چگونه یک مقاله پایه دانش بنویسیم، 9 مرحله آن - کالج نوین

چگونه یک مقاله پایه دانش بنویسیم، 9 مرحله آن

چگونه یک مقاله پایه دانش بنویسیم ، آیا تا به حال به انجام مقاله پایگاه دانش برخورد کرده اید که نتوانید از آن سر در بیاورید؟ اگر چنین است، می دانید که محتوای کمکی با کیفیت پایین به تجربه مشتری آسیب می زند.

چگونه یک مقاله پایه دانش بنویسیم ، برعکس، محتوای دانش پایه که به خوبی نوشته شده است، یک روش آزمایش شده و واقعی برای کاهش وابستگی به عوامل زنده و کمک به مشتریان برای دریافت فوری اطلاعات مورد نیاز است.

مقاله پایگاه دانش چیست؟- چگونه یک مقاله پایه دانش بنویسیم

چگونه یک مقاله پایه دانش بنویسیم ، مقاله پایگاه دانش نوعی از راهنمای کمکی است که برای پاسخ به سؤالات متداول یا کمک به مشتریان در حل مشکلاتی که معمولاً با آن ها مواجه می شوند طراحی شده است.

علیرغم نام، مقالات پایگاه دانش نیازی به نوشتن ندارند، و همچنین ممکن است از ویدیوها، تصاویر و سایر رسانه‌ها استفاده کنند، اگر به درک مطلب کمک کند.

چگونه یک مقاله پایه دانش بنویسیم، 9 مرحله آن
چگونه یک مقاله پایه دانش بنویسیم، 9 مرحله آن – کالج نوین

انواع مقالات دانش بنیان

چگونه یک مقاله پایه دانش بنویسیم ، چند نوع مختلف از مقالات پایگاه دانش وجود دارد که ممکن است با آن ها برخورد کنید. برخی از نمونه های رایج عبارتند از:

. پرسش و پاسخ (سوالات متداول)
. راهنمای نصب، نحوه انجام، گام به گام
. عیب یابی
. توضیحات محصول

هر یک از آن ها ساختار و رویکرد منحصر به فرد خود را می طلبد.

9 مرحله برای ایجاد مقاله پایگاه دانش- چگونه یک مقاله پایه دانش بنویسیم

1. به مخاطب فکر کنید

چگونه یک مقاله پایه دانش بنویسیم ، یک قانون سرانگشتی این است که فرض کنید خوانندگان شما چیزی نمی دانند، بنابراین همه چیز باید املا و توضیح داده شود. این بدان معنا نیست که مقالات را با اطلاعات اضافی پر می کنید.

اگر در حال نوشتن مقاله ای در مورد نحوه آموزش چت بات هستید، می توانید فرض کنید که خوانندگان شما می دانند چت بات چیست.

اما، در حین نوشتن در مورد خود فرآیند آموزش، باید مفاهیم استفاده شده و مراحلی را که خوانندگان برمی‌دارند به طور کامل توصیف کنید، انگار برای اولین بار است که آن ها را می‌بینند.

این مقاله را مطالعه کنید  تحقیق کیفی در مقابل تحقیقات کمی

مقاله پایگاه دانش “انجام”
. به حساب کاربری خود بروید و روی “System Preferences” و سپس “Set key” کلیک کنید.
. با استفاده از ابزار «پیشنهادات هوشمند» در تنظیمات ربات چت می‌توانید یک ربات چت را آموزش دهید.

مقاله پایگاه دانش “نباید”
. به حساب خود بروید و یک کلید تنظیم کنید.
. می توانید چت بات خود را از طریق تنظیمات چت بات آموزش دهید.

چگونه یک مقاله پایه دانش بنویسیم ، اگر توضیحات بی دلیل طول مقاله را افزایش می دهد یا آن را بیش از حد پیچیده می کند، به جای آن از پیوندها استفاده کنید: یک مقاله کوچک تر جداگانه بنویسید و از طریق یک متن لنگر واضح به کاربر اشاره کنید.

2. در مورد نوع مقاله تصمیم بگیرید

بسته به اینکه چه مقاله ای را می خواهید بنویسید، یک برنامه اولیه و جدول زمانی و یک رویکرد خاص برای تلاش های آماده سازی خود خواهید داشت.

نوع مقاله نیز بر ساختار شما تأثیر می گذارد. راهنماهای نصب و کاربر دارای ترتیب زمانی دقیقی هستند، در حالی که سؤالات متداول ممکن است هر چیزی را از ساده‌ترین مفهوم تا پیشرفته‌تر پوشش دهد.

چگونه یک مقاله پایه دانش بنویسیم، 9 مرحله آن - کالج نوین
چگونه یک مقاله پایه دانش بنویسیم، 9 مرحله آن – کالج نوین

3. قبل از نوشتن دانش جمع آوری کنید

چگونه یک مقاله پایه دانش بنویسیم ، وضوح نوشتار از وضوح فکر ناشی می شود.

قبل از شروع نوشتن:

. در کفش مشتریان خود راه بروید. دنباله ها را مرور کنید، مراحل را یادداشت کنید، و هر مشکلی را که ممکن است نیاز به توضیح بیشتری داشته باشد، یادداشت کنید. اسکرین شات ها نیز کمک می کنند.

. به عملیات نگاه کنید. با همکاران خود صحبت کنید و بلیط ها را در نرم افزار پشتیبانی یا سوابق در چت زنده یا مکالمات ربات چت بررسی کنید تا رایج ترین مشکلات مشتری (و پاسخ های صحیح) را جمع آوری کنید. اگر می‌توانید مستقیماً به صحبت‌های مشتریان در رسانه‌های اجتماعی یا با صحبت کردن با آن ها گوش دهید.

. دانش بدست آورید. اگر از شما خواسته شده است که یک مقاله پایه دانش نیمه فنی بنویسید (مثلاً یک راهنمای کاربر)، ایده خوبی است که اسناد مربوطه را بخواهید یا حتی مستقیماً با کارشناسان داخلی مشورت کنید.

. از تجزیه و تحلیل استفاده کنید. یک رویکرد داده محور برای هر نوع مقاله پایگاه دانش کار می کند. برای مثال، می‌توانید از Google Analytics برای کشف عباراتی که کاربران در قسمت جستجوی پایگاه دانش خود تایپ می‌کنند، استفاده کنید، آن را با محتوایی که قبلاً دارید مقایسه کنید و شکاف‌ها را شناسایی کنید.

4. از دلیل شروع کنید

هر مقاله پایگاه دانش را با بیان دلیل نوشتن آن شروع کنید – که باید با دلیل جستجوی مشتریان شما مطابقت داشته باشد. مقاله‌های «گذرواژه خود را بازنشانی کنید» می‌توانند با «اگر رمز عبور خود را فراموش کرده‌اید یا پیام «گذرواژه صحیح نیست» را دریافت کردید، دستورالعمل‌های زیر را دنبال کنید تا رمز عبور جدیدی تنظیم کنید.

این مقاله را مطالعه کنید  انجام مقاله مدیریت آموزشی

این کمک خواهد کرد:

. شما، برای شروع به کشف راه حل مشکل و نوشتن یک مقاله موثر
. مشتریان شما، برای اطمینان از اینکه آن ها به محتوای مناسب رسیده اند و متوجه می شوند که چه اتفاقی می افتد.

5. اشاره به فواید

چگونه یک مقاله پایه دانش بنویسیم ، مقالات مبتنی بر دانش نباید صرفاً سودمند باشند. اگر پایگاه دانش شما به صورت آنلاین در دسترس عموم باشد، مقالات پایگاه دانش شما ممکن است در موتورهای جستجو رتبه بندی شوند و توسط افرادی که (هنوز مشتری) شما نیستند، روی آن ها کلیک کنند.

هیچ اشکالی برای ذکر مزایای هر محصول یا خدماتی که توضیح می دهید برای مشتری وجود ندارد. حتی مقالات مبتنی بر دانش فنی، مانند مقالاتی که در مورد پیچ و مهره های SLA توضیح می دهند، می توانند اشاره ای به این موضوع داشته باشند که چرا SLA ها برای شرکت و مشتریان شما مهم هستند.

6. محتوای خود را به راحتی مرور کنید

چگونه یک مقاله پایه دانش بنویسیم ، یک مقاله پایگاه دانش باید به خوانندگان این امکان را بدهد که مهم ترین نکات را در یک نگاه اسکن کنند.

این به این دلیل است که یک کاربر ممکن است یک فرآیند را به درستی دنبال کرده باشد اما در یک نقطه خاص دچار مشکل شده باشد.

شما می خواهید که آن ها بتوانند راه حل را بدون نیاز به بازگشت به همه اطلاعات پیدا کنند. همچنین به نمایش صحیح محتوا در موبایل کمک می‌کند و تجربه‌ای مثبت را در بین دستگاه‌ها ارتقا می‌دهد.

در اینجا چند عنصر کلیدی وجود دارد که باید در نظر گرفته شود:

. سرفصل ها سرفصل‌ها به خوانندگان کمک می‌کنند به راحتی قسمت‌هایی را که بیشتر به آن‌ها علاقه دارند، تشخیص دهند.
. نقاط گلوله گلوله‌ها متن را می‌شکنند و بهتر برجسته می‌شوند تا راحت‌تر به خاطر بسپارند.

. قالب بندی متن هنگام نقل قول از پیام هایی که کاربران در صفحه نمایش خود می بینند، از حروف برجسته برای دستورات یا دکمه ها استفاده کنید.
. نمادها نماد “>” به ویژه برای نشان دادن یک سری کلیک در یک مرحله مفید است.

چگونه یک مقاله پایه دانش بنویسیم، 9 مرحله آن - کالج نوین
چگونه یک مقاله پایه دانش بنویسیم، 9 مرحله آن – کالج نوین

7. به زبان خود اهمیت دهید

چگونه یک مقاله پایه دانش بنویسیم ، انتخاب کلمات و نوبت عبارت شما می‌تواند باعث ایجاد یا شکست مقاله شود. بنابراین، هنگام نوشتن مقاله پایگاه دانش، در اینجا قوانینی وجود دارد که باید به خاطر بسپارید:

. اشتباهات گرامری یک نه نه است. اگر مطمئن نیستید که آن را درست انجام داده اید، از یک جفت چشم دوم بخواهید تا بررسی کند.
. بی وقفه تصحیح کنید. اشتباهات تایپی نادیده گرفته شده است. اگر مقالات شما اشتباهات متعددی داشته باشند، خوانندگان شما کمتر به محتوای شما احترام می گذارند (آگاهانه یا ناخودآگاه).

این مقاله را مطالعه کنید  انواع تحقیق کیفی

. جدی باشید، اما صحبت کنید. سعی کنید طوری بنویسید که با مشتری صحبت می کنید: در صورت امکان از صدای منفعل خودداری کنید، از “شما” استفاده کنید و از اصطلاحات و عبارات پیچیده دوری کنید.

. در زمینه فنی راحت پیش بروید. سعی کنید از اصطلاحات فنی خودداری کنید مگر اینکه آن ها کاملا ضروری باشند. هنگامی که از آن ها استفاده می کنید، آن ها را به طور خلاصه در داخل پرانتز توضیح دهید یا به مقالات دیگری که آن ها را توضیح می دهند پیوند دهید.

8. عناوین آموزنده را انتخاب کنید

چگونه یک مقاله پایه دانش بنویسیم ، عناوین تخیلی خوانندگان را گیج می کند و یافتن مقالات پایه دانش را دشوار می کند. در عوض، عناوینی را انتخاب کنید که به طور دقیق محتوای مقاله را توصیف کنند. در اینجا برخی از عبارات رایج مورد استفاده در عنوان مقالات پایگاه دانش آورده شده است:

. شروع با…
. نحوه راه اندازی…
. چیست…
. نحوه استفاده از…
عنوان صحیح ممکن است برای موضوعات پیچیده تر مشکل باشد. به‌عنوان مثال، اینکه «چگونه API ما کار می‌کند» را به‌جای «نحوه یکپارچه‌سازی نرم‌افزار موجود خود» انتخاب کنید، بستگی به دانسته‌های شما در مورد مشتریان و سؤالات آن ها دارد.

ایده ای که به شما کمک می کند، تحقیق کلمات کلیدی خوب است. چه از طریق Google Analytics یا از طریق ابزار SEO مانند SEMRush یا Moz، می توانید آنچه را که کاربران در مورد یک موضوع خاص جستجو می کنند، پیدا کنید.

9. نشان بده نگو

چگونه یک مقاله پایه دانش بنویسیم ، منصفانه است که بگوییم هر فردی که سعی کرده است با استفاده از یک مقاله بدون هیچ گونه تصویری نرم افزار را هدایت کند، با مشکلاتی روبرو شده است.

بنابراین، در صورت لزوم، این تصاویر را به مقاله پایگاه دانش اضافه کنید:

. اسکرین شات ها با ابزارهایی مانند Lightshot و Skitch، حتی می‌توانید روی اسکرین‌شات‌های خود نقاشی کنید تا مناطق خاصی را برجسته کنید.
. فیلم های. اگر منابعی برای ویدیوهای حرفه ای توسعه یافته کامل ندارید، ضبط Loom یا Camtasia بسیار بهتر از هیچ است.
. قالب بندی دیگری که برجسته است. اگر واقعاً می‌خواهید مشتریان به چیزی توجه کنند، از انواع قالب‌بندی مانند پس‌زمینه‌های رنگی استفاده کنید.

الگوی مقاله پایگاه دانش

چگونه یک مقاله پایه دانش بنویسیم ، برای کمک به شما در نوشتن مقالات پایه دانش خود، مجموعه‌ای از الگوهای مفید ایجاد کرده‌ایم.

طیف وسیعی از الگوها را خواهید دید که بر اساس نوع مقاله تفکیک شده اند و همچنین توضیحی در مورد نحوه استفاده از آن ها خواهید داشت.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

11 + هفده =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟