نحوه نوشتن یک مقاله ویژه، 5 نکته

نحوه نوشتن یک مقاله ویژه، 5 نکته

نحوه نوشتن یک مقاله ویژه ، هیچ میانبری برای نوشتن خوب وجود ندارد. چه برای چاپ مقاله و چه به صورت آنلاین می نویسید، هدفتان تعامل، اطلاع رسانی و سرگرمی است.

نحوه نوشتن یک مقاله ویژه ، یک ویژگی عالی نیاز به تحقیق دقیق دارد. نویسندگان باید بازار مناسب را بیابند، ایده‌ای قابل اجرا داشته باشند و قبل از انجام مصاحبه‌های درجه یک با کارشناسان مناسب، زاویه‌ای دقیق ایجاد کنند.

به منظور موفقیت در انتشار مقاله های علمی – پژوهشی علاوه بر اینکه مؤلف مقاله باید در موضوع مورد مطالعه از تخصص کافی برخوردار باشد، لازم است با اصول و قواعد مقاله نویسی و نگارش آشنایی کامل داشته باشد.

نحوه نوشتن یک مقاله ویژه، 5 نکته - کالج نوین
نحوه نوشتن یک مقاله ویژه، 5 نکته – کالج نوین

نحوه نوشتن یک مقاله ویژه ، نوشته حاضر با هدف معرفی مهمترین عناصر تشکیل دهنده مقالات علمی، به اجزایی اشاره دارد که در بیشتر رشته های علمی عمومیت دارند و توجه به آن ها در موفقیت مقالات نقش به سزایی ایفا می کند.

مقاله چیست؟

نحوه نوشتن یک مقاله ویژه ، مقاله امروزه نوشته‌ی نسبتاً کوتاهی است که درباره‌ی موضوعات مختلف ادبی، سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و… در روزنامه‌ها و مجلات چاپ می‌شود و یا توسط پژوهندگان برای ارائه‌ی در جلسات سخنرانی، کنگره‌ها، سمینارها، یا رادیو و تلویزیون و… فراهم می‌گردد و یکی از رایج‌ترین انواع ادبی به شمار می‌آید.

این مقاله را مطالعه کنید  طرح تحقیق توصیفی

نحوه نوشتن یک مقاله ویژه ، مقاله معمولا از دیدگاه محدود و مشخص به موضوع می‌پردازد و به تفهیم یک یا چند جنبه‌ی قضیه توجه دارد نه آنکه تمام جوانب یک موضوع را مفصلا شرح دهد. (در واقع هر نکته‌ی کوچک و جزئی می‌تواند موضوع یک مقاله باشد.)

پنج نکته در مورد نحوه نوشتن یک مقاله ویژه

1) بازار مناسب را پیدا کنید

یک نویسنده خوب قبل از توسعه محتوا با یافتن مخاطب مناسب برای کار خود شروع می کند. پیشنهاد می‌کنم سه رسانه ممکن را انتخاب کنید، سپس در مورد هر کدام تحقیق کنید تا مناسب‌ترین آن ها را از نظر ستون‌های تحریریه و مخاطب تعیین کنید، قبل از اینکه آن را به یک عنوان محدود کنید.

 قبل از مطالعه عمیق نیازهای مخاطبان و سبک خانه، همیشه بررسی کنید که نشریه انتخابی شما ویژگی مشابهی را اجرا نکرده باشد. طول مقاله، سبک های نوشتن و لحن را تجزیه و تحلیل کنید تا آن نکات ظریف ظریف را به تصویر بکشید.

2) یک زاویه قوی ایجاد کنید

مقالات به زوایای قانع‌کننده‌ای نیاز دارند، که می‌توانید از آن‌ها تیتر ایجاد کنید. قبل از ساخت بقیه مطالب، ابتدا عنوان را بنویسید.

چرا؟ زیرا بدون سرفصل، یک مقاله ممکن است فاقد جهت روشن باشد، که ممکن است بر ساختار تأثیر بگذارد و بعید است که سردبیر سفارش دهنده را درگیر کند.

نحوه نوشتن یک مقاله ویژه ، علاوه بر این، تیتر به شما کمک می کند تا تعیین کنید با چه کسی مصاحبه کنید و سؤالاتی را که باید بپرسید.

نحوه نوشتن یک مقاله ویژه، 5 نکته - کالج نوین
نحوه نوشتن یک مقاله ویژه، 5 نکته – کالج نوین

3) آن را واقعی نگه دارید

همیشه به حقایق پایبند باشید. از درج نظر یا نظرات کلی خودداری کنید، زیرا اگر در موضوعی که در مورد آن می نویسید متخصص خوبی نباشید، چنین محتوایی احتمالاً مقاله شما را کاهش می دهد.

این مقاله را مطالعه کنید  مقاله چیست

مطالعه پیشینه، تحقیق عمیق و یافتن مصاحبه شوندگان مناسب را انجام دهید. به عنوان مثال، اگر مقاله ای در مورد مربیگری ورزشی حرفه ای بنویسید، به جای رفتن به باشگاه محلی خود و گوش دادن به مربی شخصی، یک متخصص برجسته پیدا کنید.

4) ارزش افزوده ارائه دهید

در این عصر دیجیتال، یک مقاله نیاز به ارزش افزوده دارد، خواه یک قطعه صوتی کوتاه، کلیپ ویدیویی یا یک اینفوگرافیک خوب انتخاب شده باشد. اگر برای یک مجله چاپی می نویسید، مقاله خود را در قالب موضوعی با اجزای اضافی که می توان به صورت آنلاین منتشر کرد، در نظر بگیرید.

نحوه نوشتن یک مقاله ویژه ، به عنوان مثال، اگر مقاله ای در مورد تأثیر درمان های جایگزین بر زوال عقل بنویسید، مقاله چاپی می تواند بر چگونگی حمایت از درمان های جایگزین از بیماران مبتلا به زوال عقل تمرکز کند.

نحوه نوشتن یک مقاله ویژه، 5 نکته - کالج نوین
نحوه نوشتن یک مقاله ویژه، 5 نکته – کالج نوین

در حالی که مقاله آنلاین – احتمالاً با عنوان داستان من – می تواند مصاحبه ای با یکی از بستگان یک بیمار مبتلا به زوال عقل باشد که توضیح می دهد که چگونه یا آیا چنین درمان هایی کمک کرده اند، که در اول شخص نوشته شده است.

یک ویدیوی کوتاه از یک جلسه درمانی واقعی یا صدایی از یک درمانگر که مزایای اصلی را توضیح می دهد نیز می تواند تأثیر بیشتری داشته باشد.

5) کار خود را ویرایش کنید

هرگز اولین پیش نویس خود را ارسال نکنید. همیشه اولین پیش نویس را ویرایش کنید تا به جملات ناخوشایند یا سؤالات بالقوه بی پاسخ در متن پاسخ دهید، در حالی که خواندن سوم برای اهداف تصحیح است.

این مقاله را مطالعه کنید  چگونه یک مقاله پایه دانش بنویسیم، 9 مرحله آن

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوزده − سه =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟