چگونه یک مقاله قوی و منطقی بنویسیم

چگونه یک مقاله قوی و منطقی بنویسیم

چگونه یک مقاله قوی و منطقی بنویسیم؟ ، انجام مقاله نظر همانطور که از نامش پیداست مقاله ای است که در آن نظر خود را در مورد یک موضوع بیان می کنید.

چگونه یک مقاله قوی و منطقی بنویسیم ، این با یک مقاله متفاوت است زیرا معمولاً به موضوعاتی می پردازد که در اخبار گزارش می شوند و با لحن منحصر به فرد شما نوشته می شوند. بر خلاف نوع مقاله تحقیقی، مختصرتر و دارای دیدگاه روشن است.

مطمئناً رسانه‌های اجتماعی به ما اجازه می‌دهند تا نظرات خود را مانند قبل بیان کنیم، اما اگر به دنبال مخاطبان بیشتری هستید، یک مقاله نظر راه حلی است که به دنبال آن هستید. اما این راه حل با الزامات خود نیز همراه است.

چگونه یک مقاله قوی و منطقی بنویسیم - کالج نوین
چگونه یک مقاله قوی و منطقی بنویسیم – کالج نوین

چگونه یک مقاله قوی و منطقی بنویسیم ، همه مقالات نظری مورد توجه قرار نمی گیرند یا بر افراد دیگر تأثیر نمی گذارند. اگر به دنبال نوشتن یکی هستید، داشتن برخی از ابزارها در دست کمک می کند، به خصوص اگر تازه شروع به نوشتن کرده اید. در اینجا چند مرحله ساده برای راهنمایی شما در نوشتن مقاله نظر وجود دارد:

مقاله نظر چیست؟

مقاله بخشی طولانی از نوشته ای است که پایان نامه یا تحقیقی را ارائه می دهد. کلمه ی مقاله بر گرفته از کلمه ی لاتین “exagium” است که به معنی ارائه ی یک مورد است.

هنگام نوشتن یک مقاله، شما در حال ساخت مورد و مساله ای جهت ارزیابی نقطه نظرات شخصی، تجزیه و تحلیل، تفسیر و یا نشان دادن مجموعه ای از حقایق و روش ها هستید.

مراحل نوشتن مقاله نظر

1. کوتاه و خاص باشید

چگونه یک مقاله قوی و منطقی بنویسیم ، اگر طول مقاله را قبل از تصمیم به خواندن آن بررسی کنید، متوجه خواهید شد که در مورد چه چیزی صحبت می کنم. با کاهش دامنه توجه، باید مراقب فضایی که استفاده می کنید و کاری که با آن انجام می دهید باشید.

در یک مقاله نظر منطقی است که آن یک یا دو استدلال را که می توانید به طور متقاعدکننده مطرح کنید، بیان کنید و به طور طولانی به آن ها بپردازید. با این حال، ارائه یک استدلال خاص به یافتن یک منطق خاص محدود نمی شود.

همچنین می تواند شامل مواردی مانند مکان یا هویت خاص باشد. اگر در یک رابطه بین مذهبی هستید، آنچه در مورد «جهاد عشقی» می‌گویید، زمانی که موضوع مورد بحث است مهم است.

2. استدلال های جدید پیدا کنید

چگونه یک مقاله قوی و منطقی بنویسیم ، حتی در یک مقاله نظری، باید سعی کنید چیز جدیدی ارائه دهید. اگر قرار است به مردم بگویید «خشونت بد است»، انگیزه کمی برای خواندن ادامه مطلب وجود دارد. این به این دلیل است که آن ها این استدلال را قبلاً شنیده اند و همچنین چندین بار.

چنین استدلال‌ها و نظرات جدیدی می‌تواند از «اگر به این اعداد نگاه کنید، دیدگاه جدیدی در مورد خشونت خواهید دید» تا «فکر نمی‌کنم حملات جراحی بتواند به تروریسم پایان دهد» متغیر باشد.

چگونه یک مقاله قوی و منطقی بنویسیم ، اولی از طریق داده های نادیده گرفته شده استدلال جدیدی ارائه می دهد، در حالی که دومی نظری را ارائه می دهد که شهودی نیست. به همین ترتیب، می توانید به دنبال یک حادثه خاص، قطعاتی از تاریخ و غیره باشید.

هر چه نظر یا استدلال کمتر شناخته شده یا مورد بحث قرار گرفته باشد، احتمال اینکه خواننده بالقوه را به خود جلب کند بیشتر است.

3. سریع به نقطه اصلی برسید

چگونه یک مقاله قوی و منطقی بنویسیم ، یک خواننده پس از خواندن یک عنوان تصمیم می گیرد مقاله را بخواند. اگر می‌خواهید فراتر از آن بخوانند، باید کاری کنید که به آنچه می‌گویید اهمیت دهند.

پاراگراف های آغازین یا مقدمه بخشی است که در آن این مانور را انجام می دهید. به عنوان مثال، آیا روشی را می شناسید که موضوعی که در آن بحث می کنید بر خواننده بالقوه تأثیر بگذارد؟ می توانید توجه خواننده را به آن نتیجه جلب کنید تا آن ها را به مقاله شما وادار کنید. آیا حکایتی مربوط به یک بحث وجود دارد که کمتر کسی بداند؟ خوب است آن را در جلو قرار دهید.

همچنین باید به خواننده بگویید که چه دیدگاه جدیدی را در ابتدای کار به روی میز می آورید. این یک تمرین خوب است که خواننده خود را با استدلال خاصی که قرار است در مقدمه یا بلافاصله پس از آن بیان کنید، آشنا کنید.

چگونه یک مقاله قوی و منطقی بنویسیم - کالج نوین
چگونه یک مقاله قوی و منطقی بنویسیم – کالج نوین

4. استدلال خود را ساختار دهید

چگونه یک مقاله قوی و منطقی بنویسیم؟ ، خواه یک بحث احساسی یا واقعی باشد، تنها زمانی قانع کننده می شود که شما آن را توضیح دهید. تکرار یک جمله فقط کسانی را که قبلاً به آن اعتقاد دارند متقاعد می کند.

من استدلال‌هایم را معمولاً با بیان اینکه استدلالم چیست و سپس با دلایلم دنبال می‌کنم ساختار می‌دهم. و در آخر اگر ممکن است برای اثبات استدلالم مثالی می زنم.

5. ارائه راه حل

چگونه یک مقاله قوی و منطقی بنویسیم ، شما گزارش خبری نمی نویسید که وجود یک مشکل را نشان دهد. مقاله نظر شما در مورد موضوع است. بنابراین در ارائه توصیه‌ها یا راه‌حل‌هایی که می‌تواند مشکلی را که برجسته می‌کنید حل کند، احساس راحتی کنید.

6. از صدای فعال استفاده کنید و از اصطلاحات خاص خودداری کنید

وقتی بحث شروع می شود، همه نظری دارند. اگر با پیروی از مراحل بالا نظر خود را متمایز کرده اید، مهم است که نظر خود را نیز به طور مؤثر به هر خواننده منتقل کنید. بنابراین از اصطلاحات خاص خودداری کنید.

برای دادگاه عالی دهلی اشکالی ندارد که بگوید: “هر ماده قانون ارتش سرزمینی که از استخدام زنان جلوگیری کند، فوق العاده ناقض قانون اساسی است.” احتمالاً بهتر است بگویید: “هر ماده ای از قانون ارتش سرزمینی که استخدام زنان را ممنوع می کند، خلاف قانون اساسی است.”

استفاده از صدای فعال روش دیگری است که در آن می توانید فشار را برای خواننده کاهش دهید. در اینجا یک مثال است:

صدای منفعل: دانش آموزان بلافاصله توسط پلیس دستگیر شدند.
صدای فعال: پلیس بلافاصله دانش آموزان را دستگیر کرد.

چگونه یک مقاله قوی و منطقی بنویسیم - کالج نوین
چگونه یک مقاله قوی و منطقی بنویسیم – کالج نوین

7. یک نتیجه گیری برنده بدهید

چگونه یک مقاله قوی و منطقی بنویسیم ، اگر در انتهای مقاله خود راه حلی برای مشکلی ارائه می دهید، در حال حاضر به جمع بندی آنچه در طول مقاله استدلال کرده اید نزدیک شده اید. اگر بتوانید این موضوع را با یک پاراگراف کوچک صیقلی که در ذهن خواننده می ماند به پایان برسانید، بر او تأثیر گذاشته اید.

هیچ راه ثابتی برای انجام این کار وجود ندارد، اما اگر بتوانید همه آنچه را که در مقاله گفته اید در کمترین کلمه بیان کنید، می توانیم بگوییم که موفق شده اید.

همیشه آن مقاله نظری وجود خواهد داشت که این قوانین را زیر پا می گذارد. اما اگر تازه شروع به نوشتن کرده اید، به طور معمول می نویسید، یا در یک ضرب الاجل محدود می نویسید، این ابزارها باید مفید باشند.

این مقاله را مطالعه کنید  چگونه مقاله آنلاین بنویسیم ، 7 متد

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

16 + بیست =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟