چگونه یک برنامه بازاریابی بنویسیم؟

چگونه یک برنامه بازاریابی بنویسیم؟

چگونه یک برنامه بازاریابی بنویسیم؟ ، برای تقویت مجدد بازاریابی خود آماده اید؟ اول، شما نیاز به یک برنامه دارید. در این مقاله، نحوه ایجاد یک برنامه بازاریابی برای کسب و کار خود را شرح می دهم.

چگونه یک برنامه بازاریابی بنویسیم؟

پژوهش

مهم است که بدانید دیگران به غیر از شما در مورد شرکت شما چه فکر می کنند، بنابراین قبل از نوشتن برنامه بازاریابی خود، مدتی را صرف صحبت با کارمندان، مشتریان، سهامداران و اعضای جامعه کنید – هرکسی که شرکت شما را تحت تاثیر قرار می دهد. بررسی کنید تا بفهمید آنها واقعاً چه فکری می کنند و چه احساسی در مورد شرکت دارند. این حافظه پنهان اطلاعات ارزشمند، مبنایی برای بخش تحلیل SWOT از برنامه بازاریابی شما خواهد بود.

چگونه یک برنامه بازاریابی بنویسیم؟
چگونه یک برنامه بازاریابی بنویسیم؟ – کالج نوین

تحلیل رقابتی

در طول تحقیق خود، حتما از افراد بپرسید که فکر می کنند رقبای شما چه کسانی هستند و شرکت شما چگونه در مقابل آنها قرار می گیرد. سپس، برای کسب اطلاعات بیشتر، با بررسی دقیق وب سایت های رقبا و بررسی هرگونه پوشش خبری در مورد آنها، تحقیقات ثانویه را انجام دهید. سپس، از وب‌سایتی مانند Semrush یا Ahrefs استفاده کنید تا ببینید وب‌سایت‌های آن‌ها چقدر خوب عمل می‌کنند: برای چند کلمه کلیدی رتبه‌بندی می‌کنند، چند بازدیدکننده در ماه جذب می‌کنند، امتیاز اعتبار آنها چقدر است و غیره. در طول این تحقیق، به دنبال راه‌هایی باشید که در آن شرکت شما مشابه و متفاوت از رقبا است. آنها را از بیشترین تا کم رقابتی ترین رتبه بندی کنید.

این مقاله را مطالعه کنید  آموزش خارج از محل کار

تجزیه و تحلیل SWOT

اگر ندانید کجا هستید نمی توانید به جایی که می خواهید برسید. به همین دلیل است که می خواهید شروع به نوشتن برنامه بازاریابی خود با تجزیه و تحلیل وضعیت داخلی خود (نقاط قوت و ضعف شرکت شما) و موقعیت بیرونی که در آن فعالیت می کنید (فرصت ها و تهدیدهای موجود در بازار) باشید. برای این اطلاعات، تحقیقاتی را که انجام دادید و همچنین بینش خود را استخراج کنید. بی رحمانه صادق باشید این اساس کل برنامه بازاریابی شما است، بنابراین اگر در اینجا به خودتان دروغ بگویید، برنامه بازاریابی شما احتمالاً بی اثر خواهد بود.

اهداف

بخش اهداف برنامه بازاریابی شما به وضوح نشان می دهد که چگونه می خواهید کسب و کار شما بعد از اجرای برنامه بازاریابی متفاوت باشد. و مطمئن شوید که آنها اهداف SMART هستند – خاص، قابل اندازه گیری، قابل دستیابی، مرتبط و محدود به زمان – بنابراین می توانید به وضوح بدانید که آیا آنها محقق شده اند یا خیر. به عنوان مثال، یک هدف SMART این خواهد بود: “افزایش فروش سالانه تا پایان سال 10٪”.

اهداف

اهداف، نقاط عطفی هستند که برای رسیدن به اهداف خود باید به آنها برسید. بر خلاف اهداف که استراتژیک هستند – به این معنی که مستقیماً بر موفقیت شرکت شما تأثیر می گذارند – اهداف بیشتر تاکتیکی هستند و به طور کلی به اجرای تاکتیک های بازاریابی مربوط می شوند. به عنوان مثال، یک هدف ممکن است این باشد: “دستیابی به 5000 مشتری بالقوه فروش با یک کمپین ایمیلی که نرخ باز بودن حداقل 30٪ و نرخ کلیک 5٪ دارد.”

این مقاله را مطالعه کنید  گزارش حسابرسی

بازارهای هدف

در این بخش از طرح، مشخص کنید که قصد دارید از طریق تلاش های بازاریابی خود به چه کسانی دسترسی پیدا کنید. به طور کلی، این مشتریان و مشتریان بالقوه شما هستند، اما اگر هدف شما یافتن نامزدهای شغلی واجد شرایط است، یا رهبران جامعه و دولت، اگر به دنبال مقابله با مقررات سنگین یا جناح های ناراضی هستید، می توانند کارمندان و کارمندان بالقوه نیز باشند. انجمن.

چگونه یک برنامه بازاریابی بنویسیم؟
چگونه یک برنامه بازاریابی بنویسیم؟ – کالج نوین

پیام- چگونه یک برنامه بازاریابی بنویسیم؟

پیام چیزی است که شما می خواهید اعضای بازارهای هدف در مورد شرکت شما بدانند تا رفتاری را که به دنبال آن هستید، مانند خرید محصول یا خدمات شما، ایجاد کنند. به طور کلی، پیام نوعی پیشنهاد فروش منحصر به فرد شرکت یا USP است که مزایای منحصر به فردی را که شرکت شما ارائه می دهد و بنابراین دلیل تجارت با شما به جای رقبا را بیان می کند.

تاکتیک

تاکتیک ها قلب یک برنامه بازاریابی هستند – اینها کارهایی است که در واقع انجام خواهید داد و چگونه آن را انجام خواهید داد. نکته کلیدی این است که تاکتیک هایی را انتخاب کنید که برای کسب و کار شما و اهدافی که می خواهید به آنها برسید مناسب تر باشد. انتخاب بهترین تاکتیک ها معمولاً به کمک یک متخصص بازاریابی با تجربه نیاز دارد.

در اینجا یک لیست نسبتاً جامع از تاکتیک های بازاریابی وجود دارد: جوایز و شناخت حرفه ای؛ وبلاگ نویسی؛ مطالعات موردی و مقالات سفید؛ وثیقه مانند بروشور، بروشور، برگه فروش و غیره؛ تبلیغات دیجیتال مانند پرداخت به ازای کلیک، تبلیغات بنری، بازاریابی وابسته، وب سایت ها و بازاریابی مجدد؛ ایمیل مستقیم؛ بازاریابی ایمیلی؛ رویدادها از جمله مهمانی ها، سمینارها و بحث های پنل، و اطلاعیه های محصول و خدمات؛ بازاریابی درونگرا؛ اینفوگرافیک; لوگو و برند شما؛ تبلیغات بومی و تبلیغات؛ تبلیغات و مسابقات؛ تبلیغات؛ بهینه سازی موتور جستجو؛ تعاملات صحبت کردن؛ تبلیغات تخصصی و سواگ; مشارکت های استراتژیک؛ نظرسنجی ها بازاریابی تلفنی؛ نمایشگاه های تجاری؛ تلویزیون سنتی و تبلیغات چاپی؛ فیلم های؛ وبینارها؛ و بازاریابی دهان به دهان

این مقاله را مطالعه کنید  مدیریت فروشگاه

جدول زمانی

به طور کلی یک برنامه ماه به ماه از آنچه اتفاق می افتد، یک جدول زمانی مشخص می کند که هر تاکتیک چه زمانی و برای چه مدت اجرا می شود، و کدام تاکتیک ها به طور همزمان اجرا می شوند تا اثربخشی کلی آنها افزایش یابد.

بودجه

در بخش بودجه برنامه بازاریابی خود، میزان پولی که برای هر تاکتیک بازاریابی اختصاص می دهید را مشخص کنید.

البته امکان بازاریابی بدون برنامه وجود دارد – بازاریابی شما بدون برنامه احتمالاً مؤثر نخواهد بود. متأسفانه، به نظر می‌رسد که تلاش‌های بازاریابی بسیاری از کسب‌وکارهای کوچک تا حد زیادی نتیجه تلاش‌های فروش توسط فروشندگان تبلیغاتی باشد – یعنی بسیاری از صاحبان مشاغل هر آنچه را که فکر می‌کنند بهترین معامله توسط روزنامه محلی، ایستگاه رادیویی، ایستگاه تلویزیونی یا تبلیغات دیجیتالی ارائه می‌شود، خریداری می‌کنند. آژانس. این تلاش‌های کاملاً برنامه‌ریزی نشده و ناهماهنگ می‌تواند نتایج پراکنده داشته باشد، اما معمولاً رشد پایداری ندارد. برای اینکه بیشترین بهره را از دلارهای بازاریابی خود ببرید، یک برنامه ایجاد کنید و به آن پایبند باشید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج × دو =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟