چگونگی نوشتن یک تحقیق - کالج نوین

چگونگی نوشتن یک تحقیق

چگونگی نوشتن یک تحقیق ، هنگامی که به دانشگاه و به ویژه تحصیلات تکمیلی می روید، در مقطعی معلم یا مربی شما از شما می خواهد یک مقاله تحقیقی یا مقاله بنویسید. یک مقاله را می توان وسیله ای برای کشف و شناسایی مشکلات علمی، فناوری و اجتماعی دانست.

چگونگی نوشتن یک تحقیق اولین بار نوشتن این نوع مقاله ها احساس سردرگمی در شما ایجاد می کند، فکر کردن در مورد آنچه که خواهید نوشت دشوار است، اما تا زمانی که به خوبی سازماندهی و تمرکز کنید، تکمیل یک مقاله کاملاً در در نوک انگشتان شماست.

نوشتن مقاله چهار مرحله اصلی دارد که شامل: انتخاب موضوع، تحقیق درباره موضوع، برنامه ریزی و نوشتن است. اکثر دانشجویان تحصیلات تکمیلی آرزو می کنند مقاله خود به خود انجام شود، اما همه این کار را غیر ممکن دانستند.

چگونگی نوشتن یک تحقیق برای تنفس آسانتر نوشتن، باید به خوبی برنامه ریزی و آماده کنید. و به یاد داشته باشید که مرتکب “دزدی ادبی” نشوید.

چگونگی نوشتن یک تحقیق
چگونگی نوشتن یک تحقیق – کالج نوین

چگونه یک تحقیق بنویسیم؟

مرحله 1: انتخاب یک موضوع قابل اجرا، مرتبط و منحصر به فرد از تحقیق

چگونگی نوشتن یک تحقیق گاهی اوقات دانشجویان به موضوعات تحقیقاتی خود اختصاص داده می شوند، اما اگر به اندازه کافی خوش شانس هستید که چنین گزینه ای دارید، موضوع خود را هوشمندانه انتخاب کنید. ابتدا، موضوعی را انتخاب کنید که مورد علاقه شما باشد.

این مقاله را مطالعه کنید  تجزیه و تحلیل داده های کمی، 2 شاخه

سپس در حین تحقیق حوصله نخواهید داشت زیرا مطمئناً چیز جدیدی کشف خواهید کرد و از روند نوشتن لذت خواهید برد. موضوعاتی را که خیلی فنی یا خیلی عمومی هستند انتخاب نکنید.

چگونگی نوشتن یک تحقیق اگر موضوع تحقیق شما خیلی گسترده باشد، احتمالاً مقاله تحقیقاتی شما به خوبی انجام نمی شود زیرا مانند یک طرح کلی به نظر می رسد. شما باید موضوع خود را به یک مفهوم یا فکر خاص محدود کنید و آن را دقیق و منسجم کنید.

به عنوان مثال، اگر موضوع شما در مورد وسایل نقلیه خودران است، باید آن را به “موانع سفر خودران” یا موارد مشابه محدود کنید.

مرحله 2: یک بیانیه پایان نامه قدرتمند ارائه دهید

چگونگی نوشتن یک تحقیق ، قبل از سازماندهی تحقیق خود، یک پایان نامه کاری آماده کنید، زیرا تحقیقات شما را راهنمایی می کند و به شما کمک می کند تا بر موضوع خود متمرکز بمانید.

بیانیه پایان نامه معمولاً باید دقیق باشد و بازتابی از نوع مقاله تحقیقاتی شما باشد. هر مقاله پژوهشی را می توان به سه دسته تقسیم کرد:

. استدلالی یا متقاعد کننده در صورتی که نتیجه را مورد مخالفت قرار دهید
. تشریح در هنگام توضیح و تفسیر داده ها
. تحلیلی در هنگام تجزیه بیت های خاصی از اطلاعات

چگونگی نوشتن یک تحقیق شما باید زمان کافی را برای ایجاد یک بیانیه پایان نامه قوی اختصاص دهید تا کار تحقیقاتی شما هدف روشنی داشته باشد. پایان نامه شما باید قابل بحث و محدود باشد زیرا ادعاهای شما باید با مدرک معتبر پشتیبانی شود.

چگونگی نوشتن یک تحقیق اگر ادعای شما بیش از حد عمومی است، برای متقاعد کردن خوانندگان خود به اثبات بیشتری نیاز دارید که در واقع به چیزی علاقه دارید. در اینجا نمونه ای از بیانیه پایان نامه مشکوک وجود دارد – “فناوری خودروهای خودران دنیای حمل و نقل را تغییر خواهد داد”.

این مقاله را مطالعه کنید  اکسپت مقاله تضمینی

چگونگی نوشتن یک تحقیق - کالج نوین
چگونگی نوشتن یک تحقیق – کالج نوین

مرحله 3: تحقیق دقیق و کامل را در مورد موضوع انتخابی خود انجام دهید- چگونگی نوشتن یک تحقیق

شما باید بر یافتن منابع معتبر ثانویه و اولیه کافی در مورد موضوع مقاله خود تمرکز کنید، همه آن ها را با دقت بخوانید و شواهد مرتبط برای حمایت از پایان نامه خود را بیابید.

در این مرحله، شما باید منابع خود را ارزیابی کنید، یادداشت برداری کنید و شروع به مستندسازی منابع خود به سبک استنادی که توسط مربی خود مشخص شده است، کنید. برخی از رایج ترین سبک های استناد عبارتند از:

. شیکاگو
. MLA
. هاروارد

. APA
. شیکاگو

مطمئن شوید که از آخرین ویرایش یک راهنمای سبک خاص استفاده کنید. بعداً هنگام نوشتن مقاله و ایجاد کتابشناسی از یادداشت های خود در مورد مراجع استفاده خواهید کرد.

برای جلوگیری از سرقت ادبی، استناد به تمام منابعی که برای نقل قول، ترجمه و خلاصه کردن استفاده کرده اید ضروری است.

مرحله 4: تمرکز بر ایده های جدید را شروع کنید و فرآیند ایده پردازی را دست کم نگیرید

چگونگی نوشتن یک تحقیق ، تحقیقات شما به احتمال زیاد ایده های جدید و عمیق زیادی به شما داده است. اکنون باید آن ها را در یک ارائه در سطح جهانی سازماندهی کنید.

بسیار مهم است که این مرحله حیاتی را نادیده نگیرید، زیرا بدون آن، مقاله تحقیقاتی شما به احتمال زیاد فاقد تمرکز خواهد بود و برای تجدید نظر در پیش نویس خود و تلاش برای درک افکار مغشوش خود به زمان بیشتری نیاز خواهید داشت.

به همین دلیل به یک برنامه نیاز دارید. شما باید پایان نامه خود را نهایی کنید و یک برنامه کاری ایجاد کنید که قصد پوشش آن را دارید که به عنوان یک نقشه راه عمل می کند و شما را متمرکز نگه می دارد.

در مورد نکات کلیدی که باید برای حمایت از بیانیه پایان نامه خود ایجاد کنید فکر کنید. می توانید از آن ها به عنوان زیرنویس برای متن مقاله خود استفاده کنید.

یادداشت های خود را مرور کنید و اطلاعات را در زیر هر زیر عنوان سازماندهی کنید. اطمینان حاصل کنید که نه تنها اطلاعات مرتبطی را که با شرح‌های شما مطابقت دارد و مستقیماً از انجام پایان‌نامه شما پشتیبانی می‌کند، درج نمی‌کنید.

شما باید در برابر وسوسه گنجاندن هر اطلاعاتی که در برنامه شما قرار نمی گیرد، مهم نیست که چقدر جالب باشد، مقاومت کنید.

چگونگی نوشتن یک تحقیق باید به یاد داشته باشید که هنگام نوشتن طرح کلی، ساختار مقاله پژوهشی معمولی معمولاً شامل بخش‌های زیادی است، دقیقاً از عنوان، چکیده و مقدمه به یافته‌ها و نتیجه‌گیری.

چگونگی نوشتن یک تحقیق با این حال، اگر مقاله تحقیقاتی شما طولانی نیست، قالب آن ممکن است شامل یک مقدمه، پاراگراف های بدنه و یک نتیجه باشد. در هر صورت، شما باید از دستورالعمل های خاص ارائه شده توسط مربی تحقیق خود پیروی کنید.

چگونگی نوشتن یک تحقیق - کالج نوین
چگونگی نوشتن یک تحقیق – کالج نوین

مرحله 5: آماده سازی پیش نویس اول- چگونگی نوشتن یک تحقیق

این وسط پروسه است. شما یک جهت روشن دارید و زمان آن رسیده است که اولین پیش نویس را با عنوان، نقل قول های درون متنی و صفحه مرجع ایجاد کنید.

اگر می‌خواهید تأثیر خوبی روی خوانندگانتان بگذارید، عنوان بسیار مهم است، زیرا اولین چیزی است که آن ها می‌بینند. این نظر آن ها را در مورد آنچه دقیقاً در مقاله شما انتظار می رود شکل می دهد.

چگونگی نوشتن یک تحقیق مطمئن شوید که فهرستی از کلمات کلیدی که موضوع مقاله شما، روش هایی که به کار گرفته اید و نتایجی که به دست آورده اید را ارائه می کنید.

پس از آن، جمله ای تشکیل دهید که تمام کلمات کلیدی را که فهرست کرده اید در خود داشته باشد و هر کلمه اضافی را حذف کنید. پس از آن، شما باید دیگران را مقید کنید.

در نهایت، باید اطلاعات غیر ضروری را حذف کنید و کلمات باقی مانده را به ترتیب منطقی سازماندهی کنید. شما همچنین می توانید عنوان را وارد کنید. اطمینان حاصل کنید که عنوان شما مختصر است.

سپس باید یک مقدمه، پاراگراف های بدنه و یک نتیجه بنویسید. این ها اجزای اصلی مقاله تحقیقاتی شما هستند، بنابراین باید مطمئن شوید که برای هر یک از آنها و درست کردن آن ها وقت بگذارید.

مرحله 6: به طور مداوم پالایش کنید

شما باید تغییراتی در مقیاس بزرگ ایجاد کنید و بررسی کنید که آیا استدلال، حرکت، تحولات واقعی هستند و به درستی تغییراتی در ساختار و ترتیب پاراگراف های خود ایجاد کنید.

باید مطمئن شوید که همه ایده های شما به طور کامل توسعه یافته اند و همه ادعاها با شواهد معتبر پشتیبانی می شوند. ممکن است لازم باشد سرفصل های بخش را اضافه کنید.

مرحله بعدی ویرایش است. شما باید کلمات و عبارات پرکننده را بررسی و حذف کنید، انتخاب کلمه را بهبود ببخشید و در صورت یافتن اشتباهات نگارشی و گرامری را تصحیح کنید. شما باید به دنبال:

. جملات ناقص
. اصلاح کننده های آویزان
. کلماتی که به راحتی اشتباه گرفته می شوند (همچنین و دو)
. اشتباهات املایی
. حکایت برای مضارع و جمع

. قوانین رتبه بندی رعایت شده است
. استفاده از کاما
. انقباضات را از بین ببرید

شما باید مقاله خود را چندین بار تصحیح کنید. یک استراتژی خوب این است که مقاله خود را به عقب بخوانید. به این ترتیب، کمی احساس سردرگمی خواهید کرد و می توانید اشتباهات بیشتری را تشخیص دهید.

باید شروع به خواندن آخرین جمله کنید، سپس جمله دوم را بررسی کنید و به خواندن ادامه دهید تا به اولین جمله خود برسید.

شما باید از دوستان یا خانواده خود بخواهید مقاله تحقیقاتی شما را بررسی کنند و نظر خود را در مورد آن بیان کنند. آن ها باید استدلال، انتقال و تعادل شما را ارزیابی کنند و به دنبال هرگونه ناسازگاری با کاربرد، دستور زبان یا مکانیک باشند.

نظرات و پیشنهادات خود را برای تغییرات در صورتی که فکر می کنید منطقی هستند از دوستان خود بخواهید. در نهایت، می توانید مقاله خود را چاپ کرده و آن را تصحیح کنید تا اشتباهات جزئی یا اشتباهات تایپی را از بین ببرید و مطمئن شوید که مقاله تحقیقاتی شگفت انگیز شما واضح است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 × 1 =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟