارند. چرا باید در ابتدا به X اهمیت دهیم؟ اگر تنها پاسخ در مقاله شما به این دلیل است که اطلاعات کمی وجود دارد، پس قانع کننده نیست.

مطمئن شوید که به «پس چی؟» پاسخ می دهید. سوال در مقدمه شما جی بلسکی در مقدمه استدلالی استاد است. بلسکی مشکلی را مطرح می‌کند، شواهدی را ارائه می‌کند که چرا باید آن را حل کرد، و شما را متعجب می‌کند که چرا هرگز به این شکل به مشکل فکر نکرده‌اید.

مواد و روش ها

چگونه یک مقاله ژورنالی بنویسیم ، این بخش تقریباً فرمولی است، اما برای افزایش وضوح، هدف روش های خود را شرح دهید. شیمل (2012) فرمت زیر را توصیه می کند: “برای انجام X، ما Y را انجام دادیم.” به عنوان مثال: “برای ارزیابی کیفیت رابطه، شرکت کنندگان مقیاس تنظیم دیادیک را تکمیل کردند…”

چگونه یک مقاله ژورنالی بنویسیم - کالج نوین
چگونه یک مقاله ژورنالی بنویسیم – کالج نوین

نتایج

وسوسه انگیز است که این بخش را به پر از اصطلاحات آماری تبدیل کنیم تا «علمی تر» به نظر برسد. در مقابل این وسوسه مقاومت کنید زیرا داستان واقعی در داده های شماست.

آمارها شواهدی از داستان شما ارائه می دهند، اما آن ها به تنهایی داستانی را شامل نمی شوند.

چگونه یک مقاله ژورنالی بنویسیم ، در نوشتن بخش نتایج خود، با فکر کردن در مورد اینکه یافته های شما چه نتیجه ای را نشان می دهد، شروع کنید. نتایج را ترجمه کنید تا خواننده بتواند یافته ها را بدون درک آمارها درک کند.

رابرت کیل (2014) استفاده از این قیاس را هنگام نوشتن بخش نتایج توصیه می‌کند: آمار به نتایج مانند استنادها برای مقدمه است.

چگونه یک مقاله ژورنالی بنویسیم ، همانطور که استنادها شواهدی را ارائه می دهند که استدلال های شما به خوبی مستدل هستند، آمار نیز شواهدی را ارائه می دهد که نتیجه گیری شما موجه است.

یکی از نمونه های قانع کننده از نوشتن نتایج هنرمندانه از Katz-Wise، Priess and Hyde (2010) می آید. نویسندگان از مدل سازی منحنی رشد نهفته، یک تکنیک آماری پیشرفته برای تجزیه و تحلیل داده های طولی استفاده کردند.

در اینجا جمله ای وجود دارد که به وضوح نتایج را توصیف می کند اما دقت آماری را قربانی نمی کند:

چگونه یک مقاله ژورنالی بنویسیم ، در مقایسه با والدینی که یک فرزند قبلی داشتند، والدینی که برای اولین بار در دوران بارداری حضور داشتند، برجستگی خانواده کمتری را گزارش کردند (b = 1.214) اما افزایش شدیدتری در برجستگی خانواده در طول انتقال به والدینی (b = -0.180) گزارش کردند، همانطور که اثرات قابل توجه والدین نشان می دهد.

تجربه در مورد اثر رهگیری و خطی. توجه داشته باشید که چگونه در این مثال، نتایج به صورت قابل دسترس ارائه می‌شوند و آمارها از داستان پشتیبانی می‌کنند، اما در کانون توجه نیستند.

بحث

چگونه یک مقاله ژورنالی بنویسیم ، بحث جایی است که یافته‌های شما را توضیح داده و زمینه‌سازی کنید. به سادگی آنچه را که در نتایج بیان شده است تکرار نکنید. بحث باید پاسخ دهد که چرا آنچه را پیدا کردید پیدا کردید. مکانیسم های بالقوه پشت این الگوها چیست؟ چرا شناسایی این الگوها مهم بود؟ کار شما چگونه به این حوزه کمک می کند؟

چگونه یک مقاله ژورنالی بنویسیم ، در پایان مقاله، خوانندگان باید احساس کنند که به دایره کامل رسیده اند. شما به سوالات مطرح شده در مقدمه پاسخ داده اید و مرزهای دانش را کمی فراتر برده اید. شاید شما سوالات جدیدی را برای پاسخ به آن ها باز کردید، اما مهم تر از همه، به سوالاتی که قرار بود به آن ها پاسخ دهید پاسخ داده اید.

چگونه یک مقاله ژورنالی بنویسیم ، درباره محدودیت ها بحث کنید، اما روی آن ها تمرکز نکنید. بیان نکنید که برای درک یافته های شما به تحقیقات بیشتری نیاز است. این نوع پایان شما را در موقعیتی آسیب پذیر قرار می دهد. اگر به تحقیق بیشتری نیاز باشد، خوانندگان و داوران تعجب خواهند کرد که چرا آن را در این مقاله انجام نداده‌اید.

درعوض، پایانی را با یک پیام قوی «به خانه ببرید» انتخاب کنید که به هر یک از این سه سؤال پاسخ می‌دهد: چه چیزی را که قبل از خواندن این مقاله نمی‌دانستیم، یاد گرفته‌ایم؟ چگونه به درک ما از رفتار انسان کمک خواهد کرد؟ بر اساس یافته های خود چه نوع توصیه هایی ارائه می کنید؟

چگونه یک مقاله ژورنالی بنویسیم - کالج نوین
چگونه یک مقاله ژورنالی بنویسیم – کالج نوین

نکات پایانی

چگونه یک مقاله ژورنالی بنویسیم ، در توسعه مهارت‌های فراشناختی در مورد نوشتار خود، مهم است که بتوانید نوشتار مؤثر را تشخیص دهید. دفعه بعد که مقاله ای در مجله می خوانید یا مقاله خود را اصلاح می کنید، هر بخش را مرور کنید و به این سؤالات پاسخ دهید: آیا استدلال متقاعدکننده و منطقی در مقدمه وجود دارد؟ آیا نتایج بدون آمار قابل درک است؟ آیا بحث به اندازه کافی به سؤالات مطرح شده در ابتدا و با یک پیام واقعی پاسخ می دهد؟

چگونه یک مقاله ژورنالی بنویسیم ، در پایان، این نقل قول از شیمل (2012) را به خاطر بسپارید:

“شما ممکن است با انتشار مقالات زیادی زنده بمانید، اما فقط با نوشتن مقالات خوب موفق خواهید شد مقالاتی که به وضوح ساختار یافته و داستانی قانع کننده را روایت می کنند. کیفیت در نهایت بر کمیت غلبه دارد و در یک جهان علمی شلوغ برجسته خواهد شد.»

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

12 − 8 =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟