نحوه نوشتن یک مقاله فنی - کالج نوین

نحوه نوشتن یک مقاله فنی

نحوه نوشتن یک مقاله فنی جالب ، برای نوشتن انجام مقاله فنی، مطمئناً نیاز به دانش فنی است. خب نه. بهترین نویسندگان فنی برای ارائه اطلاعات به شیوه ای جالب تلاش زیادی می کنند.

این به هیچ وجه یک هنر مرموز نیست، و این تکنیک را می توان به آسانی مانند رقص مربع یاد گرفت. به روزنامه نگاران این تکنیک آموزش داده می شود، اگرچه اغلب فراموش می کنند. ما فقط به چند نکته اشاره می کنیم.

تعجب می کند که چرا باید نوشتن فنی برای خواندن آنقدر کسل کننده باشد؟ نویسندگان در صنعت فناوری اطلاعات تقریباً سعی می‌کنند از توانایی خود برای دفع خوانندگان فضیلتی بسازند.

نحوه نوشتن یک مقاله فنی - کالج نوین
نحوه نوشتن یک مقاله فنی – کالج نوین

نحوه نوشتن یک مقاله فنی جالب ، بخشی از مشکل این است که بهترین روش برای تقلید وجود ندارد. ما باید در نحوه ارتباط خود شرمنده باشیم. جنبه دیگر مشکل این است که بسیاری از نوشتارها حتی برای رساندن معنی نیستند.

در عوض، این تکنیکی است برای مبهم کردن فناوری‌ها، برای زینت بخشیدن به اهمیت نویسنده، یا در انتقال این تصور مبهم که یک فناوری خاص عالی است.

نحوه نوشتن یک مقاله فنی جالب ، نویسندگان دوست دارند به آن ها پیشنهاد دهند که دارای یک هنر مرموز هستند. در حقیقت، موضوع استعداد نیست، بلکه مهارت است. هیچ کس با موهبت جوشکاری، خرد کردن یا برنامه نویسی متولد نمی شود: همه صنایع دستی از طریق پیوند، عرق ریختن و انتقاد از خود آموخته می شوند.

مقاله چیست؟ – نحوه نوشتن یک مقاله فنی

می توان گفت یک مقاله علمی گزارش نوشته شده و انتشار یافته ای است که نتایج تحقیقات جدید در آن حوزه تخصصی را تشریح می نماید.

می توان گفت: انتشار مقالات علمی راهی است که یک محقق نتایج کار تحقیقاتی خود را با دیگر محققان و یا دانشمندان به اشتراک می گذارد و یا کارهای تحقیقاتی سایر محققان را در قالب یک مقاله مروری ارائه می نماید.

نحوه نوشتن یک مقاله فنی جالب ، می توان گفت جهت تکامل علم وجود مقالات اجتناب ناپذیر است چرا که مقالات مرتبط با یک زمینه علمی به صورت زنجیر وار به هم متصل بوده و اساس و بنیان کارهای تحقیقاتی هر محقق، مقالات قبلی می باشد.

بنابراین باید دقت کرد که هدف یک مقاله علمی دادن اطلاعات است و نه تحت تاثیر قرار دادن خواننده.

نحوه نوشتن یک مقاله فنی
نحوه نوشتن یک مقاله فنی – کالج نوین

چگونه یک مقاله فنی جالب بنویسیم؟

در اسرع وقت علاقه خوانندگان را جلب کنید

نحوه نوشتن یک مقاله فنی جالب ، رایج ترین اشتباه نوشتن پاراگراف اول کسل کننده است. اکثر خوانندگان چنین چیزی را تحمل نمی کنند. حتی در نوشتن فنی هم هیچ بهانه ای برای آن وجود ندارد.

هر نویسنده مشتاقی که به زبان انگلیسی می نویسد نیازی به خواندن پاراگراف اول رمان «موبی دیک» اثر هرمان ملویل برای دیدن راه عالی برای شروع ندارد.

موارد را مختصر نگه دارید

نحوه نوشتن یک مقاله فنی جالب ، برای لحظه ای به چیزهایی که خوانده اید و بیشترین تأثیر را روی شما گذاشته اند فکر کنید. کوتاه، نه؟ یک نویسنده خوب مطالب را مرتباً دوباره کار می کند تا آن ها را اصلاح کند و کمتر به صبر و حوصله خواننده توجه کند.

یک ضرب المثل معروف در صنعت IT وجود دارد که می گوید یک مدیر معمولی می تواند قبل از اینکه توجهش پرت شود فقط یک طرف A4 را بخواند. من از تجربه خودم متعجبم که اینقدر زیاد است.

با یک چارچوب سخت کار کنید اما سپس آن را حذف کنید – نحوه نوشتن یک مقاله فنی

نحوه نوشتن یک مقاله فنی جالب ، وقتی خانه ای ساخته می شود، داربست ها برداشته می شوند. غالباً در نگارش فنی یا کارهای آکادمیک، نه تنها داربست باقی می ماند تا ثابت شود که خانه درست ساخته شده است، بلکه سیمان همزن را در باغ رها می کنند.

مقالات مملو از عناوینی مانند مقدمه، خلاصه یا نتیجه است. از قضا، آن ها اغلب اینطور نیستند.

همه نویسندگان به ساختار نیاز دارند. یک بار برای دیدن دانکن کایل، رمان نویس، تماس گرفتم. دیوار مطالعه او دریایی از یادداشت ها، تصاویر و ارجاعات بود که در همه جا در حین کار بر روی اکشن هیجانی بعدی خود سنجاق شده بود.

ماه ها کار قبل از تایپ پیش نویس اول بود. پی‌جی وودهاوس داستان‌هایش را در ارتفاعی متناسب با کیفیت صفحه‌اش دور دیوار اتاق کارش می‌چسباند. روی آن ها کار کرد تا همه به سقف رسیدند.

من دوست دارم از ترفند قدیمی معلمان مدرسه استفاده کنم، جایی که شما با پر کردن یک شبکه با علامت “چی؟”، “چرا؟”، “چه کسی؟”، “کجا؟”، “چه زمانی؟”، “چگونه؟” و سپس روش‌های مختلفی را که به آن سؤالات پاسخ می‌دهید ترتیب می‌دهید، و ساختار را از این «تکه‌ها» توسعه می‌دهید.

توجه داشته باشید که داربست دقیقاً با شکل خانه مطابقت دارد. شما هرگز نباید قبل از طراحی خانه از یک شکل استاندارد استفاده کنید یا داربست را بالا بیاورید.

نحوه نوشتن یک مقاله فنی - کالج نوین
نحوه نوشتن یک مقاله فنی – کالج نوین

حرکات پریفراستیک آناتما هستند

نحوه نوشتن یک مقاله فنی جالب ، نحوه نوشتن یک مقاله فنی جالب ، تا جایی که ممکن است کلمات را کوتاه نگه دارید، اما برای کمک به ریتم کلمات، گهگاه چند هجایی را وارد کنید.

با نوشتن فنی، هرگز نباید از اختصارات بدون تعریف آن ها استفاده کنید، حتی اگر در حلقه نزدیک شما شناخته شده باشند. هنگام استفاده از یک جمله بسیار فنی، یک ترفند مفید این است که آن را با همان پیامی که به زبان انگلیسی ساده نوشته شده است دنبال کنید.

نحوه نوشتن یک مقاله فنی جالب ، که همه خوانندگان شما را، صرف نظر از دانش قبلی آن ها، جمع می کند تا آن ها را به جلو هدایت کند. با همه خوانندگان مشتاق و علاقه مندی که انگلیسی زبان مادری نیستند، همدردی کنید. آن ها برای سخنان خودنمایی مانند عنوان این بخش از شما تشکر نمی کنند.

احساس را منتقل کنید – نحوه نوشتن یک مقاله فنی

نحوه نوشتن یک مقاله فنی جالب ، هنگامی که به سبک آکادمیک می نویسیم، آموزش می بینیم که مانند یک موجود بی جسم و عاری از هرگونه احساس بنویسیم. به همین دلیل است که مقالات دانشگاهی هرگز برای لذت خوانده نمی شوند.

تمام ادبیات، کمیک یا تراژیک، درباره برخورد احساسات است. برای نوشتن خوب در مورد موضوعات فنی، باید به موضوع علاقه مند بود و از مبارزات و اشتباهات انسانی پشت هر فناوری آگاه بود. اثر ظریف اما عمیق است. اگر قلب شما در آن نیست، هرگز نباید به صفحه کلید نزدیک شوید.

منابع را ذکر و تایید کنید

نویسنده فنی باید با ادب اغراق آمیز رفتار کند. بنا به دلایلی، انسانیت تلاش می‌کند تعریف کند و کار خوب دیگران را تصدیق کند. انتقاد طبیعی تر به نظر می رسد.

نویسنده باید تمام نقل قول ها و منابع اطلاعاتی را همانطور که در یک رساله دانشگاهی ذکر می کند ذکر کند. نه تنها نویسندگان آن را قدردانی می کنند، بلکه نویسنده مقاله نشان می دهد که حداقل تکالیف خود را انجام داده است.

هر مقاله ای که در تهیه برخی نوشته ها استفاده شده یا حتی نگاهی به آن انداخته شود باید در انتهای مقاله به عنوان منبع ذکر شود. تشکر از کسی که در مقاله کمک کرد نیز هزینه ای ندارد.

این مقاله را مطالعه کنید  تحلیل محتوای کیفی

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک × 1 =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟