چگونه یک مقاله علمی بنویسیم؟ 15 روش - کالج نوین

چگونه یک مقاله علمی بنویسیم؟ 15 روش

فهرست مطالب

این مقاله را مطالعه کنید  نحوه و زمان استفاده از پاورقی

چگونه یک مقاله علمی بنویسیم؟ هنگامی که محققان و دانشمندان تحصیلات تکمیلی را شروع می کنند، تعداد کمی از آن ها می دانند که در واقع بیشتر اوقات در حال نوشتن خواهند بود.

از آنجایی که تمرکز در مقطع تحصیلات تکمیلی بر به دست آوردن داده ها و نتایج است، جای تعجب نیست که به اکثر دانشمندان نحوه نوشتن خوب آموزش داده نشده است.

با این حال، محققان حرفه ای مقالات علمی را برای انتشار، پیشنهادات کمک هزینه، چکیده برای کنفرانس ها، انجام پایان نامه ها یا پایان نامه ها (در صورت دریافت مدرک کارشناسی ارشد یا دکترا)، کتاب، ارائه کنفرانس، و شاید حتی یک سخنرانی پذیرش برای جایزه نوبل می نویسند.

حتی اگر فکر می کنید همه چیزهایی را که باید در مورد نوشتن در علم بدانید می دانید، ما شما را تشویق می کنیم که به خواندن ادامه دهید.

چگونه یک مقاله علمی بنویسیم؟ 15 روش
چگونه یک مقاله علمی بنویسیم؟ 15 روش – کالج نوین

چگونه یک مقاله علمی بنویسیم؟ این به این دلیل است که برخی از مطالعات تحقیقاتی بزرگ در آنجا وجود دارد که متأسفانه در مجلات دانشگاهی بررسی شده بسیار ضعیف نوشته شده اند، حتی توسط دانشمندان خوب و با تجربه.

چگونه یک مقاله علمی بنویسیم؟ این ممکن است ربطی به این نداشته باشد که یک محقق انگلیسی زبان مادری نباشد. بلکه ممکن است با دانستن (یا ندانستن) نحوه نوشتن یک مقاله علمی مرتبط باشد و حتی اگر می دانید چگونه بنویسید، شاید نکات ما بینش جدیدی یا روش بهتری برای تفکر در مورد نوشتن مقالات مجلات به شما ارائه دهد.

به هر حال، همه ما می خواهیم محققین کارآمدتری باشیم.

مقاله علمی چیست؟

چگونه یک مقاله علمی بنویسیم؟ یک مقاله علمی در مورد یک موضوع خاص از تحقیقات اصلی برای یک مخاطب خاص (سایر محققان در آن زمینه) نوشته می شود. به طور کلی، یک مقاله علمی در یک مجله معتبر منتشر می شود.

چگونه یک مقاله علمی بنویسیم؟ معمولاً جزئیات یک مطالعه اصلی و نتایج به دست آمده را ارائه می دهد. باید بینشی در مورد ارتباط مطالعه با رشته تحصیلی ارائه دهد. نام‌های جایگزین برای یک مقاله علمی، یک مقاله علمی، یک مقاله ژورنالی، یک مقاله دانشگاهی، یک مقاله علمی، یک مقاله مجله علمی یا یک مقاله مجله دانشگاهی است.

چگونه یک مقاله علمی بنویسیم؟ چه دانشجو باشید و چه دانشمند با تجربه، 15 نکته زیر باید بینش جدیدی در مورد نحوه نوشتن یک مقاله علمی برای انتشار به شما ارائه دهد. این باید روند را کمی ساده تر و سازماندهی کند تا بتوانید به تحقیقات خود بازگردید.

چگونه یک مقاله علمی بنویسیم؟ در اینجا یک خلاصه سریع با جزئیات بیشتر پس از نسخه کوتاه شده لیست ارائه شده است.

نحوه نوشتن یک مقاله علمی برای انتشار (15 نکته)

1. یک الگو برای تمام دست نوشته های آینده خود بسازید.

چگونه یک مقاله علمی برای انتشار بنویسیم؟ ، به عنوان مثال، بخش های اصلی را در مقالات مجلات مربوط به حوزه ای که می خواهید تحقیق خود را در آن منتشر کنید، یادداشت کنید.

چگونه یک مقاله علمی بنویسیم؟ همچنین می‌توانید الگوی دست‌نویس مجله‌ای را که می‌خواهید مقاله علمی خود را در آن ارسال کنید، جستجو کنید. با ساخت یک الگو، زمانی که شروع به نوشتن یک مقاله جدید می کنید، همیشه جایی برای شروع خواهید داشت.

چگونه یک مقاله علمی بنویسیم؟ این می تواند به ویژه مفید باشد اگر هر یک از مقالات شما در یک زمینه و در یک موضوع باشد.

2. بیاموزید که در هر بخش چه مواردی باید گنجانده شود و چه مواردی نباید گنجانده شود.- چگونه یک مقاله علمی برای انتشار بنویسیم؟

چگونه یک مقاله علمی بنویسیم؟ با نحوه نوشتن چکیده، نحوه نوشتن مقدمه، نحوه فهرست کردن روش‌های تجربی (یا محاسباتی) و معرف‌ها و مواد، نحوه توضیح نتایج، و نحوه متفاوت کردن بخش نتیجه‌گیری از چکیده خود آشنا شوید.

دانستن نکات مهم این بخش ها بسیار مهم است.

چگونه یک مقاله علمی بنویسیم؟ اگر مقالات متعددی را مطالعه کرده اید، ممکن است از قبل ایده خوبی از آنچه که هر یک از این بخش ها معمولاً شامل می شود داشته باشید. همچنین، ممکن است قبلاً نظرات خود را درباره مواردی که باید در هر بخش اضافه کنید، ایجاد کرده باشید.

چگونه یک مقاله علمی بنویسیم؟ اما، به خواندن ادامه دهید ما نکات جدیدی را در مورد برخی از این بخش ها برای دستنوشته شما ارائه خواهیم کرد. ما همچنین مقالات دیگری در وبلاگ خود در مورد برخی از این موضوعات داریم که ممکن است برای شما جالب باشد.

3. حتی اگر به روش دیگری بازنویسی شده باشد، خودتان را تکرار نکنید.

چگونه یک مقاله علمی برای انتشار بنویسیم؟ ، بسیاری از محققان این اشتباه را مرتکب می شوند. به عنوان مثال، یک جمله دقیق اغلب هم در چکیده و هم در روش ها یا بخش نتیجه گیری مقاله آن ها وجود دارد.

چگونه یک مقاله علمی بنویسیم؟ این ممکن است نتیجه نوشتن آخرین چکیده و گرفتن چند جمله از هر بخش مقاله باشد. این قابل درک است. اما، خواننده شما نمی خواهد یک جمله را دو بار (یا حتی همان اطلاعات را دو بار) ببیند. آن ها دانشمندان پرمشغله ای مانند شما هستند.

چگونه یک مقاله علمی بنویسیم؟ بنابراین، مختصر باشید و عبارت خود را به اندازه کافی تغییر دهید تا به نظر تکرار نشود. مجله Science حتی به صراحت در قالب دستنوشته خود می گوید که “از تکرار نتیجه گیری در پایان خودداری کنید.”

این از مشکلات احتمالی با سردبیران مجلات و داوران همتا جلوگیری می کند.

4. با بخش Experimental یا بخش Materials and Methods شروع کنید.

چگونه یک مقاله علمی بنویسیم؟ این بخش از یک دست نوشته علمی ساده ترین برای نوشتن است. کارهایی را که در آزمایش خود انجام داده اید، یادداشت کنید، و طبیعتاً جزئیاتی که باید آن ها را پر کنید ظاهر می شود.

چگونه یک مقاله علمی بنویسیم؟ قبل از اینکه متوجه شوید، احتمالاً یک صفحه از مقاله خود نوشته شده است، که یک نقطه شروع عالی است. این به شما انگیزه ای برای نوشتن بخش های دیگر می دهد.

چگونه یک مقاله علمی بنویسیم؟ پس از تکمیل، باید در مورد کاری که در مطالعه خود انجام داده اید، مدیریت بسیار خوبی داشته باشید. سپس باید بتوانید بخش های دیگر را با درک واضح تری از آزمایش های خود بنویسید.

چگونه یک مقاله علمی بنویسیم؟ 15 روش - کالج نوین
چگونه یک مقاله علمی بنویسیم؟ 15 روش – کالج نوین

5. بخش های دیگر را به این ترتیب بنویسید: مقدمه، نتایج و بحث، نتیجه گیری و سپس چکیده.- چگونه یک مقاله علمی برای انتشار بنویسیم؟

چگونه یک مقاله علمی بنویسیم؟ برای اکثر رشته‌های تحصیلی، این بخش‌های اصلی هستند که باید هنگام نوشتن یک مقاله آکادمیک لحاظ کنید. مقدمه دومین مقدمه آسان برای نوشتن است و پس از آن نتایج و بحث آمده است.

گاهی اوقات، شما باید نتایج و بحث را به دو بخش تقسیم کنید. اما، این بستگی به الزامات مجله و/یا سبک شخصی شما دارد. نتیجه گیری، چکیده و عنوان را برای آخر بگذارید.

به این ترتیب شما زمان دارید تا به تأثیر گسترده تر مطالعه و ارتباط آن با رشته تحصیلی خود فکر کنید.

6. جستجوی ادبیات خود را انجام دهید و کتابشناسی خود را قبل از نوشتن بخش مقدمه و نتایج و بحث جمع آوری کنید.

چگونه یک مقاله علمی بنویسیم؟ این به شما مطالعات قبلی را ارائه می دهد تا کار خود را با آن در بخش نتایج و بحث مقایسه کنید. همچنین به شما در معرفی مطالعه خود در مقدمه کمک می کند.

چگونه یک مقاله علمی بنویسیم؟ شما قادر خواهید بود ببینید که محققان رشته شما چه چیزهایی را جزییات مهمی برای گنجاندن در مقدمه خود می دانند. به عنوان مثال، اگر مطالعه شما در مورد مکانیسم های انتقال الکترون است و همه مطالعات دیگر تعریف انتقال الکترون را در مقدمه خود توضیح می دهند، ممکن است بخواهید چیزی مشابه بنویسید.

اما، مراقب باشید که مطالعات دیگر را سرقت علمی نکنید (این یک نه بزرگ است!). اطلاعات پس زمینه مفیدی را که مقالات مشابه قبلی از قلم انداخته اند، اضافه کنید.

شما می خواهید به مجموعه ادبیات موضوع خود ارزش بیافزایید، نه اینکه آنچه را که دیگران قبلاً بیان کرده اند تکرار کنید.

دوم، بیایید بگوییم که مطالعات زیادی در مورد نانولوله‌ها وجود دارد، اما هیچ مطالعه‌ای روی نانوالماس وجود ندارد. اگر تمرکز شما روی نانوالماس است، به کارهای قبلی روی نانولوله ها اشاره کنید.

چگونه یک مقاله علمی بنویسیم؟ سپس به این نکته اشاره کنید که در مطالعه نانوالماس ها شکاف وجود دارد. این چند نمونه از نحوه نوشتن مقدمه بر اساس اطلاعات مقالات منتشر شده قبلی است. ممکن است بسیاری از ارتباطات و شکاف های دیگر در رشته تحصیلی شما وجود داشته باشد.

پس از مطالعه و جمع آوری کتابنامه مناسب، باید آن ها را در مقدمه خود ذکر کنید.

7. ابتدا شکل ها و جداول خود را بسازید. سپس، آن ها را به ترتیب در بخش نتایج و بحث خود مورد بحث قرار دهید.

چگونه یک مقاله علمی برای انتشار بنویسیم؟ ، قبل از شروع به نوشتن در مورد داده ها/نتایج، ابتدا شکل ها و جداول خود را تهیه کنید. سپس، سفارش آن ها را سازماندهی کنید. هنگامی که می دانید ترتیب آن ها در مقاله علمی شما چگونه باید باشد، یک طرح کلی برای بخش نتایج خود دارید.

8. درک کنید که موفق ترین و پراستنادترین مقالات بررسی شده توسط همتایان (و نویسندگان پر استناد) نه تنها نتایج عالی دارند، بلکه ارزش نتایج خود را نیز توضیح می دهند.

چگونه یک مقاله علمی بنویسیم؟ شما نیازی به لاف زدن ندارید، اما باید ارتباط نتایج خود را به وضوح بیان کنید. این نوع جملات انتقادی هستند. با این جملات باید به خواننده بگویید که چرا باید اهمیت دهد.

مطالعه شما چگونه یک خلاء را پر می کند؟

چگونه برای مطالعات و نوآوری های آینده مفید است؟

آیا روش های شما جدید و فوق العاده مفید هستند؟

چگونه یک مقاله علمی بنویسیم؟ پاسخ به این سؤالات می تواند یک مقاله عالی در نیچر را از یک مقاله متوسط در یک مجلات سطح پایین متمایز کند. مقالات متوسط نتایج خود را ارائه می دهند و بیان می کنند که نتایج مهم هستند.

اما، آن ها توضیح نمی دهند که چرا آن ها مهم هستند. مقالات عالی ارتباط را به خوبی توضیح می‌دهند و جزئیاتی را در مورد دلیل ارائه می‌دهند.

9. نتیجه گیری را زمانی که تازه هستید بنویسید.- چگونه یک مقاله علمی برای انتشار بنویسیم؟

چگونه یک مقاله علمی بنویسیم؟ بخش نتیجه گیری می تواند سخت باشد. انجام یک مطالعه می تواند آسان باشد اما نتیجه گیری یا بحث در مورد اینکه چرا نتایج به دست آمده اند دشوار است و اجازه دهید با آن روبرو شویم، شما تا به حال از این پروژه خسته شده اید و فقط می خواهید به مطالعه هیجان انگیز بعدی بروید.

نوشتن اغلب مخوف ترین بخش علم برای اکثر محققان است. با این حال، این راه اصلی است که شما به سایر محققان و همکاران در مورد مطالعات و نتایج اصلی خود بگویید.

بنابراین، وقتی به این مرحله رسیدید، با مهربانی با خودتان، نوشتن بخش نتیجه‌گیری را آسان‌تر کنید. به بخش های دیگری که قبلاً نوشته اید نگاه کنید. اکنون، از پیشرفت خود شگفت زده شوید (حتی اگر قبلاً مقالات زیادی نوشته اید، همیشه یک دستاورد است!).

خوب، حالا یک روز مرخصی بگیرید (یا بهتر است روی پروژه دیگری کار کنید)، و فردا به بخش نتیجه گیری بازگردید. سپس، زود بیدار شوید، یک صبحانه خوب بخورید و سر کار بنشینید. آماده. تنظیم. نوشتن.

10. آخرین چکیده را بنویسید. اما، ابتدا یاد بگیرید که چه چیزی نباید در یک چکیده باشد.

چکیده فقط جملاتی نیست که از نسخه اصلی گرفته شده است. چکیده یک مرور ادبیات نیست. این نه تنها باید اطلاعات زمینه ای را بدون ذکر نتایج مطالعه شما ارائه دهد. چکیده یک بخش مینی روش نیست.

شما نباید تمام جزئیات مربوط به نحوه انجام مطالعه خود را درج کنید.

چگونه یک مقاله علمی بنویسیم؟ 15 روش - کالج نوین
چگونه یک مقاله علمی بنویسیم؟ 15 روش – کالج نوین

11. به دقت در مورد عنوان خود فکر کنید.

چگونه یک مقاله علمی بنویسیم؟ عنوان مقاله علمی شما همان چیزی است که خوانندگان ابتدا خواهند دید. اگر قانع‌کننده و مختصر نباشد اما آموزنده باشد، خوانندگان به خواندن مقاله یا حتی چکیده ادامه نمی‌دهند.

این بدان معنی است که شما می توانید یک نقل قول را از دست بدهید. بنابراین، زیاد فکر کنید که چه کلماتی را در عنوان مقاله علمی خود بگنجانید. این شامل تفکر در مورد کلمات کلیدی در عنوان شما می شود.

کلمات کلیدی کلماتی هستند که محققان ممکن است برای جستجوی موضوع شما استفاده کنند.

12. زمانی که نیاز به استراحت از کار بر روی سایر بخش‌های طولانی‌تر دارید، بخش‌های کوتاه‌تر را بنویسید.

چگونه یک مقاله علمی بنویسیم؟ در صورت نیاز به استراحت، تقدیرنامه ها، اطلاعات پشتیبانی و فهرست کلمات کلیدی را بنویسید.

برای مثال، اگر در حال نوشتن نتیجه‌گیری هستید، اما در برقراری ارتباط با مطالعات قبلی مشکل دارید، متوقف شوید! در عوض، مدتی را روی بخش‌های کوتاه‌تر صرف کنید تا به حرکت خود در نوشتن ادامه دهید.

چگونه یک مقاله علمی بنویسیم؟ این به مغز شما برای مدتی از کار اصلی استراحت می دهد. با ادامه پیشرفت، احساس موفقیت خواهید داشت و ناامید نخواهید شد. به عنوان مثال، اغلب تعیین اینکه چه کسی باید تایید شود آسان تر از نوشتن نتیجه گیری است.

اما، از این توصیه به عنوان بهانه ای برای عدم بازگشت به وظیفه اصلی نوشتن بخش های اصلی مقاله استفاده نکنید. برای جلوگیری از حواس پرتی بیش از حد، تایمر را برای 30 دقیقه تنظیم کنید. در این مدت، می توانید کمی استراحت کنید و روی بخش های جزئی مقاله کار کنید.

سپس، پس از اتمام زمان، به کار بر روی بخش های بزرگتر بازگردید. حتی ممکن است متوجه شوید که در حین انجام این «وقفه» واقعاً می‌توانید یک ایده خوب یا یک عبارت خوب برای گنجاندن در یکی از بخش‌های اصلی مقاله خود داشته باشید.

حتی زمانی که فعالانه روی آن کار نمی کنید، مغز شما ممکن است به کار روی آن ادامه دهد، و زمانی که این اتفاق می افتد بسیار جالب است.

13. پس از نوشتن تمام بخش‌ها، کل دست‌نویس را دوباره بخوانید. هر شکافی را که باقی گذاشتید اضافه یا پر کنید. مطمئن شوید که به خوبی جریان دارد.

چگونه یک مقاله علمی بنویسیم؟ شما باید بتوانید ببینید چه بخش هایی متلاطم هستند. به دنبال بخش هایی باشید که جریان منطقی خوبی ندارند. سعی کنید همه این کارها را در یک جلسه یا حداقل در یک روز انجام دهید تا بتوانید تمرکز کامل خود را به مقاله خود بدهید. سپس، یکی یکی روی مناطق مشکل کار کنید.

14. اگر به زبان مادری خود (نه انگلیسی) می نویسید، از جملات ساده و کوتاهی استفاده کنید که به راحتی به انگلیسی ترجمه شوند.

چگونه یک مقاله علمی بنویسیم؟ به بسیاری از محققان از کشورهای غیر انگلیسی زبان آموزش داده شده است که جملات زیبا و طولانی بنویسند که یادآور شعر است. اینها اغلب در زبان مادری و برای مخاطبان بومی سایر محققین عالی هستند.

با این حال، مشکل این است که جملات طولانی و زیبا به خوبی به انگلیسی ترجمه نمی شوند.

اگر به معنای واقعی کلمه به انگلیسی ترجمه شود، جملات طولانی اغلب کرکی به نظر می رسند و عبارات غیر ضروری زیادی را شامل می شوند. این امر تعیین نقطه واقعی جمله را دشوار می کند.

متأسفانه محققان، ویراستاران و داوران انگلیسی زبان به مقاله شما بیش از حد پر حرف نگاه می کنند. این به این دلیل است که به محققان در کشورهای انگلیسی زبان نوشتن مختصر آموزش داده می شود.

برای جلوگیری از این امر، اگر به زبان مادری خود می نویسید، سعی کنید از جملات کوتاه و فعالی استفاده کنید که ترجمه آن آسان باشد. برای اکثر زبان ها، این بدان معناست که فاعل و فعل شما باید در ابتدای جمله باشد و به راحتی قابل انتخاب باشد.

از افزودن عبارات غیر ضروری خودداری کنید. ما مقاله ای در مورد برخی از عباراتی داریم که در نوشته های علمی باید از آن ها اجتناب کنید که ممکن است بخواهید مرور کنید.

برای مثال، از «به عبارت دیگر» اجتناب کنید و به جای آن «به این ترتیب» را انتخاب کنید. این یک مثال ساده است، اما نکته این است که شما می خواهید کوتاه و بدون کرک باشید.

15. اگر نسخه خطی اصلی را به زبان انگلیسی ننوشته اید، یک مترجم خوب بگیرید. سپس، مقاله را توسط یک ویراستار حرفه ای یا حداقل یک همکار تصحیح یا ویرایش کنید.

چگونه یک مقاله علمی بنویسیم؟ ما این را نمی گوییم زیرا ترجمه و ویرایش انگلیسی کار ماست. این را می گوییم زیرا معتقدیم هر مقاله علمی با هدف انتشار از ویرایش بهره مند می شود.

بنابراین، اگر می خواهید مقاله تحقیقاتی شما در سطح بین المللی خوانده شود، باید در یک مجله انگلیسی زبان منتشر شود و به زبان انگلیسی نوشته شود.

اگر نمی توانید آن را به زبان انگلیسی بنویسید، به یک مترجم خوب نیاز دارید که آن را از زبان مادری شما به انگلیسی ترجمه کند. سپس باید توسط یک انگلیسی زبان مادری که ترجیحاً در زمینه تحصیلی شما تخصص دارد ویرایش شود.

نتیجه

چگونه یک مقاله علمی بنویسیم؟ ممکن است متوجه موضوع کلی این مقاله شده باشید – مقاله شما باید ارتباط آن را با رشته تحصیلی شما نشان دهد. اگر اهمیت مطالعه خود را توضیح دهید، انجام مقاله شما به شدت مورد استناد قرار خواهد گرفت.

همکاران شما ممکن است شما را به عنوان یک متخصص در زمینه خود بشناسند. نوشتن یک هنر روان است که باید آن را تنظیم و بهینه کرد تا نیازهای مخاطب هدف شما را برآورده کند.

امیدواریم این 15 نکته به شما در سفر مقاله نویسی علمی کمک کند و به شما کمک کند تا تحقیقات خود را در یک مجله برتر منتشر کنید!

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 + یازده =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟